Neděle 30. 4. 2017 svátek má Blahoslav

hledej na refresheru

Zajímavosti - Lidé

Spánková paralýza – nejhorší noční můra, na kterou nikdy nezapomenete

Extrémní nával strachu, zvukové a zrakové halucinace, ochromené tělo, pocit dušení a tlaku na hrudi.

18. leden 2015, 18:26
18. leden 2015, 18:26

Sen – nekonečná studna příběhů obyčejně přitáhnutých za vlasy se jednou za čas promění v noční můru a my se zpocení strháme ze spánku při následném zjištění, že to všechno se odehrávalo jen v tom snu. Tento článek však není o klasickém zlém snu, po kterém bez problémů opět upadnete do hlubokého spánku. Týká se toho nejhoršího, co vám váš mozek může v noci naservírovat. O pocitu bezmocnosti, dušení, strachu, hrůzy pronikající do celého těla nebo zrakových a sluchových přeludů. Seznamte se se spánkovou paralýzou, jinak i syndromem staré čarodějnice.

 

Spánková paralýza – nejhorší noční můra, na kterou nikdy nezapomenete

 

Nejhorší noční můra je tady spolu s lidstvem už od nepaměti. Starověké kultury si ji vysvětlovaly různě. Velká část Evropy ji připisovala útoku čarodějnice, která sedí na vaší hrudi a chce vás udusit. Podobně na tom byla i Amerika, víra v čarodějnictví se rozšířila především po soudních procesech se salemskými čarodějnicemi. Byly to obyvatelky města Salem obviněné a některé později popravené/oběšené z důvodu jakési magie. Jedna z obžalovaných, Susannah Martin, prý proklela jistého Roberta Downera, když mu přislíbila, že si ho někdo brzy přijde vzít. V tu noc měl Robert s velkou pravděpodobností spánkovou paralýzu, protože se mu při usínání přihodil typický scénář pro tento jev. Susan s podobou kočky vběhla skrz okno do pokoje, skočila mu na hruď a dusila ho, až dokud téměř nezemřel. Bernard Peach měl mít podobnou zkušenost, zdálo se mu, že Susannah vtrhla do pokoje, potáhla ho za nohu a ležela na něm zhruba dvě hodiny. Později, 19. července 1692, byla Susan popravená.

 

Spánková paralýza – nejhorší noční můra, na kterou nikdy nezapomenete

Kanashibari a Old Hag

Jinými vysvětleními nočních útočníků jsou bytosti Kanashibari v Japonsku a Old Hag na Newfoundlandu, 15. největším ostrově u severovýchodního pobřeží Severní Ameriky. Kanashibari, v překladě svázaný železným lanem, je bytost vycházející z magie buddhistického boha Fudoh-Myohoha a dodnes někteří Japonci věří v tuto ďábelskou ženu. Old Hag představuje ježibabu, jejíž napadení se nelze bránit. V současnosti se hovoří též o mimozemských útocích, které se vykonávají právě během spánku a „komunikačním kanálem“ mezi námi a nimi je spánková paralýza. Studie z let 1993 a 2002 ukazuje, že 60 % UFO zážitků/únosů se děje ve spánku a v kontrolní skupině měli unešení lidé mnohem více paralýz než zbytek testovaných. Konspirace však nechejme na jindy a popišme si paralýzu spíše z odborného hlediska.

 

The Nightmare - olejomalba Henryho Fuseliho (1741-1825) z roku 1781

Spánková paralýza – nejhorší noční můra, na kterou nikdy nezapomenete

 

Paralýza se obyčejně dělí do dvou skupin:

- ojedinělá, izolovaná, přihodí se jednou nebo párkrát za život, netrvá déle než jednu minutu a ani si ji nemusíme pamatovat

- opakující se, chronická paralýza, případně také narkoleptická paralýza, jeden ze symptomů narkolepsie, chorobné spavosti

 

A jak taková spánková paralýza vlastně probíhá? Její nejobvyklejší výskyt je při usínání nebo probouzení se. Na rozdíl od klasických snů, ať už dobrých, nebo zlých, začíná tento stav mezi bděním a spánkem nárazově, pamatujete si tedy její začátek, což se při běžných snech nestává (viz scénu v Inception). Jediné, co dokážete ovládat, je pohyb očí a dýchání, jinak jste kompletně ochrnutí. Neschopnost hýbat se je zapříčiněná chemickými látkami v mozku, konkrétně glycinem a kyselinou gama-aminomáslovou, které paralyzují tělo i při běžném snění, abyste ve spánku neběhali, nevyskakovali a zůstali pokojně ležet na posteli – nepřenášeli děj snu do reality. Dalšími znaky je neovlivnitelný nával toho nejhoršího strachu, pocit velkého tlaku na hrudi a s tím spojený pocit dušení, zvukové ale i zrakové halucinace. Pro představu si na videu níže můžete poslechnout několik zvuků, které „oběti“ mohou slyšet. Co se týče zrakových halucinací, jsou charakterizované osobou stojící v místnosti, jejíž identitu neznáme a často nevidíme ani její reálné rysy, ale spíš vnímáme její přítomnost. Zrakové, ale i zvukové přeludy jsou však individuální, každý je může prožívat jinak. 

 

 

kolega Marky: Snažil jsem se usnout, ale nešlo to, mohly být už tři hodiny, i víc, když jsem ležel otočený ke stěně a najednou jsem zažil nepopsatelný pocit plný strachu, že mi naskočila husí kůže po celém těle, i v intimních partiích. Cítil jsem, že za mnou něco stojí, dívá se to na mě, tak jsem nabral odvahu, že se otočím, ale bez šance. Byl jsem paralyzovaný. Polekal jsem se ještě víc a chtěl zakřičet na rodiče, ale nedokázal jsem vydat ani hlásku. A potom přišlo to nejhorší, to něco, co stálo za mnou, mi začalo šeptat do ucha moje jméno. Trvalo to tak 15 sekund, následně jsem se vzbudil. Ale potom znova a znova…

 

Eklips: V náhodnou chvíli jsem se probudil uprostřed noci, jestli se to probuzením dá vůbec nazvat, přesněji se mi jen otevřely oči s paralyzovaným tělem a ihned mě probodl pocit nesnesitelného strachu. Zdálo se mi, jako by mě někdo upřeně sledoval, ale v první moment jsem nikoho neviděl. Nepříjemný zážitek doprovázelo neustálé bzučení. Po chvíli procházení očima po pokoji jsem za dveřmi do vedlejšího pokoje (dveře jsou z texturovaného skla) uviděl obrys postavy, která mě sledovala. Strach se vystupňoval až na nesnesitelnou úroveň, při které jsem se probudil.

 

Dominika: Stalo se mi to asi před půl rokem, když jsem dost často chodila ze školy unavená a poobědový dvouhodinový spánek jsem brala jako samozřejmost. Bylo to něco jako noční můra, ale velmi silná, skutečná a intenzivní. Spíte a najednou máte pocit, že jste se probrali. Vidíte všechno okolo vás. Pochopitelně se chcete pohnout, jednoduše vstát z postele, ale to se nedá. Začnete „panikařit“. Křičíte, ale nikdo vás neslyší. Může se vám to zdát jako věčnost, ale přitom jde jen o pár minut této hrůzy. Když paralýza skončí, probudíte se se strachem a jste dezorientovaný. Já jsem spánkovou paralýzu zažila asi 3 dny po sobě.

 

 

 

Jak se paralýze vyvarovat?

Často se spánkové paralýze jednoduše nedokážete vyhnout, kvůli předispozicím – dědičnosti. Co ale dělat, pokud jí dokážeme zabránit a nechceme se probudit uprostřed noci s největším strachem? Vyhýbat se velkému stresu, dopřát si dostatek spánku, nespát s vysoko vystlanými polštáři, neusínat na zádech ale spíš na boku, pokud vám nejde déle usnout, vstaňte a projděte se po místnosti, napijte se, a potom to zkuste znova, pokud se bojíte, nespěte o samotě.

 

Co když jsem se přece jen dostal do spánkové paralýzy? Nejdůležitější je nepropadnout vlastnímu strachu, ale to je téměř nemožné, hlavně pokud jste začátečník. Na pohyb rukou a nohou můžete zapomenout, nemáte šanci. Spíš byste se měli pokusit rozhýbat svalstvo na tváři nebo jemně hýbat prsty na rukou nebo na nohou, případně mrkat. Pokud se vám podaří, paralýza brzy skončí a mozek uvolní i zbytek svalů. O vaše případně zážitky se můžete podělit v komentářích.

  

Spánková paralýza – nejhorší noční můra, na kterou nikdy nezapomenete

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 721 komentářů
Diskuse
nebo odeslat jako anonym
721 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
filipeezy18. leden 2015, 19:41

nemal som to čítať...

245 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sem30. březen 2016, 21:19

ano

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Roman18. leden 2015, 20:24

Asi by som bol radšej keby sa mi to stalo po prečítaní tohto ako keby pred tým, lebo by som to asi neprežil :D

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
annn12. červenec 2015, 15:49

Spánková paralýza se u mně objevila zhruba před třičtvrtě rokem, říkala jsem tomu noční můra a nedávno jsem se dozvěděla, že se nejspíš jedná o spánkovou paralýzu. Dneska jsem si šla po obědě lehnout a po dlouhé době jsem ji zase zažila. Šla jsem se teda podívat na internet, abych se o tom dozvěděla víc. V mých "snech" není žádná osoba nebo nikdo, kdo by mě pronásledoval. Dokonce si uvědomuji to, že se potřebuji "probudit". Ani nedokážu říct, jestli mám nebo nemám otevřené oči. Každopádně mám v sobě nesnesitelnou úzkost a vím, že jediný co musim udělat, aby se mi ulevilo, je se probudit. Mám pocit, že se snažim proplesknout nebo něco, aby to už konečně zmizelo. Ale nejde to. Těžko se mi to popisuje. Nevím do jaké míry se jedná o přelud a nebo jestli je to i reálné. Každopádně zdají se mi různé a často dost odporné sny, ale tohle je vážně to nejhorší, co se může stát. Nechci jít pak ani spát, aby se mi to zase nepřihodilo. Díky pocitům úzkosti a bezmoci a jakoby i trochu bdělosti tohle připisuji spánkové paralýze. A ačkoliv to z pouhých slov nezní tak hrozně, tak tohle skutečně předčilo i ten nejhorší sen, co se mi kdy zdál.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lena1. listopad 2016, 10:19

Dobře to znám...taky jsem hledala na netu co se mi to děje,tak ted to aspon umím pojmenovat.Ty zvuky jsou opravdu dost podobné.Ke mě něco chodí lehat do postele,cítím to a mluví to ke mě....je to hrozný pocit strachu ,vím,že nespím,ale nemuhu se pohnout.Nejčastěji se mi toto stává v době stresů.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Annone25. duben 2016, 21:06

Přesně to zazivam ja a velmi často bohužel

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
34521. prosinec 2016, 8:16

To je npiču bro

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dodo23. březen 2016, 20:43

Stalo sa mi presne toto pred týždňom a dneska ,je to hrozné, tý čo tu píšu že by bolo lepšie to zažiť ako si toto prečítať tak radšej si to 2x rozmyslite..

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lopata1. prosinec 2015, 11:02

Přesně tohle se mi zda taky :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Insomniac18. listopad 2015, 9:21

Presne viem ako sa cítiš, mne sa to stalo pred 3 rokmi, nevedel som čo to bolo, na sen sa mi to zdalo až moc skutočné, bol som z toho mimo ešte pár dní a neprajem to zažiť nikomu.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
zewyd12. září 2015, 15:19

Zažil som to 2krát, ako tu čítam tak o dosť neskor - mal som 25 rokov a neviem si predstavit že by som to zažil ako napr 10ročný takže vás úprimne ĺutujem. Stalo sa mi to ráno okolo deviatej keď som prišiel z nočnej a pokúšal sa zaspať. Nebol som unavený, skôr som mal ťažšie obdobie po psychickej stránke, proste pribúdalo vecí čo sa mi nedarili a ešte k tomu to vyzeralo že sa budem aj rozvádzať. Možno aj preto som vtedy z práce išiel k rodičom. Možno som aj na chvíľu zaspal a odpojil mozog keď som zistil že som zrazu pri vedomí. Ležal som hlavou opretou na bočnej doske postele a videl som len na horný roh stien a časť okna čo bolo oproti posteli. No aj tak som vedel že za mnou stojí postava - čierna silueta alebo niekto zahalený v čiernej plachte, nižšieho vzrastu tak max 160cm, myslel som si že žena ale mohol to byť aj muž. Prepadol ma vtedy ohromný strach, snažil som sa hýbať ale nedalo sa. Tak som sa pokúsil rozkývať svoje telo (asi pol roka predtým sa mi pri rovnakej návšteve podarilo takto spadnúť z postele na zem, dokonca som cítil aj bolesť od dopadnutia). Snažil som sa kričať, aj som si myslel že kričím no keď som sa prebudil tak som zistil že tým kričaním bolo v skutočností len akési chrčanie cez zatvorené ústa. Mohlo to celé trvať tak 2 minúty. Avšak nič ma nedusilo, nepriľahlo, ani žiaden fyzický kontakt. Prišla do izby mama ktorej prítomnosť som vnímal a dokonca aj to ako si hneď uvedomila že sa niečo deje a snažila sa ma prebudiť. Dokonca so mnou až trhala a ja som to celé videl. Záhadnú postavu som už nevnímal no trvalo aspoň pol minúty kým sa mame podarilo zobudiť ma. Možno keby v tej chvíli neprišla, tak by som zažil aj škrtenie a preto som sa bál že sa to ešte niekedy vráti. Takto to tak nepôsobí, ale v živote som nemal taký strach. Bolo veĺmi živé, žiadny sen. Čítal som o tom kadečo, najviac som uveril teorii o tom, ako sa časť podvedomia človeka ktorý ma veľmi nenávidí odpája počas jeho spánku a chodí za svojimi nepriatelmi bez toho aby si to dotyčný uvedomil. Kto povie že by to prial svojim nepriateľom, tak ten to určite nikdy nezažil a zo slov na internete si to len ťažko predstaviť. Článok o paralýze ma neukĺudnil, pretože sa to stále môže vrátiť a sofistikovanosť vedy je celkom slabá keď sa nám snaží nahovoriť, že státisíce ĺudí na svete čo sme to zažili, že máme všetci rovnaké halucinácie.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nomika2. únor 2016, 16:47

Tiež sa mi to stáva, ale niekedy aj keď sa úplne prebudím a zbadám v noci niečo, čo by som asi nemala...keďže som dosť senzitívna na duchovné veci...v takýchto prípadoch sa nemôžem hýbať, ani kričať, som úplne paralyzovaná, ale vidím a počujem jasne a pamätám si každý detail, čo pri snoch nebýva. Naposledy sa mi tak stalo, že som videla, ako sa niekto nado mnou skláňa s nožom alebo sa zjavila nejaká kreatúra a začala ma ťahať za nohu z postele, vždy pomohlo až to, keď som zažala svetlo...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nevěřím na spánkovou paralýzu27. říjen 2015, 23:27

Lidi, co to tady tak čtu tak na nás opravdu někdo kouká a straší ,protože logicky to nemůže být náhoda!!!!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nevěřím na spánkovou paralýzu27. říjen 2015, 23:23

ahoj naprosto s tebou souhlasim,taky tomu něvěřim ... prostě není možný ,když se to dějě naprosto stejně všem přisuzovat to s.p. taky se něčeho jen tak nebojim,ale tohle mě dostalo do kolen...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nevěřím na spánkovou paralýzu...27. říjen 2015, 23:19

ahoj to samé jsem měl já... všichni to házejí na spánkovou p. ,ale jak je možné ,že prožíváme to samé,ale na chlup to samé?!!!

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Glodzakm@azet.sk29. srpen 2015, 16:17

:) opísal si presne môj prípad :)

2 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:34

ja to volam tazky tien aj ked ho nie je moc bidno a potom mam este 2 verzie....zhorsuje se ri to?...mne strasne

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kat4. srpen 2015, 13:04

I z techto pouhych slov jsem pocitila uzkost, jelikoz presne to same zazivam celkem casto, je to dost hnusny :(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Apex16. červenec 2015, 22:26

Rozhodně já to mívám občas taky, vlastně i stejně jako ty, zdá se mi navíc, že mne někdo volá a já nic udělat nemohu, po prvé jsem se vubec nebál, myslel jsem, že to je sen a později to bylo horší, spojeno s nočními můrami... No nic hezkého to souhlasím. Díky tomuto příspěvku vím co a jak, stresu mám až nad hlavu a poslední týden jsem spal pouze 4 hodiny denně, takže jsem to mohl očekávat. Děkuji redakci ;)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mirka20. červenec 2015, 20:04

Spankovu paralyzu prezivam pomaly 20 rokov na zaciatku to je hrozne ale naucite sa s tym zit a pri 40 rokoch sa to vytraca uz to zazivam malokedy

0 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:26

ako sa zacala tvoja moj pomaly rozsruhuci strasne tazky tien z horneho rohu izby a stale castejsie a horsie a ze sa s tym nc moc neda robt :(

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sasha18. leden 2015, 19:55

ani ja :D teraz sa mi to isto stane v noci :(

1 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:25

ked maz cez 18 a nestalo tak pocybujem ale toto presne prajem svojim nepriatelom ale len najvacsim......alebo keby cloveka vedeli uviest do takeho stavu ako tresrt ale to za viac ako hodinu musis umriet alebo sa prebrat

-5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JjrM19. leden 2015, 12:37

vcera sme s spolubyvajucim na intraku citali tento clanok a zhodnotili ze je to velmi zaujimave, a ze jemu sa to uz stalo, no mne nastasie nie. Vecer som normalne isiel spat a odrazu som sa v noci pomaly budil. Zacul som zvuky presne ako z tohto videa co ste sem dali, a citil tazobu na hrudi a pocit akoby ma niekto skrtil. Ked som tak v polospanku este otvoril oci, videl som cierne obrysy postavy, ktora na mne sedi a skrti ma. Hned som si myslel ze nazdar paralyza, nemal som ten clanok ani citat. Skusal som sa pohnut, a dokazal som mierne hybat aj nohami a aj rukami. Strasne som sa bal a rozmyslal co budem robit. Kedze som dokazal hybat rukami, tam som si povedal ze ten prelud zo seba dam dole. Tak som natiahol este v polospanku taky pravy hak ( som boxer, preto toto riesenie). Krasne z celej sily co som mal, pekne vysiel zadunelo pocul som vykrik a postava zmizla. Tym uderom som sa definitivne zobudil a posadil a na zemi lezal moj debil spolubyvajuci. Nechapal som, potom mi vysvetlil ze ked sa mi to este nestalo, tak sa rozhodol to na mna naraficit, pustil video tych zvukov a sadol si na mna a myslel si ze strasna sranda aky budem vyklepany. Ja som sa zacal strasne smiat, on tam lezal na zemi a nadaval ako ho to strasne boli ze som chuj :) Dnes tu pobehuje po izbe a picuje ako chora vrana lebo ze ho boli sanka a chce ist na RTG. ma to pekne opuchnute.
Hold, ked mate sprosteho spolubyvajuceho, spankova paralyza je strasna sranda :)))

182 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:32

je to blbec lebo to sa neda ani na 10% ta hroza napodobnit....predstav si ze potom pol hodku hodku neviem zo seba nic dostat len htperventulujem a potom muim s niekym byt zapalene svetlo ale moje sa neskutocne zhorsuju ma niekto tip.....raz som mal dokonca toto spojene s namsacnostou so dotal krc pod lampov a zas len ten pokus o krik pistanie hrozne a pozeral som do zasvietenej lampy a co tam bolon ahhhhhhh

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Balalajka8. červenec 2015, 19:47

To tvé " hýbání nohami a rukami, je jen blud. Při spánkové paralýze se ani nepohneš. Oblbuje tě jen mozek, Já si tento stav už užívám, stačí se nebát a uvidíte nevídané. :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Karla4. srpen 2015, 13:45

Taky se pridam a neco k tomu napisu....

Spankovou paralyzu zazivam uz dost let, ale nejvic asi ted, kdyz jsem na materske (asi to fakt ma neco spolecneho se stresem a unavou). Pokazde se tento jev odehraval v mistnosti, kde jsem spala, bud jsem slysela, ze nekdo prichazi a nemohla jsem se pohnout, nebo na me nekdo mluvil, septal, stal tam...dost hnusny, doted se toho bojim, i kdyz po dnesnim precteni tohoto clanku jsem si taky "oddychla", ze v tom nejsem sama...ani jsem nevedela, ze spankova paralyza existuje, ale co jsem chtela napsat: je to asi tyden, kdy se mi to znovu stalo, lehla jsem si po obede s malym do loznice, ze si taky schrupnu. Snazila jsem se usnout a najednou se mi to znovu prihodilo, tentokrat to nebylo v pokoji, ani doma, ani snad v nasi zemi, vlastne ani poradne nevim kde, ale bylo tam krasne...zpocatku jsem mela strach (nevim z ceho, proste jen ten pocit), plavala jsem ve vode, ale uvedomovala jsem si, ze je to sen. Rozhledla jsem se okolo a plavala jsem v nadherne ciste vode, nejspis more, slunicko svitilo a bylo mi hrozne dobre. Byli tam myslim i jini lide, nejaky domorodec myslim a byly tam i moje sestry a jedna z nich mi povidala, at si to uzivam, protoze je to sen. Tak jsem si to uzivala, ale najednou jsem byla zpatky v posteli a nemohla se hnout, vzdycky zpanikarim a snazim se hybat cimkoliv, az se z toho vzbudim. Kdyz jsem se vzbudila, citila jsem se hrozne dobre a odpocinute, jakobych opravdu predchvili plavala v mori, pritom jsem mohla drimat jen par minut. Takhke napsane to tak nezni, ale byl to opravdu zvlastni pocit a vim, ze to melo neco spolecneho s paralyzou.


Nicmene bych byla rada, kdyby to skoncilo, zvlast po precteni tech komentaru... Malej ma ted zase siestu po obede, ale neodvazim se k nemu lehnout a usinat :D

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bbv22. srpen 2015, 21:31

si mala iba lucidny sen.. o to sa pokusam ani neviem ako dlho a zatial nic :(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub30. březen 2016, 20:12

Přesně tak, lucidní sny jsou pecka, taky bych ho chtěl zažít.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kat4. srpen 2015, 13:07

Po precteni clanku a komentaru me taky napadlo zkusit nepanikarit a cekat, co se bude dit dal, ale bojim se... Jak se tohle da uzit? Co se u Vas delo dal? Hrozne by me to zajimalo.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kompot19. leden 2015, 15:54

:D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sani34018. leden 2015, 20:32

posledny obrazok ste si mohli odpustit :D a privital by som clanok ohladom astralnej projekcie , pacili sa mi vypovede ludi ktori uz zazily paralyzu dobry clanok :D

79 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Linda17. srpen 2015, 22:36

ted mam strach si jit i zakourit sice jsem to nezazila ale uz sem mi stalo ze jsem ve snech astralne cestovala byl to zvlastni pocit ale tohle nechci nikdy zazit :( porad mam pocit ze me neco sleduje je to hnus :( a ten posledni obrazek mi docela nahnal ted.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Baru18. leden 2015, 21:29

Teď mám panickou hrůzu,že se mi to dnes stane...

69 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fuj31. březen 2016, 17:29

asi tak no x(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anonym28. březen 2016, 14:28

Aj ja

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Luk7. duben 2016, 14:53

taky

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
segowitch18. leden 2015, 20:45

mno mozno mi tu z vas nikto neuveri a budete sa smiat.. ale veta ze "Na pohyb rúk a nôh môžete zabudnúť, nemáte šancu. " Je totalna blbost.. maval som tieto "paralyzi ci co pomerne casto.. az do jedneho momentu..

bol som na dovolenke s kamosom v egypte, ked sa mi to stalo..uz bol vecer lezal som unaveny na posteli vedla mna bol kamarat asi isiel srat na hajzel kedze mal faraona :D pamatam si ze presne vtedy sa mi to stalo ked sa zdvyhol z postele ... pocit strachu nemohol som sa hybat nemohol som kricat.. chcel som aby ma zobudil.. ale v podstate v tom strachu som si uvedomoval ze sa mi to proste len sniva a proste v tom totalnom bezhybnom stave kde sa clovek nemoze ani pohnut ani nic proste som nejakym sposobom strasnou silou zdvyhol obe ruky a ukazal som tej nocnej more so zdvyhnutymi rukami nad hlavou dvojity fucker.. .potom si len pamatam ako som sa prebral kamos sa vedla smeje a ze co robim .. proste som sa prebudil so vstycenymi fuckermi nad hlavou .. :D a od vtedy to nemavam :D .... opakujem nemusi mi nikto verit .. ale proste je to tak .. sewas :D

61 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rooli26. leden 2017, 12:24

to je spíš forma nějaký lehčí náměsíčnosti...já spánkovou paralýzu zažil dvakrát a pohnout jsem se nemohl ani o milimetr

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
вторая жена15. červenec 2016, 11:35

cize si sa nebál
mýslím, že to je riešenie

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Maxoo30. březen 2016, 20:16

Ka som zomrel akurát :D :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka25. říjen 2015, 14:20

:D bože

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Heyzenberk18. leden 2015, 23:52

Neskutočne sa ujebavam :D ukazal som tej nočnej more dvojitý Fucker :DDD

12 Odpovědět · Nahlásit
avatar
labuť19. leden 2015, 12:47

ja skapeeeem :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lucho4. březen 2015, 22:01

Kto tu je od restta ? :D :D Kappa :D

60 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Majo7. listopad 2016, 17:20

Ja :-) Keď som tento článok zbadal tak som si na neho aj spomenul :-D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
KroLex21. říjen 2016, 14:57

Já :D chat spam Kappa123

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
RedyW20. říjen 2016, 16:03

LUL,

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
spongi30. březen 2016, 19:00

Kappa123

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
damian18. březen 2016, 23:38

Jaaaa :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Shorty9. březen 2015, 15:29

Jaaaaaaaaaa resttW Kappa :DDDDD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JAckk5. březen 2015, 22:41

JA Kappa

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nercek19. leden 2015, 20:31

teraz vážne.. z toho obrázku som skoro chytila infarkt

57 Odpovědět · Nahlásit
avatar
creepypasta op30. březen 2016, 19:46

Njn eyeless jack :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Patty the killer31. březen 2016, 15:28

čekala jsem,kdo to napíše :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lubop18. leden 2015, 23:45

Mne sa snívalo o sexe

54 Odpovědět · Nahlásit
avatar
moj nick31. březen 2016, 17:48

Týpek :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Cako18. leden 2015, 20:02

Ja som si už zvykol sny celkom aj ovládať (možno trošku mimo paralýzy) keď sa mi niečo sníva a nie je to zrovna príjemné, vždy ma napadne, že je to len sen. Snažím sa prebudiť. Minule som tak rozprával kamarátom zážitok, ako som sedel v policajnom aute a viezli ma na stanicu už ani neviem kvôli čomu. Držali ma pevne a ja som im povedal že sa budete čudovať keď vám tu zrazu zmiznem. Pozreli na mňa či mi šibe a ja som si začal trieť oči... až som sa zobudil. Škoda že sa nedá vrátiť do toho sna a vidieť ich výraz keď som im zmizol :D

49 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:44

ok lidi ja to ma od 13 alebo 14 rokov je to najhorsi zazitok mojho zivota kazda ta noc snad okrem smrti dedecku a babicek....kazdy tu hovori ze si na to zvyka jedine co som ja za 20 rokov vymyslel ako obranu pohnut malickom sam ale traba na to vela sil...zacinal som klasickou cirnou carodejnicou potom duchmo osobamam ale anjzakernejsi je tazky tien neverim v boha a podobne blbosti ale ked prezivam toto citim ciste zlo...njhorsie ze sa to zhorsuje intenzita sila a uz skoro kazdy mesiac...pomomc pls

0 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:39

to neni paralyza ale

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
melissa230020. prosinec 2016, 23:27

ak ti to stale pretrvava tak sa mi ozvi sem do komentu a ja sa ti pokusim pomoct

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Georg18. leden 2015, 20:31

True story aj ja sa prebudim hzo sna ked si zacnem pretierat oci.. haluzz :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ozzy20. leden 2015, 10:26

v noci hlavně mozek překousává to co přez den spracoval takže jestli se mi to dneska stane taky tak si toho srá*e co tenhle článek napsal najdu :D

31 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dominik10. leden 2017, 20:05

Souhoasim s tebou :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lala20. leden 2015, 19:20

Pridám sa :D ja tiež len dúfam, že sa mi to dnes nestane prvýkrát :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ora20. leden 2015, 13:13

Néé asi !!!!!! :DDDDDD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anýsek20. leden 2015, 11:12

:-D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marek18. leden 2015, 23:16

ten obrazok pod clankom ma odrovnal - po jeho precitani

28 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mr. Hajaja19. leden 2015, 0:04

tomu ver skoro som infarkt dostal...

