Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
30. listopadu 2021 13:00
Čas čtení 1:00
Vojtěch Vanda

„Vysoká nakažlivost omikronu může být předčasným dárkem k Vánocům, jenž ukončí pandemii,“ uvedl německý expert

„Vysoká nakažlivost omikronu může být předčasným dárkem k Vánocům, jenž ukončí pandemii,“ uvedl německý expert
Zdroj: TASR/František Iván
NEWS KORONAVIRUS OMIKRON
Uložit Uložené

Nová mutace, která se rozšířila z Jihoafrické republiky, může svou vysokou nakažlivostí a nízkým nebezpečím pro organismus naznačovat přesun koronaviru do kategorie běžných viróz.

Může nová koronavirová mutace omikron předzvěstí konce celosvětové pandemie? Nad touto otázkou se zamýšlí světoví experti včetně německého kandidáta na spolkového ministra zdravotnictví Karla Lauterbacha. Její vlastnosti vysoké nakažlivosti a menšího nebezpečí pro organismus mohou znamenat, že mutování přesune virus do kategorie běžných viróz. Na závěry je ale zatím ještě brzo.

Doporučeno
Jihoafrická lékařka popisuje příznaky omikronu. Jsou podle ní velmi mírné Jihoafrická lékařka popisuje příznaky omikronu. Jsou podle ní velmi mírné 28. listopadu 2021 19:11

Jak zmínil odborník na Twitteru, byl by to „předčasný dárek k Vánocům,“ kdyby se prokázalo, že nová mutace se stává méně nebezpečnou pro organismus. Jisté zatím není nic, jelikož se musí počkat, jak se bude virus chovat u starších hostitelů, nicméně znak jednoduššího šíření a menší nebezpečnosti ledacos naznačuje.

Domů
Sdílet
Diskuse