Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
22. listopadu 2024 v 11:03
Čas čtení 0:48
Magdaléna Trajerová

Tereza Ramba přiznala vážné zdravotní problémy. Leží v nemocnici

Tereza Ramba přiznala vážné zdravotní problémy. Leží v nemocnici
Zdroj: Cinemart
OSOBNOSTI ČESKÉ OSOBNOSTI
Uložit Uložené

Herečka Tereza Ramba je hospitalizována na infekčním oddělení Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) v Praze-Střešovicích. Důvodem je údajně meningitida, informoval deník Blesk. Z nejhoršího je prý venku.

„Život je nevyzpytatelnej a divokej a rozhodně se nedá naplánovat,“ píše na svém Instagramu Ramba. Stěžuje si, že se nemůže dívat do bílého světla a své fanoušky navádí k tomu, aby o sebe a své zdraví pečovali. Příčinou hereččina pobytu v nemocnici by měla být meningitida neboli zánět mozkových blan.

Doporučeno
Česká pohádka dál drtí kina. Teď ji díky tomu uvidí diváci a divačky po celém světě Česká pohádka dál drtí kina. Teď ji díky tomu uvidí diváci a divačky po celém světě 20. listopadu 2024 v 16:45

Dle slov Ramby je její cesta za vyléčením na dobré cestě. To potvrzuje pro deník Blesk i anonymní zdroj z ÚVN: „Z nejhoršího je paní Ramba venku. Meningitida ji už neohrožuje.“ Plné zotavení ale podle slov herečky zřejmě ještě chvíli potrvá. „Přeji vám klidnou zimu a moc se na vás těším v příštím roce, budu odpočinutá jako nikdy!“ vzkazuje v příspěvku svým fanouškům.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Tereza Ramba (@tereza.voriskova)

Zároveň ale slibuje, že cestopisnou tour DobroDruhům, na níž před svým onemocněním pracovala, dokončí v následujícím kalendářním roce. Stejně tak brzy plánuje uvést na trh nové produkty její kosmetické značky JAS.

Meningitidu mohou způsobit bakterie, viry či jiné patogeny. Příznaky mohou být prudké bolesti hlavy, horečka, ztuhlost šíje, nevolnost a celková únava. Ve vážných případech, není-li léčba zahájena včas, může vést onemocnění k poškození mozku či ztrátě sluchu a zraku. Léčba meningitidy zahrnuje podávání antibiotik, antivirotik či kortikosteroidů. Nutný je také klidový režim.

Domů
Sdílet
Diskuse