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pan redaktor18. leden 2015, 22:39

a teraz mam ist spat ? :D

25 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sem30. březen 2016, 21:19

jaj

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Josef20. leden 2015, 9:32

TAky se bojím jít spát. :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mkvl20. leden 2015, 15:12

Mali by ste dávať viac takýchto článkov :)

23 Odpovědět · Nahlásit
avatar
majorsajki18. leden 2015, 19:32

stalo sa mi to raz cca pred rokom ... odišiel som zo školy trochu skorej lebo ma bolelo rameno,krk, aj chrbat ... jak som došiel domov tak som len zhodil zo seba tašku a lahol som si .... ležal som na chrbte bol som unaveny ...zaspal som a zrazu som sa zobudil(teda to som si len myslel) počul som niečo ako žensky hlas ... vobec som nevedel čo to rozprava a zrazu som len citil strach ,mal som vidinu horiaceho domu ... jak som ležal tak som citil že je niečo za mnou ale nemohol som sa pohnuť pozeral som iba očami ale za seba som nevidel ... periferne som videl len čiernu čmuhu... zrazu som videl uplne rozmazane a počul som zvuky škrabania alebo take niečo... ked som sa zobudil tak som nakreslil napapier obrazok toho horiaceho domu a hned som pisal kamošom otom aby som na to nezabudol... rozmyšlal som nad tym pomerne dlho a občas sa mi stava že by som to chcel znovu zažiť a zistiť čo to je ...

21 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lukáš19. leden 2015, 9:49

ahojte... podobné skúsenosti mám aj ja a stali sa mi niekolko krát. Nebudem rozpisovať čo sa mi všetko stalo a čo som videl, rozpísaného je tu toho až dosť a všetky komentáre sa mi čítať nechce ale píšem preto lebo podobné alebo identické skúsenosti mám aj ja a hlavné je to ako s tým bojovať, neriešim vedecko technické výskumy a im podobné záležitosti ani žiadne rozbory ale idem písať o tom ako to poraziť, dovolujem si to písať preto lebo ja s tým mám bohaté skúsenosti a roky praxe, pátral som všelikde pýtal som rôznych ludí. V prvom rade pred spaním ked už ležíte v posteli ožiarte celú miestosť kde ste, poprípadne celý byt, chodbu, dom, ulicu, celú planétu jasným žiarivým hrejivým zlatým svetlom ( je to velmi pozitívna hrejivá farba, energia ktorej sa temno bojí, ano hovorím o tom ako o niekom alebo ničom a využíva strach ludí, je to jeho energia čim viac strachu tým viac energie vydávate ) a dajej späť k svetlu, netrvá to dlho predstavte si ako prechádzate po vlastnom byte vidíte samého seba ako ležíte a za vami a aj pred vami sa vy ležiaci v posteli, celý byt rozžiari na lesklú jasnú zlatú farbu, môžete mať oči zavreté alebo otvorené to je jedno ja mám oči zavreté lepšie sa mi v mysli predstavuje priestor a občas sa može stať že narazíte na miesto v byte ktoré nie a nie prejsť zlatým svetlom bude stále tmavé, netreba sa zlaknúť z úsmevom na tvári, silou vôle a mysle sa to dá lahko vyhnať hlavné je nemať strach, nemať strach ano lahko sa hovorí a tažko sa vykoná ale strach ako som písal je pre tú ,, tmu " živnou pôdou, stotožnite sa s tým že vy ste tu doma vy ste na tejto zemi prvoradá bytosť vy žijete na tejto planéte vy zo zeme žijete aj zemi dávate vy ste tu doma, byt alebo dom mesto kontinent je váš a na celej planéte nie je pre ,, tmu " miesta nech sa stratí z vášho okolia a nech už nikdy neotravuje vás a vaše okolie, treba použiť hlavne svoju fantáziu a vlastné slová, žiadne cirkevné modlidby niekym napísané frázy ale svoju vlastnú silu energiu slová, bojujete z niečim čo sa fyzicky nedá zničiť lebo to nemá fyzické telo čiže palica alebo sekera vám nepomože a ani žiadne tabletky tie to len oddialia a nič nevyriešia, sila je vo vás a je na vás ako sa k tomu postavíte, ale najlepšia obrana je útok, na strach pred niečim nie je čas. Ak príde tá chvíla kedy ležíte v posteli a nedokážete sa ani pohnúť predstavujte si o to zretelnejšie vaše blízke okolie izbu kde sa nachádzate v zlatej farbe lebo len mysel a predstava vám funguje a nemajte strach skor hnev vo sebe vzbudte s tým že Vás ,, tma" nemá čo otravovať. Ešte existuje jedna materiálna vec ktorá dokáže poslúžiť a je ňou obyčajná svetelná baterka ale o velmi silnom výkone, tieto baterky sa pohybujú cenovo dosť vysoko od cca70 eur a viac ale verte mi aj tie pomáhajú nakolko ,, tmu " tiež dokážu zneškodniť ale to už je stav kedy ste pri plnom vedomí, a vtedy sa naozaj netreba zlaknúť strčiť sa pod perinu a ostať sa tam klepať ak niečo uvidíte ale ostať sa tomu akoby pozerať do očí, silné svetlo dokáže tmu preraziť
P.S. jedzte, pite, bavte sa, množte sa, majte sa radi, vyhýbajte sa cirkvi ktorá vás neustále drží v strachu pred ,, božím hnevom " , pamätajte sila je vo vás len ju treba nájsť nič viac k tomu netreba, pred spaním si pustite nejakú príjemnú melódiu hudbu relaxačnú ktorá vás upokojí na You tube je ich kvantum, ja osobne preferujem keltskú a fantasy hudbu bez slov iba nástroje a hor sa zničiť to vám nedá spať.
Pekný deň :-)

20 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Morticie20. říjen 2016, 21:20

Pomohlo mi něco hodně podobného, je to regulérní souboj, mezi světlem a tmou. To co jsi napsal, doporučuju všem, kteří se s tím potýkají. Je potřeba se strachu postavit, nedovolit mu se ve vás rozrůst, pohltit vás, čelit tomu, pokud možno okamžitě, nedat mu prostě prostor. Poměrně přesným příměrem je mozkomor z HP, vážně :-D. To ono se živý vaším strachem, je potřeba vytvořit si pro Vás osobní a unikátní "ochrané kouzlo" a čelit tomu, něco co jsi výše popsal a skutečně velmi dobře pomáhá výsměch, energetické vlny, které si plně vizualizujte ve své mysli... Je toho poměrně mnoho a je to hodně o imaginaci, každopádně u postele světlo, a taky mi pak pomůže si zpívat :-D, něco úplně stupidního, co máte spojený s nějakým hodně pozitivním, vtipným prožitkem. Je to těžký ale každýmu strachu lze čelit, jen to jen o vaší vnitřní síle.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
wat18. leden 2015, 19:24

Osobne som to zazil v jeden tyzden asi 3x a po case som zistil, ze spolocny znak toho bolo zaspavanie na boku. Zvycajne spim na bruchu, proste dlhodoby zvyk ale v tej dobe som z nejakeho neznameho dovodu chcel spavat na boku tak som to skusal. Vzdy to prebiehalo nejak takto : Zadrimal som, po chvilke "sen" ze som vo svojej spalni, otoceny smerom ku skrini, komplet paralizovany a jedine co som videl bol nejaky neidentifikovatelny rozmazany oblak, resp. velmi rozmazana kontura cloveka ktora sa ku mne priblizuje. Samozrejme hned cely dosrany a vobec nepomohlo, ze uz som mal s tym skusenost, vzdy to bolo uplne rovnake. Odvtedy zaspavam len na bruchu :D

17 Odpovědět · Nahlásit
avatar
streto19. leden 2015, 0:26

mne sa to stalo prvykrát tiez na intraku. Bol som v treťom ročníku. Prišiel som niečo kolo pol noci, takze spolubývajuci uz spali. Mali sme veľkú izbu s piatimi posteľami, ale byvali sme len traja, zvyšní dvaja sa len raz za čas ukazali. Vtedy som došiel do izby a ani som nezasvietil, aby som nikoho nezobudil. Dal som sa do pyžama a ľahol si do postele spat. Postel som mal hned pri dverach, okno bolo hned oproti dveram. Odprisahal by som, ze sa to dialo hned len co som si lahol. Všade bola tma. Nemohol som zaspat... snazil som sa niečo vidiet ale bola tma, trocha sa mi ukazovali siluety skrin a stola podoknom a zrazu od okna sa kumne začal približovat veľký tmavy čierny tien... mrkal som a snazil som sa vidiet niečo ine, no neslo to a islo to rovno kumne... prislo to k posteli a ftedy som ho pocitil aj na tele, zhluk zimomraviek a tak ako ste mnohy pisali aj bezmocnost pohybu. Chcel som kričat, no neslo to... snazil som sa zofšetkych sil zdvyhnut a zažať svetlo, vypinač som mal hned nad nohami, no nemohol som sa pohnúť... citil som akoby ta osoba ci co to bolo sa snazilo domna vstupit...cosi aj vravel no neviem dodnes co to bolo...dusilo ma to na hrudi. Vtedy som sa riadne vystrasil.... Viem ze som sa dokonca bal potom urcity cas zaspat, ci to nepride znova... Druhy krat to bolo kratke, len ma niečo riadne potiahlo za nohu, ale bolo to take realne, ze som nevedel kde je sever... treti krat sa mi to stalo na inom intraku, to bolo najhorsie a najrealistickejsie....dostal som novu izbu na začiatku 5.ročníka. Kedze som tam este mal jednu volnu postel, dovolil som tu jednu noc prespat spoluziakovi, ktory nemal intrak. V tu noc som siel spat prvy a nechal mu druhe kluce, ked by sa nahodou rozmyslel zostat, takze to este nebolo iste ci tam vôbec prespi. Ja som siel spat a v spanku ma znova niekto potiahol za nohu. Zobudil som sa a v tom ma to stiahlo za nohu na zem a tahalo ma to k balkonu... Samozrejme som bol bezmocný... ani kričat, ani branit sa..... a co ma najviac zarazilo ze ma to tahalo po zemi kolo posteli a ten kamos tam fakt bol, videl som ho ako na tej posteli spi... ja som to vôbec nevedel ze je tam a predsa som ho ftedy videl na tej posteli, ked ma to tahalo von...
no vtom som sa zobudil, fšade tma... a rano ma to zarazilo, ked som ho tam naozaj uvidel...
odvtedy sa mi to stavalo viackrat, citil som pritomnost niekoho primne a tie zimomriavky ale paralizu som uz nemal,a ked tak netrvala dlho... nebal som sa uz toho, a nebojoval som s tou paralyzou, preto to asi aj tak rychlo preslo... podla mna netreba podliehat panike a brat to ako niečo zle, ale dat do toho pozitivnu energiu.....Uz vyše troch rokoch spim normalne aj na chrbte aj na bruchu :)

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tom19. leden 2015, 2:54

vidim ze vela z nas to cita prave teraz.... hopa hopa uz sa tesim ako si pojdem lahnut toto mi bol čert dlznyyy ze ja som ten notebook uz nevypol :D

15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bells19. leden 2015, 22:22

Mne sa to stáva jak sa prebúdzam, nikdy som to nebrala tragicky, väčšinou som sa nechcela totiž pohnúť, skúšala som hýbať len rukou a nemohla som tak som si myslela že som na nej fest dlho ležala a po chvíli snaženia povolí a hýbem sa v pohodke, nič hrozné, nič nadprirodzené :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tina19. leden 2015, 22:07

:D podobe podobne :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petko18. leden 2015, 20:18

v istom obdobi som experimentoval s lucid dreamingom, a toto je bezna sucast dostavania sa do lucid dreamu, po case clovek vie co cakat a tesi sa na to lebo vie ze je to brana do lucid dreamu. zazil som to neraz a vzdy som sa bal aj ked som vedel ze mi nic nehrozi. telo sa balo. ja som objektivne vedel ze sa mi nic nestane... a nestalo.. potom som sa postavil, zalietal si po meste a zobudil sa :D

15 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  18. leden 2015, 20:30

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Petko18. leden 2015, 21:25

to sa len odohrava v hlave, clovek nelieta po meste ako duch. je to ako sen co sa da ovladat. vsetko zalezi od skillu. je to sranda a da sa o tom zaujimavo rozpravat.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
václav flaus18. leden 2015, 19:54

mával som spánkové paralýzy ked som aml asi 10 rokov, niekolko mesiacov dosť často, zvuky boli skoro rovnaké halucinácie boli príšerné prejavovali sa ako keby nekonečným zoomovaním vecí, poritom krik a strojové zvuky, potom sa to zničoho nič stratilo, pred pár rokmi sa to vrátilo ale už sa to prejavovalo uplne inak, hlavne stuhnutostou po prebudení, počas snu ma vačšinou zastrelili alebo som sa utopil, bolo to časté ale nejako ma to neovplyvnovalo, neskor som si naučil vedome snívať, odvtedy som paralýzu nemal, pravidelne si v snoch lietam v oblakoch alebo iné nadherné veci (sexovať od nevidím do nevidim, nemyslím), nieže by to nešlo jednoducho v snoch nerobte niečo čo by ste neurobili v bežnom živote a paralýzy odídu, aspon v mojom prípade to bolo tak.....vedomé snívanie ide ruka v ruke s dennom meditáciou, čím častejšie to robíte tým lepšie vám to ide, čím lepšie vám to ide tým intenzívnejšie to prežívate, tak po čase možeťe byť ,,bdelý,, 24 hodín denne, navštevovať miesta, stretávať ludí, prežívať pocity ktoré by Vám v bežnom živote materialna obmedzenosť nedovolila.....

13 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lucia18. leden 2015, 20:35

Presne takto s tým bojujem aj ja. S paralýzou som sa v živote stretla dvakrát, zakaždým to bol prípad ženy v bielom s nechutným ksichtom. Akurát, že som pri tom nepočula motorové zvuky, ale skôr akoby nejaké nebeské chorály alebo čo. Naposledy sa mi to stalo pred rokom. Odvtedy vždy, keď zaspávam, snažím sa vytvárať si vlastné sny. Predstavím si, čo by som chcela v tom momente robiť, začnem si to v hlave vyvíjať ako príbeh, a buď na to podvedomie reaguje tak, že sa mi tá predstava prejaví ako sen, alebo si to zoberie ako uspávanku a ja prežijem bezsenný spánok. Každopádne pred tým som rozhodne nevedela, o čo sa jednalo. Keď som to vravela známym alebo rodičom, vždy som počula len veci typu: "Dievča, prestaň pozerať horory, začínaš šalieť." Ale teraz, keď viem, o čo sa jedná, som na jednu stranu pokojnejšia, no na druhú zas trošku vydesená... Každopádne článok skvelý!

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal19. leden 2015, 20:00

Ahojte. Som velmi vdacny za tento clanok, pretoze sa mi to stavalo a nevedel som co sa to deje. Stalo sa mi to asi tak 5x. Ale nikdy ani po prebudeni som si nepamatal co sa stalo. Viem len ,ze som bol uplne paralyzovany, lezal som na chrbte, bol som cely spoteny a mal som najvacsi strach aky som v zivote zazil. Nepatam si,ale na ziadnu konkretnu postavu alebo jej obrysy, ale s urcitostou mozem povedat, ze tam bola/bolo pritomne nieco coho som sa neuveritelne bal. Musim dodat, ze sa mi to stavalo hlavne ked som bol unaveny, hlavne ked som 3 dni pil na chate, alebo na intraku. Stavalo sa mi to iba v noci okolo 4 hodine
Zacal som zistovat co to moze byt:
- prvu odpoved mi dal kamarat, povedal ze su to zly duchovia ktory sa snazia do nas dostat ked sme najviac oslabeny
-druhu mi dal iny znamy, ktory povedal, ze proste v noci sa cloveku zastavi dychanie a dusi sa,preto je paralyzovany ale mozog funguje

Odpoved na tieto teorie ktore sa mi zdaju najrealnejsie mi daj posledny zazitok ktory sa mi stal asi pred 3 rokmi. Spravil som bakalarske statnice a 4 dni sme v kuse chlastali. Prisiel som na byt za priatelkou a zaspal. A potom to prislo strasny strach, uplna paralyza, dlho som s tym bojoval, priatelka bola vedla v pracovni a robila veci do roboty, chcel som jej zakricat, ale neslo to. Potom som spravil zasadnu vec, povedal som "diabol, jezis je nad tebou ty si oproti nemu nikto, zmizne a ukazal som tou paralyzovanou rukou fuckera. Odvtedy sa mi to nestalo a dufam ani nestane. Verim v boha aj pred tym som veril, chodim do kostola, vecer sa zvyknem aj modlit sam pre seba, vzdy som sa modlil, len som sa niekedy ako krestan nespraval. Nechcem nikomu hovorit ako to je, alebo kde je pravda, len som sa chcel podelit o moje skusenosti a nazor. Prajem peknu vecer
P.S. Tak nejak ako vyzera ta paralyza si odvedy predstavujem peklo.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marcel18. leden 2015, 20:07

sledoval si paranormal a si s toho hotový :D paralýza sa stala aj mne ale to sexovanie si skôr predstavuješ pri vedomí ako vo sne :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marcel18. leden 2015, 20:11

opravujem sa bol to Insidious nie Paranormal :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  18. leden 2015, 19:59

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sirius18. leden 2015, 20:27

akoze Lucid Dreams a Astralne Cestovanie? .. dafuq to chapem ...............niekedy sa pytam ci pytanie sa ma vobec zmysel ..nothing useful

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  18. leden 2015, 20:20

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Serusko18. leden 2015, 20:20

LD x AC

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  18. leden 2015, 19:59

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
truľko18. leden 2015, 21:14

Ak sa chceš o tom dozvedieť viac, vygoogli si "Lucid dreaming", nájdeš kopu zaujímavých článkov a dokonca tipy, ako to dosiahnuť :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
river18. leden 2015, 20:08

lucidné sny, nie je to také jednoduché...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sirius18. leden 2015, 20:13

viem o lucidnych snoch, ale dufam pre nejaku najjednoduchsiu cestu ako sa k tomu dostat ..toto je skor astralne cestovanie

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
river18. leden 2015, 20:20

prečítaj si o tom niečo na internete, je veľa spôsobov ako tieto sny vyvolať, mne sa to ešte nepodarilo a popravde som to ani veľmi neskúšal, aj keď som už mal sen, v ktorom som si uvedomil, že je to sen , no nenapadlo mi ho začať ovládať :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sirius18. leden 2015, 20:28

mam toho dost precitaneho o tom ale zatial sa mi astralne cestovat nikdy nepodarilo :/ ..lucidne sny sem tam ano to nie je az take tazke uvedomit si vo sne ze to je sen ..teda aspon pre mna nie ..ale to astralne cestovanie stale nemozem stravit

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Astrál19. leden 2015, 0:07

Hodil by sa aj článok o Astrálnom cestovaní a Lucídnych snoch :)

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bOuNcEr19. leden 2015, 10:52

zaujímavé je, že AREA 51 má ochranný štít proti AC :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Broskef18. leden 2015, 20:29

Mne sa to stava pravidelne asi od 17 rokov. Dnes mam 23 a odvtedy som sa naucil nezaspavat na chrbte - pre mna je to takmer 100% trigger. Prvykrat to bol celkom hardcore, samozrejme som bol vystraseny jak nikto. Nikdy som ale nemal vizualne halusky, horsie bolo to neznesitelne revanie v hlave. Mam na mysli take zenske skriekanie, ktore sa stale zosilovalo. Taky hluk som este nepocul.

Neda sa povedat, ze by som si na to zvykol, vzdy je to neprijemny zazitok, ale naucil som sa s tym v pripade potreby vysporiadat. Skor som nervozny z toho, ze nemozem zaspat, pretoze ked mi to v noci raz zacne, tak pri kazdom pokuse o zaspanie sa to vracia - vzdy ten hluk, ktory zacina ako sum a potom rev, ktory pili usi a vy sa nemozete prebudit, neuveritelne sa vam zrychli tep, lapate po dychu, citite vsetko, studeny pot na cele, bezmocne koncatiny.

Kedze uz dlhsie viem o co ide, vzdy si to racionalne zdovodnim a ten strach uz taky neni. Vzdy si poviem, ze sa so mnou mozog zahrava, zbytocne s tym nebojujem, nepanikarim, viem co mam cakat. Pomaham si hlbokym nadychom, to ma vzdy vytrhne. Ked sa z toho dostanem, postavim sa z postele a z hlboka to predycham, pustim si potichu hudbu, a zaspavam radsej na boku alebo na bruchu.

Dufam, ze sa mi do toho nikdy neprimiesaju aj vizualne halucinacie :D

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
anon18. leden 2015, 20:53

Taktiez sa mi to stava pravidelne no bez zvukov a v. efektov, preto to mam lahsie a vzdy ked sa mi to stane som pri vedomi tym padom si vzdy poviem: "Viem ze to prejde, zavriem oci a spim dalej, alebo zavriem oci a snazim sa prudko vstat, bud sa zobudim alebo to skusim este raz, na druhy pokus to vzdy funguje :ú ".

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vendys19. leden 2015, 20:00

Mam přesně to, co ty :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
evica23. leden 2015, 12:52

Paralýza ma trápi už niekoľko rokov. Stáva sa mi to skôr nadránom proste otvorím oči a nemôžem sa pohnúť a ani dýchať. Mám pocit, že mi niečo celou silou tlačí na hruď. Zo začiatku som sa vždy veľmi zľakla myslela som si, že asi zomieram alebo čo :D ale teraz jediná vec čo zaberá je, že sa úplne upokojím a snažím sa akoby zaspať a keď už som zase v nejakom sne tak si predstavím, že padám a strhnem sa t.z že sa zobudím zmením polohu a všetko je OK. Moja výhoda je, že si dokážem úplne prispôsobiť sny ako chcem akurát, že aj tam mi podvedomie nonstop pracuje a preto nikdy nezažijem sex v sne s nejakým náhodným okoloidúcim pretože sa bojím, že mi na to príde frajer...a ráno som vždy riadne nasratá! :D

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lucy13. květen 2016, 10:40

Mám to úplně stejně

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tuli23. leden 2015, 0:44

Autorovi článku zřejmě nechybí dokonale zvrácený smysl pro humor, protože bez ohledu na spánkovou paralýzu po shlédnutí obrázků neusnu, i kdybych chtěla :D ...spánková paralýza mě provází od nepaměti, stejně jako náměsíčnost. Já se tyto stavy časem naučila zvládat pomocí tzv.lucidních snů-ve zkratce jde o to, že se jedinec naučí vědomě ovládat své sny, tím se dá naučit se probouzet ve chvíli, kdy "je něco špatně" nebo si vytvořit sen dle svých představ :) . Dále se ukončení spánkové paralýzy dá urychlit, když začnete od nejmenších pohybů jako je rozhýbání konečků prstů. Vím, že průběh a frekvence paralýzy je u každého jedinečná, ale snad má metoda může někomu pomoci :)

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Človek19. leden 2015, 19:04

Občas mívám, tak jednou za 14 dní něco podobného. Najednou se jako myšlenkami probudím, ale tělo stále spí. Nepomohu ničí pohnout.. je to velice nepříjemné.. Ruce a nohy jako bych ani neměl, jediné jak se z toho vždy probudím je, že se snažím předklonit hlavu, v myšlenkách se o to pokouším a většinou na 3-4 pokus se mi to povede, hlavou skutečně pohnu a "probudím se".. Ale je to spíše nepříjemné, když jsem to zažil poprvé tak jsem měl celkem strach, ale teď již ne... Je to skutečně fascinující stav, dokazuje nám, že jsme vlastně jen schránky a A BEZ VLASTNÍHO MYŠLENÍ NEJSME VŮBEC NIC.. Někteří lidé, takové ty "OVEČKY" by si to měli taky vyzkoušet a začít myslet trochu výše než jen nad nepodstatnými věcmi jako je sociální sítě atd.. Mediální masáž je opravdu velká :)

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tomza19. leden 2015, 23:50

big like :) po tom ako som zazil podobne tak som pochopil ze sme len prosta schranka pre dusu ktora je väčná

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kika19. leden 2015, 8:20

Mne sa to stalo par dni do zadu. Hlboky spanok a zrazu ako by som sa prebrala. 10 cm nad mojou tvarou bola nado mna naklonena tvar, zjazvena so strapatymi vlasmi a diaboskymi ocami. Nedalo sa mi kricat ani hybat sa stale bola nado mnou nedalo sa mi odvratit tvar, nieco mi hovorila a bola nahnevana. Ale nepametam si co mi vravela. Bola to ako vecnost... Zobudila som sa roztrasena s placom. Najhorsi zazitok.. Je pravda ze vam nemozu fyzicky ublizit ale ten strach by som nikomu nepriala.

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mark2618. leden 2015, 20:37

Mávam spánkovú paralýzu pár krát za rok ale vždy je to neskutočný humus. Naposledy som ju mal asi mesiac dozadu. Len tak som sa z ničoho nič v noci zobudil, nevedel som, že som paralizovaný. Mal som len otvorené oči, keď zrazu niekto, alebo niečo zo mňa pomaličky začínalo sťahovať paplón, normálne ako by mal niekto ruku pod mojim paplónom. Chcel som začať kričať alebo sa pohnúť, ale až vtedy som zistil, že som paralizovaný, bolo to hrozné a do rána som nemohol vôbec zaspať. Na druhý deň som si v práci o tom začal čítať na nete. Neprajem to nikomu zažiť, ten pocit strachu je hrozný.

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal19. leden 2015, 20:04

Ahojte. Som velmi vdacny za tento clanok, pretoze sa mi to stavalo a nevedel som co sa to deje. Stalo sa mi to asi tak 5x. Ale nikdy ani po prebudeni som si nepamatal co sa stalo. Viem len ,ze som bol uplne paralyzovany, lezal som na chrbte, bol som cely spoteny a mal som najvacsi strach aky som v zivote zazil. Nepatam si,ale na ziadnu konkretnu postavu alebo jej obrysy, ale s urcitostou mozem povedat, ze tam bola/bolo pritomne nieco coho som sa neuveritelne bal. Musim dodat, ze sa mi to stavalo hlavne ked som bol unaveny, hlavne ked som 3 dni pil na chate, alebo na intraku. Stavalo sa mi to iba v noci okolo 4 hodine
Zacal som zistovat co to moze byt:
- prvu odpoved mi dal kamarat, povedal ze su to zly duchovia ktory sa snazia do nas dostat ked sme najviac oslabeny
-druhu mi dal iny znamy, ktory povedal, ze proste v noci sa cloveku zastavi dychanie a dusi sa,preto je paralyzovany ale mozog funguje

Odpoved na tieto teorie ktore sa mi zdaju najrealnejsie mi daj posledny zazitok ktory sa mi stal asi pred 3 rokmi. Spravil som bakalarske statnice a 4 dni sme v kuse chlastali. Prisiel som na byt za priatelkou a zaspal. A potom to prislo strasny strach, uplna paralyza, dlho som s tym bojoval, priatelka bola vedla v pracovni a robila veci do roboty, chcel som jej zakricat, ale neslo to. Potom som spravil zasadnu vec, povedal som "diabol, jezis je nad tebou ty si oproti nemu nikto, zmizne a ukazal som tou paralyzovanou rukou fuckera. Odvtedy sa mi to nestalo a dufam ani nestane. Verim v boha aj pred tym som veril, chodim do kostola, vecer sa zvyknem aj modlit sam pre seba, vzdy som sa modlil, len som sa niekedy ako krestan nespraval. Nechcem nikomu hovorit ako to je, alebo kde je pravda, len som sa chcel podelit o moje skusenosti a nazor. Prajem peknu vecer
P.S. Tak nejak ako vyzera ta paralyza si odvedy predstavujem peklo.

