Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Šnajdrová
4. března 2022 v 11:30
Čas čtení 13:10

Kandidát na prezidenta generál Petr Pavel: Rusko ještě zdaleka nevyužilo všechny možnosti a všechny zbraně, které má k dispozici

Kategorie:
Refresher
Uložit Uložené
Kandidát na prezidenta generál Petr Pavel: Rusko ještě zdaleka nevyužilo všechny možnosti a všechny zbraně, které má k dispozici
Zdroj: se souhlasem iniciativy Spolu silnější

S generálem Petrem Pavlem o válce na Ukrajině, jaderných zbraních, potenciálním ohrožení Česka, ale také o jeho kandidatuře na post prezidenta republiky.

S generálem Petrem Pavlem jsme rozebrali scénáře, jak se válka na Ukrajině může dále vyvíjet, probrali jsme důvody, proč ruským vojákům chybí motivace, zjistili jsme, proč Ukrajinci nezničí 64 kilometrů dlouhý konvoj, který míří ke Kyjevu, a povídali jsme si o tom, zda se má Česko obávat nějakého útoku.

Vzhledem k tomu, že se ve společnosti jméno Petra Pavla skloňuje i v souvislosti s volbou prezidenta České republiky 2023, jsme zjistili i to, zda bude generál ve výslužbě kandidovat na Hrad. „Stále říkám, že jsem rozhodnut kandidovat, a to jediné, co jsem ještě neudělal, je oficiální oznámení kandidatury,“ řekl Pavel.

16. března 2022 v 6:00 Čas čtení 1:04 Sleduj živé záběry z Kyjeva. Takto to momentálně vypadá v hlavním městě Ukrajiny Sleduj živé záběry z Kyjeva. Takto to momentálně vypadá v hlavním městě Ukrajiny

Jaká je vaše predikce? Jak se bude válka na Ukrajině dále vyvíjet?

Jedna věc je, jak bych to viděl jako voják, kdy budu vycházet z čistě vojensko-technických údajů, poměrů, sil, vzdáleností atd. Druhá věc je, jak bych to rád viděl jako člověk a evropský občan, protože ne všechny parametry příštího vývoje se dají měřit poměry sil, vzdálenostmi či dosahy zbraní.


Ukrajina se brání opravdu obdivuhodně, člověk žasne, čeho jsou proti takové přesile a v tak komplikované situaci schopni. Ano, Ukrajinci sice mohou počítat s pomocí Západu, ale ne přímou vojenskou účastí, pouze tou materiální. Samozřejmě, velkou sílu jim dodává i to, že za nimi stojí tolik zemí světa a že jim tolik zemí finančně a materiálně pomáhá. Ale na bojování jsou přece jenom sami. Přístup, odhodlání a hrdinství, které Ukrajinci projevují, je skutečně úžasné. To je věc, která může mít obrovský vliv na další vývoj.
 
Na druhou stranu, Rusko ještě zdaleka nevyužilo všechny možnosti a všechny zbraně, které má k dispozici. Má zdroje, které jsou nesrovnatelně větší než ty ukrajinské, a prezident Putin jen stěží couvne ze svých cílů. Lze očekávat, že bude v operaci pokračovat, dokud nedosáhne alespoň takových cílů, které by mohl doma, tedy v Rusku, deklarovat jako vítězství. Prezident Putin určitě nepřipustí žádný konec, který by vypadal jako nerozhodný stav, nebo dokonce jeho prohra.

generál Petr Pavel
Zdroj: se souhlasem iniciativy Spolu silnější


Dá se tedy očekávat, že bude tlačit na to, aby v krátké době padla velká města, Charkov a hlavně Kyjev. Bude doufat, že pádem Kyjeva se zlomí odpor Ukrajinců a už nebude třeba, aby musel dobývat zbytek Ukrajiny, protože se mu tím konflikt podaří ukončit, deklarovat vítězství a vytvořit podmínky pro „jednání“. Ale v takovém případě už by to nebylo jednání, nýbrž diktát.
 

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 111340 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jak bude podle Petra Pavla vypadat další postup ruské armády.
  • Proč nepovažuje současné vyhlídky za optimistické, kde ale vidí naději.
  • Proč Ukrajinci nezaútočili na 64 kilometrů dlouhý konvoj mířící na Kyjev.
  • Jak dlouho bude podle něj ještě válka trvat.
  • Zda se má Česko obávat, že se stane součástí konfliktu.
Domů
Sdílet
Diskuse