Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Na těchto 10 filmů a seriálů letošního roku bychom velmi rádi zapomněli.
Sumarizace roku 2021 vrcholí článkem o tom nejhorším, co jsme viděli. Nejde přitom jen o vysloveně nejhorší filmy roku, spíše nejočekávanější, které dopadly fakt špatně. V článku se tak dočkáš směsi špatných filmů či průměrných kousků, od kterých se však očekávalo mnohem víc. Ne všechno je zde tedy „odpad“, takže se nikdo nemusí urazit, pokud zde najde svůj oblíbený film.
Toto bylo co? Na film si vzpomínáme už jen zběžně. Totálně odfláknutý příběh s nezajímavými postavami, nelogický děj, slabé akční scény a béčkoví herci. Filmové zpracování Mortal Kombat mělo být slušnou zábavou, ale místo toho nás zklamalo v naprosto každém ohledu.
Star Wars Visions – 6/10 (zklamání)
Po geniální první epizodě tohoto japonského antologického seriálu přijde studená sprcha. Žádná epizoda se už nevyrovná kvalitě a originalitě té první a ty máš dojem, že nesleduješ talentované japonské výtvory, ale animáky pro dětskou sekci na Netflixu.
Japonské Star Wars mělo obrovský potenciál, ale většina epizod v první sérii Star Wars Visions byla zklamáním. Některé byly doslova špatné, jiné jen průměrné, ale ještě méně jich bylo fakt dobrých. Zázrak se nekoná, hvězda Star Wars i nadále pohasíná.
Red Notice – 4/10 (opravdu špatné)
Fajn béčkový blockbuster s oblíbenými hollywoodskými hvězdami. To je všechno, co na Red Notice můžeme pochválit. Snímek, který stál neuvěřitelných 200 milionů dolarů, ale vypadá zcela tuctově, s nedokončenými triky, se sterilním prostředím, s nedostatkem humoru a už tradičně netflixovsky přihlouplým příběhem s logickými dírami velikosti Dwaynových bicáků.
Red Notice by byl v pohodě, kdyby se od něj vzhledem k rozpočtu a hereckým hvězdám neočekávalo trochu víc než průměr v každém ohledu. Více jsme si k tomu řekli v recenzi.
Army of the Dead – 5,5/10 (zklamání)
První z řady fakt fajn filmů, který neurazí, ale v mnohém zklame. Zack Snyder nenatočil špatný film, ale vůbec nevyužil potenciálu zajímavé látky. Zombíci jsou víceméně nudní, nevzpomínáme si ani na žádné akční scény, a jelikož jde o zombie žánr, nesmyslný příběh plný zvláštních rozhodnutí postav je už snad povinností, bez které už hollywoodské studio zombie film odmítá natočit. Ale povedla se kamera a vizuál.
Rychle a zběsile 9 – 5/10 (zklamání)
Asi první film v článku, jehož zařazení nikoho nenaštve. Již minulé díly této série dostávaly od některých diváků chladné přijetí. My jsme je chválili, protože šlo o nápadité a skvěle natočené akční blockbustery (nějak tak bláznivě měl vypadat Red Notice) s hláškujícími herci a přehnaně vtipnými scénami.
Např.:
30-dňová výzva s ChatGPT od Jazykového mentoringu ZDARMA
, Zľava 300 EUR na laserovú operáciu v Excimer
nebo Celodenný Skipas v PARK SNOW Donovaly ZDARMA
Jenže devítka působila jako rutinérsky natočená záležitost, ve které se herci nudili a Vin Diesel se svým Dominicem Torretem už vůbec nedávali smysl. Příběhu, chemii mezi postavami a humoru nesmírně chyběla absence Dwayna Johnsona, Jasona Stathama a jejich skvělých postav. Má-li být taková i desítka, raději si ji neprosíme.
Venom 2 – 3/10 (opravdu špatné)
Jedničce Venoma jsme dali 5,5/10. Slušně jsme se totiž zabavili, což vyvážilo fakt, že se nejednalo o dobře napsaný a natočený film. Bez logiky, napětí, pamětihodných akčních scén tato komiksovka stála vyloženě na Tomu Hardym a Venomovi, kteří spolu tvořili vtipný a sympatický pár.
Dvojka je tím samým akorát v kratší podobě, lepším tempu a bez humoru. Za celý film jsme se pousmáli asi jednou a nemohli jsme se dočkat, až ten digi bordel skončí. Nepřehledné, nekreativní akční scény, ve kterých se jen mísily černá a červená barva dvou vesmírných symbiontů, nudné postavy a nevýrazné herecké výkony.
Fakt si nedokážeme vybavit jediný důvod, proč Venom 2 vznikl. Tedy kromě toho, že každému bylo jasné, jak moc v kinech vydělá. Pokud ti někdo řekne, že Venom 2 je opravdu dobrý film, jen mu potichu uznej za pravdu a jeho doporučení na další úžasné filmy raději ignoruj.
Those Who Wish Me Dead – 5/10 (zklamání)
Toto opravdu bolí. Tayolora Sheridana jsme v redakci milovali. Napsal oba díly Sicaria, Hell or High Water nebo Wind River, které i sám režíroval. Pracoval také na povedených seriálech Yellowstone, 1883 či Mayor of Kingstown. V letošním roce přišla studená sprcha v podobě scénáře pro slaboučké Without Remorse, no a definitivní fiasko v podobě thrilleru Those Who Wish Me Dead s Angelinou Jolie.