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
suntree21. leden 2015, 14:24

Ďakujem za tvoje svedectvo. "Vchádzajte tesnou bránou, lebo priestranná brána a široká cesta vedie do zahynutia, a mnohí ňou vchádzajú, ale do života vedie tesná brána a úzka cesta, a málo je tých, ktorí ju nachádzajú." (Mt 7,13-14) Neboj sa ísť ďalej proti prúdu a svedčiť, On je tvoja sila:) + Drž sa HO +

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
maja19. leden 2015, 13:46

Citam tu rozne nazory a tak. Stalo sa to aj mne. Chodila som na strednu. Okolo 2-3h rano som sa riadne prebrala. Urcite som bola hore a nie v spanku. Zdvihla som hlavu a pozrela na sestru, ktora spala na druhej strane izby. Lezala som na boku. Bolo mi dlho a tak som sa prevratila na chrbat. V izbe nebola uplna tma. No a zrazu si akoby nieco na mna 'lahlo'. Uplne ma to paralizovalo. Nevidela som nic pred sebou, oci som mala otvorene. Jedine nimi som mohla hybat a takisto som si uvedomila, ze aj moja mysel pracuje. Nie som velmi nabozny clovek, ale verim. V okamihu, ako som sa v duchu zacala modlit, vsetko zmizlo. Vtedy 'to' bolo prvy a poslednykrat. Verim na dobro a zlo, ze naozaj je nieco medzi nebom a zemou. To je moj nazor.

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:29

zdravím vás zažil som túto paralýzu možno parkrat na začiatku všedkeho ...ale presne tieto stavi som zažíval pravidelne asi 4 roky vkuse .. s tym že som pocitoval tlak dusenia videl bytosti citil som ako ma ta osoba ktoru vidim drži za pleco stahuje ma dusí ma ked ležim rozprava sa so mnou ale po par dnoch paralýza skončila a to všedko som začal zaživat v bdelom stave bez paralízi a sna ... mohol som sa hybat rozpravat všedko ...po dvoch rokoch trvania sa moji rodičia báli ..bol som pozorovany psychiatrami aj psychologmi. sám som si povedal že som asi psychicky narušená osobnosť a že potrebujem odbornú pomoc ..tvrdili že som úplne v poriadku bez žiadnej psychickej ujmi a pod... no tieto stavi som mal dalšie dva roky a a postupom času som sa s tým naučil žiť a prestal som sa toho báť ked to na mna zrazu došlo naučil som sa premenit ten veliký strach čo som mal skoro každú noc na adrenalín a dokonca som si tak zvikol že ked to na mna prišlo tak som sa začal aj s tými prízrakmi rozpravat... (ani raz mi to neublížilo tak som sa toho prestal bať ) ...z kludnym hlasom no adrenalínom tak vysokým že aj ked som skakal z padákom to bolo oproti tomu 0 bodov ... a zrazu z ničoho nič po par dnoch rozpravani a ziadnom strachu z bytostami to prestalo ...uz sa mi neukazujú a ani tieto stavi dusenia a sledovania nemam asi 10 rokov ... a ked mozem poradit jedina vec ktora ma ukludnila od strachu a tychto veci bol oheň ( sviečka a pod ...) na ktori som sa kukal ked bolo najhorise ... dodalo mi to pocit bezpečia a bytosti zmizli .... proste ten ktzo to nezažije ten to nepochopí ... po piatich rokoch kludneho spanku a bez tychto hroznych stavov som pred spaním niekedy pocitoval potrebu tohoto adrenalinu ...proste mi to niekedy chybalo .... asi som blazon =D ... takze nebojte sa a ten strach ktori na vas pride neberte vazne berte to ako výzvu do boja strach opadne na adrenalin...keby ste to niekto zazivali tak dlho ako ja tak sa prestanete bat vela veci v zivote ktorich by sa mal normalny clovek bat .... =) a určite tento stav mi aj v zivote nieco dal ... ak by vedel niekto o čo asi mohlo ist v mojom pripade dajte vediet stale ma to zaaujíma co to asi bolo z profesionalneho hladiska ...
ps - ospravedlnujem sa za pravopis ...=)

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klara23. únor 2016, 21:25

viem o com hovoris moj syn to ma takmer kazdu noc styri krat posebe je jedno v akej polohe spi neviem mu pomoct

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
michaelaH19. leden 2015, 0:27

pocuj nemozes mi napisat mail?? pokecala by som si s tebou o tom. potrebujem pomoct.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado19. leden 2015, 10:29

ja by som si kľudne mohol stebou otom pokecať :) ..poprípade poradiť :) .. si ma pridaj na fb keď chceš : Vlado Škvarek

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
XXX19. leden 2015, 20:28

Fuuuhaaa... som rad,ze nie som sam s takymi snami.Stava sa mi to tak 1x za 2mesiace.Zaspim a v noci sa prebudim na to akoby ma nieco tahalo z postele... oci mam otvorene,kricim na brata,alebo rodicov no citim,ze ma pocut nemozu,lebo sam sa nepocujem... a to vrieskam na cely dom.Su to strasne muky... neviem kolko mozu trvat...No potom zacnem prosit Boha o pomoc a prestane to.Som veriaci...

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
cave18. leden 2015, 20:04

sirius - nejlepsi autor na refresher

7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tralala18. leden 2015, 21:06

to si mu nemal písať :/ bude ešte viac namyslený :((

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
  18. leden 2015, 20:07

Komentář byl odstraněn pro jeho nevhodný obsah.


avatar
Nikkie18. leden 2015, 19:53

Mne sa niečo podobné stalo asi 3 roky dozadu ... spala som na ľavom boku tvárou ku stene... zrazu som cítila zo spánku ako si ku mne niečo priľahlo zo zadu a doslova sa prilepilo na môj chrbát ... otvorila som oči ... počula som a cítila som fučanie za uchom smerom na krk ... začala som panikáriť... ale vôbec som sa nevedela pohnúť ... začala som plakať od strachu ... a zrazu sa mi podarilo trhnúť sa a pozrieť sa za seba ... ale trvalo to dobrú minútu ... asi najdlhšia minúta v mojom živote... našťastie za mnou nič ani nikto neležal ... ale obďaleč sa na stole hýbal obrus ... pamätám sa ako som sa potom bála zaspať a celú noc som presedela v posteli a rozmýšľala čo sa stalo... Záhady mám síce rada, ale toto už bolo aj na mňa moc

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Max18. leden 2015, 21:07

to je na infarkt... :-D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dobrovodsky19. leden 2015, 21:35

Ja som zazil spankovu paralyzu uz davno, v roku 2009 som napisal aj clanok o tom :)
http://dobrovodsky.blog.sme.sk/c/206333/Zazil-som-spankovu-paralyzu.html

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
martinko9119. leden 2015, 2:19

aj tak mám väčší strach zo zajtrajšej/dneskajšej skúšky tá je totižto skutočná :D

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nebáť sa19. leden 2015, 13:30

Sú to démoni. Čerpajú energiu z ľudského strachu. Mne keď sa to stalo prvý krát, tak som sa bál, ale povedal som, že mu prikazuje mene Ježiša Krista, aby odišiel odišiel. A skončilo to. Druhý krát som sa prebudil keď to začínalo, tak som sa najprv zľakol (1 sekunda), ale hneď som si uvedomil koľká bije. Nato v druhej sekunde som sa normálne fakticky nasral a povedal som "nech zmizne do pičej, nech ma neotravuje, že toto čo robí nikoho nezaujíma". Hneď to pominulo (3 sekunda) a ja som bol free. Díky Bohu. Ak neveríte, že toto by dokázal démon, tak si skúste pozrieť tento dokument... https://www.youtube.com/watch?annotation_id=annotation_1693589681&feature=iv&list=PLgApZAGw7ntEBvphIJKhY-iU2_VykkaH_&src_vid=iBumZyRX9n8&v=mI7uHI1x09A

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Odin19. leden 2015, 13:32

Hej hej, aj mne pomohlo keď som tomu vypičoval :DDD... zaujímavý dokument inak ;)))

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marta21. březen 2015, 19:28

Mňa spánková paralýza trápi asi 5 rokov.Som zdravotná sestra a keď som prvýkrát mala ten hrôzostrašný zážitok,myslela som si,že je to začiatok nejakej duševnej choroby.Nikomu som o tomto zážitku nepovedala,dúfajúc, že to už nikdy nepríde.Mýlila som sa.Po čase sa to vrátilo a bolo to ešte desivejšie.Tak som začala pátrať a hľadať nejaké racionálne vysvetlenie.Dočítala som sa o spánkovej paralýze a zistenie,že je to len sen, či halucinácia mi podstatne odľahlo.Raz na jednej oslave však dve moje kolegyne hovorili o zvláštnom zážitku, ktorý sa im nedávno stal na chate.Bola to taká babská jazda,dlhšie do noci sa rozprávali,jednej z nich sa už začalo driemať tak si išla ľahnúť,tvrdila, že ešte nespala, keď pocítila,že vedľa nej niekto je a dýcha jej do ucha.Strašne sa zľakla,no nemohla sa ani pohnúť ani kričať.Jasne však počula o čom sa jej kamarátky bavia.Potom sa jej podarilo vydať aspoň nejaké kvílivé zvuky.Druhá kolegyňa to počula,myslela si , že sa jej niečo zlé sníva a chcela ňou zatriasť aby sa prebrala.Nebolo to však možné,pretože ako chcela pristúpiť k jej posteli,zacítila nejakú bariéru, silu, ktorá ju nepustila bližšie.Hovorila, že ju tiež ovládol nevysvetliteľný strach.Tak teraz už neviem...Ak mi toto dokáže niekto vysvetliť budem mu nesmierne vďačná.Ja viem, že kto nezažil na vlastnej koži, nepochopí ten des a strach,či a kedy to znovu príde...

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
terminator20. leden 2015, 13:22

som blazon ak sa mi to stava 2krat do tyzdna ? neviem co to znamena Fuck citim sa ako terminator ktoreho serie tovarenska chyba :D

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
k20. leden 2015, 16:05

Minule keď sa mi to prihodilo tak som mal pocit akoby mi niekto drtil miechu a zaroven akoby som držal spodnú čelust mojej priatelky v pravej ruke no nemohol som sa ani hnut mal som strach že ju fakt držím a že jej ublížim (no nebolo to tak chvalabohu) tak som sa snažil vidat nejaký hlas no vyšlo zo mňa len akési kňučanie. A počul marí sa mi že som počul zvuk podobný tomu z toho prvého videa asi 0:05 až 0:10 no to bolo brutálne psycho ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
k20. leden 2015, 15:57

:D tovarenská chyba :D ale aj mne sa to stava a nieje to nic prijemne

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Thomas19. leden 2015, 21:51

Mne sa to stalo, keď som mal asi 11 rokov. Bol som chorý, bolela ma hlava, viac nocí pred tým som poriadne nespal a ani vtedy sa mi nedalo zaspať. Zrazu som zbadal nad sebou nejakú postavu, skoro takú ako na poslednom obrázku. A potom to všetko prišlo. Zdalo sa mi, že sa dusím a neskutočne som sa bál. Zimomriavky mám ešte aj teraz keď si na to spomeniem. Počul som aj nejaké zvuky, pripomínalo mi to zavýjanie vlkov. Snažil som sa kričať, ale nedalo sa, hýbať som sa tiež nemohol. Keď to prestalo, do rána som už nezaspal, keďže som netušil, čo to je. Na druhý deň som vraj doobeda povedal asi 3 slová a stále sa pozeral niekam pred seba. Keď sa ma rodičia spýtali, čo mi je, opísal som im to, ale samozrejme mi neverili. Len teraz, keď som o tom čítal som si uvedomil, že presne toto sa mi stalo.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gabko19. leden 2015, 18:56

Niečo podobné ako je na poslednom obrázku sa mi už stalo. Býval som na internáte. Mal som pocit, že som sa prebral zo sna, ale telo som si necítil, iba som otvoril oči. Vedel som, že ležím presne tak, ako som zaspal. Zrazu sa nado mnou zjavila biela maska v čiernom plášti. V tom sa ma zmocnil strach o môj vlastný život. Nedokázal som nič robiť. Snažil som sa kričať ale nič zo mňa nešlo. Bol som nemý. Nemohol som nič robiť, iba sa nečinne pozerať, čo sa bude diať. V sekunde postava v rýchlosti vytiahla nôž a bodla ma priamo do srdca a v tom momente som sa prebral do svojho tela. Tep môjho srdca bol nesmierne vysoký. Hneď som si sadol a rozhliadal sa okolo seba, skontroloval som izbu, či je zamknutá a či niekto v kúpeľni alebo na WC. Nemohol som si znova ľahnúť do postele a spať. Stále som ako keby cítil ten nôž v hrudi. Musel som sa najskôr upokojiť, začať zhlboka dýchať. Zaspal som až na svitaní. Každopádne na takéto niečo sa nedá zabudnúť.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tortila19. leden 2015, 12:34

toto čo teraz napíšem asi nesúvisí so spánkovou paralýzou, no o to horšie je, že sa mi tá "vec" prihodila keď som bola pri plnom vedomí: mala som asi 10 rokov, otec bol na služobke, tak som spala v spálni spolu s mamou. No vôbec som nevedela zaspať, len tak som čumela do blba a zrazu ma prepadol akýsi strach. Tak som sa schovala pod perinu ale bolo mi strašne teplo, tak som trochu vystrčila hlavu a v tom som zbadala, že vedľa postele stojí akási postava. Mala tmavé telo, pokryté akoby šupinami, dlhé ruky s dlhými prstami. Skoro ma porazilo, tak som sa rýchlo schovala pod perinu a počkala asi minútu kým som sa opäť odvážila odokryť a porozhliadnuť sa po izbe. Nič tam nebolo a odvtedy sa mi už nič podobné neprihodilo (našťastie!), no doteraz nechápem čo to mohlo byť (duch/démon/mimozemšťan?).

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Gabik20. leden 2015, 15:17

Ďakujem za veľmi zaujívamavý článok, ja len dúfam, že dnes v noci zaspím. V živote sa mi stalo veľa príhod, jedna trvala každú noc asi pol roka a pomohla mi jedna pani z Prahy. Hovorím jej ´pani Andělská´ ale o tom inokedy :-)
Odmalička sa v našom dome na Slovensku diali divné veci, mám dve sestry a všetky 3 sme počuli divné zvuky..ale naši nám nikdy neverili. Dom bol veľakrát vysvetený. Teraz už tam nič nie je počuť, ale ani tam ani jedna sestra nebýva, len rodičia.
Počas spánku som mala veľa príhod, moja mama ma vždy odsúdi, keď jej nejakú poviem, vraj nemám život na poriadku, keď sa bojím a dejú sa mi takéto veci. Nemyslím si to:-) Doteraz mám strach zaspať, keď som doma na SK, pretože spím v izbe, kde sa mojej mladšej sestre zdávali sny so satanom. Aspoň tak nám to ona rozprávala. Boli časy, keď som sa vedľa mojej sestry bála spávať.
Back to the point, ..so spánkovou paralýzou mám tiež skúsenosti, ale doteraz neviem, čo to je. Hlboký strach, neviem, odkiaľ sa berie. Absolútna paralýza, nepočujem žiadné zvuky...ale cítim hroznú zimu a niekde som čítala, že zlí duchovia a zblúdilé duše majú úplne iné vibrácie...preto je v ich prítomnosti odrazu cítiť studený vietor a zimu.
Raz som spala na pravom boku, cítila som, ako mi niekto prešiel po líci a cítila som studený dych...a nejaký šepot /to len raz/. Hneď som sa otočila, ale nikto tam nebol. DO rána som už nezaspala, ...a tešila sa až začne svitať. Parkrát som mala silný pocit, že v byte niekto je...a veľakrát stál niekto pri mojej posteli, ale nevidela som zretelne do tváre. Boli to vždy len obrysy...alebo tmavý mrak nadomnou.
V takýchto prípadoch sa ma zmocní srach, až druhý deň zapálim bielu sviečku a nechávam ju dohorieť. Lebo v tú noc, keď sa mi to deje...nedokážem robiť nič. Len ležať a čakať až bude ráno:-)
Tak a dnes asi napíšem milému, nech príde na noc,....lebo sa začínam báť, čo dnes bude :-) sakra :D:D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ihlica18. leden 2015, 23:39

Uz som sem dnes jeden moj stav napisala.len haluz je ze kazdy vecer ked vypnem telku zavrem oci a cakam kedy zacnem snivat.....nic take sa nestane lebo ked tie oci zavrem a som este stale pri zmysloch.....vidim dav ludi ak nejake namestie len je to vsetko v zrychlenom pohybe vsetko zije rychlo kudia sa pohybuju rychlo auta proste vsetko.len vidim lavicku na ktorej stale sedi chlap cely v ciernom.jediny on ma pokojne tempo.tvar ma neprijemnu velke cierne vyplestene oci a stale oozera na mna bez toho aby aspon zmurkol.dlhe dlhe mesiace som ho videla ked som zatvarala oci.po nejakej dobe som sa rozysla s priatelom..... Na nejaku dobu sme si dali pauzu. A ten chlap zrazu s tych snov zmizol.pred nedavnom sme s priatelom zase zacali..... Vten vecer zavrem oci a chlap stoji rovno oproti mne oprety o nejake dvere ruky ma zalozene hladi na mna a kruti hlavou :( nic sa neda robit len otvorit oci chviku pockam ci odide ale stale je tam.neviem ako to mam brat ci je to daka vystraha pred niecim alebo co nechapem.zvykla som sinuz na ro ze zavrem oci a uvidim ho ale poslednu noc stal oproti mne otocil sa a siek prec.:((( odvtedy som ho nevidela

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
happydonutcz20. leden 2015, 16:31

stáli mi všichni chlupy na těle když jsem to četl dneska nejdu spát :D

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
name23. leden 2015, 21:51

ked vidim kolko ludi ma tu paralyzu asi dnesni vecer stravim o mimonoch :)

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nemám meno18. leden 2015, 20:13

Ja som spánkovú paralýzu začala zažívať asi pred necelým rokom. Prvý krát som tomu neprikladala nejaký hlbší význam, pretože sa mi to stalo len raz a mala som pocit, že sa mi to len sníva. Lenže potom sa to začalo opakovať a ja som vážne nevedela, čo sa so mnou deje. Neskôr som si na internete o tom našla články a pochopila som, že tým trpí dosť veľa ľudí. Zakaždým som mala pocit, ako by sa ma niekto dotýkal a hovoril mi niečo. Proste si predstavte tí, ktorí tým netrpíte, že spíte sami vo svojej izbe, zrazu sa prebudíte a nie ste schopný žiadneho pohybu, len toho, očami a niekto vám niečo hovorí, aj keď ste úplne sami. Asi týždeň som sa z toho spamätávala a potom to na istý čas prestalo. Teraz už aj keď ju mám, tak sa snažím mať zavreté oči a nemyslieť na to. Jednoducho si poviem, že už viem čo to je a čo ma čaká a potom sa mi lepšie prebúdza. Ale moje telo s tým strachom aj tak bojuje, pretože mám vždy tep asi 100. :D Naozaj toto je jedna z vecí, ktorú by som nepriala nikomu.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nesbin18. leden 2015, 21:20

taketo clanky vyzdihuju kvalitu tejto stranky! nie tie sracky kto sa kde s kym trtka a ja neviem jake blbosti....

kazdopadne ale k veci...ja som nikdy nastastie nezazil konkretne toto ale pravidelne odmalicka (najcastejsie ked som byval chory) som maval nocnu moru, ktoru ani neviem uplne presne opisat, nemam to casto, par krat za rok, ale povedal by som ze som si na nu uz aj zvykol viac menej lebo to tiez byva skoro stale to iste, s malymi obmenami...je ale viac takych

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jessica19. leden 2015, 14:38

Po precitani tohto clanku som sa po niekolkych rokoch dozvedela ze v tom niesom sama...neviem preco ale trochu sa mi aj ulavilo...ak chcete poradit mne pomohlo sa "tomu"(u mna to bol muz-diabol ktory mi rozpraval neskutocne odporne veci..nebudem to tu rozoberat..bolo tu toho uz dost) vzopriet a zacat sa modlit ..odvtedy to prestalo a objavilo uz len raz a nie uz v takej strasnej podobe...neprajem nikomu to zazit naozaj som si myslela ze som posadnuta alebo nieco...odvtedy mam na sny iny nazor ako som mala ...

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JesusIsBack20. leden 2015, 17:15

ježiško ti pomohol? lol :D

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tortila20. leden 2015, 10:52

nemusel to byť podľa mňa diabol, skôr démon......existujú dokonca prípady, kedy démoni svoje "obete" sexuálne zneužívajú........

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal1. duben 2016, 8:43

Ak hej ta fb Miso new-era Jaros alebo jaros.michal33@gmail.com

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal1. duben 2016, 8:42

Táto tema by ma zaujimala. Vedel by si popisat o tom?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
suntree19. leden 2015, 13:01

Či veríte či nie - existuje Boh a diabol. Žiadne "energetické drinky" si sami v sebe nespravíte a sami sa tomu neubránite! Boh je Pánom neba i zeme, tmy i svetla. Na kríži to Ježiš dokázal, že premohol smrť a takéto "paralýzy" akými nazývate démonov, ktorí Vás prídu postrašiť - pretože majú na Vás právo, lebo im slúžite keď žijete v hriechu. Pozrite sa pravde do očí - že ste stvorení ako duch, duša, telo. Je to milosť, že ste niečo takéto zažili aby ste sa zamysleli nad sebou odkiaľ ste a kam smerujete. Ježiš Vás miluje, a v útokoch skúste povedať - v mene Ježiš nech to odíde a budete prekvapení, ako to rýchlo zdupká! Jedine na menom Ježiš sa zohne každé koleno, v Jeho mene sa vyháňa diabol. On je víťaz nad temnotou. Chcite žiť v svete a nie tme, zamyslite sa nad svojimi činmi, čo sa Vám deje nič neni náhoda! Nechcite raz zomrieť a prežívať muky, ktoré ste zažili v paralýze, lebo z toho sa už nezobudíte. Ste povolaní žiť v láske, pokoji a slobode. Ľutujte svoje hriechy, kajajte sa a verte evanjelium- on zomrel za Váš hriech aby ste mohli žiť večne! Ježiš - bezpodmienečná láska Vás bezpodmienečne miluje. Zamerajte svoj pohľad na Neho keď to príde a uvidíte svetlo! Vždy je pri Vás vedľa Vás len si ho začnite všímať, rozprávať sa s ním a uvidíte ako tma utečie! Keď to prehlásite v mene Ježiš nech to odíde a ono to vážne odídete BUDETE SA EŠTE SMIAŤ! AKÉHO JEŽIŠA A ZBRAŇ V RUKÁCH MÁTE! VERTE JEHO VÍŤAZSTVU! + Žehnám Vám Jeho náruč pokoja a spánku bez týchto "paralýz!"

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
někdo6. říjen 2015, 12:24

Takže si myslíš, že za paralýzy může ďábel nebo život ve hříchu? To by je musel mít každý, protože nikdo není tak čistý! S čím souhlasím je to, že NIC NENÍ NÁHODA, takže by mě sakra zajímalo, proč paralýzami trpí tak málo lidí a jejich symptomy jsou tolik podobné. Je tedy podobný i jejich způsob uvažování, životosprávy...?Něco je musí spojovat, to je jasné. Ale co??

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
PeterX27. duben 2015, 23:24

Áno, znie to ako "vtákovina", ale...ešte si každý prejde to svoje, až kým mu tieto slová neprídu ako "okay, je to naozaj tak". Chápem tých, ktorí to zavrhujú atď., ale aj prevraciam očami nad tými, ktorí to berú veľmi rýchlo "bez dôkazov" ako fakt......v skratke - zažite svoju paralýzku, spoznajte J-C-ho...je to cool prejsť tým a vo finále to takto prijať ako realitu! :) "Je len jedna cesta"...a tak to je! :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tina19. leden 2015, 22:03

no neviem kto má pomýlené názory, nepripisujem to ničomu nadprirodzenému, skrátka, chemické zlúčeniny z ktorých sa skladá tvoje telo, a tvoj mozog sa s tebou jednoducho zahráva...chvíľkový skrat z vyčerpania...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MrsBiersack19. leden 2015, 15:05

si poriadny debil! -.-

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jackooo19. leden 2015, 13:23

to co tu pises su bludy fakt bez urazky

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hopa fopa18. leden 2015, 21:05

Ja som raz zažil strašný živý sen alebo ako ste to vyššie nazvali "spánková paralýza"
jednej noci ked som v kľude šiel spať a aj som sladko zaspal, z ničoho nič som sa prebudil na to že niečo je inak ako by malo byť, v mojej izbe som cítil niečo, čo som v danú situáciu nevedel popísať, prebudil som sa tak že som otvoril oči a snažil sa otočiť a pozrieť k dverám no ja som to videl akoby z iného pohľadu ako by som bol v rohu pri strope izby a vznášal sa a pozeral sa sam na seba, respektíve som videl celú izbu no nevidel som co v tej izbe je (to zlé) akoby sa prepojili dve pohľady jeden z mojich očí a druhý z rohu izby,
počul som šepot alebo hlas niečo mi hovorilo moje meno stale dookola a citil som že sa to kumne približuje, pocit strachu bol stále silnejší, snažil som sa otočiť no akoby som vedel pohnuť iba hlavou ale iba z pohľadu toho v rohu nejak som to cele nepochopil proste som sa videl akoby z pohľadu niekoho iného no nevedel sa pohnuť ani ozvať, videl som ako som spadol z postele a tahalo ma to k dverám ktoré boli na poli otvorené, v tom ako som ležal nohami smerom k dverám som videl postavu akoby sa cela chvela a hlava tej postave svietila z vnutra akoby nejake svetlo z nej išlo a upeto namna pozerala, nevedel som čo robiť snažil som sa kričať ale vyšlo zomňa iba ľahké mrčanie, stále som sa nemohol pohnuť hoci som už videl všetko zo svojho pohľadu, no nemohol som nič robiť, ruky som mal ako priviazane k telu, keď to veľmi zosililo, myslel som len na to ako zavriet dvere aby som to oslabil alebo cele uzavrel, sustredil som sa na svoje nohy a nakoniec som dokazal kopnut do dvery ktoré sa zavreli v pomerne dost silnom tresku, v tom som sa prebudil, na tváry som mal slzy, a lezal som na posteli ako som sa videl aj predtym z pohladu teda z toho rohu, tak som si sadol a premýšľal (niekde som tu postavu aj kreslil) no neviem či by som to našiel bolo to už pred 3 rokmi pribížne, asi po pol hodine som zaspal. Keď som ráno vstal, všetko som si pametal akoby sa to stalo pred sekundou, každý detail snu si pametam doteraz.. vravel som to rodičom tak foter mi na to povedal že si mam prejsť svoje činy za poslednu dobu a možno niečo zmeniť, začal som par veci robiť inak a aj inak vnímať život a zatiaľ sa mi nič podobne nestalo... :)

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nášup26. březen 2015, 10:00

V knihách od A. Svijaša som čítala, že existujú isté entity, ktoré sa živia ľudským strachom, resp. čerpajú tak energiu pre svoju existenciu. V istej fáze nášho spánku si jednoducho prídu pre "nášup". V staršej literatúre sa spomína tzv. jegregor (rus.), angl. egregory, sú rôzneho druhu, podľa druhu ľudských emocií. Jegregor hnevu krmime ked sa rozčuľujeme, ten sa zvyknej aj "postarať" o to, aby sme sa do takej situácie dostali, nech nám "tečú nervy". Ak by sme dokázali ovládať svoje emocie (negat.), už by sa nevracali, lebo by sme už neboli zdrojom. Ja som mávala paralýzu pravidelne, v ušiach akoby praskot statickej elektriny a pocit prítomnosti "čohosi". Skúšala som všetko možné, aj modlitbu - žiadna zmena, potom v "duchu" vyhrážky (nakopem ťa atd. :) ), potom výsmech a všeličo možné, len aby som potlačila strach, a snád to zabralo, lebo už dosť dlhú dobu pokoj.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
DH26. březen 2015, 15:07

tieto entity su padli anjeli ktori zuju na zemi medzi nami resp. demoni nech si kazdy mysli co chce ja viem svoje, beru rozne podoby aby cloveka nastrasili ako si uz pisala robia to lebo sa zivia ludskym strachom ich primarny vzhlad je ako clovek len ovela krajsi ako su ludia, velmi pekne bytosti len maju zle umysly niesu ani tak zly ako neprijemni, nic ako nahoda ci nestastie neexistuje zapricinuju to oni nachadzaju sa medzi nami vo forme energii v ich svete je taktiez hierarchia ako u nas a taktiez je medzi nimi obycajny "ľud" a mocnari ich vodca je padli anjel Lucifer (lux fererre) nositel svetla, su ovela inteligentnejsi ako my ludia ovladaju telepatiu a vedia presviecat ludi, hybat predmetmi pomocou mysle (poltergeist) rozny vestci ich vyuzivaju na vestenie buducnosti ci minulych zivotov, no nieje to "košer" a je to proti pravidlam planety, v historii ludstva ich zaznamenali ako roznych skriatkov lesnych duchov , upirov... alebo taktiez beru podoby uz nebohych ludi, su nebezpecny a pekne vedia zneprijemnit zivot cloveka, niektori ludia sa k nim modlia aby si ziskali ich priazen a tak vedia urieknut prekliat alebo pocarovat urcitu osobu ktorej sa v zivote napr. nebude darit .. atd ..vsetko to zapricinia demoni taktiez netreba zufat kazda minca ma dve strany a na svete su aj strazny anjeli ktori nad nami drzia ochrannu ruku , mimochodom niesom ziaden horlivi krestan no verím v boha tieto veci su reálne cely ten spor dobra a zla... peace. ak by niekoho zaujimalo viac napiste mail a mozme o tom popisat konkretnejsie

8 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Moni14. září 2015, 16:30

Ahoj. Aky mas mail prosim? Rada by som sa dozvedela viac. Dakujem :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dd30. duben 2015, 16:28

ďakujem, teraz tak lahko ešte dlho nezaspím. :´O

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rolko23. duben 2015, 17:00

A máš nejaký dôkaz na to ?

