Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
28. července 2022 v 6:00
Čas čtení 4:09

Komentář: Hlavně buďte v lese opatrní, až si tam půjdete provětrat hlavu od myšlenek na klimatickou krizi

Kategorie:
Refresher
Uložit Uložené
Komentář: Hlavně buďte v lese opatrní, až si tam půjdete provětrat hlavu od myšlenek na klimatickou krizi
Zdroj: Úřad vlády ČR

Národní park České Švýcarsko už několikátý den v kuse devastují ničivé požáry. Jeden z historicky největších českých požárů nyní znovu připomněl, jak čeští politici přemýšlí nad udržitelnou budoucností.

„Za námi jsou výsledky, a ne kecy,“ řekl Fiala minulý rok studentům na stávce za klima s tím, že má program, který je pro ekologii nejlepší. Když ale včera před hořícím Hřenskem dostal od redaktora České televize dotaz, zda má vláda připravenou strategii, jak rozsáhlým požárům předcházet, využil prostor k plytkému moralizování namísto představení výsledků „nejlepšího programu pro ekologii“.

„Poučení pro nás všechny vzejít musí. Je to nepochybně způsobeno změnou počasí, vysokými teplotami a suchem, kterému Česká republika dlouhodobě v některých svých částech čelí, a to musí vést k tomu, abychom se chovali ještě opatrněji při svém jednání, ať už v přírodě, a nedělali nic, co by mohlo způsobit vypuknutí takového požáru,“ řekl po návštěvě. 

I přestože příčiny rozsahu ohně v podstatě pojmenoval, s řešením se netrefil. Rovnici, jejímž výsledkem jsou požáry, jejichž katastrofický rozsah způsobuje extrémní počasí, které způsobuje klimatická krize, s níž má reálně on, jako jeden z mála lidí v Česku, moc něco udělat, si neposkládal.

2. června 2024 v 9:30 Čas čtení 5:54 Aurora: Často přemýšlím o smrti. Recyklací plastů svět nezachráníme, velké naděje vkládám do mladé generace (Rozhovor) Aurora: Často přemýšlím o smrti. Recyklací plastů svět nezachráníme, velké naděje vkládám do mladé generace (Rozhovor)

A tak jsme dostali laskavý, ale přesto zdvižený prst a vědomí, že bychom se z Hřenska měli všichni poučit a při procházkách po lese si lážo plážo nezapalovat. Znamenitý selský rozum. Ale bohužel funguje spíše jako ibalgin na kocovinu. Možná, že když si prášek vezmeme a budeme se chovat obezřetněji, tak nás na chvíli hlava bolet přestane. Vyřeší se tím ale důvod, proč nás bolí? Nevyřeší. Musíme přestat pít a v tomto příměru přestat pít znamená začít podnikat kroky, které budou zmírňovat klimatické změny a tím i drastický a nevídaný rozsah požárů.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
31,25 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční - 17 %
1 500 Kč 1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
24,04 Kč / Týden
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse