Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 6. 4. 2020 svátek má Vendula, Venuše

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
3
Barbara Leschingerová
18. srpen 2019, 12:45
Čas čtení: 6:00

10 nejlepších filmů Leonarda DiCapria

Herecký chameleón Leonardo DiCaprio se již v mládí prokázal jako velký talent. Vybrali jsme desítku těch nejlepších filmů, které si nesmíš nechat ujít.

Barbara Leschingerová
18. srpen 2019, 12:45
Čas čtení: 6:00
10 nejlepších filmů Leonarda DiCapria
Zdroj: 20th Century Fox
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
3
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

V naší oblíbené rubrice top 10 filmů od herce pokračujeme mimořádně talentovaným Leonardem DiCapriem, který se tvrdou prací a neskutečným vnímáním jednotlivých charakterů propracoval mezi esa Hollywoodu. Možná jsi nevěděl, že v 11 letech Lea odmítl castingových agent, ale chlapce z LA to neodradilo v plnění snu. Dnes se o něj perou mnozí režiséři a my se nemůžeme dočkat, co si pro nás přichystá v nadcházejících projektech.

 

Viděl jsi už novou tarantinovku Once Upon a Time in Hollywood? My jsme z ní nadšení, a proto jsme se rozhodli vyzvednout Leovo řemeslo a sestavili jsme 10 nejlepších filmů podle redakce Filmkultu. Musím říci, že nám finalizování pořadí do úspěšného konce trvalo dlouho, ale nakonec jsme ho sestavili s přihlédnutím na výrazný herecký výkon.

 

 

Přestože máme rádi řadu Leových filmů, nedokázali jsme do žebříčku vsunout snímky jako Inception či Blood Diamond. Nehledej mezi nimi ani Once Upon a Time in Hollywood, protože by to nebylo fér vůči Pittovi a film ještě neviděli všichni členové v redakci. Pojď si s námi tedy připomenout DiCapriovy nejlepší filmy a nezapomenutelná herecká představení.

 

 

10 najlepších filmov Leonarda DiCapria


10. Chyť mě, když to dokážeš (Catch Me If You Can, režie: Steven Spielberg, 2002)

V období vzniku Spielbergova životopisném snímku Catch Me If You Can měl Leo za sebou úspěch s Titanicem a zahrál si s Meryl Streep (Marvinův pokoj) či Danielem Day-Lewisem (Gangy v New Yorku). Svůj herecký talent dále prokázal jako mladý Frank Abagnale Jr., který se pomocí falšování šeků a dokladů vydával za letce, právníka a dětského lékaře,než ho po letech nechytla FBI.

 

DiCaprio přistupuje k přípravě na natáčení zodpovědně, o čemž svědčí i fakt, že se se skutečným Frankem několikrát setkal a nahrával si ho na magnetofon. Potřeboval zjistit, proč mu lidé kolem něj důvěřovali a čím je dokázal přesvědčit. Krimi drama Chyť mě nemůže v našem žebříčku chybět, protože se zde Leovi podařilo zazářit po boku Toma Hankse a pokračovat v zaběhnutém tempu talentovaného herce.

 

 

 

9. Titanic (režie: James Cameron, 1997)

O roli Jacka Dawsona, osudovou lásku Rose Dewitt Bukater, se ucházelo několik herců. Matthew McConaughey měl za sebou čtení scénáře s Kate Winslet, ale po něm přišel Leo a upoutal na sebe pozornost ženského publika. James Cameron se nestačil divit tomu, jak se všechny ženy z budovy nahrnuly na jeho setkání a tím ho přesvědčily, že Leo bude lepším Jackem než Matthew.

 

Pro Lea a Kate následovalo náročné natáčení velkofilmu o slavném parníku, který se v roce 1912 potopil do hlubin Atlantiku. Příběh o osudovém setkání chudého mladíka Jacka a bohaté slečny Rose je sice vymyšlený, ale i tak dokázal chytit za srdce mnoho diváků.

 

Díky úžasné chemii filmového páru, vyostřeným emocím a tragickému konci osudové lásky se budeš dívat na mistrovské dílo s 11 Oscary na kontě, kterému nechybí napětí, krásné kostýmy, skvělý český dabing, podmanivá Kate Winslet ani šarmantní Leonardo DiCaprio.