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
troll18. duben 2015, 16:06

Ako sa voláš na maily?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mums16. duben 2015, 21:54

aky mas e-mail?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
docent28. březen 2015, 15:03

Ja som mal paralýzu dnes ráno okolo tretej ráno. Predtým sa mi to už raz stalo, ale toto bolo o dosť desivejšie. Zobudil som sa, pozeral som po izbe, všetko bolo tak ako vždy. Podobne, ako je to v tom prvom videu, začal som počuť abstraktné zvuky, ktoré získavali na intenzite. Bolo to podobné. ako keď ladíte rádio na veľmi vysokých frekvenciách a zdalo sa mi, že sa to miešo so zvukom, aký vydávajú veľryby. ale s tým rozdielom, že to naháňalo hrôzu. Potom sa tam objavil hlas. akoby prichádzajúci z veľkej diaľky a zkreslený vokodérom.Postupne sa rozjasňoval, až sa dalo rozpoznať, že kričí help me. Ten hlas prichádzal. akokeby z daleka, ale zároveň znel ako šepot, akoby niekto stál za mňou, naklonený nado mňa a do ucha mi šepkal. Neviem to asi dobre opísať, no strach som mal veľky. Samozrejme som sa chcel otočiť, zakričať, no márne. Všetky zvuky sa potupne zosilňovali, bol som presvedčený, že to musí byť počuť až na ulicu. Potom to v momente prestalo, zvuky aj paralýza. Rozklepaný som si najskôr zasvietil na izbu mobilom, potom som rozsvietil lampu. Spotený, zadýchaný, srdce mi bilo, ako by som bežal, husia koža po celom tele a tiekli mi slzy. Ten hlas neviem celý deň dostať z hlavy....

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JJakuBB25. duben 2015, 5:54

Práve som pár minút po zobudení zo sérií dvoch spánkových paralýz za sebou.. Je pravda, že spánková hygiena a stres sú pozvánkou paralýzy do snenia, avšak keď už to zažívam viem uveriť v peklo. Pocit neskutočne silných vibrácií, zvuk klasického pískania v ušiach, ktorý nepríjemné priberá na intenzite a samozrejme neschopnosť sa hýbať a kričať. Takáto bezmocnosť plus pocit prítomnosti niečoho nepríjemného až zlého viem prekonať jedine zatínaním samého seba aby som otvoril oči a potom hýbal končatinami. Nieje to moc často, niekedy 3x za mesiac, niekedy pol roka nič, avšak tento stav poznám už od detstva. Nemávam zrakové halucinácie, ale svoju prvú paralýzu si pamätám, že som dokázal na posteli sedieť avšak hýbať som sa nemohol a z postele som mal výhľad cez okno na dvor. Tmavú noc prerušil zvuk akoby sršania a nad dvorom poletovala 2-3m široká žiarivá guľa. Spravil som si takým samoštúdiom prehľad z viacerých či vedeckých a duchovnejších, či až parapsychologických názorov a osobne si myslím jednu vec. Myseľ je neprebádaný oceán a je možné, že niekedy v buducnosti sa podarí vedecky dokázať naše duchovné schopnosti, ktoré v tejto unáhlenej dobe nie sme schopní vnímať a využívať. Avšak ak sa vám toto stane, premýšlajte skôr skepticky - vaša príčina je zrejme zle rozložený spánkový cyklus.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lapaj18. leden 2015, 19:57

Trošku psycho hah, ale priateľka má mladšiu sestru, ktorá údajne, keď bola malá videla duchov. Rozprávala mi, že sa jej stávala takáto paralýza a mladšia sestra jej vždy ráno povedala, že ich bol niekto navštíviť :D

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bradkyn20. leden 2015, 0:58

Hrozně moc jsem se o tyhle věci zajímal a chtěl je prožít a jednoho dne jsem šel spát, ale usínal jsem úplně divně, byl jsem v lehkém polospánku a chtěl jsem otevřít oči, ale víčka jsem nemohl vůbec otevřít prostě to nešlo, pak jsem to zkusil znova a šlo to, tak jsem je zase zavřel, ale pak zas nešli otevřít a usnul jsem, zdál se mi lucidní sen(uvědomil jsem si, že jsem ve snu), všechno bylo skvělé, ale pak co přišlo..probral jsem se, ale s tělem se nedalo pohnout a když jsem se podíval doprava, stála tam osoba, zavřel jsem oči a otevřel je a ona stála přímo vedle mě a já byl strachy úplně v prdeli, ale hned mi došlo, že je to spánková paralýza tak jsem zavřel oči a myslel na svoji holku a po chvilce jsem se vzbudil :-).. ale už to nechci zažít znova, protože než jsem si to uvědomil, tak jsem se málem posral

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Geus19. leden 2015, 17:38

Mávam to dosť často. Je to dosť neprijemne. Najpr som maval iba také že ráno som sa prebúdzal, otvoril som oči a nevedel som sa hýbať. Pri tých prvých paralýzach som sa trošku zľakol ale tiež som si to v duchu vysvetlil že asi to bude niečo také že som iba na pol prebudený a že za chviľu to prestane, a tak som sa upokojil. Čo sa týka tých paranormalnych javov alebo prítomných osob,duchov tak nič také som nevidel a ani necítil, iba bzukot v ušiach ako keby niekto robil s vrtačkou. Takto to trvalo len do poslednej paralyzy... Ked som otvoril oči tak zrazu v rohu izby vidim stáť čiernu postavu. Strašne som sa zľakol lebo nič také som nečakal a hned som zatvoril oči. Po chvilke rozmýšlania som sa odhodlal zo zvedavosti otvoriť oči. Stále tam tá postava stála a nehýbala sa. Tak som čakal a obzeral som si ju.
Ked som na nu pozeral tak mi to aj prišlo smiešne že som sa na tom začal aj udrbávať :D :D v duchu.
Bol to ako normálny človek oblečený v čienom a tvár mal rozmazanú a čiernu šatku cez usta.
A ešte som zistil že ked zažívate paralyzu tak sa dá ľahko dostať do lucidneho snu.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Majky20. leden 2015, 0:26

ahojte jeden človek čo má chronickú spánkovú paralýzu radil....Pokiaľ sa tak zobudíte zadržte dych telo sa samé začne brániť a zobudíte sa

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
aaa18. leden 2015, 20:19

Tiež sa mi to veľakrát stalo, hlavne po tom ako som skúšal dosiahnuť OOBE. Má to nejaké súvislosti podľa mňa. Telo spí, no duša je pri vedomí.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Radim20. leden 2015, 0:29

Většinou žádné články nekomentuju, ale k tomuto článku mám vyjímečně chuť něco napsat, protože mě "potěšilo" (ale nikomu tenhle zážitek nepřeju) že nejsem jediný kdo tímhle jednou za čas trpí. Stává se mi to taky, asi jednou za měsíc / dva měsíce. Poprvé se mi to stalo asi tak cca. v 10. letech, kdy jsem se probudil a prožíval přesně popsané pocity - nejde se hýbat, vydat ze sebe hlásku, husí kůže a pocit, že za vámi někdo stojí nebo něco šeptá. Od té doby se mi to opakuje pravidelně, poslední dobou se to stupňuje a myslím si, že na tyto stavy má velký vliv aktuální psychické rozpoložení. Jsem poslední dobou ve stresu, moc nespím a naposled jsem zažil spánkovou paralýzu včera a to v dost blbém snu, taky proto mě tenhle článek dost zaujal. V tom snu jsem šel z chodby do postele, přikryl se a lehl si na břicho a v ten moment jsme se probudil přesně v té poloze do které jsem ve snu ulehl, akorát jsme měl pocit že zamnou někdo stojí a nemohl jsem se hýbat, doma jsem byl sám. Taky se mi párkrát stalo že jsem viděl blíže neurčený obrys nějaké postavy, vždy mezi dveřma. Je to dost nepřijemný pocit, který naštěstí po chvilce odezní, ale pokaždé když jdu spát tak doufám že se mi to zrovna dneska nestane.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bart7918. leden 2015, 20:19

Zažil jsem ji několikrát ....v životě - jedna byla obzvlášť nepříjemná - bylo to naprosto reálné , takže jsem myslel že se to oprevdu děje,postava stála otočená ke mě zády do rohu místnosti a vydávala nepříjemný vrnivý zvuk,poté rychlý střih jako u filmu a již klečela na mě a snažila se mě škrtit - paralyzovaný jsem se pak v mžiku probudil .... spocený a celkem vystrašený......kam se hrabou horory : )))

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Noro19. leden 2015, 22:25

EŠTE NIKDE som tu nečítal, že by bol tento takzvaný zážitok spojený s naozaj fyzickým dianím. Mne sa to stalo a dodnes to nedokážem pochopiť. Utešil som sa, že to bola náhoda. Ten snový zážitok mi nevadí, to sa dá pochopiť, to čo sa následne stalo by som nejako prežul tiež. Vadí mi, že sa to stalo vlastne súčasne s následkami. Bývali sme v kúpenom byte a manželka tam mávala niekedy nočné mory. Jednu noc, bola v pôrodnici na rizikovom tehotenstve a ja som spal sám v tom byte. V podstate sa mi udiali tie pocity bdelého sna cca o druhej ráno, asi. S tým, že som vnímal, že ležím na bruchu a niečo mi sedí na chrbte, samozrejme pocit reality a strach a neschopnosť to zo seba zhodiť. Pomaličky som akože začal ťahať šnúru od nočnej lampy rukou k sebe a lampa sa zošuchla zo stolíka na chrbát, bobo zmizlo a ja som sa prebral. No neležal som na bruchu, ale na chrbte. Lenže sranda neskončila. Ako som sa tak spamätával z celkom divného zážitku, zrazu spoza pootvorených dverí do kuchyne rachot. Na noc, a všade ticho poriadny. Myslím, že my stúpol tlak celkom slušne. Zo stolíka som vytiahol devinu a pomaly sa šiel pozrieť. Napadlo ma totiž, že sa nám niekto vlámal do bytu. Svetlo som asi ani nezapaľoval, svietilo sa z pouličného osvetlenia cez okná. V kuchyni na zemi bordel, porozbíjané hlinené hrnčeky, sošky. Vypadla polička. Ja viem, môže sa to stať, len že práve vtedy. Poličku som skúšal, kolíky nevypadnuté a v poriadku, úplne nelogicky, nijako si to neviem vysvetliť. Založil som ju ráno nazad a už nikdy sa ani nepohla. Tá polička je pri dverách. Stále mám pocit, že som niečo vyplašil a to utekalo k dverám a narazilo do poličky, vlastne to boli zakryté dvere. Čo je divné, byt som predal chlapíkovi, ktorý tam dodnes býva sám a miesto záclon tam má na oknách len papiere. Na všetkých. A to je tam už viac ako 13 rokov.

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tortila20. leden 2015, 12:34

dlhodobý pobyt v prostredí, kde je sústredená negat.energia a v ktorom sa vyskytujú nadprirodzené javy môže mať nepriaznivý vplyv na psychiku človeka......nočné mory,zmeny nálad, agresivita, depresie, dokonca až posadnutie

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ihlica18. leden 2015, 23:13

Zaspavate v starom dome v ktorom pocujete len smiech a hudbu z druheho poschodia.v dedinskych izbach je taka tma ze si ani na vlastne ruky nevidite.bolo vidiet len okno a poulicnu lampu ako presvecuje cast izby.zaspala som pod tazkou velkou perynou.ale zobudite sa na pocit ze na vas niekto uprene hladi.nevedela som sa pohnut,nic rozpravat ani kricat.len mi stekali slzy a s ust sliny.pozrela som na okno koli kusku svetla no namiesto toho tam stala vysoka muzska postava uprene hladiac na mna.od strachu som sa skoro zasikala ale neviem ako sa mi podarilo zaspat s tym ze vsetko bude ok.no nebolo.prebrala som sa znovu ale v dome uz nehrala ani hudba a nik sa ani nesmial.naproste ticho.bola mi priserna zima no zaroven ma zalieval pot.citila som ako mi niekto sedi na ruke a hladi mi jednym prstom chrbat a jemne na mna dycha a fuka do ucha.do rana som nezavrela oka len som ratala slzy kolko mi ich stekalo po tvari.ked som zapocula prvy vlak a prve ranne auto ....... Zaspala som ..... Vycerpana unavena ale spokojna ze je to prec.na ten dom stale chodim ale v tej izbe som nebola 6 rokou.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lubo214218. leden 2015, 22:27

Paralýzu mám už dlhšiu dobu..zo začiatku bola prirodzene nepríjemná.. no teraz sa toho nebojím .. dokonca to vítam :) .. poniektorý sa tu idú od strachu rozpustiť celý v studenom pote z toho, že im v sne niekto potiahol paplónik, videli čiernu siluetu alebo ich niekto potiahol za nohu.. občas sa mi stáva, že počas paralýzy počujem zvuky.. stáva sa mi že mi niekto ťahá ruky alebo nohy.. ale najhorší zo všetkých pocitov je ten, keď mi niečo chytí sánku a začne mi ju vykrúcať.. v sne cítim bolesť.. ale akonáhle sa zobudím cítim dozvuk toho pocitu na ústach, ktorý po sekunde dohasne .. z podobných vecí necítim strach, lebo si uvedomujem čo to zapríčiňuje, ale mal niekto už podobný "lámavý" pocit ako ja? :)

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:31

ano ja som ho maval často a ako si povedal teraz mi to začalo cele chybat a kludne ked to na mna pride ...prijmem to z radostou a usmevom =D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lubo214218. leden 2015, 22:41

tak to trénuj :D .. nieje to nič čo by sa nedalo naučiť.. je to neoddelitelnou súčasťou Lucídneho sna :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slnečnica27. únor 2015, 0:38

A tie obrázky v článku ľudí zbytočne desia. Nikdy som nič také hrozné nevidela. Mám veľa zážitkov, ale tí, ktorých som videla, vyzerali vždy ako ľudia, aj keď nie vždy boli. Žiadne desivé kreatúry.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dehner22. leden 2015, 14:05

ja som sa raz 8 krat prebudil do toho isteho sna..priblizne to vyzeralo tak..zobudil som sa normalne na buchot vstal som z postele ze co sa stalo a nejaka cierna postava s kapucnou tam bola ( asi fantazia mi vytvorila smrt s kosou ) tak som zacal kricat..kym som sa neprebudil...vstal som z postele kukol som von oknom ked cez branku a plot sa k nasmu domu rozutekali male deti...zacal som kricat az kym som sa neprebudil...zas som vstal ( zas normalne realne zo svojej postele v svojej izbe rovnako ) a zas smrtak...uz som vystraseny s krikom rozbehol do vedlajsej izby kde spali stary rodicia a chcel som ich zobudit..tam bol smrtak pri posteli..zas som sa zlakol a zas zobudil...a stale do okola..potom som sa zacal stipat ale nedokazal som sa prebudit..a ked som sa konecne prebudil tak som nevedel ci spim este alebo co..lebo v tej nocnej more som realne stal..vsetko videl a pocul..tak ako ked sa zobudite a idete na wc alebo sa napit..

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
andrejmikulik22. leden 2015, 20:42

fu brutal 8 levelov, ja som mal najviac tri

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Palo H.21. leden 2015, 1:21

Stalo sa mi to niekolkokrat. Prvy krat som nevidel nic, len som citil, ako na mna od chrbta nieco lezie a zacina ma to pod tlakom dusit. Nemohol som sa pohnut, nemohol som dychat, nemohol som kricat, len v panike pozorovat miestnost v ktorej som spal a bezmocne v hroze cakat. Dalsie razy uz som to videl, ale nebola to ludska postava, ktora by bola nejak presne ohranicena, ze by to malo konkretne telo, ruky, hlavu. Bol to neurcity cierny tien, ktory na mna pozeral a ticho nehybne cakal. Zo zaciatku som sa vzdy snazil kricat a nejak sa branit, ale ked sa mi to stalo asi treti alebo stvrty krat, tak som tomu povedal "OK, ked to ma byt takto a teraz, tak si ma ber a podme prec". Potom to vzdy odislo. Ked som nad tym neskor zacal premyslat, tak som si uvedomil, ze ten tien nikdy sam o sebe nebol agresivny. Vzdy som mal paniku len z toho, ze nemozem reagovat, hybat sa a vsade okolo bolo len nekonecne ticho. Tien vzdy len stal a cakal, akoby na nejaky pokyn alebo rozhodnutie.

Najzvlastnejsie ale bolo, ked sme boli s kolegami na sluzobke a spali sme traja v jednej izbe na hoteli. Nemohol som zaspat a zrazu cez zaclonu zacali prechadzat postavy a postupne zaplnili izbu. Na rozdiel od toho tiena, co som spominal vyssie, tieto sa pohybovali po celej miestnosti, okolo mna a kolegov, povedal by som ze az agresivne. Snazil som sa kricat a prebudit ich, ale samozrejme to neslo. Takze som zas v panike cakal, co sa bude diat az kym zrazu cvak, a vsetky tie postavy boli prec. A pointa, na ktoru som doteraz nenasiel ZIADNE vysvetlenie? Kolega na druhy den rano cestou domov dostal mikrospanok a vletel s autom zozadu do kamiona. Auto kompletne na totalku rozbite, zosrotovane a kolega z neho vysiel po vlastnych, bez zranenia, len poriadne otraseny.

Celkom rad by som vedel, ci ide vzdy naozaj len o sny a chemiu v mozgu alebo ci to cele nakoniec nebude uplne inak.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
didianana21. leden 2015, 0:12

stava se mi to taky,ale porad si nikdo neuvedomuje ze zrovna ve 3 hodiny rano a po teto hodine se projevuji nadprirozene zle jevy ... Nastuduj te si to ... Obycejna spankova paralyza je uplne neco jineho nez ucitit ze vedle vas nekdo stoji a dokonce videt ho ... Me se to stalo kdyz sem si sla lehnout a lezela jsem v posteli,nespala jsem!!!!!! zniceho nic sem ucitila cizi pritomnost,stal vedle me( prislo mi to jako muz a ne jako zena ).Mela jsem otevrene dvere na chodbu,slysela jsem mojeho pritele jak se diva dole na televizi ... Kdyz sem chtela vybehnout zanim dolu a zacit kricet ,zacalo me neco tlacit dopostele jako by si na me nekdo lehnul... Od strachu sem neotevrela celou dobu oci a delala jsem ze spim dokud jsem neusla ... Pozor byla jsem celou doby pri smyslech,nebyla jsem ani ve fazi usinani.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klara7. srpen 2015, 13:16

Aj mne sa to stalo pred pár rokmi.Ľahlo si to na mňa.Naznačovalo to sex a odohnala som to.Ležala som na chrbte.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Martin21. leden 2015, 1:04

didiana odporúčam ti pozrieť si film v moci ďábla viem že to možno to s týmto pre niekoho nemá nič spoločne ale veľmi my to pripomína tvoj prípad.

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ryan20. leden 2015, 13:49

Najhorsie je, ked sa vam to stane prvykrat. Neskutocny pocit strachu, taky som nikdy nezazil. Hlavne sa mi stavalo ze mi niekto stoji na chrbate dusim sa alebo ma niekdo stiahne z postele pod stol apod. Ako je pisane neovladate vobec svoje telo. Teraz uz ked sa mi to stane viem co to znamena ale zacatky boli hrozne. Dva razy sa mi stalo ze som sa pozrelo hore nadseba a bola tam ta postava co je posledny obrazok. Prijemne spanie vsetkym :P

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tom27. únor 2016, 7:47

http://www.end-your-sleep-deprivation.com/shadow-people-and-dark-demonic-entities-during-sleep-paralysis.html

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado18. leden 2015, 20:40

z môjho osobneho zážitku som prvú spankovu paralýzu zažil asi pred dvoma rokmi a tiež som dostal strach, že je to nejaky démon ... ale to len preto lebo som otom nič nevedel .. odvtedy zažívam spankove paralýzi bežne až do teraz .. zaten čas som mal kopu času na ich osobne skumanie a tiež aj študovanie a hľadanie rôznych informácii a teorie otom ...stav "spánková paralýza" sa tak nazíva preto, lebo sa toho bojíme ..len kôli tomu strachu sa z toho stavu stáva nočná mora ..ten strach ktorí máme nás paralizuje, nie ten stav samotný ... odborníci čo tomu rozumejú to volaju "vybračný stav" ... volá sa to tak preto, lebo už niesme fyzické telo ,ale energia ktorá vybruje .. chcete sa pohnuť fyzicky, lenže to neide pretože energia nemá ruky ani nohy a vy nato nieste zvyknutý ... hneď jak sa prestanete toho stavu báť a uvoľníte sa ..zakúsite tu slobodu :) .. preniknete do iných stav vedomia(do iných realýt) .. jeden z nich je lucidny sen(vedomí sen) v ktorom môžete robiť všetko(napr. lietať alebo si užívať to reálno) ... tý ktorý to ovládaju na 100% vďaka tomu stavu dokážu astrálne cestovať ..to už je najvyššia realyta ... viac si o týchto vecia môžete zistiť na internete(Google, youtobe) .. lucídne sny a astrálne cestovanie

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nina18. leden 2015, 21:31

miláčik ty radšej než takéto kokotiny študuj gramatiku

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
honza18. říjen 2015, 10:01

sem rad že nato vidim a naoš kontrolovat gramatiku vrat se do školi když te to bavi

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado19. leden 2015, 10:51

ty si študuj gramatiku keď ťa to baví :) .. mňa nie

9 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marek18. leden 2015, 23:15

ten obrazok pod clankom ma znicil... po jeho precitani :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slnečnica27. únor 2015, 0:36

Nie sú to halucinácie. To, čo v tom stave vidíte, vždy niečo znamená. A zaujímavé je, že s tými bytosťami môžete komunikovať a dostanete až prekvapivo zmysluplné a inteligentné odpovede. Ak vám to niekedy napadne (viem, že vtedy väčšinou človek vníma len svoj strach a vôbec nemá chuť vykecávať sa s tým, čo mu stojí pri posteli), kľudne sa ich opýtajte, kto sú a čo od vás chcú. Vždy odpovedia a odpovede vás môžu riadne prekvapiť. Ale nie sú to žiadne bludy.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rnjhnreh25. březen 2015, 14:18

su to padli anjeli nikdy sa s nimi nedavajte do reci biblia to striktne zakazuje toto nerobia ani exorcisti nikdy sa ich nic pepytajte, je pravdou ze vam poskytnu rozne informacie aj co sa tyka buducnosti ci minulych zivotov ale nieje to vobec "košer" v sulade s pravidlami planety, tak bacha aby sa vam to casom nevypomstilo jedno si zapametajte na svete nic nieje zadarmo a za svoje prevzate poznatky by ste urcite casom museli zaplatit

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MacRa17. březen 2015, 10:51

to by mě zajímalo...
když jste snimi mluvila, co vám řekli?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adi5. březen 2015, 11:23

takže myslíš že to niesu sny ?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ivana Kapr%uFFFDlikov%uFFFD18. leden 2015, 19:52

Tiez sa mi to stalo este ked som.bola teenagerka..strasneee...bez pohybu,vrieskala som mami mami a nic..stary tucny chlap v klobuku stal pri mojej posteli a tlacil mi ruku ns hrud a nizsie..nedokazala som sa pohnut..desne som sa bala

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Cry19. leden 2015, 15:30

Vždy som spával na boku, a poviem vám, nieje to o nič lepšie. Po 5 rokoch stále sa opakujúcej spánkovej paralýzy - keď som bol dieťa, keď som mal asi 5-10 rokov.
Ak máme dobrý deň, užili sme si ho a nebol plný stresu, je menšia pravdepodobnosť že sa to stane - takých dňov som mal viac a viac - preto som na to časom zabudol a prestalo sa to diať. Možno tu niekdo videl film "Shadow People / The Door" .. Z filmu vyplynulo že ak v to neveríme, nemyslíme na to a neriešime to, nič sa vám nestane.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tanuchan18. leden 2015, 22:34

Ked som mala asi 11, nemohla som zaspat a nakoniec, uplne vycerpana, ako som sledovala miestnost, som zacala stupat nahor, az kym som sa nevidela. Bol pri mne strazca, ktory mi vravel, aby som nesla von, lebo sa nebudem moct vratit, bolo to divne... Dodnes neviem, ci to bol len sen, alebo AC

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Harley18. leden 2015, 23:03

Pravdepodobne AC....

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:42

u mna bolo divne to že ked mi nikto s tym nevedel pomoct tak veštica mi pred dverami zavrrela a povedala ze mam odysť ....hm mohla povedat aspon prečo ... no nechcela sa so mnou ani bavit...bola to vestica z nemecka v strazburgu kam som siel aby som zisti mozno niečo viac ...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado19. leden 2015, 10:25

Normálna veštica a ezoterička by nikoho neodmietla len tak ..a už vôbec sa nikoho nebojí ... prvdepodobne to bola fušerka, podvodníčka ..a sa bála že ju odhálíš :D .. lebo astrálny cestovatelia sa chápu do týchto vecí ;)

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tom19. leden 2015, 3:09

to potesiiiii, to uz rovno mohla povedat si prekliaty :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Maroš19. leden 2015, 17:44

Zdravím, ja som tiež raz zažil spánkovú paralýzu a nevidím v tom nič zlé, zdalo sa mi to naopak zaujímavé. Je pravda že som ale nevidel žiadnu postavu možno aj preto že som sa toho ani nejako nezlakol ale som bol z toho v úžase. Ked som sa precitol pozeral som sa do okna ktoré som mal pri posteli a povedal som si že sa otočím no nešlo to, tak som zatvoril oči a zaspal som dalej. Ja si myslím (a je to len môj názor) že tie čierne postavy a celkovo nočné mory sú len výplody nášho strachu ( resp. sú to naše nejaké psychické problémy) ked je človek vyrovnaný možno to aj uvidí len z toho nemá strach. Mam kamoša ktorý sa pokúša astralne cestovať (par krát sa mu to podarilo) a ten videl tiež obrys nejakej postavy ale nikdy sa mu nič zlé nestalo a to zažíval pravidelne aj LD. Peace :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tom31. leden 2016, 7:13

Zlo vám nikdy nic dobrého nedá. Jen vás využije. Zlo je živé a samostatné. Až mu nebudete už potřební, odkopne vás jako kus hadru. Zlo vás může obdarovávat kde čím, aby nasytilo vaše sebevědomí a pýchu. Se Zlem vůbec nejednejte

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bara22. leden 2015, 3:40

Tak asi už vím, co mě tolik let trápí.. Já jsem se zhruba před 12 lety začala v noci budit s obrovským strachem, že je někdo/něco v pokoji.. Vždy jsem se budila mezi 2 a 3 hod ranní s pocitem, že mě někdo upřeně sleduje.. V pokoji jsem měla postel za rohem od dveří, tak ze začátku ten někdo stál za rohem.. Postupem času se přibližoval blíž a blíž.. Až jsem se jednou probudila (asi před 7 lety), něco se pomalu plazilo z podlahy na postel až na mě. Neviděla jsem žádnou postavu, jen prohlubně na posteli, jak se to pohybovalo.. Nakonec mi to vlezlo na hrudník, až jsem nemohla dýchat a byla jsem do hloubky zamáčknutá v matraci.. Hrozně jsem křičela, teda chtěla křičet, ale nevydala jsem ze sebe ani hlásku.. Nakonec jsem se probudila s příšerným pocitem... Od té doby se mi zdálo mnohokrát, že se dusím a nemohu zakřičet, naposledy před pár dny.. Zvláštní je, že když jsem v pokoji spala se svým psem a probudila jsem se v mou oblíbenou hodinu, opět s pocitem, že nejsem sama, i pes byl vzhůru a upřeně hleděl ke dveřím, párkrát jsem na něj zavolala, ale otočil se na mne asi až po 3 zavolání, to mě tedy dost vyděsilo.. Možná je to paralýza možná ne.. Každopádně v onom pokoji u mých rodičů se mi to stává pokaždé když tam spím. A stávalo se mi to i po přestěhování do jiného města a i teď, po odletu do jiné země..

