Architekt Eugen Kullman navrhl další bydlení jako vystřižené z magazínů o moderní architektuře.
Rekonstrukce staršího bytu může být lepší volbou než koupě nemovitosti v novostavbě, a to obzvláště při současných úrokových sazbách hypoték. Dnes se podíváme na ideální příklad, proč se pustit do předělávky původního bydlení.
Architekt Eugen Kullman z ateliéru Eugen Kullman architekti proměnil nudný třípokojový byt s užitnou plochou 90 čtverečních metrů v nadstavbě z roku 2012 ve vkusné bydlení pro rodinu s malým dítětem. Byt s pracovním názvem BCK se nachází v 6. podlaží a dostal moderní tvář zahalenou do šedých tónů.
Hlavním cílem rekonstrukce bylo vytvořit prostor, který skloubí požadavky majitelů na bydlení v monochromatickém designu. Architekt splnil úkol na výbornou.
Nosným prvkem, respektive těžištěm bytu je atypická stěna, která esteticky i funkčně propojuje otevřený prostor v denní zóně. Z původní dispozice byla vybourána příčka do kuchyně, demontovány staré podlahy, dveře, obklady a dlažby. Odstraněna byla i sanita a kuchyňská linka.
Koncept interiéru
Původní dispozice poskytla kvalitní základ pro novou podobu interiéru s nadstandardní užitnou plochou. V bytě je oddělena denní a noční zóna. V konceptu otevřené společenské zóny hrají důležitou roli atypické prvky s mobilním mobiliářem vyrobené na míru, výrazná svítidla, černé detaily v podobě kliček či vypínačů a v neposlední řadě příjemné šedé čalounění solitérů a textilie, které celý prostor zjemňují.
Šedomodrá rohová stěna se zafrézovanými detaily je určujícím prvkem bytu. Přechází z předsíně do kuchyně a na jejím konci najdeš kuchyňskou linku v matném černém provedení. Součástí stěny jsou bezfalcové dveře do komory. Textura leštěného kvarcitu na kuchyňském ostrově odděluje jídelní část.
V obývací stěně v obývacím pokoji je velmi umně schovaný bar a za perforovanou částí elegantně i klimatizace. Černý obklad na stěnách v koupelně a na toaletě zvýrazňuje kresbu šedého obkladu na podlaze. Zdánlivou jednotvárnost bytu narušují světle růžové akcenty v podobě skříňky pod umyvadlem a konferenční stolek ve tvaru válce v obýváku. Celoplošná dřevěná podlaha z běleného dubu podporuje harmonii a kompaktnost moderního designu interiéru.
Prohlédni si galerii od fotografa Pavla Kudivániho a přesvědč se o tom, že rekonstrukce staršího bydlení může být zajímavou volbou. Stačí, když máš dostatek znalostí nebo využiješ služeb architektů, kteří vědí, co udělat, aby výsledek překonal všechna očekávání.