Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. dubna 2024 7:00
Čas čtení 3:50
Ondřej Jarůšek

Sériový vrah dostal 2 410 let za mřížemi. Lákal ženy na falešné pohovory a pak je uškrtil jejich vlastním spodním prádlem

Sériový vrah dostal 2 410 let za mřížemi. Lákal ženy na falešné pohovory a pak je uškrtil jejich vlastním spodním prádlem
Zdroj: Pexels/Rodnae/volně k užití (ilustrační foto)
ZAJÍMAVOSTI KRIMI
Uložit Uložené
Citlivý obsah
Článek může obsahovat:
  • produkty a služby určené pro osoby starší 18 let
  • sex, nahotu a jiný nevhodný obsah
  • násilí, krev nebo obsah nevhodný pro citlivé povahy
mám nad 18 let (zobrazit obsah)
zpět na hlavní stránkuZpět

Zavraždil a znásilnil minimálně 38 žen a chladnokrevně zabil i jedno malé dítě. Za jeho řádění mu soud vyměřil 2 410 let za mřížemi.

Jihoafrická republika nikdy nepoznala hrozivějšího vraha, než byl Moses Sithole. Pod rouškou falešné charitativní organizace lákal nic netušící ženy na pracovní pohovory. Živé se z nich už ale nevrátily. Během necelých dvou let Sithole několik desítek žen zavraždil a znásilnil. Zabíjel celkem ve třech jihoafrických městech, konkrétně v Atteridgeville, Boksburgu a Clevelandu. Právě proto se mu začalo přezdívat „Abecední vrah“. Od jeho zločinů už uplynula desetiletí, ale mrazí z nich ještě dnes.

moses sithole
Zdroj: Wiki Commons/autor neznámý/volně k užití

Dětství deformované apartheidem 

Jeho krutost někteří připisují mimo jiné brutalitě, kterou Sithole sám zažíval během apartheidu v druhé polovině 60. a na začátku 70 let, kdy bylo jeho dětství deformováno utlačováním a státem podporovaným rasismem.

„Není pochyb o tom, že vyrůstání během apartheidu dopomohlo tomu, že se ze Sithola stal vrah. Kvůli apartheidovým zákonům bylo pro rodiny nesmírně těžké, aby žily společně. Muži museli cestovat, aby našli práci, zatímco ženy a děti živořily na zpustošených pozemcích v odlehlých koutech země,“ uvedli autoři John Marlowe a Charlotte Greig ve své knize Serial Killers and Psychopaths.

Doporučeno
Ve dne programátor, večer monstrum. „Dálniční“ vrah s IQ 129 byl horší než Jeffrey Dahmer Ve dne programátor, večer monstrum. „Dálniční“ vrah s IQ 129 byl horší než Jeffrey Dahmer 17. května 2024 14:00

Právě v takovýchto podmínkách vyrůstal i Sithole. Mnoho podrobností o jeho dospívání však není známo. Jeho otec měl brzy zemřít a matka se jej už v útlém věku vzdala, a tak vyrůstal po sirotčincích a dětských domovech. Když mu bylo 11 let, z ústavu utekl za svým starším bratrem. Chvíli pak pracoval ve zlatých dolech.

Mstil se nevinným ženám

Do problémů s policií se Sithole dostal už jako náctiletý, když byl zatčen a odsouzen za znásilnění, za které mu soud vyměřil sedm let za mřížemi. Sithole však i přesto trval na své nevině. Později pak řekl, že právě toto podle něj křivé obvinění a následné odsouzení ho přiměly vraždit.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 158067 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Působil dojmem slušného člověka a byl členem dobročinné organizace.
  • Díky tomu se mu dařilo lákat ženy na falešné pracovní pohovory.
  • Vraha z něj podle jeho slov udělalo vězení. Sithole tvrdil, že byl nespravedlivě odsouzen a za to se pak mstil nevinným obětem.
  • Sám byl údajně sexuálně napaden, což ho přimělo mstít se ostatním.
Domů
Sdílet
Diskuse