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vajogeneral18. leden 2015, 23:37

zdravim , no mne sa to robilo viac ako rok v kuse,bal som sa zaspavat sam v izbe. najprv som zdielal izbu so sestrami ale jedna sa vydala a druha sla na vysku. mamina spi vedla v izbe. Ked sa mi to stalo prvy krat tak to bolo tak jemne , ze light.Ale casom ( za tyzden to boli masakre neskutocne ) ked som sa snazil zakricat na mamu nedalo sa ,nemohol som nic,... ani sa pohnut ,a ten neznesitelny pocit ze je niekto pri mne a ja nemozem nic spravit,.... ufff vazne som sa bal. Po casesom o tom povedal mamine a ta sa ma snazila upokojit ze je to len nejaky sen. Proste somsa bal zaspavat kazdu noc. Raz u babky kedsmesi tak sedeli a bavili sa o duchoch som povedalco sa mi deje. V tom moja sestra ze aj mne sa to doma robilo... Po debatach smeprisli na to ze take zazitky mala aj najstarsia sestra, ktora dokonca chodila ku nejakemu liecitelovi.... Potom mamina povedala ze dala aj byt posvatit,... zistoval som ci sa tam niekedy nieco nestalo ale nic....Nechapem, pretoze pracoval som 200km od bytu a ked som bol prec tak som vzdy spal ako maly,ale prisiel som do svojej izby a uz som nespal ( kazdy vecer ). nejako to potom prestalo aj ked sa to vrati sem tam . Uz viem co to je ale aj tak nespim pokojne

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
TheNun19. leden 2015, 2:09

Často sa mi to stáva a je to naozaj hrozné. Z niektorých som aj týždeň psychicky vedľa. Raz keď sme sa presťahovali s priateľom do svojho, priateľ odišiel do roboty, bolo už ráno, ja som znova zaspala a prebudila som sa na to, ako sa niekto zdvihol z postele, išiel do kuchyne, zobral nôž, kľakol si na postel a prechádzal mi tým nožom po zátylku... Nemohla som sa k nemu otočiť, ani hýbať, len som si uvedomila, že sa musím rýchlo zobudiť..... Prebudila som sa celá vyklepaná, hneď som volala priateľovi kedže som bola sama doma... 3 dni som nechcela byť sama doma lebo som myslela, že je to duch, kedže sme boli v novom byte a nevedeli sme, kto tam býval pred nami, tak to bolo prvé, čo ma napadlo... Potom som v byte nahlas povedala, že nadomnou nemá žiadnu moc a nemôže mi ublížiť.... No odvtedy sa podobné stalo ešte raz, no už som to nebrala tak tragicky ani som nebola taká rozhádzaná.....
Ale tí, čo to nezažili, buďte RADI neprivolávajte si to!!!!

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bylina21. leden 2015, 1:12

Slabota ... dajte si cajik ... poprosim tam vyluhovat koru stromu iboga root a potom zistite co je strach :) mimochodom prijemne cestovanie ..

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adam :)19. leden 2015, 19:48

Babička na Slovensku tomu říká, že za Váma přišla "Sotona". Už jen to slovo je hnusný -_- :D
Stává se mi to dost často, někdo, nebo něco hnusného mě ve snu například osahává, a já nejsem schopný nic dělat. Nemůžu se pohnout, ve snu ani řvát, i když dokonce cítím že už otvírám oči, je to čím dál tím víc intenzivnější. Slyším řev, pláč, sténání a vzlykání, a čím je to silnější tím víc mě to stahuje a já se ne a ne probrat. Mám to strašně často, a vždy když se proberu, seskočím z poschoďovky dolů, mrksnu sebou o zem a jsem rád, že žiju :D

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ann19. leden 2015, 0:38

Ahoj, tiež to poznám, ono najhoršie je keď sa to prihodí v noci, človek viac podľahne strachu a nevie odlíšiť dobre, čo sa deje a je to dosť úzkostný pocit a strach. Vtedy proste pracuje fantazia a clovek si lahko predstavuje to najhorsie. Najlepšie som tomu porozumela, keď sa mi to stalo cez deň, presne ako píše holka hore, keď som mala veľa vecí v škole a spala som občas len 2-4h denne po sebe, zaspala som poobede a zobudila sa na daky zlý sen, napr. havária a prudko som sa zobudila a vtedy som videla strop a uvedomila som si, že vidím, že mám dokonca pocit, že dvíham ruku, ale nevidím ju, proste pocitovo mám pocit, že som ju dvihla, ale nevidím ju dvihnutú, vtedy mi dôjde, že som hore , ale nehýbem sa, do toho zvuky skôr akoby bol napr.dakto doma z rodiny alebo prišiel, nejak nepanikárim, prejde to po chvilke. Keď sa mi to stalo cez deň už druhýkrát, tak moja prvá myšlienka bola skôr:,,sakra už zaas,,lebo opat som mala pocit, že som pohla rukou, ale stále som videla, že nie, dokonca som mala pocit, že ju chcem tak dvihnut druhou rukou, ze som sa az prekotila z postele, ale stale som citila na lici, ze lezim. Vtedy som si aj čitala, co to vyvolava a sposobuje a zistila som, ze je to ta paralýza, ale aj tak strachu, ak sa to stane v noci sa nevyhnem, ani sa to asi neda. Kazdopadne odkedy nie som na skole a nemam tolko stresu sa mi to nestalo..pocas skoly obcas aj viackrat za tyzden, ked bol stres.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ármy22. leden 2015, 14:43

Několikrát jsem měl zlé sny,viděl sem jak se plížím přes pokoj a poté se dívám jak spím. Nebo že mě ve spaní někdo chce ublížit. Tma že se mě snaží pohltit. Pokaždé mi stačilo ten sen zahrát podle sebe, je to můj sen a můžu si v něm dělat co chci. Když se na sebe dívám jak spím tak se pohladím a pořádně přikryji, když vidím že mě chce něco dostat tak vstanu z postele,vytáhnu to ze stínu a ať už je to sebe odpornější, sebezubatější nebo sebe větší dám tomu po tlamě a vyhodím dveřmi,když sem měl pocit že se mě snaží pohltit temnota,rozsvítil sem ve snu oheň a řekl že proti mě nemůže jít když ho mám,ať táhne. Jsou to vaše sny,všechny démony si nosíte ve vlastní hlavě,jen vy je dokážete vyhnat a natrhnout jim,s odpuštěním, prdel.
Všechno se dá vyřešit a abych vám řekl pravdu,občas se těším až budu mít další zlý sen a budu si moci ze spaní užít nějaké to dobrodrůžo.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lela18. leden 2015, 22:08

Keď sa mi to stalo prvýkrát, bola som presvedčená, že u nás straší. Bolo to také reálne, že možnosť, že to bol len sen, nepripadala do úvahy. Pocit dusenia, neschopnosť nadýchnuť sa, kričanie naprázdno, neschopnosť otočiť sa alebo siahnuť po mobile, po čomkoľvek... Toto všetko som si zažila. A samozrejme démonické a zvukové preludy - také reálne, také hodnoverné. Jeden čas sa mi to dialo každodenne. Bolo to všetko vyčerpaním a stresom. Našťastie sme v dobe internetu a našla som si, o čo ide. Potom som sa už bála menej, hoci sa situácia i tak opakovala. Ale dokázala som si halucinácie premeniť na niečo iné, prípadne ich pri trochu koncentrácie odstrániť. Ostala len samotná paralýza, ktorá nie je nijako príjemná, občas trvá až príliš dlho, ale s vedomím, že viem, ako sa veci majú, je to oveľa jednoduchšie. Človek sa síce zobudí totálne vyčerpaný, ale aspoň bez ujmy na psychike. Držím palce v boji proti tomuto zákernému bojovníkovi. :) Dá sa to, len sa nesmiete preťažovať. :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
aff19. leden 2015, 13:26

... do bodky som to zažil pred pár rokmi, avšak s výnimkou že som videl nad sebou sám seba ako som vystúpil zo svojho tela...vnímal som zároveň ako prechádzam po izbe, ale aj to ako ležím a pozerám sa na seba a mám otvorené oči..z akého si dôvodu som sa nechcel vrátiť aspoň nie hneď... postupne ked som sa navrátil, otvorené oči ..po čase pohyb prstom a všetko skončilo..neopísateľný strach, ale aj príjemný pocit zažiť to ešte raz... zmes preludov a halucinácii mi dodnes príde tak reálna, že to iste nebol iba sen.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
gza19. leden 2015, 22:56

prestne otom to je vyrvat sa stela to je ten strach ked ho prekonas vystupis zo svojho tela...astralne cestovanie prestne tak ziadne ine veci

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
buky19. leden 2015, 17:57

astralne lietanie

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kaťa20. leden 2015, 9:50

Som jednou z Vás. Už asi 25 rokov sa mi toto deje pravidelne...intenzita sa však začala zvyšovať a namiesto prebudenia sa..začínam " cestovať" po byte, chodím do kuchyne,vidím sa v zrkadle, dokonca som raz videla vlastné dieťa ,ako sedí pre TV a hovorila s ním...uprostred noci..ale nakoniec som sa zobudila v posteli. Manžel to so mnou prežíva pravidelne,on je niekedy ten,ktorý ma zobudí skôr ako ma to všetko "vysaje"... Je to veľmi racionálny človek, ale keď vidí,čo sa so mnou deje, trval na tom , abyo som pod posteľ dala cesnak...počuli sme ,že to pomáha a zatiaľ je to tak:)...Skúste a veľa zdaru. K

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:48

tak mmt:D Jestli je racionálně uvažující člověk, tak proč by dával pod postel česnek, místo aby ti dal pár prdů skanku pro klidné spaní- bez paralýzy. Vždyť dnes je skank i na předpis

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
AKEHJDOSR18. leden 2015, 21:08

mne sa stáva také že spím a zrazu sa nato prebudím ako keby nekontrolovatelne letím hore k plafónu a vždy keď narazím do plafónu tak sa zobudím s bušiacim srdcom a spotená a to sa mi stane 2x do týždna minimálne a ja to už prestávam chápať.... stále nato sa ako keby zobudím že zrazu letím k plafonu a ptm sa zlaknem a už som zrazu na zemi na posteli a vylakaná jak pes.... aj to je napiču stav a neviem už k akému lekárovy s tým ísť..... ak niekto sa v tomto vyznáte alebo ste pshycol=og či dačo a viete mi poradiť lebo mam nesmiernu spánkovú poruchu.... a lieky na spanie nechcem je to vreaj návykové napíšte mi pls na loca8449@zoznam.sk ak mi viete poradiť lebo som už zúfalá

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
66620. leden 2015, 10:56

potrebujes dobry sex pred spanim a bude to ok ...

-7 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sven19. leden 2015, 22:43

spankovu praralizu mavam velmi často (cca 1 alebo 2x za mesiac) najprv mi to bolo velmi neprijemne ale časom som si už zvikol lebo už som vedel že to nebude trvat dlho ale je to stale neprijemne nikomu som sa stym moc nezdvoveroval ked ano tak niektori hovorili že to zažili 1 alebo 2krat ale večšina to nepoznala vobec som netušil čo to je až teraz som na to prišiel jak som uvidel tento članok na fb

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Baryia20. leden 2015, 13:12

Já mám spánkovou paralýzu vlastně skoro pořád, dá se na ní i zvyknout ....I když to není nic příjemného...

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Drusilla18. leden 2015, 20:26

Mne sa to deje pravidelne, zhruba od trinástich, na pár rokov to prestalo, a posledné dva roky to mám niekoľkokrát do mesiaca. ale už viem, ako s tým bojovať, som pri vedomí a preto sa nútim uveriť myšlienke, že v izbe naozaj nič nadprirodzené nie je, nikto ma zabiť nechce a čoskoro ochrnutie prejde. niekedy to zvládnem s minimom nervov (ak sa to tak dá nazvať), ale stále je väčšina prípadov, keď sú to tie najhoršie minúty môjho života. Naozaj pomáha hýbať aspoň očami, žmurkať alebo sa snažiť nahlas dýchať alebo chrčať. Modlím sa, aby to niekedy prestalo úplne, lebo byť pri vedomí, sledujúc každý tieň, ktorý sa mení na hororový prízrak a nedokázať utiecť, nedokázať sa ani len pohnúť, to je na mňa, ako obyčajného človeka až príliš.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jano18. leden 2015, 21:51

Heh, spánková paralýza :) Kedysi som ju mával tak každý druhý deň, no posledné roky už len veľmi zriedka. Ak teda náhodou nezaspím na chrbte, vtedy je šanca veľká. Hýbať prstami ma prebrať nedokáže, jediné čo zaberá je snažiť sa z celej "sily" otočiť sa na bok. Niekedy to pocitovo skúšam aj 10 minúť (ktovie koľko to skutočne trvá, lebo si nie som celkom istý či v tom stave vnímam čas naozaj reálne). Skončí to tým že sa strhnem a pohybové funkcie naskočia ako keď konečne naštartujete studené auto :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:48

to si povedal pekne =D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petra Vorackova31. leden 2015, 23:01

Tak zas se nebudeme zbytecne desit, zejo...spankova paralyza ve vselijakych formach je hodne bezna vec. Mivam ji hodne pravidelne a kdyz se z ni nebudete takhle desit, tak se s ni da ucit zachazet.
Osobne mi nejvic pomaha usinat s nejakym zvukem - hudba, serial atd.
Je to hodne neprijemny, to zas jo, ale musime se s tim naucit zit. Zadni demoni to nejsou. Nebo jsou fakt divni.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Slnečnica27. únor 2015, 0:30

Som pokročilý user v oblasti spánkovej paralýzy. Mávala som ju pravidelne aj niekoľkokrát za týždeň. Na základe mojich zážitkov by sa dal natočiť skvelý mysteriózny horror. :D Ale postupne som nad tým získala kontrolu. Vzhľadom na množstvo skúseností by som o tom vedela písať hodiny. Spánková paralýza je predovšetkým len 1. stupeň. To, čo nasleduje potom, je oveľa zaujímavejšie. Opustenie fyzického tela, kontakt s rôznymi bytosťami, s duchmi a taaaaak.... :) Ako hovorím, je toho veľa. Čím väčší strach máte, tým je to horšie. Keď prekonáte svoj strach, tie bytosti sa o vás prestanú zaujímať a paralýza zmizne. To, že pomôže, keď spíte na boku, u m§a nie je pravda. Mala som paralýzu v rôznych polohách. Ak máte strach, NEEXISTUJE ŽIADNY TRIK, AKO SA Z NEJ DOSTAŤ, pokiaľ sa "oni" nerozhodnú vás prepustiť. Najlepšia možnosť je však strach prekonať a potom už máte všetko vo svojej réžie a zažijete veci, ktoré by vám v živote ani nenapadli. :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
BASTART prdctn15. září 2015, 22:46

zažívám to často a už jsem si s tím naučil si i hrát.. přestal jsem se bát a snažím se v tom stavu zůstat co nejdéle, pač v tu chvíli jste tak trochu v duševním světě.. šamani tento stav popisujou jako tranz.. když už mě to nebaví a chci se z toho dostat, tak věnuju veškerou energii do toho, abych pohnul ukazováčkem na ruce a to většinou po chvilce zabere.. křičet nebo se pokoušet sebou škubat nemá moc význam.. ALE POZOR! to nejhezčí na tom je, že pokud už jste v tomto stavu, můžete ihned, ale to jen za předpokladu že už víte co se děje a nemáte ten strach (teda vždycky mám strach, ale dokážu v tomto případě zapojit i myšlení a uvědomím si co se děje a začíná experimentování), tak v tu chvíli můžete opustit svoje tělo.. stačí si jen třeba představit že si sedáte na postel nebo se jen otáčíte na bok.. ale to musíte bejt v klidu a nekřečovat strachy, jinak k oddělení nedojde.. jen upřesním milnou informaci: nemůžete hejbat očima a nevidíte. nebo tedy vy vidíte, ale to už kouká vaše duše. oči jsou pořád zavřené! představte si, že lezete po provaze nahoru nebo to sedání mi pomáhalo se dostat z těla.. jednou jsem se šel podívat takhle na balkón a i dva metry do toho volnýho prostoru za něj.. pak sem si vlítnul ke stropu nebo uplně prolítnul stropem.. největčí zážitek jsem měl, když jsem asi v 15ti se v tomhle stavu probudil, co jsem nevěděl co se děje a všechno kolem hrozně bzučelo.. tak jsem vstal z postele a bzučení sláblo (moje tělo leželo v posteli dál pro informaci) sšl jsem do kuchyně, kde si můj táta četl u lampičky knihu a sedl jsem si na židli k jídelnímu stolu.. ráno jsem se ho ptal, co to četl a on se divil jak to vím, že byly celou dobu zavřený oboje dveře a že sem tam vůbec nebyl.. četl návod od videa :-) / no a další frajeřinka co umím, jsou způsoby, jak se do toho stavu sám dostat.. jedna z variant, nejjednodušší je bejt brutal utahane a až přetaženej a to pak se můžete snažit usnout jak chcete a nejde to.. v těchhle chvílích začnete po nějaký době upadat do zvláštních bzučivých stavů, který vám nedovolej usnout.. čím víc se uvolňujete, tím víc to bzučí a máte větší strach.. v tuhle chvíli je zapotřebí se nebát a uvolnit se a šup s jste tam.. další způsob, kterej fachá taky skvěle je ze snu.. když se vám zdá sen a vy si uvědomíte že je to jenom sen, tak se tělo automaticky probudí, to je takovej jeho obrannej mechanismus. no a v tu chvíli jak se probudíte, tak se nehejbejte a do pár vteřin, pokud neuděláte nějakej pohyb vostrej, jste zase v tranzu.. a poslední mistrovskej způsob, kterej daj jen největší pánové, je vychytat moment usínání.. to je hodně velký peklo, pač usínáte, usíná i mysl a vy v ten moment největší unavenosti musíte udržet mysl bdělou, tam jde pak jen o vteřiny.. nejde mít pořád mysl bdělou, vy jí musíte oživit těsně před tím než upadnete do komatu, a to je někdy boj velkej.. pak je možnost i přes meditace, ale to je zdlouhavý a nebaví mě to.. takže kdybyste chtěli o tomhle vědět víc, zeptejte se radši mě, pač doměnky vás akorát rozhoděj a vznikaj hrozný příběhy, jak někdo sedí vedle vás, jak vidíte duchy a tak.. ono je pravdou, že slyšíte třeba zvedlejšího pokoje čistě, ale naprosto čistě a jasně hlas svý ženy nebo svýho táty, i když oni jsou třeba na druhý straně světa.. slyšíte hlasy, vidítě nějaký duchy třeba, ale nikdy vám to neublíží a nikdy se vám nic nestane.. naučte se s tím hrát, pač pak se vám začnou dít dobrý věci.. budou se vám otevírat různý schopnosti, léčitelský, myslitelský, intuitivní, telepatický a hlavně vám to posune vědomí až do osvícení :-) hraju si s tím už asi od 6ti let, kdy se mi tohle začlo stávat při usínání a čumění do zdi.. nemyslím si, že by o tom někdo věděl víc než já a jestli jo, rád s ním o tom pokecám.. ale doměnky a chytrý storky a lékařský vysvětlivky nemají takovou váhu, jako když v tom opravdu už umíte chodit :-) martin.cepela@seznam.cz

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
někdo7. říjen 2015, 12:39

čau Martine, nejsi náhodou na FB v nějaké skupině? Co se týče pohybu v SP, tak je to pouze iluze. vůbec se nehýbeš i když cítíš že ano. Onehdy jsem "docestovala" k protější zdi pokoje - dotýkala jsem se předmětů okolo sebe. Ale očima jsem viděla jen to, co vidí většina paralyzovaných tj. část místnosti ve které spí. Tzn. že mé fyzické tělo bylo nehybné, ale to "astrální" (nebo si ho nazvi jak chceš) - putovalo volně po pokoji.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Moni14. září 2015, 16:12

Ahoj Slnecnica. Ak ta to neotravuje, tiez by som sa rada dozvedela viac a porozpravala sa s niekym skusenym v tejto oblasti. Budem rada, ak posles kontakt. Diik :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rosamunde67@azet.sk8. červenec 2015, 22:57

ahoj slnecnica chcela by som s tebou o tom popisat mozes mi dat na seba nejaky kontakt

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
p#m25. březen 2015, 20:52

Ahoj, dala by si mi prosím na teba kontakt ? Pripravujeme námet práve na kratkometrazny horor s ktorým by sme chceli ist na letné filmové festivaly.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
AICUL25. březen 2015, 19:10

prosím aj mňa by zaujímal tvoj kontakt, ďakujem! :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
217325. březen 2015, 11:23

Mohla bych Vás požádat o mail?Ráda bych si o tom s někým popovídala.Díky

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adi5. březen 2015, 11:26

prosímako sa voláš na facebooku ? chcel by som si s tebou o tom popísať

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lubko28. únor 2015, 14:51

Ahoj .. potreboval by som poradiť ohľadom týchto stavov s niekým skúseným .. rád by som si s tebou o tom pokecal .. dáš mi prosím na seba kontakt?? .. alebo fb pls :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
#Teri16. duben 2015, 12:06

Celkem mě to děsí..když si to tady čtu a řeknu vám jenom jedno..jsem ráda že se mi to neděje:333

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lolek18. leden 2015, 20:11

neviem ci budem hovorit k teme kedze som nejaku extra paralyzu nezazil a ak ano tak som si to hned uvedomil ze to je len sen cize tie "paralyzi" boli kratke ... pred par rokmi som mal obdobie kde som dost casto maval sny ktore ma sice nezparalyzovali ale citil som ako cele moje telo schladlo od strachu a v hlave nastala panika alebo ako to nazvat ten pocit ako ked pozerate horor a zrazu tam nieco vyskoci proste sok :D zacalo to normalnym snom do ktoreho prisiel pocit strachu az som si nakoniec uvedomil ze sa deje nieco zle avsak tie sny som maval tak casto ze podvedome som vedel ze nieco strasidelne pride, niekedy to bol len neskutocny pocit strachu ktory ma prebral inokedy postavy no najhorsie bolo ked som sa v sne snazil utekat a zrazu sa zjavilo predomnou dievca ktore tam stalo a zacalo kricat to ma zalial pot vytrhlo ma to zo spanku a dost dlho som to musel predychavat :D Aj vcera som mal po dlhej dobe podobny sen kde prisiel pocit strachu z nejakeho maleho dietata ktore stalo v miestnosti potom sa ten strach zmenil na nenavist skrtil som to decko a trepal snim o stol a potom pribehla jeho matka a snazila si ho zobrat tak som jej ho dal ... to sa skor podoba na scenku z komedie ale zacinalo to strasidelne verte mi :D ... moj nazor nato je ze ked sa vycvicite a viete si uvedomit ze snivate tak paralyzu dostanete malo kedy a ak hej tak mensiu :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
www18. leden 2015, 20:06

v druhom obrazku od hora toho vpravo som uz raz videl, ked som mal asi tak 4 roky, teraz mi je 20 a neviem na to zabudnut, iba si pamatam tu jeho tvar ale co so mnou robil alebo proc tam bol tak to uz netusim.
.....
Mal som podobny problem jako Dominika, bolo to len pred tyzdnom, bol som ve skole, bez spanku som isiel do skoly mam toho vela na maturitu, zaspal som v tej skole potom sa prebudim ale neuvedomil som si ze sa mi to sniva proste miesto spoluziaci vsetko bolo take realne akoby sa nic nestalo, este som v tom sne sa vypraval so spoluzakom potom som chvilu pocuval ucitela a zrazu niecoho som sa zlakol (nepamatam si coho praveze) a v tej chvili som sa zobudil, vystraseny, vydychany, spoteny. Snazil som si spomenut ze coho som sa tak zlakol ale nepamatam si to. A poslednu dobu mavam depresie, stres, nedostatok spanku a niekedy mavam fakt iba zle sny hlavne take co mi aj v osobnom zivote lame hlavu.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nick23. leden 2015, 3:16

simpsnovi pred spaním

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Filip18. leden 2015, 19:59

Zdravím....stalo sa mi to niečo rok dozadu na internáte. Zobudil som sa na bolesť a náhle mi niečo zobralo hlavu dozadu. Bolesť to bola ako keby mi niekto lámal chrbát a zároveň ma dusil. Po čase som chcel kričať kopať dotyčnú osobu, ale nič. Nakoniec som otvoril oči s krikom. Spolubývajúci čo bol ešte hore sa zľakol a pýtal sa či mi nešibe. Bolo asi 11 hodín večer, nechcel som vôbec zaspať od strachu. Keď som a potom pýtal prečo sa mi to mohlo stať, tak hlavným dôvodom bola únava a preťaženie organizmu. Nikomu to neprajem a keď si to skúsite nájsť má to spoločné s veľmi veľa vecami :)

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal19. leden 2015, 13:27

Mne sa stalo niečo podobné no neležal som vtedy na chrbáte ale na pravom boku. Celé to začalo divným snom v ktorom som stál v nejakej miestnosti s dvoma ženami. Jedna bola mladšia a druhá staršia. V tom sne som vedel že mám s tou mladšou nejaký veľmi blízky vzťah a tá staršia je jej matka. Všetci sme stáli pri nejakom stole ale oproti sebe. Ony dve pri sebe a ja na druhej strane stola oproti nim. V tom sne som viedol nejaký rozhovor s tou mladou počas ktorého na mňa vkuse hľadela tá jej matka takým divným pohľadom. V tom sne som vedel že je zlá. Keď som dokončil rozhovor s tou jej dcérou, tak som sa pozrel na ňu a povedal jej že sa za chvíľu vidíme. V tom momente som sa prebudil na to ako je som mnou v izbe, resp. sedí na mne a keďže som ležal na pravom boku, tak mi takým hnusným starým chrapľavým hlasom stále niečo opakovala do ucha. Nerozumel som tomu, lebo to bolo nejakým mne neznámym jazykom. Nemohol som sa ani pohnúť, ani otvoriť oči ale všetko som vnímal. Párkrát zopakoval tú vetu ako keby to bolo zaklínadlo a potom zmizla. Celý čas ako mi to šepkala som cítil neskutočný chlad na tom uchu a na celej ľavej strane tváre. Keď som sa konečne mohol hýbať tak som pozrel na mobil koľko je hodín a bolo 3:33. Znie to dosť absurdne a teatrálne, obzvlášť ten čas no už by som nikdy viac nechcel mať takúto skúsenosť lebo dva týždne po takomto sne som sa bál chodiť večer spať a spával som radšej pri odostretom okne.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rezuleta20. leden 2015, 14:31

Konečně jsem zjistila, co se mi jednou za čas stává ... míváte to i v určitou dobu? Já se vždy probouzela kolem 3h ráno, nemohla hýbat s tělem, polilo mě horko a špatně se mi dýchalo, měla jsem pocit, že někdo u dveří stojí a sleduje mě. Než jsem si přečetla tenhle článek, tak jsem si to spojovala s duchy, slyšela jsem totiž, že tahle hodina zrovna patří jim a my bydlíme ve starém baráku ... prosím, neberte mě za blázna :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
YOLO360SWAGSCOPE21. leden 2015, 18:47

Ja to mám uplně stejně :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tekkirk30. červenec 2015, 8:12

Spánkovou paralýzu jsem prožila asi před dvěma měsíci. Až po shlédnutí filmu noční můra 2015, jsem zjistila, že šlo o spánkovou paralýzu. Nějak jsem se o to nezajímala. Řekla jsem si pouhá noční můra. Musím uznat, že to bylo velmi nepříjemné. A na ten pocit se rozhodně nedá zapomenout. Bylo to opravdu skutečné, kdy mě sledoval temný stín (silueta postavy) v pokoji, když vedle mě klidně a nehybně spal přítel. Temný stín mě nejdříve sledoval až následně jsem cítila jak se nade mnou vznáší a snaží se ke mě nebo do mě (nevím jak to popsat) dostat. S temným stínem jsem ale bojovala a modlila se ať mě nechá být. Cítila jsem jeho přítomnost, snažila se řvát nahlas a doufala, že se přítel vzbudí. Následně jsem se nehybná, dezorientovaná, s nesnesitelným pocitem strachu a bezmocnosti probudila. Přítel stále spal, stín zmizel, ale pocit přítomnosti něčeho v pokoji jsem měla i po probuzení a pocitu strachu, úzkosti a bezmocnosti jsem se nemohla zbavit. Již jsem ze strachu nemohla spát. Přítele jsem musela vzbudit, když jsem mu popisovala noční můru, která byla jako skutečná, živá rozbrečela jsem se. V tu dobu jsem si říkala, že to byla pouhá noční můra. Člověk, který něco takového nezažije, nedokáže pochopit co člověk v tu dobu prožívá. Film noční můra z roku 2015 to velmi dobře vystihuje. Nikomu nepřeji zažít něco takového. Takhle si já představuji peklo. Lituji lidi, kterým se to stává často. Mě se to stalo asi po 15 letech znovu. Po druhé za život, ale ten pocit již prožít nechci.