 

 

 

8. Letec (The Aviator, režie: Martin Scorsese, 2004)

Vynikající biografické drama od Martina Scorseseho, v němž Leonardo DiCaprio předvedl bez debaty jeden ze svých nejlepších výkonů. Příběh leteckého průkopníka, filmového režiséra a magnáta Howarda Hughese byl scenáristicky bezchybný, herecky geniální (kromě DiCapria se zaskvěli i Alan Alda, Ian Holm, Cate Blanchett či Kate Beckinsale) a také pořádně emocionální. Ani přes téměř tříhodinovou stopáž nenudí a neustále dokáže překvapovat. Z 11 oscarových nominací získal Letec celkově 5 sošek.

 

 

 

7. Nouzový východ (Revolutionary Road, režie: Sam Mendes, 2008)

Fanoušci Titanicu si velmi přáli, aby se spolupráce DiCapria a Winslet zopakovala i v nějakém dalším filmu. Dočkali jsme se v roce 2008, kdy jsme si mohli vychutnat tuto dvojici v dramatu Nouzový východ v režii Sama Mendese. Tentokrát ztvárnili manžele April a Franka Wheelerovi, kteří žijí zdánlivě ukázkový život střední vrstvy na americkém předměstí 50. let, avšak jejich manželství po letech postihne krize. Navzdory jejich snaze vyřešit vážné vztahové problémy se domácnost pomalu rozpadá.

 

Emocemi nabitý snímek tě přinutí prožívat s nimi každou hádku či změnu ve vztahu. Není pochyb o tom, že se vzájemná důvěra Kate a Lea díky jejich dlouholetému přátelství přetavila i do práce a vznikla tak harmonie hereckých výkonů a bezprostřední divadlo, které stojí za to pozorovat.

 

 

 

6. Nespoutaný Django (Django Unchained, režie: Quentin Tarantino, 2012)

Ještě před Once Upon a Time in Hollywood se Leo ukázal ve westernu Nespoutaný Django, kde nás ohromil strhujícím monologem plantážníka a majitele otroků Calvina Candieho. Otrok Django a jeho společník na cestách doktor Schultz přicházejí na jeho pozemek, aby našli Djangovu manželku Broomhildu.

 

Mimochodem, během natáčení scény při večeři se Leo tak rozohnil, že si nešťastnou náhodou zranil ruku tím, že jí bouchl o stůl a rozbil skleněný pohár. DiCaprio se dostal za hranice herectví, protože přes zranění bez mrknutí oka dále pokračoval v natáčení.

 

Jeho odhodlání dokončit scénu i s pracovním úrazem si mimořádně ceníme. Po Djangovi pochopíš, že nesklouzl jen do pozitivních charakterů, ale dokázal přesvědčivě zahrát i zápornou vedlejší postavu, která mu zajistila nominaci na Zlatý glóbus.

 


5. Skrytá identita (The Departed, režie: Martin Scorsese, 2006)

Kolaborace mezi Leem a Martinem Scorsesem ještě nikdy nebyly označovány jinými přívlastky než brilantní, ohromující či geniální. Každý z těchto parametrů splňuje i gangsterka z prostředí bostonského podsvětí Skrytá identita. Scorsese v ní prověřuje herecká maxima takových velikánů, jakými jsou Jack Nicholson, Martin Sheen, Alec Baldwin, Matt Damon, Mark Wahlberg či Leonardo DiCaprio.

 

Právě poslední jmenovaný ve filmu předvádí, jak moc dokáže ohýbat svůj charakter. DiCaprio tu ztvárňuje policistu, který se infiltruje do mafie, zatímco jeho protějšek Matt Damon jako jeden z členů podsvětí vyfasuje policejní uniformu s odznakem. Hra „kdo z koho“ může začít.

 

Jen zmíním, že film je remakem hongkongského akčňáku Volavka (2002) a Scorsese se za Skrytou identitu mohl poprvé radovat ze zisku zlaté sošky za nejlepší film i režii. Minimálně jednu z nich by nezískal, nebýt fantastického ansámblu herců v čele s Leem DiCapriem. Na jejich další spolupráci se už velmi těšíme.

