
Starosta LA: Snížíme rozpočet policie o 250 milionů dolarů ročně, investujeme je do rozvoje nebělošských komunit
Primátor města Los Angeles oznámil, že více než polovina těchto peněz půjde z policejního rozpočtu.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
Primátor města Los Angeles Eric Garcetti oznámil, že chce, aby jeho město bojovalo za rasovou rovnost. „Nastal čas, abychom začali činit kroky směrem k ukončení rasismu v našem městě,“ řekl ve středu na tiskové konferenci. „Předsudky nikdy nemohou být součástí policejní práce... Záchrana života vyžaduje také odvahu,“ řekl krátce před tím, než oznámil nový rozpočet, informuje Deadline.
Los Angeles Mayor Eric Garcetti, City Officials Cutting $100-$150 Million From LAPD Budget, Funds To Be Reinvested In Communities Of Color https://t.co/lHbIryCClF pic.twitter.com/UVCMyT2YZE
— Deadline Hollywood (@DEADLINE) June 4, 2020
Seberou peníze policejnímu sboru a věnují je nebělošským komunitám
Policie LAPD nedostane vyšší rozpočet. Město místo toho věnuje až 250 milionů dolarů nebělošským komunitám. Chtějí je investovat do „práce a vzdělávání“. Přibližně 100 až 150 milionů přitom půjde přímo z policejního rozpočtu.
Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1635 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.
VÍCE O PŘEDPLATNÉMToday we intrdcd a motion to cut funding to the LAPD, as we reset our priorities in the wake of the murder of #GeorgeFloyd & the #BlackLivesMatter call that we all support to end racism. This is just one small step. We cannot talk about change, we have to be about change. pic.twitter.com/hR1tBAqwHP
— Nury Martinez (@CD6Nury) June 3, 2020
Podle vedení města je nyní čas překopat fungování policie. Ve světle vraždy George Floyda chtějí přehodnotit priority a krok za krokem měnit věci k lepšímu. Peníze přitom dotčené komunity (nejen černošské) mají dostat „okamžitě, ne až za několik let,“ jak to již s městskými či státními penězi bývá.

Primátor některé kroky postupně odhaluje i na svém Twitteru. Ve městě aktuálně nepřidávají nová jména na seznam členů gangů a primátor apeloval na policisty, aby případné špatné chování hlásili. Vytvoří k tomu i potřebný program a chtějí zpřísnit disciplinární řízení. Chce, aby se mezi policisty a mládeží v LA vytvořilo silné pouto a aby co nejméně mladých lidí z LA zažilo soud či vězení na vlastní kůži.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.