1 Odpovědět · Nahlásit
19. srpen 2015, 5:52

ten temny stin rastia a nabera vau ale z tvojho vnutra neviem to vysvetlit ale myslim ze stin je finalna faza niecoho ...ja uz ma malinke halucinace i po probuzeni ale mam na to dychove finty...preco myslis ze som o 5 na nete lebo uz spim radsej cez den mensia sanca

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
majka30822. leden 2015, 13:24

Ahojte, tiež sa mi to stalo viackrat, asi raz do tyzdna, iba v mojej detskej izbe, este ked som chodila na vysku. Presne ako pišete, strach, zufala snaha volať o pomoc, zobudit rodicov, zapnut svetlo, vydat zo seba nejaky hlasok, pohnut sa.. nic...nejaka hmota, ci co, mi dlavila hrud, po prebudeni som vzdy lezala na chrbte, a ked som skontrolovala cas, ze kolko je hodin bolo vzdy 3.00 alebo 2.00, vzdy cela hodina. Vdaka clanku uz viem ako sa to odborne nazyva, inak som si myslela ze je to nejaky telovy celokrc alebo nejaka zbludila dusa ma prisla v noci prilahnut. Otrasny pocit. A co mi pomohlo? necitala som vsetky prispevky, mozno to tu niekto uz spominal, zavesila som si na stenu Lapac snov, ten kruh prepleteny nitami, z ktoreho visia pierka a od vtedy sa mi to nestalo ani raz. Fakt. Neviem ako som na to prisla ze prave Lapac snov moze tomu zabranit ale pomhlo to, teda aspon mne. Skuste. Mozno to zaberie aj u vas. Inak som veriaca, krizik mi visi nad postelou stale aj vtedy visel ked ma chodilo priliehat, dom mame vysveteny ale Lapac snov nezvesim uz nikdy :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomo20. leden 2015, 15:56

mne sa raz snivalo ze som doma zobudim sa a idem spat do obyvacky no v tom momente ako som prisiel do obyvacky zrazu nejak padnem a neviem vstat a proste vedel som o tom ze som na zemi ale proste som len cakal kedy ma to jak sa hovori odblokuje :) potom dalsie to bolo este podla mna horsie. spal som a zobudil som sa a pocul som ako keby sa niekto v kuchyni rozprava a ja som na nich krical heeej no nekrical som lebo som nevedel ziadal som ich o pomoc (lebo som to este nepoznal) ale ako vidim toto tak som rad ze mi pomoct neprisli :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lajbrs20. leden 2015, 23:00

Tímto jevem jsem trpěl v náhodných intervalech cca 3 roky. Byl jeden čas, kdy se objevoval i několikrát do týdne a v tu chvíli bylo možné s tim nějak pracovat. Často to bylo spojeno s nějakou výraznou stresovou nebo jinou negativně emoční situací, která se mi ten den stala. Začátky byly různé. Vždy se mi to stalo před spaním, nejdelší paralýza trvala něco přes 30 minut. Někdy to začlo pouze tím, že jsem pár minut před usnutím ležel na zádech a najednou mezi přemýšlením začal rychle se stupnující vysokofrekvenční rachot v mých uších, později mi signalizoval začátek paralýzy, takže když jsem to stihl zachytit, mohl jsem se převalit na bok nebo se lehce profackovat a bylo to pryč... Nicméně k samotnému zážitku. Otevřu oči a začnu se rychle rozhlížet po místnosti. Ve chvíli, kdy mě napadne se pohnout se mě začne pomalu zmocňovat strach, Dost nepříjemné pískání v uších se začne umocňovat o to víc, čim víc se chci pohnout. Při snaze se hýbat v paralýze mi mozek často vyplivne obrazy všeho možného, co se snaží zaútočit na můj oblyčej. Někdy to jsou zase pohybující se stíny všude po pokoji. Často je to spíš nějaké zvíře nebo třeba silueta démona, pokaždé je to jiné...Poté, když se s tim naučíte pracovat a poznáte, kdy to přijde, můžete si to i užít. Objevují se vám před očima nejrůznější věci a vy jen přihlížíte, dokud se vklidu neprobudíte. Základem je zústat vklidu, když to přichází pravidelně. Myslel jsem si ty tři roky, že to jsou nějaké šílené noční můry a snažil se jim přijít sám v sobě na kloub. Dva roky po tom, co přestali, jsem náhodou narazil na video na tohle téma a konečně mi to bylo jasné...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:04

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:04

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:03

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
soudejir19. leden 2015, 18:08

Ahoj, dříve jsem to míval dost často. Zažil jsem to myslím víc než 100x. Později jsem si na to zvyknul a naučil jsem se to přerušit a probudit se. Radím začít hodně zhluboka dýchat. Tělo je paralyzované ale pohyby hrudníku začnete po chvíli opravdu cítit a pomůže vám to vzbudit se. Jinak jako prevenci doporučuju pravidelný spánek a nedávat si odpoledne dvacet. To mi pomohlo nejvíc.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
paralyzed24. leden 2015, 18:32

mne sa to tiez obcas stava, a dostanem sa z toho jedine tak, ze sa snazim trhnut nohou alebo rukou, zo zaciatku to naozaj nejde, ale treba na to mysliet a snazit sa co najsilnejsie trhnut.. ked sa Vam to podari tak sa prebudite uplne.. no najhorsie je, ked sa to stane opat par minut po tom ako zas zatvorite oci, a toto celu noc dookola..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Denis27. únor 2015, 14:29

Restt streamer mal spánkovu paralýzu ale zaujimave že v tej paralíze napisal status na twitter ale nemohol kričať rozpravať a na twittery to fakt bolo nemohol sa híbať a podobné dúfam že sa mi to nestane :(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
La Flame6. březen 2015, 17:32

Nečítaš? To neni jak sen ale to sa naozaj deje len máš proste halucinácie

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hmmm20. leden 2015, 22:35

Prečo sa každému vybaví žena? Prečo nie bytosť ktorú si každý človek vytvorí sám prečo vždy tá žena!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tortila21. leden 2015, 16:20

ľudovo sa tomu povie "prisadla ťa Mara" - Čarodejnica, tak asi preto :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kocur mosur21. leden 2015, 16:02

ked som bol maly tak som pri tomto mal v posteli upira co mi zvnutra skrabkal ale casom som si zvykol a potom mi aj zacal chybat :) teraz ma chodievaju pozorovat ufoni ale vzdy ma iba paralyzuju ze ani oci neotvorim ale inak mi nic zle nerobia a spim dalej..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ja24. leden 2015, 21:20

tiez to mam uz za sebou, vnimala som vsetko , bolo to uz nadranom, lebo uz vychadzalo slnko, zvuky si nepamatam, len zrakove "halucinacie", jako tu uz bolo v par komentaroch popisane postava muza, ktoreho tvar sa zmenila na nieco neskutocne, citila som sa ohrozene, bolo to v case menstruacie a dotycny ma chcel znásilnit, bránila som sa ako sa dalo, len myslienkami, ostatok tela nespolupracoval, dusila som sa, kricala som na manžela, ktory spal vedla mna, ale pochopila som, ze on ma nepocuje. pamatam si, ze s tym "diablom" som zacala vyjednávat, povedal ze kde nemoze mat mna, tak na to doplati moj manzel, nechodim do kostola, veriaca v pravom slova zmysle nie som, ale zacala som sa tiez modlit ked som uz nevedela jako pokracovat dalej, mala som na krku striebornu retiazku s krizikom tak som si na nu vzpomenula. Neviem kolko to trvalo ale ten tlak, dusenie sa zintenzivnili a znicoho nic akoby nieco zo mna vstalo a citila som ulavu a zacala so lapat po vzduchu, okamzite som vstala a chytila som sa za krk,retiazka mi sklzla do ruky roztrhana na 5 casti a to som ju mala na krku prvy tyzden po oprave, doteraz zostala v takom stave. Manzel sa hned zobudil co sa deje. Povedala som mu, co sa mi prihodilo, ale ziadny vysmech sa nekonal povedal, ze ked videl moj vyraz v tvari sam sa zlakol. Dufam, ze to bolo prvy aj posledny krat a nebude sa to opakovat.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klara7. srpen 2015, 20:32

Stalo sa to aj mne 2x,nie v čase menštruácie.Nadránom.Ležala som na bruchu a áno chcel do mňa vniknúť.Počula som len šuchot paplónu a cítila váhu jeho tela(?).Pohnúť sa bolo nemožné.Obzrieť sa prvýkrát taktiež.Chcela som vidieť,čo to je.Strach vystriedala zúrivosť z bezmocnosti.Nadávala som v myšlienkach.Odišiel.Druhý krát som vzdorovala s myšlienkou,tak toto nie.Odháňala som to a snažila sa pohnúť.Zase ma prepadla zlosť,zúrivosť. Pomaly som sa začala hýbať a prestalo to.Ešte to začalo asi tak 2x a zahnala som to myšlienkami.Že nechaj ma,vypadni.Nejak to zaberá,ale pocit je to hnusný.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marek20. leden 2015, 18:16

Toto sa mi stáva keď neviem zaspať. Vždy keď ležím chrbte, tak som iba počul veľmi hlasné hučanie a nemohol som sa vôbec pohnúť. Dokonca raz sa mi stalo, že keď to prestalo, tak som sa otočil na bok a vrátilo sa to, no a v tom som videl ako sa niečo blíži na môjho brata, ktorý ležal v posteli na druhom konci izby. Tak to bol veru rozhodne najhorší zážitok. Myslel som si že to nikdy neprestane, ale našiel som na skvelý liek. Ukludniť sa a mať to u prdeli ono to potom aj rýchlo prestane.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
L20. leden 2015, 18:37

weed sense

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dd30. duben 2015, 17:07

članok je celkom desivý...ale tie obrázky mi zaručili, že spať tak ľahko asi ešte dlho nepôjdem.
Diky Sirius :'o

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petra19. leden 2015, 19:32

Zažila som niečo také pred 15 rokmi ,,,ked som si po namáhavom dni išla ľahnút poobede, kde mi sestra čítala knihu vnímala som ju pretože som nespala tvrdo len som bdela,,,odišla s izby a ja som zostala ležat ,,zrazu som pocítila od nôh príjemný pocit, ktorý mi prechádzal do celého tela bol to úžasný pocit ,,kde som si vravela ako mi je prijemne dobre,,,Len zrazu som sa nemohla nadýchnuť a ani pohnúť,,Počula som ako sa rozprávajú moji rodičia so sestrou v kuchyni a ja som chcela kričat a priala som si aby v tej chvíli niekto vošiel do izby a videl že nemôžem sa nadychnut ,,mala som hrozný strach pretože som už dodychavala a v mysli som si vravela že je to môj koniec ,,,mala som hrozný strach ,,,chcela som sa hýbať ale vôbec som sa nemohla pohnúť,Zrazu ako zázrak som pohla len malíčkom na pravej ruke a vtom som sa mohla hýbať a nadýchnuť,Posadila som sa na posteľ srdce mi bušilo,lapala som po dychu hned som vybehla do kuchyne a zažitok po chvíli som rozpovedala rodičom,,bala som sa ísť vnoci aj lahnúť pretože som sa bála že sa to zopakuje znova,,,nevidela som žiadnu postavu nič ,,ale na tento zážitok v živote nezabudnem :-(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
porky19. leden 2015, 20:58

največšia sranda už je ked to celkom poznate lebo sa vam to stava často ako mne a niečo zabavnejšie bol som paralizovany ale strašne som sa bal že teraz už to nerozhybem :D a žačal rozpravať A E I O U :D priatelka dostala zachvat smiechu ja som sa rozhibal kopa srandy :D treba zachovať hlavne klud vždy to rozhibeš :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pinky20. leden 2015, 12:07

Ja som práve teraz dostal paralýzu z tvojej slovenčiny :D

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lulu19. leden 2015, 23:34

mne sa to stalo, pred niekolkymi dnami a zazila som ten najodpornejsi strach po prebudeni...zacala som sa modlit a pindat do toho, pretoze som sa uz modlit uplne zabudla...sustredila som sa na plytke dychanie a nasledne som sa upokojila, musela som zistit kde som...hrozne som sa bala co i len pohnut sa...ten strach ma brutalne ovladol.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
boulder22. leden 2015, 12:15

Tiež sa mi pár krát do roka toto prihodí. A vynikajúco funguje zadržať dych. Ten dokážem ovládať v tom "sne" a nasilu prestanem dýchať.. začínam sa "pridúšať" a vďaka tomu sa telo zobudí :-)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marin821. duben 2015, 13:35

Dnes v noci okolo tretej som mal zatiaľ najintenzívnejšiu spánkovú paralýzu. Ešte teraz mi behajú zimomriavky po tele. Priebeh klasicky. "Zobudenie" s pocitom prítomnosti niečoho, niekoho. Paralýza. Absolutny strach. Niekedy mam dojem, že pravé ten ohromujúci strach ma paralyzuje. No dnes to bolo tak silne.Doteraz som cítil tu prítomnosť niekde v miestnosti, okolo mňa, no dnes to bolo na mne a akoby tou váhou a tlakom rúk som ťažko dýchal. Nedalo sa ani oči poriadne otvoriť, čo som vždy mohol. Doteraz som" v mysli asi ako obranný inštinkt provokoval, vysmieval sa, že či to je všetko čo dokáže, atd. Samozrejme len v mysli, nakoľko je nemožné niečo povedať, no obvykle vyjde zomna len také skučanie. Dnes som sa už naozaj zlakol, že už je zle a z nejakého dôvodu som sa začal modliť, po chvíli som mohol hýbať rukou a tak som začal mávať rukou v tvare kríža :), následne som sa zobudil (nikdy sa nemodlím, možno na vianoce). No strach ostal. Ani som sa nepohol aj keď som už mohol. Na WC som mohol zabudnúť. Neviem či to súvisí nejako s časom, no ak sa pozriem na čas, je vždy okolo tretej. Dnes keď som nabral odvahu a pozrel na hodiny, bolo 3:16. Dávnejšie som mal starožitnú masku kúpenú na blsaku. Nakoľko som mal z nej doma veľmi zlý pocit a prisudzoval som moju spánkovú paralýzu tejto maske, pretože "nočná postava" stála práve v chodbe kde bola ta maska. Masku som vyhodil. Pol roka nič a dnes toto a zatiaľ najhoršie. Našťastie som človek, ktorý si to istým spôsobom užíva a je tým fascinovaný. No keď si predstavím, že by také niečo mala absolvovať slabšia povaha, tak je to na infarkt.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
blázen19. leden 2015, 21:51

je to asi pul roku. usínal sem a byl na mobilu. Věděl sem že nespím, ale přesto sem snil. prohlížel si obrázky na facebooku. Obrazky se hýbaly jako kdyby, ale nebylo mi to nijak divné. Prostě polorealita potom se mi stalo něco co není výše nikde popsané.. viděl jsem sebe s pohledu třetí osoby což sem se ještě nikde nedočetl.. třetí protože na mě seděla hněda postava ženy s protáhlým obličejem a jako by něco ze mě sála, já se snažil křičet ale nešlo vydat ani hlásku trvalo to asi asi 15 vteřin ale už bych to nechtěl v životě nikdy zažit

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tomza19. leden 2015, 23:38

to neni lucidny sen ale astralne cestovanie ak chces vediet viac navstiv portal 3oko.sk

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tvoja manka19. leden 2015, 22:56

to znie ako lucid dreaming, tiez sranda

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ach19. leden 2015, 21:10

inac, ako sa vlastne daju vysvetlit tie zvuky - take to vibrovanie, brnenie, co pri tom vacsina ludi pocuje? (ako je v tych videach) teda ze o co vlastne ide, je to nasa vlastna krv prudiaca, alebo to brnenie co pocujeme ked tak tuho zatneme sanku, alebo proste iba nejake preludy?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ioma24. květen 2015, 21:50

často zažívám podobný pocit a nikdy jsem si ho neuměla vysvětlit, dnes jsem zaslechla v tv o spankové paralýze tak jsem začala googlit. Ale nevím, jestli je to můj případ. Velmi často se mi stává, že když si jdu lehnout odpoledne a vím, že brzy musím vstávat, tak nejsem schopná se sama probudit. Na setinu sekundy procitnu a pak se mi zdá sen, jak vstávám... pak zase procitnu a uvědomím si že to byl sen, ale nejsem schopná vstát. Usnu zase se mi zdá jak vstávám, komunikuji s lidmi v bytě apod. Pak se probudím a opět zjístím, že vše se mi to jen zdálo. Ten proces se mi opakuje třeba i desetkrát... A největší vysvobození je pro mě, když mě někdo reálně vzbudí a nebo konečně zazvoní budík... Ale i tak chvíli ještě testuju, jestli jsem opravdu vzhůru... Ale žádné příšery ve snu nemám :) Jen prostě totální neschopnost ovládat své tělo a rozlišovat realitu od snu... Dokonce se mi už párkrat stalo, že dlouho jsem žila v domnění, že jsem něco udělala a přitom se to odehrálo jen v tomhlem mojem nekonečném snu.. Hold výtvory přírody (mozek) jsou geniální a my se jen tou dokonalostí můžem kochat, ale nikdy to tajemství plně nepochopíme :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
murfy15. duben 2015, 17:04

No me se to stalo jednou a to jen že sem spal míň než sem byl zvyklej letěla ke mě bílá maska ale svaly byly v poho tak sem trochu zařval :D ... co tu vidim tak sem to mel dost v pohode

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
erixon21. květen 2015, 21:13

Toto isté sa stalo aj mne

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kity25. květen 2015, 19:48

Ahoj, dneska jsem náhodou narazila na to, že to, co se mi děje, má i nějaký název a vysvětlení :-) Nehledala jsem, protože jsem se té mojí spánkové paralýze odnaučila bát. Začalo to asi před 4 lety, tedy v mých 22 letech a děje se to nepravidelně, ale poměrně často. Vždy když usínám, vždy na zádech. Myslím, že když usnu na boku, nic se neděje. Pamatuju si, že jednou ten "někdo" byly i dvě konkrétní osoby, které znám a které se mě v SP jemně dotýkaly. Jinak je to zpravidla "někdo", neviditelný, mužského pohlaví. Občas je to tlak na hrudi s pocitem dušení, občas v celém těle, jako by na mě ležel. Občas ze mě prudce strhává peřinu, strká do mě, nejčastěji se mě zkrátka jen hruběji či jemněji dotýká po celém těle. Celé tělo paralyzované, neschopnost se hýbat. Doprovází to většinou halucinace, kdy se vše kolem točí, já někde chodím, ale neustále padám, nemohu se ze země následně zvednout, něco mě k ní tlačí... chci vyjít schody, ale neustále padám dozadu a motám se, ožrala :-) :-) Několikrát se jakože vzbudím, něco se chvíli odehrává a najednou zjistím, že vlastně stále spím, tak se zase jakože vzbudím a tak několikrát dokola, i když reálně stále spím...až se na několikátý pokus opravdu probudím. Zatím to neumím ovládnout, ani nevím, zdali to jde. Ale už když to podstupuji, uvědomuji si, že je to sen a že se za chvíli vzbudím, tak se "ho" nebojím - ale řeknu vám, na začátku jsem strach samozřejmě měla. Pozjistím si o tomto více, klasicky mám velmi živé, veselé, pozitivní, zamilované...sny, které si pamatuji :-)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Miro3. březen 2015, 10:41

mne sa niečo podobné asi stalo ani nie pred týždňom, nedával som tomu význam, lebo to trvalo asi len pár sekúnd a strach som nemal ani som nikoho nevidel, len som mal pocit že som už hore a keď som si uvedomil že sa nemôžem hýbať tak som sa zobudil. Zaujímave ale je že po zobudení tá realita bola trochu iná ako v sne, moja poloha, svetlo a tak podobne.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
porky19. leden 2015, 20:50

druhy bol taky strašny pametam si iba ako sa prebudzam v posteli v miestnosti kde som zaspaval lenže zobudil som sa v sne čo som v tedy vobec nevnimal kukol som sa na priatelku a ta mala otvorene oči no zaroven vypadala jak keby spi bez slova čiže som dostal strach kedže som si myslel že to už neni sen lebo som sa prave prebudil lenže iste je jedno že strach ta prebudi haha takže už som bol ozaj hore lenže bezhybni a počujem hrozny hluk vresk jak sparanormal aktivity fakt do slova a mal som zavrete oči lebo nešli otvoriť no videl som jak niečo nadomnou prechadza ked sa mi to podarilo prekonať a otvoril som oči stale to vomne vrelo pozrem sa na priatelku ležala jak v sne len mala zatvorene oči pozrem sa na strop odfuknem si pozrem na priatelku otvorene oči paniiika strach krik no proste zachvat som viletel s postele jak superman super bolo ked mi došlo že divne kukla potom vyleve a spitala sa ma či drogujem :D vedel som že vstala

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
porky19. leden 2015, 20:39

Ja som mal strašne sny len tak v skratke nejdem popisovať strach čo je samozrejme ked sa vam take čo si stane 1 krat si pametam bola umna priatelka a ako keby moja duša opustila moje telo a pozeral som sa nato ako spím a ona somnou no za chrbtom citim chlad sila ktora ma taha preč bez do tyku ked som sa otočil videl som tam človeka ktoreho som pred tym vobec nepoznal a smial sa nato ako kričim a moje a priatielkyne telo nič nerobi nieak som to premohol aj ked som neveriaci modlil som sa v sne a niak som sa uložil S5 do tela a zaroven sa prebudil priatelka ma hladka lebo som kričal vtej chvily som sa ukludnil lebo mi došlo že telo bež duša kričať nemože lebo je prazdne alebo duša neni a je to sen :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Odi - M.O.24. březen 2015, 22:22

zažil jsem to už několikrát a je jedno jestli usínám sám, s někym, ve tmě, při světle, s hudbou nebo v tichu, střízlivej nebo pod vlivem prášků, drog, alkoholu, nebo přejedenej či hladovej.. sám to nechápu, ale vim že toho stavu lze dosáhnout i cíleně meditací (je to jedno, když to má přijít tak to přijde) - je to mezi spánkem a bdělostí jak už bylo napsáno v článku a řečeno různýma odborníkama i obyčejnýma lidma co to taky zažívaj a nedá se to ovlivnit! někdy vidí člověk i hrůzný věci, ale to podle mě už ovlivňují sny.. jen jsem zvědavej jak dlouho tahle oblast zůstane neprobadaná a omílaná spekulacemi - je to úžasný a zaroveň děsivý!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lotfort20. leden 2015, 11:06

Moje nejděsivější spánková paralýza se mi stala asi před 3mi lety ... vzbudil jsem se a bitevním poli plném padlích válečníku,ani jeden z nich neměl tvář, a najednou ten strašný pocit bezmoci a tlaku na hrudi. Přilétla pro mne Valkýracelá v bílém , zlatou přilbici na hlavě , ale místo obličeje byla prázdnota... v moment kdy řekla že tohle je teprve začátek a dotkla se mě jsem se z toho dostal.... nebudu lát, strachem jsem si trochu uchcal bylo to fakt hrozný

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tin20. leden 2015, 11:49

Trpím tím od mala. Strach je neúnosný. Díky tomuto článku se mi dost ulevilo. Dědičnost mě děsí víc. Jediný lék:nechat rozsvícené světlo a nebýt sám. Což je dost zvláštní ,že při tomto aspektu jakoby máte větší pocit bezpečí,ale nefunguje to vždy. Myslím,že je to propojené i úzkostí a jiné.Když začínám pocitovat úpadek do stavu, okamžitě zažnu se sebou pracovat(pohyb,projít se atd.)pak se Vám usíná o dost lépe. Dobro noc :* :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adry21. leden 2015, 18:50

Stává se mi to i za světla, i když ležím vedle přítele, často se nad ním vznáším

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hanvocht22. leden 2015, 13:13

Spánkovou paralýzu jsem zažila asi 3x v životě. Doma, v nemocnici a u kamarádky. V té nemocnici to bylo dost strašné, protože se to tam hned zdálo tak staré a jakoby tam nikdo nebyl několik let. Ale chtěla jsem se zeptat může vás z té paralýzy někdo probudit? Rodiče prostě jiná osoba? Zajímá mě to, protože moji rodiče mě z toho vzbudit nedokázali. Popisovali mi co se semnou dělo a prý jsem brečela a vydávala jsem zvuky jako bych chtěla křičet. Děkuju za odpověď

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nnnn8. březen 2015, 21:32

taky mám spánkovou paralýzu hučí mi v hlavě tlak na hrudí všechno vidím jak v reálu ale už vím když to příjde že se to děje ve spánku a snažím se hned vzbudit už jsem to měl hodněkrát a ve snu na mě vždy kouká holka buď stojí u dveří a když ji posílám pryč tak mi klečí u postele ale nevidím ji do tváře a ani na mě nemluví

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
hthhd19. leden 2015, 19:57

ked som bol ešte chlapec tak sa mi snivalo že som sa prebudil v izbe kde som spal s rodičmi a bolo tam zrkadlo ktore tam aj v skutocnosti je mama sedela na posteli a pozerala sa don no v zrkadle bolo niečo ine nepekne ... alebo taktiez zažitok z detstva ked som sa zobudil na to že na hrudi mi stoji kon a strasne ma to tlacilo na konovi sedel jazdec zahaleny v ciernom plasti takze mu nebolo vidno do tvare cele to bolo akesi sive az cierne sprevadzal do strasny hluk az som sa nakoniec zobudil a uvedomil som si ze to bol len sen v tom matka vbehla do izby ze som krical zo sna :D alebo tiez dalsi zazitok ako sa mi snivalo ze som sedel na rozbitej asfaltovanej ceste ked som si v dialke vsimol ze sa po nej nieco blizi ale nevedel som co to je len som pocitoval silny strach z cesty som sa nevedel postavit ale ja som vedel ze musim ujst lebo mi hrozi nebezpecenstvo v tom som sa zobudil na to ze sa triasla neupevnena drevena vypln na dverach do mojej izby ako to zvykne ked je silny prievan ale v noci neboli otvorene ziadne okna :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Shaggy21. leden 2015, 17:55

To se mi jednou stalo asi před 2 měsícema, spal jsem u kámoše usnul jsem měl jsem hrozný sen a pak mně vzbudil a říkal mi že jsem se nehýbal 2 hodiny a že jsem křičel že se dusím

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mike18. říjen 2015, 3:08

Mna ten tmavy tien navstevuje roky. Vacsinou ma vystrasi do kriku a prebudenia. Vzdy nejak inak. Len raz som sa ho nezlakol. Videl som ako stoji vedla mna a ´´rukou´´ mi pritlaca hlavu o postel. Vtedy ma neskutocne nasral. Mam pocit ze to je stale ta ista ´´osoba´´. Okrem dvoch pripadov. Ked ma prebrala bleda tvar tak ako je tu na obrazku. To bol brutal..prebudil som sa vykrikom. A ten druhy maly zlty bol asi najhorsi. Prebral som sa do sna a hned som vedel ze sa mam pozriet na bratovu policku na stene. Zbadal som nanej stat nieco male zlte. Vtom to skocilo na zem. Preutekalo behom pol sekundy ku mne a vyskocilo mi to pri ucho a zacalo vydavat sialene a dost strasidelne zvuky. Samozrejme som sa prebral hucaniii od strachu. Toho tmaveho sa po tychto dvoch uz tak nebojim, vzdy sa skor nato tesim lebo je to adrenalin.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mike18. říjen 2015, 3:38

Tie zažitky su desive, ale som za ne aj vdacny. Z casti mi odkryli celozivotnu otazku o zivote mimo telo a nebojim sa tak definitivneho konca mojho vedomia. Nebojim sa, ze je to obchod so zlom. Je automaticke ze si uvedomujem, ze je aj iny svet ako tento náš. A teším sa ked stretnem tu vyssiu lasku alebo dobro, ktora ma chrani pred tym aby mohli tieto javy provokovat nonstop.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mike18. říjen 2015, 3:13

A nemam pocit, ze je to vyplod mojho nočneho mozgu. Niekedy je to skutocnejsie ako bdela realita.

