Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Tereza Patočková
28. července 2022 6:00
Čas čtení 4:09

Komentář: Hlavně buďte v lese opatrní, až si tam půjdete provětrat hlavu od myšlenek na klimatickou krizi

Kategorie:
Refresher
Uložit Uložené
Komentář: Hlavně buďte v lese opatrní, až si tam půjdete provětrat hlavu od myšlenek na klimatickou krizi
Zdroj: Úřad vlády ČR

Národní park České Švýcarsko už několikátý den v kuse devastují ničivé požáry. Jeden z historicky největších českých požárů nyní znovu připomněl, jak čeští politici přemýšlí nad udržitelnou budoucností.

„Za námi jsou výsledky, a ne kecy,“ řekl Fiala minulý rok studentům na stávce za klima s tím, že má program, který je pro ekologii nejlepší. Když ale včera před hořícím Hřenskem dostal od redaktora České televize dotaz, zda má vláda připravenou strategii, jak rozsáhlým požárům předcházet, využil prostor k plytkému moralizování namísto představení výsledků „nejlepšího programu pro ekologii“.

„Poučení pro nás všechny vzejít musí. Je to nepochybně způsobeno změnou počasí, vysokými teplotami a suchem, kterému Česká republika dlouhodobě v některých svých částech čelí, a to musí vést k tomu, abychom se chovali ještě opatrněji při svém jednání, ať už v přírodě, a nedělali nic, co by mohlo způsobit vypuknutí takového požáru,“ řekl po návštěvě. 

I přestože příčiny rozsahu ohně v podstatě pojmenoval, s řešením se netrefil. Rovnici, jejímž výsledkem jsou požáry, jejichž katastrofický rozsah způsobuje extrémní počasí, které způsobuje klimatická krize, s níž má reálně on, jako jeden z mála lidí v Česku, moc něco udělat, si neposkládal.

28. září 2023 11:00 Čas čtení 6:57 Zapoj smysly. Vnímej. Co je terapie přírodou a proč bys to měl*a zkusit taky? Zapoj smysly. Vnímej. Co je terapie přírodou a proč bys to měl*a zkusit taky?

A tak jsme dostali laskavý, ale přesto zdvižený prst a vědomí, že bychom se z Hřenska měli všichni poučit a při procházkách po lese si lážo plážo nezapalovat. Znamenitý selský rozum. Ale bohužel funguje spíše jako ibalgin na kocovinu. Možná, že když si prášek vezmeme a budeme se chovat obezřetněji, tak nás na chvíli hlava bolet přestane. Vyřeší se tím ale důvod, proč nás bolí? Nevyřeší. Musíme přestat pít a v tomto příměru přestat pít znamená začít podnikat kroky, které budou zmírňovat klimatické změny a tím i drastický a nevídaný rozsah požárů.

Domů
Sdílet
Diskuse
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.