 

 

 

4. Prokletý ostrov (Shutter Island, režie: Martin Scorsese, 2010)

DiCapria považujeme za vynikajícího herce, který si nevybírá jednoduché role. Má rád komplikované postavy a jeho kariéra se skládá z rozmanité filmové nabídky. Natáčení Prokletého ostrova mu dávalo zabrat zejména po psychické stránce, protože detektiv Teddy Daniels se mu dostal pod kůži.

 

Teddy se vypravil na ostrov spolu s kolegou do místní nemocnice pro duševně nemocné zločince, aby vyšetřili zmizení vražedkyně Rachel Soland. Pacientka unikla ze zařízení přesto, že byla v střežené cele. Daniels se pouští do řešení této záhady a postupně proniká do tajemství nemocnice.

 

Absolutně se nedivíme tomu, že Scorsese opakovaně obsazuje Lea do svých filmů a nepřekvapuje nás ani to, že DiCaprio podepisuje další spolupráce s oscarovým režisérem. Co snímek, to úžasné herecké představení, zajímavé zpracování příběhu a pestré filmové obsazení. Shutter Island tě jen utvrdí v režisérově talentu vytvořit z knižní předlohy kvalitní film a spolu s Leem v hlavní roli tě vtáhne do mysteriózního děje tajemného ostrova.

 3. Revenant Zmrtvýchvstání (The Revenant, režie: Alejandro González Iñárritu, 2015)

Leo DiCaprio podstoupil fyzicky náročné natáčení v mrazivém prostředí Argentiny a Kanady, aby ztvárnil lovce Hugha Glasse, který zázrakem přežije útok medvěda. Když zjistí, že člen loveckého týmu zabil jeho syna, putuje divokou přírodou a využívá své schopnosti přežití, aby se pomstil.

 

Nepřestává nás udivovat, jak se Leo pouští do výzev a práce v extrémních podmínkách. Kvůli Revenantovi konzumoval syrová játra, nosil promočený či zmrzlý medvědí kožich a ponořil se do ledové řeky (více o natáčení se dozvíš zde). Každý den bojoval s tím, aby neskončil s podchlazením, avšak chřipce se párkrát nevyhnul.

 

Neumíme si představit, že by DiCaprio za Revenanta nakonec nezískal sošku Oscara, protože kvůli němu riskoval své zdraví a psychiku. Po zhlédnutí filmu jsme nepochybovali o tom, že k projektu přistupoval s respektem, láskou k přírodě a k herectví. Z našeho žebříčku si odnáší úctyhodné třetí místo.

 2. Co žere Gilberta Grapea (Whats Eating Gilbert Grape, režie: Lasse Hallström, 1993)

Jedna z prvních vážnějších rolí pro Leonarda DiCapria a hned z toho byla nominace na Oscara a Zlatý glóbus. Režisér Lasse Hallström nám ve filmu vyprávěl dospívání mladého Gilberta (Johnny Depp), který zažívá problémy s první láskou k dívce Becky (Juliette Lewis) a s péčí o svého mentálně handicapovaného bratra Arnieho (Leonardo DiCaprio).

 

Snímek oplývá zejména skvělou atmosférou zapadlého amerického městečka, suverénní režií a výbornými herci. Silný a velmi lidský film, který se v našem žebříčku zaslouženě propracoval až na druhé místo.

 

 

 

1. Vlk z Wall Street (The Wolf of Wall Street, režie: Martin Scorsese, 2013)

Po dlouhém zvažování máme jasného vítěze žebříčku a tím není nikdo jiný než milionář Jordan Belfort v podání famózního Leonarda DiCapria. Tříhodinové biografické drama natočené podle Belfordova románu nás nesmírně bavilo, ať už po komediální nebo dramatické stránce. Příběh ti odhalí život burzovního makléře, který se s pár dolary v kapse vypracoval na jedno z nejslavnějších jmen ve světě financí.

 

Nezapomenutelné momenty a skvělé humorné dialogy tě provázejí celým filmem a ty rázem zjistíš, že ses ani nestihl nudit. Leo podal fenomenální výkon, za který by si zasloužil Oscara (sošku získal McConaughey za Dallas Buyers Club), ale Akademie se nakonec rozhodla, že z pěti nominací Vlkovi z Wall Street neudělí ani jednu sošku. To však snímku neubírá na kvalitě, a proto ti nic nebrání v tom, aby sis Vlka zamiloval stejně jako my.

 

 

 

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
3
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.