3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
NorteK13. říjen 2016, 16:38

Mal som to tak 1000 krát. a poviem vam že žiadna sranda ale dá sa na to zvyknuť je to vlastne len sen v ktorom sa bojíte a chcete sa z neho dostať. a ked sa naozaj sustredíte tak sa to dá. ale neviem ako sa toho zbaviť

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Neznámy18. leden 2015, 23:21

2x týždenne po 3 až 4 paralýzy za sebou

1 Odpovědět · Nahlásit
18. leden 2015, 23:47

Tiež tak :D Už som si zvykol, ale niektoré bývajú pekne nechutné...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
JAKUBESKU20. leden 2015, 20:20

prosím popíš neaký :) som strašne zvedavý :D študujem sny , druhy snov ....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zas18. leden 2015, 23:27

Podobne :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mat18. leden 2015, 20:16

Ja som o paralyze zatial vzdy iba pocul a cital. Teraz rozmyslam, ze sa mi asi nieco podobne prihodilo tento tyzden.
Chcel som od skoreho rana pracovat. Prebudil som sa, naranajkoval. No potom som si este na chvilu lahol do postele a po chvii som aj zaspal leziac na chrbte. No a zrazu som zacal citit silny tahavy tlak na oboch rukach aj nohach, ako by ma nieco chcelo tahat hore k stropu. Neviem, ci to bolo naozaj alebo sa mi to len snivalo, ale otvoril som oci a bol som vo svojej izbe a lezal som v posteli a nado mnou stala nejaka cierna postava. Na moje prekvapenie som sa ani velmi nevydesil, lebo mi prekazal ten silnejuci tahavy pocit na koncatinach. Zacal som akoby proti tomu bojovat a po chvili som sa nastastie prebudil. Dufam, ze sa mi to uz nestane, bol to neprijemny zazitok.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana18. leden 2015, 20:18

zažila som , brutal .... jeden krat som mala pocit ze ma niečo ťaha za nohu - ja uplne spotena, perina skopana a zimomriaky nemohla soms a ani pohnut , potom sa mi inokedy stalo to iste s hlasom ktory mii hovoril : dostanem ta :D ... na 3x som si uz o tom niečo prečitala a uz som sa toho nebala

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sokoliatko18. leden 2015, 22:43

A mne sa zatiaľ nič takéto nesnívalo! :(

Teda raz sa mi sníval taký sen, že som bola v lese. V chladnom aprílovom lese oblečená v niečom ako pyžamo (jednoducho ma to oblečenie neuchránilo v tej zime). Mala som narodeniny, a rodičia mi do toho lesa priniesli tortu s krásnou ružovou 18tkou. Ale ja som bola tak hrozne nepokojná a vystrašená z toho celého že som začala kričať. Ty kokos. :D Ale tak kričať že to počuli aj susedia. Ja som si uvedomovala že je to sen. Uvedomovala som si že sa musím zobudiť, že mám prestať vrieskať lebo pobudím všetkých susedov (počula som samú seba ako vrieskam), že mám prestať plakať (lebo som v oblasti celej tváre cítila aký mám premočený vankúš) , že sa mám konečne prebudiť keď so mnou triasli rodičia ale nešlo to. Proste som akoby dostala nejaký amok v sne kedy som bola pri vedomí ale nešlo to zastaviť. Doteraz neviem čo to bolo. Ale bolo to príšerné.

Inač mám každú moc zlé sny, na čo som si samozrejme zvykla. :D A tak sa zobudím ráno buď na to, že ma chce niekto zabiť (už hovorím o obyčajných snoch) , alebo že mi sestrička berie hrozne bolestivo krv, alebo že prežívam práve The Purge, alebo že som sa s niekym pohádala a z tej nespokojnosti po hádke sa prebudím a tak..

Spím rada, ale spánok si neužívam. Už taký rok a pol som sa nezobudila na to že som vyspatá, ale na to že som nepokojná, alebo vystrašená (y) .

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kristinn21918. leden 2015, 22:39

Ahoj, já jsem to zažila asi 5x, neuvěřitelně hrozné.. kdo nezažil, tak prostě neví. Až mě tento článek dorazil tím, jak je to přesné. Člověk usne, a najednou se probudí v té tmavé místnosti a jako kdyby vám někdo stlačoval hrudník, chcete se z toho probudit, dostat ven, ale jako by vám to stále někdo kazil a dech vám bral čím dál tím víc, nemůžete se pohnout, a když chcete křičet ať vám někdo pomůže, nejde to.. nevydáváte ani hlásku... Pak když se probudím, klepe se mi celé tělo, jak kdyby s něčím bojovalo a nemám vůbec sílu.. Je to fakt strašné, nechci nikdy vícekrát zažít!!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Beba10. březen 2016, 7:31

Cawte. Spankovú paralýzu som mala pred rokom aj niečo a bola moja prva a dúfam že aj posledná. To že som sa nemohla hýbať a mala som strach je normlane ale mne bola neskutočná zima a zažila som najhoršiu bolesť na svete. Boleli ma zuby,čelusť,hrdlo a plus ta zima a neschopnosť hýbať sa a kričať , bola to katastrofa. Nepočula som žiadne zvuky bolo tak hrobové ticho. Ja som len chcela kričať od tej bolesti no bohužiaľ nešlo to. Ešte pár dní po tom len pri pomyslení na to ma boleli zuby a celá som sa roztriasla. Neprajem nikomu..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
J.J.20. říjen 2016, 19:32

Čau. Super článek. Konečně jsem narazil na něco, co se mě bezprostředně týká. Tak se tedy podělím. Bylo to cca před 9 lety, kdy jsem spal u prarodičů v pokoji, který hraničí s temnou komorou, kde se vyvolávají fotografie. Vždycky se mi tam spalo nejlíp z celýho dvoupatrovýho baráku, a tak jsem tam jako pokaždý spokojeně usnul. Nevím, kolik bylo nebo jak dlouho jsem spal, ale najednou jsem se "probudil" a slyšel jsem za zdí škrábání. Říkal jsem si, že jde asi o kočku. V tu ránu začala opravdu řvát kočka, ale zvukem, jak kdyby jí někdo natahoval na skřipec. To samo o sobě bylo dost děsivý a já se snažil si hlavu přikrýt polštářem. To byla chvíle, kdy jsem zjistil, že se nemůžu hejbat. Z toho, že se nemůžu hejbat, mám jako celoživotní sportovec hroznej strach, a tak jsem začal propadat panice. Už se to dostávalo na neúnosnou mez, když zazněla velká tupá rána a všechen řev ztichnul. Asi na půl sekundy jsem si oddychl, ale následovala hrůza mnohem větší. Pokoj je oddělený od pokoje prostředního závěsem a hned za ním jsou dveře ke schodům. Jsem si naprosto jistej, že po nich někdo jde. Ale ne tím způsobem jako prarodiče, kteří ty schody nemůžou vyjít. Tohle byl jiný krok a já se bál jako nikdy v životě. Krok po kroku se "něco" blížilo po schodech a já jen cítil, jak se začínám hrůzou potit. Pořád neschopen pohybu. Klika od dveří se začala s vrzáním hejbat a dveře se pomalu otevřely. To už jsem se málem podělal, protože poslední, co mě dělilo od mýho paralyzovanýho těla a něčím za dveřma byla opona ze závěsu. Snažil jsem se hrozně moc ovládnout ten pocit strachu, celou dobu jsem si říkal, že je to jen sen, ale myšlenky na to, jak něco vyvraždilo celej barák a mě si nechalo nakonec, byly silnější. Když už jsem si byl jistej, že se rána nedožiju, a s očekáváním blížící se smrti jsem očima hypnotizoval závěs, uvolnilo se mi najednou tělo a já vyskočil z postele, závěsem proběhl a skončil v prostředním pokoji na zemi. Nikde samozřejmě nikdo a ani ráno nikdo o ničem nevěděl. Bylo to naštěstí jen jednou a doufám, že naposled. Toť moje zkušenost. Mějte se a dík za článek.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Radovan18. leden 2015, 22:18

Veľmi dobre to poznám, hlavne sa mi to stávalo, keď som býval na intráku. Asi 20 sa mi nepodarilo nič spraviť, ale nakoniec sa mi podarilo dostať sa z toho pohybom prstov na nohách a postupne celé nohy, pohyb celého tela je naprosto zbytočný, snažte sa nerozprávať a nekričať, zachovajte pokoj.. Možno to znie ľahko, ale akonáhle si uvedomíte, že sa vám niečo takéto už stalo, viete sa ovládať... Bohužiaľ horšia varianta je, keď si myslíte, že sa preberiete, sadnete si celí vydesení a tá "postava" stojí pred vami a znova ste paralyzovaní, a v sede je to omnoho horšie sa ovládať.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:36

=D a ako mi može niekto vysvetliit že časom som bol pri vedomi a nebol to len sen ... bola to realita ... =) v mojom pripade ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
crxo18. leden 2015, 22:24

presne to sa mi stava , slučka / cyklus / loop , opakujuci sa dokola , ale nieje tam ziadna osoba ...iba som paralyzovany , zobudim sa tak na 7 krat

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
crxo18. leden 2015, 22:24

presne to sa mi stava , slučka / cyklus / loop , opakujuci sa dokola , ale nieje tam ziadna osoba ...iba som paralyzovany , zobudim sa tak na 7 krat

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub Sedláček20. říjen 2016, 17:38

Zažil jsem už hodně paralyz a postupem času jsem se naučil nepropadat panice i když je to velmi těžké tak to jde. Občas to jde hůř, pár dnů zpět se mi zdál sen, že plavu 100m v bazénu a hned jak jsem skocil do vody, tak jsem se probudil a věděl jsem, že jsem vzhůru (byl jsem směrem ke zdi a nic neviděl), ale nemohl se hýbat, v tu chvíli jsem měl v hlavě furt to že jsem pod vodou a topim se.
U spánkové paralýzy je to jen o hlavě a o tom jak se dokážete vyrovnavat se stresovymy situacemi. Všechno je to jen ve vaší hlavě! :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
miguel30. březen 2016, 19:12

Zažil jsem to už vícekrát, ale jak už tady někdo použil to slovo, jednou to byl fakt humus na který v životě nezapomenu...
Do návštěvy těchto stránek, bych přísahal, že jsem se setkal s hooodně špatným duchem :-(
Bydlel jsem ve starším pronajatém domě, jehož majitel byl vnitřně velmi zlý člověk, ale já jsem s ním neměl problém.
Jednou v noci mi odešla dívčí návštěva a já ulehl s úmyslem co nejdříve usnout, ráno v 7 do práce.
Tak jak vždy jsem lehl na pravý bok a zavřel oči. Najednou jsem měl ten nejhorší pocit ve svém životě, že nejsem v té místnosti sám.. po několika minutách jsem se mi povedlo sebrat odvahu a otočit se. Nikde nic. Vrátil jsem se zpět do původní polohy a teď ten horor přišel. V zavřené místností mi najednou přes krk přešel závan ledového vánku a něco si na mě sedlo. Nemohl jsem vůbec nic.. V tom se mi do ucha ozval ženský hlas se slovy " nepříjemný, že?" Po pár chvílích šílenýho psycha se mi povedlo se ohnat a něco nebo někoho chytnout, netuším ale vůbec za co... Pak se mi to vysmeklo a já se zřejmě úplně probral se strašnou zimnicí.. Do rána už jsem nezamhouřil oko :-(
Takže jsem v tom s Vámi lidi :-) mějte se co nej a dobře spěte :-)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
KikiOra18. leden 2015, 22:03

Ja som toto tiež zažila asi 3 krát za obdobie dvoch týždňov. Síce to bolo už pekne dávno, no doteraz si viem jasne vybaviť ten odporný pocit bezmocnosti a sprevádzajúce bzučanie. Tieto stavy sprevádzali živé sny o tom, ako ma niekto ťahá z postele. A ešte, aby toho nebolo málo niekto sa mi pri tom šialene rehotal do ucha. Odvtedy sa mi to nevrátilo a dúfam, že to tak aj ostane, lebo človek sa potom začne báť vlastnej postele...

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kokkki18. leden 2015, 23:21

Je to tak půl roku, co se mi stalo něco podobného. Spala jsem na zádech, otevřela jsem oči a pokusila se vstát. Nemohla jsem se pohnout. Pohltil mě pocit, že něco je v té místnosti, že mě něco sleduje a nedovolí mi vstát. Nemohla jsem mluvit, ale snažila se ze všech sil posadit. S hlavou to nešlo, napřed pomalu, horko těžko ramena, pak se mi podařilo pohnout hlavou tak, aby přepadla dopředu. Po úporné snaze se mi podařilo posunout nohy tak, aby přepadly přes postel a já se posadila. Konečně se mi podařilo pohnout rukama a pevně se chytit pelesti. Byla jsem vystrašená z pocitu cizí osoby, tlak na hrudi, jako by mi na ní někdo seděl a hlas, který nebyl slyšet, i když jsem se pokoušela křičet. Když se mi podařilo posadit, najednou všechny pocity a tlak zmizel. Mohla jsem mluvit, rukama si držela bolavý krk z toho, jak mi přepadla hlava dopředu. Bylo to jako noční můra za plného bdění. Mnohokrát jsem o tom četla, ale nikdy by mě nenapadlo, že to sama zažiji, a doufám, že to bylo poprvé a naposledy. Nevím, jak dlouho to trvalo, ale přišlo mi to nekonečné.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andy18. leden 2015, 22:00

Ahoj měla jsem něco takového asi 3x ..Je to strašný.Poprvé kdy se mi to stalo,jsem se vzbudila a nemohla jsem se ani pohnou jakmile jsem chtěla jen pohnout rukou,tak jsem skoro brečela bolestí a prosě rukou nepohla,chtěla jsem začít křičet na mamču aby mi pomohla ale nevydala jsem ze sebe ani slovo .. Měla jsem neskutečnej strach..Pak jsem ,,usla,, ..
Podruhé jsem měla opět to samé a po třetí to bylo snad nejhorší..Zase jsem se vzbudila nemohla jsem se hýbyt,bolel mě každej pohyb,měla jsem strach,nemohla jsem mluvit,měla jsem obličej trochu pod dekou a cítila jsem že se na mě někdo dívá,nebo že u mé postele někdo stojí,ale měla jsem pocit že tam je pes,cítila jsem že to je pes,navíc jsem slyšela jak dýchá a vrčí,neměla jsem odvahu kouknout se tam ..Už nikdy to nechci zažít a doufám že ani nezažiju a pokud jo,tak se pokusím hýbat tělem ale pochybuju že se to podaří protože to je neskutečná bolest..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marvolo18. leden 2015, 20:21

stavalo sa to aj mne, ale ziadne zvuky ani prizraky som nevidel, len som mal ochrnute telo, ale vzdy len na par sekund (nastastie).... dlhsiu dobu sa mi to nestalo, tak dufam ze sa to uz nevrati, ale netusil som, ze je to takto rozsirene a deje sa to viacerym ludom :(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
dopeboy18. leden 2015, 21:49

2 krát som zažil lucidný sen prvý krát z toho som mal po lucidnom sne presne túto paralízu nepamätám si to už úplne ale bol to tiež odporný pocit ktorý by som už asi nechcel zažiť.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ibedatpmf18. leden 2015, 20:30

Mám 17, stalo sa mi to pred 9 rokmi a odvtedy si to veľmi pamätám!! Mal som pri tom zavreté oči. Ležal som na boku(zvyčajne tak spím) a nevedel som sa pretočiť. Niečo ma ako keby ťahalo k posteli, akoby som bol k nej prilepený. Niečo sedelo na posteli vedľa mňa. Začal som kričať po rodičoch, ale nemal som hlas, vlastne som šepkal...a presne vtedy to skončilo, postavil som sa a utekal k rodičom. Asi hodinu som im to vysvetľoval a potom som išiel späť do postele. V tú noc som mal ešte také slabé kŕče alebo myky v svaloch a aj ráno som bol jak mŕtvy. Neviem prečo si to pamätám, ani prečo sa mi to stalo, neviem si to ani vysvetliť...odvtedy sa mi také nestalo.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Barb18. leden 2015, 21:36

Mám strašne debilný sen, zobudím sa celá mokrá a stuhnutá tak, že sa naozaj nemôžem hýbať. Iba kukám jak puk po tmavej miestnosti a našťastie nevidím nič/nikoho, ale mám pocit, že tam niekde v kúte niečo je :D Nejakú dobu trvá ,kým sa mi dá dych a tlkot srdca do normálu a ešte pol dňa mám strašne debilný pocit, že čo som komu urobila, keď sa mi toto deje :D Alebo sa mi stalo také, že som to zažívala v sne. Chcela som kričať a dávala som do toho všetko, ale nevyšiel zo mňa ani hlások, na čo som sa zobudila. Stuhnutá.. Neopísateľne hnusný pocit, že boha a teraz si pomôž sám :D Dlhodobým pozorovaním a skúmaním tohto javu som prišla iba na to, že sa mi to stáva väčšinou druhú noc po opici :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
manicka18. leden 2015, 20:33

No toto je klasika, to a mi zvykne často stávať a už to mám ako tak vychytané, ale čo sa mi stáva haluznejšie je že keď zaspávam a už som na hrane spánku že už vlastne asi aj snívam tak jeb a najvačšia facka :D a som hore a nič okolo mna neni.. weird :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
66620. leden 2015, 10:52

ccervena alebo modra ? svet je matrix .. :)) nikdo som toto nemal ale cele destvo som mal ten isty zivy najviac ze svet je plny upirov a zostalo nas len par a potoky krvi vsade ... UPLNA JEBA

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
anon18. leden 2015, 20:48

Presne :D boha toto je neskutocne , to sa stava aj mne :D Minule som dostal s tenisovou loptickou do hlavy , este som dokonca aj videl tu lopticku :D

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
8. srpen 2016, 1:52

Zdravím, dnes jsem se po 3 denní akci s kamarády vrátil domu. Za 3 dny jsem celkem naspal asi tak 5-8 hodin. Po příjezdu domu jsem si lehnul na 3 hodiny. Vzbudil se - bylo asi 21:00 sel se najíst a sedl k TV. V 23:00 jsem si sel lehnout, zkusím zabrat a az překvapive rychle jsem začal snít, ale nebyl to normalni sen, tenhle sen jsem sám vytvářel, mohl jsem si dělat co jsem chtěl a ocitnout se kdekoliv me napadne. Trvalo to jen chvilicku, pár minut. Po to sem sen přestal ovládat, scénář se ale nezměnil, začal jsem ale cítit strach (klasika, co piše každej, strach z nějaké bytosti či co) ne však ze bych ji viděl ale proste jsem ji v tom snu někde citil. Jakoby v mem pokoji byla ještě nez to všechno začalo - čekala. Pak jsem otevřel oci. Viděl jsem svuj pokoj, bylo tam málo světla poznával jsem ho (ve skutečnosti byla úplne tma), ležel jsem na boku a dival se do prostoru pokoje a měl o nem přehled (ve skutečnosti jsem ale lezel čelem ke zdi) v ruce mi hořela cigareta, viděl jsem ji, cítil jsem ji, porad jsem se dival do prostoru pokoje a bylo šero. Najednou jsem dostal strach z rodičů, jsou nekuřáci a kouření v domě a na pozemku nesnesou a netolerují. Snažil jsem se s tim něco udělat, tipnout to, dokonce me i napadlo ze jsme byl chvíli namesicnej a zapálil jsem si na fera v posteli, az tak to bylo reálný.. ale nešlo to tipnout, ani za boha ne, trvalo to asi 15-20 vteřin, potom konec. Potom ale přišlo to co jsem tu ještě nečetl. Potom co me toto přešlo a byl jsem najednou v absolutní realitě a dival se do tmy (jest k tomu do zdi) začal jsem mit opět strach z někoho cizího v místnosti. Hýbat jsem se ale mohl, jen mi strach nedovolil se otočit. Zvládl jsem v klidu dat ruku pod perinu. Jenže ted jsem si začal všímat něčeho zvláštniho v tom zvysenem tepu, udychanosti, husí kuzi a civěním do zdi jsem najednou začal mit halucinace (podotýkám, za SP me už přešla, nebo to alespoň mam za to - nebyl jsem paralizován) videl jsem před očima jakysi flek...jako když se podívate do slunce a zavřete oci, porad ho vidíte, nebo když se sváří. Začal jsem si to prohlížet a říkal si co to je. Pak mi došlo ze to je jakýsi jeden velký symbol či co, byly tam ruzne znaky, ale znaky ktere jsem ještě neviděl, sel z nich strach. Všiml jsem si tam jednoho tvora. Vypadalo to jako malý čertík, akorát spis do zvířete než lidska postava. Zkusil jsem zavřít oci ale nezmizelo to, začal jsem panikařit, dostal odvahu a točil se, nepřestávalo to, ihned jsem sáhl vedle postele po telefonu a nahmatal tlačítko, ktere jsem zmáčkl a telefon se rozsvítil, zmizelo to, ve chvíli kdy to zmizelo jsem slyšel ohromný křik, přišlo mi to jako velmi vydesena žena, netrvalo to snad vic jak vteřinu. Už 2 hodiny hledam co to bylo a ted písu sem, bojim se usnout, jsem šílene unaveny ale nechci spat, mam strach..strach jaky jsem nikdy jeste nemel. Nevím co mám delat. Je mi 19 pro info. Omluvte pravopis a formu komentáře písu na mobilu..přeju klidny spánek.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lol15. říjen 2016, 11:45

Keď sa ti to nabudúce stane zapni si telku,chod sa napit a zaspávaj pri telke :-D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Astral Riders SK/CZ18. leden 2015, 20:46

Tak ja sa zaoberám Lucidnými Snami, a našiel som super spôsob ako sa čo najrýchlejšie dostať zo stavu spánkovej paralýzy, je to jednoduché treba začať nepravidelne dýchať. Do 10 sekúnd jav zmizne. Popri mojej aktivite Lucidnych snov to zažívam tak 2x za noc. Ak sa chcete naučiť lucidne snívať, navštívte moju stránku Astral Riders SK/CZ.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kika18. leden 2015, 21:25

Stalo sa mi to len raz, asi rok dozadu? "Prebrala" som sa na to že mi zvoní budík, a asi som si myslela že niekto je v izbe tak som sa opýtala, koľko je hodín. Niekto mi odpovedal, a asi po 3 sekundách som si uvedomila že ja som v izbe vlastne sama, potom to začalo, zľakla som sa, chcela som vstať ale nešlo. A potom som videla vo dverách akýsi čierny oblak ktorý sa ku mne približoval. Vtedy som začala "kričať" čo ale vôbec nešlo. Neviem už ako, ale prebrala som sa, samozrejme úplne vydesená na smrť, že čo to sakra bolo, tak reálne. Potom som sa vychystala do školy, bolo to ráno, ako mi zvonil ten budík, myslím si že aj ten čiastočne mohol za to že ma dostal nejakým spôsobom do tej paralýzy keď ma prebral asi v tú najhoršiu chvíľu. Ako som odchádzala z bytu, obzrela som sa ešte za seba a v tmavej chodbe(kedže bola zima, tak ráno bola ešte tma) a akoby som tam cítila nejaké zlo, alebo niečo temné. Zážitok a scenár ako s filmu.. som rada že tým netrpím častejšie. Jeden zážitok mi úplne stačil..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
crxo18. leden 2015, 21:24

zazil som to uz velakrat ..vacsinou ked som marod a mam horucku co sa stane tak raz za rok / dva ...zaciatok prebieha rovnako , neschopnost pohnut sa , ziadny hlas ...ale v mojej izbe nik iny nieje , avsak strach je velky . zasadnym rozdielom toho je , ze z toho strachu sa akoby po par minutach prebudim , a myslim si ze som vstal , a je koniec .lenze sa zobudim znova do toho isteho , paralyza , neschopnost nicoho ...je to jeden loop (slucka) co sa opakuje , avsak som si vedomi predosleho , a viem ze sa to opakuje...co si pamatam , tak myslim ze na siedmy krat som sa konecne prebudil do realneho sveta , ak ma niekto podobnu skusenost , nech mi napise reakciu ....a raz sa mi stalo ze som opustil svoje telo , a videl som sam sebe do tvare v miestnosti ako som siel na balkon , ked som sa prebudil , videl som ako sa schovavam za zavesom smerom na balkon , tak som vyletel z postele :D a bezal tam a nik tam uz nebol :D ...lucidny sen som tiez zazil vela krat , no vzdy v tom najlepsom sa zobudim

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
banksyj18. leden 2015, 23:22

no kamo toto presne sa stava aj mne..tiez sa z toho hrozneho stavu prebudim, myslim si ze je uz vsetko ok..a zrazu to iste...a potom zas a zas..a potom ked sa konecne prebudim tak uz nemam chut vobec ist spat :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomas18. leden 2015, 22:55

Stava se mi to samy, rovnez ve smycce, rovnez si myslim, ze jsem vzhuru, ale nejsem, je to jen dalsi smycka! Nejhorsi je, ze se mi zda, ze v tom strasnym "snu" se nemuzu pohnout a zaroven ale v tom snu jakoby znovu usinam, ale nechci, chci se probrat, pohnout, otocit, zarvat, nic nejde, totalni paralyza, pak to prejde, mne se ulevi, ale HOVNO a jede to cely znova:) Mno, jsem rad, ze je nas vic a ze nejsem posedly satanem, ale je to "jen" spankova paralyza, neskutecne desiva tedy...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Luke Trucino21. říjen 2016, 7:57

Já jsem to zažil asi před 7 lety. Bráchova nová přítelkyně měla malou holčičku, která nepromluvila ani slovo a ani si me nikdy nevšímala. Ignorovala mě. A jednou večer jsem se asi ve 3 ráno probudil a nad obličejem jsem měl domodra zbarvený průhledný obličej malé holčičky od té jeho přítelkyně. Usmívala se na mě, takže spíš jsem byl zaražený a nepociťoval strach. Ani jsem neslyšel žádné zvuky myslím. Asi do 8-10 vteřin obličej zmizel do stropu. Nemohl jsem se celou dobu hnout a byl divné taky je, že jsem dokázal jít hned po tom znovu spát:D Další den jsem to šel hned říct rodičům a oni zrovna v kuchyni si říkali také divné zážitky. Podívali se na mě ani mě to nenechali načít a řekli oba, ty taky jo?. A začali vyprávět. Tátu spícího v obýváku kolem 3 zbudila televize která šuměla. Tak jí vypl došel si na záchod a když se vracel, tak zase svítila. Vypl to a šel spát. A mamča se také probudila skočila se napít protože byla žíznivá a v kuchyni sledovala jak se převracejí v bezvětrnostní místnosti listy bloku. Já jim řekl můj příběh, ale všichni jsme to brali s nadhledem a nebáli se toho spíš tím byli fascinováni. Sranda byla když ten den přišel bratr s přítelkyní tak prošli chodbou a já koukám do chodby skrze dveře od pokoje a procházela tam malá holčička zastavila se ve dveřích podívala se na mě a usmála se přesně jak při té paralýze pak šla dál:D Jen v ten moment se mi roztřepali půlky protože jsem si řekl že o tom všem ví. Ta paralýza může mít spojitost s astrálním cestováním dětí. Nebo nevím jeslti se tomu řiká astrální cestování, ale jedna čarodějnice, známá co se celý život věnuje čakrám, nadpřirozenu a dalším zajímavostem mi sdělila, že děti svojí rozrůstající a neotupělou fantazií dítěte dokáži takhle poletovat při snění. A zrovna si ten večer našla cestičku ke mě.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
krist18. leden 2015, 22:52

Jednou se mi také stalo něco podobného. Spala jsem,něco se mi zdálo a najednou se mi otevřely oči,ale byla jsem tuhá jak prkno. Chtěla jsem křičet, že se nemmůžu ani pohnout ať mi někdo pomůže,ale vubec nic nemohla jsem ani pohnout prstama natož něco říct, jen jsem měla otevřené oči, které mi ani nešly zavřít. Po chvilce to přestalo, nechápala jsem a už to nechci zažít. Taková bezmoc, že nemůžete vubec nic.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Sue21. říjen 2016, 11:13

