Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. června 2022 v 19:28
Čas čtení 1:14
Vojtěch Vanda

VIDEO: Takto vypadal zásah u Alzheimer centra v Roztokách u Prahy očima policistů

VIDEO: Takto vypadal zásah u Alzheimer centra v Roztokách u Prahy očima policistů
Zdroj: HZS Středočeský kraj/Jan Kostík
NEWS POLICIE ČR
Uložit Uložené

Policie sdílela na Twitteru velmi dramatické video, v němž policista zachytil včerejší požár Alzheimer centra v Roztokách u Prahy. Událost si vyžádala dva lidské životy.

Dva mrtví a 55 zraněných. Tolik obětí si vyžádal středeční večerní požár Alzheimer centra v Roztokách u Prahy, kde vypukl požár. Dům hořel až do čtyř hodin do rána, zásah byl těžký a také emotivní, jelikož bylo potřeba dostat z domu všechny nemocné. Situaci zachytilo i video ze zásahu, které zaznamenal jeden z přítomných policistů.

Doporučeno
V Roztokách hořelo Alzheimer centrum. Na místě jsou dva mrtví V Roztokách hořelo Alzheimer centrum. Na místě jsou dva mrtví 2. června 2022 v 8:15

Policie zavěsila snímek na Twitter. „Záběry pořízené kamerou na jejich vestách ukazují v plné síle, jak dramatická byla situace na místě. Děkujeme hoši, jste borci,“ poděkoval sbor. Kromě policistů měli plné ruce práce i záchranáři s hasiči, o čemž jsme tě informovali

Na místě zasahovalo 23 jednotek hasičů

Událost byla hlášena o čtvrt na osm večer a hašení probíhalo celou noc. Klienty centra bylo dle hasičů nutné evakuovat po žebřících. „Lidi bylo potřeba evakuovat rychle, takže evakuace se nelišila, protože tady se nedá pohlížet na to, že by potřebovali speciální zacházení,“ řekla k evakuaci mnohdy i imobilních seniorů mluvčí krajských hasičů Tereza Sýkora Fliegerová.

Po půlnoci hasiči snížili stupeň poplachu ze čtvrtého, který je nejvyšší, na třetí, přičemž některé z 23 zasahujících jednotek se vrátily na základnu. Dohašování však i tak trvalo celou noc. Požár v Roztokách je jeden z nejzávažnějších požárů v domovech pro seniory za poslední roky, škoda byla prozatím vyčíslena na 70 milionů. Příčina je však stále neznámá.

Mohlo by tě zajímat:
Nejlepší romantické filmy na Netflixu
– V naší filmové databázi najdeš spoustu tipů na různé akční a jiné filmy z celého světa. Objevuj, hodnoť, recenzuj své oblíbené filmy.
10 nejlepších hororů 21. století, které tě možná vyděsí a zaujmou více než hollywoodské strašidelné filmy
Domů
Sdílet
Diskuse