Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Single's Inferno nabízí dobrý mix vtipných momentů, bizarních ukázek korejské kultury, u kterých se budeš chytat za hlavu, ale zejména fascinující sondu do toho, že náš styl randění, intimností či erotiky není zdaleka jediný nebo správný.
Neobvyklá pravidla, atraktivní soutěžící a v ideálním případě i divoký sex. Takový recept na úspěch si za poslední dva roky Netflix vyzkoušel ve svých reality show víckrát, když představil první sérii show Too Hot to Handle.
Z první série se po roce vyklubala druhá, mezitím stihli natočit brazilskou i latinskoamerickou verzi a v polovině ledna nás čeká třetí série původní show.
Obrovská popularita Squid Game v kombinaci se vztahovými a erotickými reality show však Netflixu vnukla nápad, že svým divákům zprostředkuje seznamovací sérii právě z daleké Koreje. Seznam se, toto je Single's Inferno.
Pokud od něj budeš očekávat stejnou vulgárnost jako od show ze západního světa, zřejmě si na své nepřijdeš, ale takový dramatický skvost nabízející unikátní pohled na randění a erotiku v korejské kultuře by sis neměl nechat ujít.
Žádné Too Hot to Handle, ale spíše nenápadní korejští „nadrženci“
Už před pár lety se Netflix spojil s jihokorejskou televizí JTBC, od které zprostředkuje místní tvorbu divákům z celého světa. Ani Single's Inferno není výjimkou.
Název Single's Inferno nebyl vybraný náhodně, protože celá reality show se točí kolem pomyslného „pekla“ na opuštěném, izolovaném korejském ostrově, kam producenti nahnali devět mimořádně přitažlivých a vyrýsovaných nezadaných nadrženců. I když uznáváme, že slovo nadrženci bychom v případě této show měli používat opatrně.
Pravidla znějí jasně. Počátečních devět soutěžících, pět mužů a čtyři ženy, stráví na izolovaném ostrově pouhých devět dní. Za tuto krátkou dobu mají možnost navazovat vztahy s opačným pohlavím, snažit se najít svou spřízněnou duši a utéct z pekla, kterým je ostrov bez tekoucí pitné vody, jídla připraveného předem a s teplotami přesahujícími 35 stupňů Celsia.
Pokud se soutěžícím podaří navázat kontakt s jiným soutěžícím, z pekla mohou utéct do „ráje“, kam je dopraví vrtulník. Ráj představuje luxusní hotel s bazénem, nekonečným množstvím jídla i alkoholu a se všemi vymoženostmi, které si člověk v resortu může představit. Všechno však má jeden velký háček, který musí soutěžící překonat, aby se do ráje dostali.
Čekáš divoký sex, ale dostaneš erotické pohledy u oplachování rýže
Přidej se do klubu REFRESHER+
Co se dozvíš po odemknutí?
V čem spočívá háček, když se chtějí soutěžící dostat do luxusního ráje.
Jak jde balit muž svůdnými erotickými pohledy u oplachování rýže.
Proč nás velmi zaskočila povrchnost některých korejských soutěžících.
Jak si soutěžící vybrala partnera výlučně díky viditelným žilám a výšce.
Proč se korejským mužům líbily „čistší a nevinné“ ženy s bledší pokožkou.
Které pasáže nás frustrovaly tak, že bychom Netflix nejraději vypnuli.
Ve které fázi a epizodě tě show začne pohlcovat dramatem i vtipem a už tě nepustí.
Zda lze konstatovat, že Korejci vlastně randí lépe než my v Evropě.
Tento háček spočívá v tom, že vstupenka do ráje je platná pouze na jediný den, po kterém se musí vrátit na izolovaný ostrov bez infrastruktury.
Jak vlastně probíhá rozhodování o tom, kdo do luxusu odejde? Každý den se koná hlasování, kdy soutěžící na základě vzájemných interakcí o samotě předstoupí před kamery a řeknou jméno osoby, se kterou se chtějí do ráje přemístit. Někteří se snaží potenciální polovičku zaujmout schopností vařit, jiní bicepsy a některé slečny svůdnými erotickými pohledy u oplachování rýže.
Pokud daná osoba řekne stejné jméno, tak je kocour v troubě a s kufry mohou nasedat do vrtulníku. Pokud si však muž vybere ženu, ale ona jeho ne, velmi snadno se může stát, že několik soutěžících zůstane bez partnera a musí promyslet, jestli pochopili signály a vzájemnou přitažlivost. Tehdy pro diváka začíná opravdové drama.
Čím bledší pokožka ženy, tím je čistší a nevinnější?
Obrovské kulturní rozdíly mezi západním světem a Jižní Koreou jsou patrné již v prvních minutách celé show. My jsme měli během představování soutěžících hned několikrát chuť Netflix vypnout a raději koukat na prázdnou obrazovku, protože tolik zbytečných průstřihů a panoramatických záběrů na prázdný ostrov by nevymyslel snad nikdo.
Postupně se nám však představí devět soutěžících, kteří nemohou být od účastníků brazilské či britské verze Too Hot to Handle odlišnější. Po příchodu nezačne žádná vřava, nikdo neklade zvědavé otázky, ale soutěžící se vzájemně pokloní, případně konstatují, jak je na ostrově ve 35 stupních teplo, a divák tedy jen sedí a nevěřícně kouká, jak se z těchto lidí mají za devět dní stát milenci nebo potenciální manželé.
Na specifičnost korejské kultury a komunikace si zkrátka musíš zvyknout. Nám soutěžící v první a druhé epizodě nepochybně připadali neuvěřitelně povrchní, ovšem poněkud jiným způsobem, než tomu bylo v původní verzi Too Hot to Handle.
