Simíky hraje po celém světě 88 milionů hráčů a hráček. Co jim hra přináší ve skutečném světě?
Novinářka z deníku Washington Post (WP) si položila přesně takovou otázku. Mluvila se stovkami hráčů a hráček populární hry. Ptala se jich, jak a v čem jim mění život. A zjistila, že jim pomáhá v podnikání, se vztahy, jazyky, hledáním koníčků i sněním o životě, jaký by chtěli mít.
Nejčastěji zmiňované body pak shrnula do dlouhého článku i na Instagramu. „The Sims se nikdy nestanou skutečností, ve hře se můžete nechat unést mimozemšťany, porodit stovky miminek nebo navštívit upíra. Ale hra je navržená, aby simulovala život člověka, a někteří shledávají, že je hra dělá lepším člověkem i v offlinu,“ tvrdí WP.
Příklady pomoci ze skutečného světa
Simíci například mohou pomoct s podnikáním. Kamarádky Erin Gulley a Kristen Thom si nejdříve svůj obchůdek navrhli ve hře a podle něj pak vybudovali skutečné knihkupectví ve městě Nampa v americkém Idaho.
Podobně vzniklo i zahradnictví Madelyn House, které si jeho majitelka také nejdříve hodiny navrhovala v The Sims. „The Sims upustí uzdu fantazii a kreativní flow, což je v reálu těžké,“ říká o svém zeleném podnikání Madelyn.
Simíci pomáhají i dalším kreativním duším, například těm, kteří se věnují malbě. Kreslíř Nick se svěřil, že si vytvořil Simíka se stejnými vlastnostmi jako on a tak zlepšil i své dovednosti.
Lepší pečovatel i kamarád
Nejde ale jen o čistě praktické dovednosti. WP vypráví i o páru, který se nemohl rozhodnout, zda si pořídit kočku. Nakonec si nejdříve zkusili vytvořit digitálního tvora se stejným jménem a až pak si pořídili kotě, které vypadalo úplně jako herní. Tvrdí, že je hra na péči připravila.
Díky The Sims také mohou vznikat spolky a komunity. Amira Virgil hrála hru více než deset let. Svou vášeň chtěla sdílet, a tak založila fórum s názvem The Black Simmer, kde s ostatními probírá outfity a kulturu svých simíků. Nemusí se přitom bát, že by ji za ně kdokoliv soudil.