Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
27. srpna 2021 8:46
Čas čtení 3:00
Vojtěch Vanda

Český velitel v Kábulu zachránil 81 lidí. S Tálibánem vyjednával šest hodin

Český velitel v Kábulu zachránil 81 lidí. S Tálibánem vyjednával šest hodin
Zdroj: Ministerstvo obrany/AČR/KAMBA
ZAJÍMAVOSTI
Uložit Uložené

Armáda České republiky zveřejnila rozhovor s velitelem jednotky KAMBA vojenské policie, který měl na starost evakuaci ambasády a jejích spolupracovníků.

Hra o čas a profesionalita. Ministerstvo obrany ve spolupráci s Armádou České republiky zveřejnilo rozhovor, kde slovy velitele jednotky KAMBA vojenské policie, která hlídala českou ambasádu v Kábulu, vylíčilo, jakým způsobem probíhala její evakuace v momentě, kdy na brány Kábulu zaklepal Tálibán. Postup jako z válečného filmu byl prý pouhou improvizací, na kterou žádný výcvik nepřipraví.

Doporučeno
Přehledně: Co se stalo na kábulském letišti? Po výbuchu přišlo o život 13 vojáků USA, útočil ISIS Přehledně: Co se stalo na kábulském letišti? Po výbuchu přišlo o život 13 vojáků USA, útočil ISIS 27. srpna 2021 7:46

Čeští členové skupiny KAMBA velkou měrou přispěli k hladké evakuaci české ambasády a jejích spolupracovníků. Byli jedni z prvních, kteří se dostali na kábulské mezinárodní letiště, což zapříčinilo jednu z nejrychlejších evakuací z místa. Velitel jednotky KAMBA vojenské policie, jehož totožnost musela být pochopitelně skryta, v rozhovoru pro ministerstvo obrany uvedl, jakým způsobem probíhala.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Domů
  Sdílet
  Diskuse