Ta hrála horskou záchranářku, která ochraňovala malého chlapce před zabijáky. Jdou po důležité informaci, kterou chlapec uschovává, no a nějakým způsobem špičkovým vrahům uniká. Jde totiž o nejhorší zabijáky v historii seriózních thrillerů, a to až do bodu, kdy některé scény působí tragikomicky (schovávačka za stromem).
Those Who Wish Me Dead je průměrný film, žádný odpad, ale 4leté čekání na novinku režiséra Wind River mělo být o pár levelů lepší.
Outside the Wire – 3/10 (opravdu špatné)
Sympaťákovi Anthonymu Mackiemu asi Marvel za jeho roli Falcona neplatí dostatek peněz. Nechápeme, proč jinak by takovou fádní roli přijal. Akční vojenský thriller Outside the Wire je jedním z nejzbytečnějších filmů roku, po jehož zhlédnutí si z něj nebudeš pamatovat asi vůbec nic.
Snímek se svého času stal nejsledovanějším na Netflixu, což v nás vyvolalo dostatek negativních emocí, abychom přišli s článkem o tom, jak Netflix otupuje filmový vkus diváků. Můžeš nám však věřit, že nejlepší bude, když ho budeš úplně ignorovat.
Woman in the Window – 5/10 (zklamání)
Joe Wright, režisér Nejtemnější hodiny či Pokání, se postaral o výrazně průměrný thriller, ve kterém tolik talentovaných herců plýtvá svým talentem. Nic v něm neupoutá tvou pozornost a nefungují ani dějové zvraty.
Děj se zaměřuje na psycholožku Annu (Amy Adams). Ta je celé dny zavřená v obrovském domě, ze kterého vůbec nevychází. Trpí chorobným strachem z toho, že by měla jít do otevřených prostor.
S manželem Edem (Anthony Mackie) žijí odděleně, ale udržují alespoň telefonický kontakt. Děj se rozjede v momentě, kdy Anna uvidí skrz okno vraždu své sousedky. Nikdo jí však nevěří a divák se má začít ptát, jestli Anna netrpí psychickými problémy. Opět jde o případ, kdy se nejedná o katastrofální film, ale spíše o velké zklamání, protože jsme od tohoto talentovaného režiséra čekali něco mnohem lepšího.
Chaos Walking – 5/10 (zklamání)
Nevýrazné, slabě zahrané, režijně nezvládnuté a nesourodé sci-fi. Diváci se mohli těšit na Toma Hollanda, Daisy Ridley a Madse Mikkelsena, ale ti se svými postavami nemají moc práce. Tvůrci sci-fi několik let odkládali pro dotáčky a covid, ale nakonec film úplně vyšuměl. Od režiséra Douga Limana (Edge of Tomorrow, Bourne Identitiy) jsme čekali víc. A aby toho nebylo málo, Liman letos doručil další špatný film – Locked Down.
Děj zachycuje život na planetě v blízké budoucnosti. Todd Hewitt (Tom Holland) jednoho dne objeví dívku jménem Viola (Daisy Ridley). Je to pro něj překvapení, protože žádnou ženu ještě nikdy neviděl. Všechny jsou totiž mrtvé nebo zmizely. To ale není všechno. Ani jeden chlap na planetě nedokáže skrýt své myšlenky. Tajemný hlas říká nahlas všechno, na co pomyslí.
Capcom a Netflix to promovaly jako nový seriál. Nakonec to byla 4 dílná minisérie, v podstatě film rozdělený na 4 části. A asi tě nepřekvapí, že to skončilo úplně otřesně. Pokud jsi viděl poslední animované filmy ze série, víš, co máš přibližně čekat. Spoustu klišé, nudné designy zmutovaných příšer, fádní akce a slabý příběh.
Děj se odehrává dva roky po událostech Resident Evil 4, ve kterém Leon S. Kennedy ochraňoval prezidentovu dceru. Tentokrát se dostane do Bílého domu, aby vyšetřil záhadný případ nákazy. Potká tam Claire Redfield a společně začnou souvislosti vyšetřovat. Nakonec se však rozdělí a čelí dvěma různým zombie nákazám. Role si zopakovali herci z Resident Evil Remake 2. Výsledná kvalita je opravdu zklamáním, protože trailery působily dobře.
Jak vidíš, až polovina tohoto článku pochází z Netflixu. Nikoho to určitě nepřekvapuje a asi se to ani nikdy nezmění. Při extrémním množství obsahu, který streamovací gigant produkuje, je přirozené, že se u něj najde spousta zklamání.
Další zklamání a průšvihy: Thunder Force, Infinite, prvních 5 dílů Money Heist, nové Saw, Without Remorse (mít v takovém článku hned dva filmy od Taylora Sheridana je fakt smutné), Tom a Jerry, Hitman's Wife Bodyguard, Space Jam 2, Locked Down, Home Sweet Home Alone.
P. S. Žádný Matrix Resurrections nečekej. Kdyby režisérka Lana Wachowski neselhala v akčních scénách lahodících oku a kdyby dokázala vytvořit vizuál tak kvalitní jako při původní trilogii, Matrix by se nám možná dostal i do top 10 nejlepších filmů roku, jelikož jeho příběh se nám dost líbil.