Muži neustále hodnotí, jak má která žena bledou pokožku, přičemž při této proměnné očividně platí, že čím bledší pokožka, tím nevinnější a čistší slečna. Naopak ženy velmi rády řeší, kdo je jak vysoký a kdo posiluje. Mimochodem, o sexu nepadla v prvních dvou epizodách jediná zmínka.
Když 15 minut sleduješ, jak se vaří, oplachuje a míchá rýže
Tato povrchnost nám po čase začala lézt na nervy, protože i samotné poznávání soutěžících mezi sebou se často neslo ve smyslu otázek o tom, kdo má rád jaký drink, kdo má jaké tělo, oblíbené jídlo a odkud pochází.
Hlouběji se prostě jakoby nikdo nedostal nebo se Korejci v takových situacích prostě stydí a přirozeně nejsou tak otevření.
Jakoby darem z nebes byl moment, kdy si soutěžící poprvé vařili večeři a dívky se skutečně zajímaly o to, jak se jeden z mužů naučil tak dobře vařit. Ano, existuje i jiná stránka osobnosti než výška. A není třeba muže hodnotit jen na základě toho, jak moc mu je vidět žíly na rukou.
„Líbí se mi vysocí muži. Chci být v náručí vysokého muže, protože jsem docela malá. I osobnost je důležitá. A kolik má peněz. Počkat, teď už jsem vybíravá, co?“ smála se jedna ze soutěžících.
Nejdeme však ani komentovat fakt, že možná 15 minut první epizody sleduješ, jak parta 9 soutěžících oplachuje rýži, vaří rýži, míchá rýži, popálí se párou z vařící se rýže a nakonec chválí rýži při pojídání.
O to bizarněji vyznívají snad desítky scén, ve kterých se neděje vůbec nic podstatného, jen soutěžící kolem dokola opakují totéž. V momentě, kdy jedna z žen ukáže své pravé já, nejenže tento fakt konstatuje její kolega, ale i její kolegyně a pak se k tomu během 30 vteřin stejnými slovy vyjádří i čtyři komentátoři sedící ve studiu.
Začátek má pomalý spád, ale když přijdou zvraty, show tě pohltí
Není třeba chodit kolem horké kaše, ale rovnou uznat, že Single's Inferno má hrozivě pomalý spád, děj v prvních dvou epizodách dlouho nemá výraznější zápletku a nikdo tě nebude odsuzovat, pokud show vypneš.
Všechno se rozjede v polovině druhé epizody, kdy se soutěžící trochu oťukali, chlapi si zasoutěžili v závodech z moře na pláž a ukázali holkám svá namakaná těla i schopnosti a postupně nastal čas hlasovat o tom, komu se podaří dostat z pekla do ráje. V ráji se dvojice budou poznávat jen v županech či plavkách u bazénu, vychutnávat si steaky a sbližovat se tak, jak na ostrově nemohly, neboť neměly příležitost ani místo.
Nejdříve budeš mít pocit, že hlasování proběhne očividným způsobem a ti, kteří se dříve sblížili, rovnou řeknou svá jména a odeberou se do bazénu. Opak je však pravdou. V tomto bodě jsme se už přistihli při tom, že nás show trochu pohltila, soutěžící jsme dostatečně poznali a rovnou jsme hádali, kdo řekne v hlasování čí jméno.
Největší emoce přicházejí ve chvíli, kdy sbalení soutěžící vysloví jméno svého partnera, jenže ten nevyjde ze stanu a oni se smutní musí vrátit do svého pekla. O to škodolibější nebo smutnější – podle přístupu a nálady diváka – jsou tyto momenty, pokud si byl soutěžící kompletně jistý, že má pobyt v ráji v kapse, ale najednou mu jeho vyvolená proklouzne skrz prsty navzdory romantickému rande a skončí s jeho sokem.
Zapomeň na vulgárnost z Too Hot to Handle
V reality show Single's Inferno nenajdeš vulgárnost britského Too Hot to Handle. Ani zdaleka v ní nenajdeš pobuřující divokost brazilského Too Hot to Handle, ale pokud vydržíš do závěru druhé epizody, slibujeme ti, že se ti tato korejská reality show začne dostávat pod kůži.
Když věnuješ chvíli času poznávání jednotlivých soutěžících, začneš analyzovat ty nejdrobnější pohyby, dotazy, reakce a pohledy do očí, najednou zjistíš, že je tak trochu kouzelné pozorovat lidi, kteří se snaží zalíbit tomu druhému. A jde to i bez toho, aby museli skončit v posteli do dvou hodin od prvotního seznámení.
Citlivý, povrchní, ale oči otevírající korejský kousekKorejská seznamovací reality show není vulgární, ale citlivá. I trochu povrchní, ale pokud jsi dosud o korejské kultuře nic nevěděl, možná se hodně naučíš o tom, jak tam fungují mezilidské vztahy.
Stačí se podívat už na první setkání soutěžících, když v dotáčkách chlapci povídají o tom, jak se svým dokonalým tělem balí baby jedním mrknutím, ale když si sednou vedle krásné ženy, jsou tiše, stydí se a jen tak koukají do neznáma. A platí to i o ženách, které se v dotáčkách označují za hravé a sexy, ale najednou se nezmohou na slovo.
Single's Inferno nabízí dobrý mix vtipných momentů, bizarních ukázek korejské kultury, u kterých se budeš chytat za hlavu, ale zejména fascinující sondu do toho, že náš styl randění, intimností či erotiky není zdaleka jediný nebo správný. A Korejci to možná dělají lépe než my, kdo ví.