„Musíte opustit vše staré, nehmotné i hmotné, ale nic nesmíte přenechat špatnému světu zadarmo – tím byste jen posílili temno,“ tlačil jim do hlav Dvorský.
Sekta na sebe vydělávala pouze podomním prodejem Dvorského knihy, čemuž také odpovídala její životní úroveň. Dvorský sice žil v přepychu, ale ostatní členové a členky sekty jedli jeden rohlík denně a pili pouze vodu nebo odvar z dubové kůry. Údajně se jednalo o léčebnou kúru, ale řada následovníků a následovnic kvůli nesprávné životosprávě trpěla řadou zdravotních problémů. Dvorského ovečky musely ve dne spát a v noci bdít, neměly sílu uklízet a nedodržovaly ani základní hygienická pravidla. Jen tak podle svého vůdce mohly kompenzovat převrácenectví.
Na zdravotní stav členů a členek sekty pak dohlížel jasnovidec Vladimír Kafka, který pravidelně kontroloval také jejich auru. „Všechny nemoci lze vyléčit metodami citlivců. Vůbec nejsou zapotřebí lékařské přístroje… V Tisícileté říši toto vše nebude,“ hlásal Dvorský. V důsledku jeho počínání mnoho lidí skončilo v nemocnici či na psychiatrii.
Z dětí rostli negramoti
Nařízená izolace také ukládala, že děti v sektě nesmí chodit do škol. „Naše děti přestaly chodit do školy, my do zaměstnání, lékaři se pro nás stali nejhanebnějšími zlotřilci, odstranili jsme televizi, zásadně omezili poslech rádia, spálili všechny škodlivé knihy, prodali zbývající, začali prodávat své osobní věci (přece tady nenecháme těm odporným převrácencům sebemenší díleček svého majetku), zbavovali se zařízení domku,“ popsal ve své knize Petr Konečný, jehož rodina byla s Dvorskými v úzkém kontaktu.
V důsledku toho rostli z dětí v sektě negramoti, což bylo koneckonců tím jediným prohřeškem, o který se během Dvorského stíhání mohlo české právo opřít. Ale k tomu se dostaneme až později.
Bývalé členky a členové byli zuboženi
Jak jsme již zmínili, aura členů a členek sekty byla neustále kontrolována. Pokud někomu zežloutla, byl ze sekty bez lítosti vyloučen. To se ostatně týkalo i Petra Konečného, který po vyloučení ze sekty odešel do přilehlého lesa, kde chtěl zemřít. Sílu přežít mu dodalo až to, když byli ze sekty vyloučeni i další členové a členky jeho rodiny. Právě rodina Konečných se proti Dvorskému ohradila, aby získala zpět svůj majetek, ale vůdce to odmítal. „Je to bohužel obvyklé, že mnozí lidé hledají viníka za své osobní nedostatky a selhání někde mimo sebe,“ uvedl v rozhovoru pro MF DNES v roce 2007.
„Zjistíme, že něco skřípe nebo neklape, a se svou ženou se poradím. Potom se třeba poradím s jasnovidcem. Pak si s dotyčným člověkem promluvíme, řekneme mu, že má ty a ty chyby a aby s nimi něco udělal. Potom se mu buď podaří chyby odstranit, nebo ne. Zůstávají ti, kteří své chyby dokázali překonat, ti, kteří je dokázali překonat radostně. Kdo chyby nedokáže překonat, musí odejít,“ říkával Dvorský.
Vyloučení z komunity bylo podle religionisty Vojtíška provázeno tvrdým odsouzením a vzbuzením pocitu viny ze zklamání a zrady mesiáše. Dvorský prý navíc sem tam utrousil „radu“, že náprava by mohla nastat, pokud by vyloučení lidé „odložili své tělo“, čímž je nepřímo vybízel k vyhladovění.
Veřejnost o sektě dlouhé roky nevěděla a dozvěděla se o ní až v roce 1994, kdy byla jedna z bývalých členek hospitalizována v psychiatrické léčebně. Tento případ vyvolal vlnu zájmu médií a v témže roce byl na Dvorského vydán zatykač.
Důvodem trestního stíhání bylo odmítání školní docházky dětí, čímž se dopouštěl trestného činu ohrožování výchovy mládeže. Bohužel, na tom, že členové a členky sekty ztráceli na váze a užívali metadon (náhražka heroinu), obžaloba stavět nemohla.
Zbaveni viny
Dvorský za mříže nechtěl, a tak před spravedlností utekl. Spolu se svou ženou a osmi dětmi se dlouhých 14 let skrýval a o jeho životě v exilu neexistují téměř žádné zmínky. Ví se pouze to, že rodina během 20 let přebývala v různých evropských zemích a Dvorský mezitím v Česku dvakrát neúspěšně požádal o prezidentskou milost.
První zvrat pak nastal v roce 2007, kdy si Dvorský založil webovky, na kterých uveřejňoval své písně a texty a glosoval bulvární dění v České republice. To vše prokládal hlásáním toho, že je Parsifal Imanuel.
V roce 2009 pak média odhalila, že Dvorský s rodinou žijí v belgickém Ostende. Jen o rok později se údajně přestěhovala na Slovensko a téhož roku se pak Dvorský objevil také v Praze, tentokrát bez skrývání. Umožnila mu to změna zákona, která ve větší míře umožňuje domácí výuku, kvůli čemuž pominul důvod pro jeho trestní stíhání.
V roce 2013 se pak rodina Dvorských měla nadobro vrátit do Česka. Žije v Praze, ve vile s vysokými zdmi a snaží se na sebe neupozorňovat.
Sekta na 99 % funguje i dnes, míní bývalá členka
Server iDnes se spojil s bývalou členkou sekty, která byla v kontaktu s Dvorskými až do roku 2010. Podle ní sekta i nadále v Česku funguje. „Na 99 procent to funguje ještě teď,“ řekla.
Tomu ostatně nasvědčují i slova Zdeňka Vojtíška. „Živé je to velmi málo. Jsou pořád lidé, kteří mu donedávna posílali peníze. A zřejmě je kolem něj pár lidí, kteří ho podporují. Možná ho podporují, protože je statečný člověk, postavil se proti establishmentu,“ míní.