Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
14. června 2022 v 8:11
Čas čtení 0:49
Tereza Šnajdrová

Kevin Spacey je obviněn ze sexuálního napadení tří mužů. Ve čtvrtek stane před soudem

Kevin Spacey je obviněn ze sexuálního napadení tří mužů. Ve čtvrtek stane před soudem
Zdroj: Frazer Harrison/BAFTA LA/Getty Images
NEWS KEVIN SPACEY SEXUÁLNÍ NÁSILÍ SEXUÁLNÍ OBTĚŽOVÁNÍ ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Dvojnásobný držitel Oscara Kevin Spacey je obviněn ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů.

Americký herec Kevin Spacey, kterého můžeš znát například z filmů Sedm, Americká krása nebo ze seriálu Dům z karet, je obviněn ze čtyř případů sexuálního napadení tří mužů. Před soudem stane ve čtvrtek. Ze sexuálního obtěžování nařkly oscarového herce v minulosti tři desítky mužů, avšak k soudu se zatím dostal pouze jeden případ, ze kterého prokuratura nakonec vycouvala, informují BBC a CNN.

Doporučeno
Kevin Spacey čelí čtyřem obviněním ze sexuálního napadení ve Velké Británii Kevin Spacey čelí čtyřem obviněním ze sexuálního napadení ve Velké Británii 27. května 2022 v 16:26

Kevin Spacey měl podle vyšetřovatelů sexuálně zneužít tři muže a jednu osobu měl donutit, aby se bez souhlasu zapojila do penetrační sexuální aktivity. Se závěry a obviněním přišla Metropolitní policie, která dlouhé měsíce přezkoumávala shromážděné důkazy.

Trestní řízení vedené s Kevinem Spaceym musela v květnu schválit britská královská prokuratura. Americký herec se tak ve čtvrtek v 11:00 hodin našeho času musí dostavit k westminsterskému magistrátnímu soudu. Jaký trest mu hrozí v případě prokázání viny, není v tuto chvíli známo. 

Několika případů sexuálního obtěžování či zneužití se měl herec dopustit od března roku 2005 do dubna 2013. Ze spáchání trestného činu nařkly Spaceyho tři desítky mužů, avšak před soudem zatím stanul pouze jednou. Prokuratura tenkrát obvinění nakonec stáhla.

Kevin Spacey je dvojnásobný držitel Oscara. Znát ho můžeš především z filmů Sedm, Americká krása nebo ze seriálu Dům z karet, ze kterého byl kvůli obviněním ze sexuálního obtěžování vyhozen.

Domů
Sdílet
Diskuse