Znám to,stavalo se mi to dost často kolem šestnáctého sedmnáctého roku když jsem usínala.Segru jsem vzdy uprosila,at je při usínání se mnou,ze si na me lehne desná příšera a dusi mě.Byl to fakt boj o život a segra me několikrát pomohla probrat.Ted to mivam jen občas,parkrat do roka.Silou vule to vždy překonám,vsechno ve mě rve,ze to není pravda,ze se uz nebojim a že se musím vzbudit a pokaždé se mi to rychle povede.Az budu jednou stará a slabá,tak tak asi skonam,ale zatím se nedám.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
esko19. leden 2015, 5:47

mne sa toto stalo prave tak 2-3 tyzdne dozadu pri zaspavani .. zacalo to tak ze som niekde s dialky zacal pocut piskanie take piskanie ze mi preslo ako keby az do mozgu po nom som citil v hlave taky divny pocit v tom som ostal paralizovany nemohol som sa hybat ani nic takto som lezal asi pol minuty potom som vyletel s posteli a po celom tele som mal zimomriavky celkom strih to bol ale aspon som to zazil :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka25. říjen 2015, 14:06

Zažila som raz spankovú paralýzu.Bolo to u prostred noci ležala som pokojne smerom k stene a zrazu ma niekto začal obchytkávať a hladiť na vlasoch bála som sa,no po chvíľke to prestalo a v zapätí vybuchlo auto susedom no ked som sa ráno zobudilo auto bolo furt zhoreté.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
sayuri20. březen 2017, 8:13

Mne sa to stáva pomerne dosť často s som z toho zufala. Naposledy sa mi to stalo cez víkend u priateľa. Bola som otocena na boku a zrazu som citíla ako do toho padam. Bolo to neskutocne hrozne,pretože som pocula také dunenie v hlave ako keby nejaki ľudia doslu do frajerovho domu a chceli ho vykradnúť. Ja som mu to chcela povedať pretože som citila ze niečo je v miestnosti,ale benohla som ani kricat a ani sa pohnúť.V tom som zacitila ako mi zviera hrdlo.ja aj priateľ sme sa tobudili na môj rýchly dych.Toto bola moja najhoršia paralýza.Ludia ma presviedcaju ze to suvisi s mozgom,nervami atd...Ale ja už tomu neverim vážne mam pocit ze niekto v tej izbe bol aj po par minútach po zobudeni. Mam z toho dosť nepríjemný pocit. Včera som tiež nemohla zaspať pretože som sa bála a citila čosi v izbe.Je to dosť nepríjemne a je mi jedno či mi to niekto veru.Mozno to pochopia len ti co to vážne zazili.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Moja skusenost a nazor21. listopad 2015, 13:00

Zdravim vsetkych. Teraz mam 32 rokov a prvykrat som to zazila asi v 13nastich,zacalo to, ked sme sa prestahovali do stareho domu. Odvtedy sa to stavalo pravidelne az do 21 rokov, kedy som otehotnela, to bolo poslednykrat, co som to zazila a tiez som sa prestahovala. Doteraz na to neviem zabudnut. Videla som horor Nightmare, ktory je presne o tejto problematike. Vela som si o tom citala, ale az neskor...dovtedy som vobec nevedela, co sa to deje, iba to prichadzalo skoro kazdu noc...zacalo to triaskou, snazila som sa to neskor aj ovladat,cize som sa nasilu prebudila, ked to zacalo, ale ked som zaspavala znova, opat to prislo, ten stav,,,zrazu som citila muza, ja tomu hovorim, ze ,,MI ROBIL ZLE,, jednoducho, nieco za mnou chodilo a nebolo to nic dobre, nebala som sa uz potom, chcela som sa s nim aj rozpravat, obcas som ho aj privolavala, ked som zaspavala, lebo som chcela vediet, kto je a co je. Dvihal mi perinu, citila som to vzduchoprazdno a zimu na chrbte, zatial, co ja som bola prikovana k posteli, ohybal mi ruky a nohy a neskor ma znasilnoval v spanku. Ja som sa nemohla prebudit, ani pohnut ani nic povedat, komunikovala som iba myslienkami, bolo to vsak jednostranne a potom sa to rozplynula a ja som mohla zobudit. Iba raz na mna prehovoril, ked som sa spytala , kto si, povedal mi ,,Volaj ma Moj Pane" o a to bolo vsetko. Velakrat som pocula a videla ako otvara dvere na izbe a vchadza dnu, ale nie ku mne, iba tam tak stal a z dialky ma ovladal. Jedine , co sa dalo, cakat, kym to skonci samo od seba. Pripadalo mi to ako vecnost, vsetko bolo take pomale a rozlacne, vlieklo sa to....a potom som sa vzdy otrasena zobudila. Od porodu som to uz nezazila, aj ked som ho/to skusala privolat, vzdy vyzbrojena odvahou a s odkazom, nebojim sa ta.... Tiez som zistila , ze v tom dome nasilne zomrel muz a ja si myslim, ze to chodil on za mnou...ked sme oslabeni psychicky, v urcitom rozpolozeni, sme slabi, na inej frekvecnej vibracii, vibrujeme nizse a pritahujeme veci, zazitky, nizke duse na podobnej vibracii a ked zaspavame, uvolnuje sa nasa energia, nase jemnohmotne telo a ja si myslim, ze to bolo to to telo, ktore ovladal, znasilnoval, ktore manipuloval a pokial sa to telo nevratilo naspat do nas, co nemohlo, kedze je v ich rukach, boli sme jednuducho neschopni akehokolvek pohybu, ja som videla, ze vsetko sa to odohravalo vo vzduchu, v priestore, ako ked sa vznasame... u mna som presvedcena, ze to bol tento muz, jeho duch, alebo nieco nizke z neho....ked sa mi narodilo dieta, asi som uz zacala vibrovat na inej vyssej frekvencii, alebo ma uz nechcel :D ....dakujem za precitanie, ci comment.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
out_of_mind18. leden 2015, 19:51

tie zvuky nahral Skrillex? :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
weq18. leden 2015, 19:56

tak to bolo trapne..sitrapny

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Uly18. leden 2015, 19:53

Prvýkrát sa mi to stalo asi pred 4 rokmi, a odvtedy sa mi to stáva v nepravidelných intervaloch, niekedy aj 4 krát za mesiac, niekedy raz za mesiac. Prvé zážitky boli ako opisujete, mala som strach a pocit, že niekto je v izbe, nič som však nepočula ani nevidela, chvalabohu. Vždy som sa chcela pokúsiť vstať a zasvietiť si alebo kričať na mamu, aj som mala pocit, že kričím, ale ona nikdy nič nepočula.
Potom, keď som zistila čo to je a už som si zvykla, už som to tak nebrala. Teraz keď sa to stane tak zo začiatku ma chytí panika ale potom si uvedomím, že to je tento stav, a začnem si predstavovať niečo a hneď to prejde. Takže pomáha to, keď si predstavujete niečo pozitívne.
A väčšinou sa mi to stáva keď dlhšie nemôžem zaspať, a vždy sa mi to stane, keď ležím na chrbte. Nepamätám si, že by som sa niekedy prebrala do takéhoto stavu pri ležaní na boku alebo na bruchu. To len tak pre zaujímavosť :D , keď niekto písal, že aj na boku ležal a stalo sa mu to, potom nechápem ako mu "mohol niekto sedieť na hrudi" :D.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ica3118. leden 2015, 21:12

tiež sa mi to stalo prvý krát cca pred rokom vtedy som ani len netušila že existuje ako spánková paralýza, stalo sa mi to odvtedy uz asi trikrát a vždy to bolo len pri spaní na chrbte ako to tu píšu viacerí, cítila som ako si mi niekto sadol na kraj postele a potom na mna, na hrudi som cítila obrovský tlak a zvuk ako chrčanie bolo to hrozné, nemohla som sa absolutne pohnut, postavu som nevidela klasicku ale akoby bola číra a ťažko dýchala....kričala som no nik ma nepočul no v skratke hrozný pocit....po prebudení som zažala svetlo a nevedela samozrejme čo sa deje a až na druhý deň som sa nejak dopátrala k tomu že existuje čosi ako spánková paralýza....

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
honza21. leden 2015, 18:26

přesně tohle jsem zažíval neustále jako malý kluk :( ona si na mě vždy sedla a škrtila mě :( a já nemohl křičet hýbat se prostě nic :( už je to víc než 10 let a já ji mám stále před očima :( teď už ji na štěstí nevidím nic ale občas mám ty sny kdy mě vzbudí zimnice a nemůžu se hýbat mluvit atd... a jediný co musím je nadávat ve spánku aby to odešlo a pak se vždy teprve vzbudím :(

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
N1BOOM19. leden 2015, 9:38

Ja ten pocit milujem, stáva sa mi to tak raz za pol roka, v momente keď si uvedomím, že sa niečo zvláštne deje, tak zistím že to je sen, ale snažím sa snívať ďalej aby sa ten dej odohrával až do konca, ale žiaľ sa vždy preberiem. A aj keď na to potom opäť myslím a dúfam, že sa znova dostanem do takého stavu, tak sa mi to tú noc už nepodarí. Strach je dobrý, žiaľ také obyčajne strašenie sa sledovaním hororových filmov na mňa nezaberá, tak si aspoň čas od času snažím užiť práve tento pocit.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lukas21. říjen 2016, 12:32

U me na denním poradku.jsem rad ze je přiložen zvukový zaznam.ted uz nebude tezke nekomu vysvetlit co pri tom slysim.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kika19. leden 2015, 8:19

Mne sa to stalo par dni do zadu. Hlboky spanok a zrazu ako by som sa prebrala. 10 cm nad mojou tvarou bola nado mna naklonena tvar, zjazvena so strapatymi vlasmi a diaboskymi ocami. Nedalo sa mi kricat ani hybat sa stale bola nado mnou nedalo sa mi odvratit tvar, nieco mi hovorila a bola nahnevana. Ale nepametam si co mi vravela. Bola to ako vecnost... Zobudila som sa roztrasena s placom. Najhorsi zazitok.. Je pravda ze vam nemozu fyzicky ublizit ale ten strach by som nikomu nepriala.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
truľko18. leden 2015, 21:18

Pred niekoľkými mesiacmi som sa tiež dozvedel o lucídnom snívaní a astrálnom cestovaní, dosť ma to zaujalo a chcel som to niekoľkokrát aj skúsiť, ale mám skôr problémy s tým, že si absolútne nikdy nepamätám sny. Viem, že človek si nepamätá väčšinu snov, ale ja si ich nepamätám žiadne a už niekoľko rokov a nedokážem si to vysvetliť. Proste sa každé ráno zobudím v takom stave, ako som išiel spať a vôbec si na nič nespomeniem.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
suntree19. leden 2015, 10:39

Buď rád, že sa ti nič nič nesníva a ďakuj Bohu za to...nebuď hlúpy a neotváraj sa duchovným veciam sú to démoni,ktorý ti poskytujú takéto astrálne zážitky..pochop to, že si stvorený ako telo, duša a duch.. viem o čom hovorím daj pokoj, máš pokoj! Lebo môžeš sa dostať do rúk toho, koho nechceš...žehnám ti múdrosť v rozlišovaní dobra od zlého!

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Astral Riders SK/CZ18. leden 2015, 21:30

Napíš mi na FB stránke, už som pomohol veľa ľuďom, ktorí tvrdili to isté a po 2 týždňoch mi už ďakovali. A pravidelne mávajú LD, ako ja tvrdím tak do 2 týždňov je každý schopný lucidne snívať ak sa tomu aspoň trošku posnazi :-) Fb Astral Riders SK/CZ :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Anďur18. leden 2015, 20:12

Mne sa z času na čas dejú akési "slabšie odvary" toho čo je tu vyššie popísané.. najčastejšie sa mi proste sníva dačo nepríjemné, či už ma chce niekto zabiť alebo ma proste len prenasleduje alebo stojí a pozerá sa na mňa nepríčetným pohľadom.. aj keď sa prebudím a zaspím, tak sa to všetko opakuje, proste akoby ten sen pokračoval alebo sa síce zmení, ale stále som "v ohrození" :D na to už mám taký "trik", ak sa mi to sníva 3x alebo viac /za noc/ tak vstanem, umyjem si tvár, napijem sa trochu vody, otvorím nachvílu okno (inak povedané, "predýcham to") a väčšinou potom keď už idem spať, tak sa mi nič podobne nesníva, len trochu dlhšie zaspávam.. ale viem že raz sa mi sníval sen, že mi ktosi podrezal hrdlo a ja som sa prebudil.. počul som nejaký divný zvuk a nemohol som sa pohnúť, len som pozeral do stropu....po chvíli som akosi rozhýbal ruku a dotkol som sa svojho hrdla, nevedel som vôbec či to je sen, či realita.. v momente ako som sa dotkol krku, tak som začul taký divný kričiaci zvuk a po celom tele mi prebehol mráz. To bolo fest nepríjemné :D Dúfam že sa mi už dačo podobné nestane..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Paulicz19. leden 2015, 0:04

Tohle se mi stalo zatím asi jen jednou, kdy jsem se nad ránem napůl probudil, víčka jsem měl pootevřená, a v místnosti stál před postelí člověk. Viděl jsem jen černou siluetu, ale zároveň jsem cítil, jak se na mě dívá. Byl to hrůzný okamžik, kdy jsem byl absolutně bezmocný -nehybný. Vím, že primárně jsem chtěl ochránit přítelkyni vedle, ale nemohl jsem nic. Nevím, jak dlouho to mohlo trvat... Až když mě to poté pustilo, prudkým pohybem jsem rozhodil nohama, rukama a zařval. Nic tam nebylo. Jen jsem jí polekal a sám jsem už neusnul, jak mi z toho bylo na nic.

Mimo to, docela často se mi zdá sen, kdy musím vyřešit situaci, většinou se někam dostat... ale nemohu otevřít oči, na víčkách jakoby viselo závaží. Jsou to hodně (i po fyzické stránce) únavné sny a tou bezmocností mi připomínají výše popsanou spánkovou paralýzu :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
michaelaH19. leden 2015, 0:15

ahojte! mam tieto stavy uz odo dna ked zomrel mojej mamy priatel. je to strasne vzdy v ten isty cas... najprv som si myslela ze je to miestom alebo postelou ze nejaka zla energia ale potom sa mi to zacalo diat aj inde. ak by niekto mal skusenosti a chcel by pokecat michaela.huliakova@gmail.com

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub19. leden 2015, 0:04

je nejaký zaručený, efektívny spôsob ako to vyvolať?

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Daniel19. leden 2015, 16:51

Nevíš do čeho jdeš. Možná to všechno zní zajímavě , ale když si to zažiješ sám tak to už moc opakovat nechceš. Mluvím z vlastní zkušenosti.

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
buky19. leden 2015, 18:36

rozpravaš o astrale ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Charles23. říjen 2016, 22:04

Zdravim :) stalo se mi ze jsem se nemohl hybat videl sem postavu v mistnosti neslysel sem zadny zvuky oci sem nemohl otevrit jen sem mrkal jako kdyz usinate tvrde snazite se bejt porad vzhuru tak presne takhle sem se je snazil otvirat a behem toho sem uvidel tu postavu cernej stin hubenej jak pisou ze je nemozne se pohnout ze nemate sanci tak to neni pravda ve chvili kdyz sem ziral na tu postavu sem vzal nekde silu a kopnul jsem nohou a rekl sem di do p... :-D potom to zmizelo a pak se mi to stalo jeste dvakrat akorat ze uz bez ty postavy asi sem ji vystrasil :-D a jak pisou ze byste meli spat spise na boku :-D tak prave pokazdy se mi to stalo na boku a tvari ke zdi ted uz dlouho nic par let klidu :) postava mi propominala stin z filmu treti druh nebo jak je ten film s mila jovovich nevim jak se ted pise jeji jmeno film je podle skutecny udalosti a stin se ji ukazal v mistnosti nevim v jaky casti to je ale film peknej tak takhle se to stalo me :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ejkejej18. leden 2015, 20:02

Mne sa to stávakeď spím na chrbte... Mám brutálne unavené oči, ale predsa ich otvorím, lebo mám kurevsky pocit, že ma čosi sleduje, najprv jedno oko, potom druhé a nakoniec zistím že mi nad posteľou stojí čierna silueta... Nikdy sa mi ale nestalo, že som sa bála alebo tak,skôr som nemohla len dýchať, akoby ma čosi priľahlo... A trvalo to vždy len krátko... Je aj toto tá spánková paralýza??

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Infade18. leden 2015, 19:54

Normálne Pri liahnutie :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
PaloO18. leden 2015, 21:01

Nikdy sa mi to nestalo (zaspávam na bruchu asi preto) ale mám otázku na tých ktorým sa to už prihodilo , poprípade na tých najmenej šťastných ktorým sa to stáva pravidelne. Písali ste tu viacerí že sa vám to stalo aj pri poobednom zdriemnutí. To keď ste sa ocitli v tom sne bol deň ? Všetky veci v tom sne sú autentické ako pri zaspávaní ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Astral Riders SK/CZ18. leden 2015, 21:22

Palo, ty vidíš fyzicky až na to že dostávaš vnemy z pravej hemisfery kde sú oblasti reči zraku a sluchu, ktoré sú počas dňa vypnuté. ( Tie ktoré cez deň používame sú v ľavej hemisfere), čiže na chvíľku máš zrakove vnemy z oboch oblastí.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado18. leden 2015, 21:16

keď máš paralýzu v noci vidíš tmu keď cez poobedie vidíš svetlý deň ... realita je aktuálna

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kristína18. leden 2015, 23:49

stalo sa mi to už veľa krát.. prvý krát asi pred tromi rokmi a bola som veľmi vystrašená pamätám si to oveľa lepšie ako ktorúkoľvek inú "paralýzu" a viem dokonalo opísať celý priebeh sna.. stále sa mi to stáva tak že sa mi niečo sníva a za tie roky už viem kedy to príde.. vždy ma to desilo snažila som sa cez známych a farárov a podobne to riešiť ale nikto nevedel definovať čo to je.. až teraz čo sa mi to stalo posledný krát asi pred 3dňami mi kamarátka poslala článok o spánkovej paralýze.. paralýza nastane väčšinou keď spím na chrbte ako vás to už viac písalo.. nemám ani halušky a ani nepočujem podivné zvuky no za to nemôžem dýchať ani sa hýbať moje telo je akoby v kŕči mám pritom pootvorené oči čiže vnímam a vidím realitu okolo seba nemôžem kričať a cítim niečiju prítomnosť v izbe.. keď sa mi to stane tak sa snažím vydať zo seba nejaký zvuk "aby sa ma to pustilo" aby som sa prebrala a mohla sa nadýchnuť.. ešte sa mi nikdy nepodarilo skríknuť iba nejak zamrnčať a stačilo to k tomu aby som sa úplne zobudila.
prvý krát čo sa mi to stalo som spala so sestrou na gauči a ona sa prebrala na to ako som sa na posteli intenzívne triasla v kŕči a keď sa ma dotkla aby ma zobudila tak som sa prebrala a lapala po dychu.. tiež som cítila pálenie na ľavom boku ale nič som tam nemala.. raz sa mi stalo že som v tej kŕči cítila aby do mňa niekto zaryl tri prsty a potiahol cez rebrá ale taktiež som tam po prebudení nič nemala.. posledný krát asi po minúte "bojovania" a mrmčania (čo napodiv nepomáhalo) som cítila ako ma niečo chytilo za pravú nohu dvihlo ju a ťahalo ma v tom ma ovládla neskutočná panika a zo všetkých síl som skríkla a následne som sa zobudila. je to humus neprajem to nikomu

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
suntree19. leden 2015, 10:55

Kristína či veríš či nie Ježiš - je Boh a na Jeho meno sa zohne každé koleno. On zvíťazil nad smrťou a diablom. Nemusíš sa už báť a zažívať tieto sračky! Otvor svoje srdce pre jeho prítomnosť a lásku. Zomrel za tvoje hriechy aby si mohla žiť v bezpečí. Skús ma modliť v tých chvílach a volať meno Ježiš- "nech v mene Ježiš to odíde" a uvidíš akú silu má a že je nad diablom víťaz. Možno sa ti to nepodarí na prvý kráť keď si paralyzovaná vysloviť celé meno, ale tak v duchu sa môžeš modliť a potom po slabikách to pôjde postupne vysloviť nahlas a uvidíš výsledky a víťazstvo nášho kráľa. + drž sa HO - JEŽIŠA - On je cesta, pravda a život!

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
vlado19. leden 2015, 10:46

Kristína :) ... za tu dobu čo to skúmam až do teraz som pochopil, že ta "paralýza" sa stáva nočnou morou iba keď ju tak vnímame :) .. a preto, že ja ju nevnímam ako moru odporúčam všetkým aby to riešili :) .. za tým sa skrýva odpoveď k pochopeniu života aj samého seba :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
PaloO18. leden 2015, 22:26

Díky. Je to strašne zaujímavá vec :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ppkp21. leden 2015, 14:32

Už je to par let co se mi to stavalo ale když sem byl malý tak sem mel hrozný sen a probudil sem se a stala vedkle me mama a mluvila se mno ale ja se nemoh pohnout neslo to a byl sem absolutně vzhůru trvalo to sice jen 5 sekund ale bylo to divne a mel sem to tak asi 1 rok pal kto najednou prestalo

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tapir18. leden 2015, 20:53

Zažil som niečo podobné , keď som bol malý školáčik.Vstal som neviem prečo z postele a prešiel z izby do obyvačky a v protiľahlom rohu stála akási žena ktorá ma oslovila. Pamätám si , že som sa rozbehol naspäť do postele a plný strachu som sa skrýval pod perinou. No dodnes neviem, či sa mi to snívalo alebo som bol naozaj hore...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fallen18. leden 2015, 20:39

Občas sa mi to stávalo keď som bol ale menší ale boli to len veci kde som videl tieňe a nemohol som sa hýbať no jedna bola pre mňa na toľko drastická že som nechcel spať asi 2 dni. Bolo to strašné mal som 17rokov a do mojej izby som dostal novú posteľ no v noci keď som zaspal tak sa mi to stalo trvalo to niekoľko minút nemohol som sa hýbať ťažko sa mi dýchalo a vždy som si nechával pootvorené dvere a za dverami stál obrys ženského tela. Nevedel som čo v tú chvíľu robiť tak som rýchlo zažmúril oči no keď som nabral odvahu a znovu ich otvoril pri posteli som uvidel ženu s knížkov ktorá sa mi uprene pozerala do očí ako keby mi vidí až do duše v tedy som sa v okamžiku prebudil a už nezaspal, nemal som odvahu. Od vtedy sa mi to nikdy nestalo a dúfam že ani nestane.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
maja20. leden 2015, 13:31

DAJTE SI POSVATIT BYT, DOM A UVIDITE AKO SA TIE 'PARALIZY' HNED STRATIA. Alebo aspon kriz k posteli. Poznam osobu, ktora mala tie 'paralizy' casto a odkedy nosi krizik na retiazke su prec.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ntttt2. květen 2015, 2:56

taku hovadinu som uz dlho necital ...

-2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka Vargov�20. leden 2015, 15:01

mne sa to stalo raz a bolo to príšerne do ucha mi niekto zakričal nezabudni na mňa chcela som kričať a pohnúť sa no nemohla som a potom som sa zobudila a bolo cca 3 hodín ráno dúfam že sa mi to už nestane :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Livvvre18. leden 2015, 19:58

mavala som to casto...potom som to prestala riesit a nebat sa:)a teraz je vsetko ok:-D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MINIKsk18. leden 2015, 19:54

je to hnusný pocit ja som to zažil no neviem či aj vy ale pociťoval som pri tom obrovské teplo a všetko som počul asi 3 kráť hlasnejšie a mal som sucho v ústach no nedalo sa nič robiť...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Luciaa20. leden 2015, 19:20

Nieje to až tak hrozne. Veľa krát bývam v noci námesačná. A keď som dostala paralýzu, brala som to , že sa mi to sníva, lebo už 3-krát som mala taký sen. Až na to , že keď som mala parylýzu bola tam niaka žena s červeným pončom a dusila ma. A bála som sa iba keď som mala otvorené oči. Keď som ich zavrela hneď som zaspala..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomo20. leden 2015, 16:04

a este je pravda to ze pre zaciatocnikov je to naozaj extra zle .. ale pre takych skusenich ako napriklad ja je to len uz take ze ked to mam tak si normalne poviem " pff zas toto" a zaspim :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
malos20. leden 2015, 21:02

Tiez mam podobne skusenosti vnimam akesi zlo, tma ktora ma chce pohltit bezmocnost sposobena paralizou stupnuje strach. Pocit ze sa nemozem nadychnut, tlak na hrudniku. V zaciatkoch som sa preberal s vykrikmi hrozy a hlbokym nadychom ako keby som sa topil. Teraz ked to pride snazim si v mysli predstavit svetlo oslepujuce ako ked sa pozeram do slnka snazim sa otvorit oci zo vsetkych sil.
Kazdy zazitok je intenzivny tazko to opisat slovami ak ma nieco blizko k smrti v poslednich sekundach zivota tak je to prave toto.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tomi20. leden 2015, 16:14

https://www.youtube.com/watch?v=E2HmZm8xnTU

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
patricia18. leden 2015, 19:58

stalo sa to uz aj mne, ale bez zvukov ci cohokolvek ineho este v ranom detstve, tak do 12 rokov parkrat, teraz uz nie, ale pri zaspavani mam z toho casto krat, kamoska povedala (17r), že sa jej to tiez nedavno stalo, tiez bez vsetkeho toho, len proste paralyza

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marek18. leden 2015, 20:07

neprajem to nikomu zažiť 2 krát som zažil to že som sa nemhol hýbať a vlnil sa mi obraz a pískalo mi v ušiach a zdalo sa mi že levitujem a viac krát sa mi stalo že som bol asi minútku ochrnutý ked sa to stalo prvý krát a to bol hned prípad čo som písal na začiatku tak to bol niečo hrozné pocit jak keby vás nejaký duch ovládol ale hned som ti vygooglil a potom to bolo už v pohode

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lelelelele18. leden 2015, 20:02

moja prva paralyza bola fakt divna..klasika tiez som sa nemohla hybat a videla som ako sa ku mne priblizuje moj plysak fakt divne myslela som si ze ho niekto drzi a ja len zle vidim ale nikto tam nebol..po tej prvej paralyze som bola fakt vydesena a myslela som si ze som vysinuta..odvtedy som ich mala asi 1o-15 ale moja najdivnejsia bola ked som mala vidinu samej seba ako sa vznasam nad postelou a tocim okolo svojej osi...ale ovtedy som sa s tym uz naucila bojovat ked viem ze ide na mna spankova paralyza zavriem si oci a snazim sa hybat prstami alebo perami..tym skor sa skonci a nemam z toho taku traumu..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Erika Biedermannov�20. leden 2015, 19:47

Přesně tohleto jsem zažívala přesně před rokem touto dobou. Byla jsem pod tlakem, hrozně stresu a starostí. Od mala mám problém s usínáním. Ale tentokrát to bylo něco jiného. Strašný strach a pocit bezmoci a následný strach z toho, že nastane noc a zase se to bude opakovat. Zažívala jsem to každý den, někdy jsem měla štěstí, že se to střídalo. Nakonec jsem už ani nespala v noci a každý stmívání pro mě byl strach, že bude noc a já zase zažiji to, že se na mě někdo dívá, že mě ať už z postele nebo gauče někdo tahá za nohu dolů a já se nemůžu ubránit a nebo že mi někdo sedí na prsou upřeně na mě hledí a já se dusím.
Jak jsem v noci nespala zkoušela jsem to přes den a bylo to také to samé.
Bylo to nejtěžší období, postupně jsem si přišla jako šílená - byla jsem unavená a nedostatkem spánku už jsem viděla a slyšela věci, co se ani nestaly.
Nakonec mi od tohoto problému pomohla až psychiatrička.
Po půl roce jsem vysadila prášky na spaní, na uklidnění, přestěhovala jsem se. Je mi lépe už (díkybohu) mám prozatím a doufám že napořád od toho klid. Avšak mám pokoj vybavený lapačem snů a křišťálem a růžencem už jen z pocitu bezpečí.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka25. říjen 2015, 17:21

ahoj,tiež som mala od mala problémy s zaspavaním a ked som len videla že sa blíži noc panikárila som

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lenka21. leden 2015, 0:21

Som rada že som našla tento článok na internete...Už som si začínala myslieť o sebe že som blázon a chcela som začať chodiť ku psychiatrovi. Mne sa to stavalo sem tam. Možno raz do roka. Presne tie iste symptómy aké opisujete. Išla som spať a v noci som sa prebudila na to ako mi niekto otvoril dvere do izby a ja som sa nemohla pozrieť kto vošiel lebo som sa nemohla hýbať, potom ma to priľahlo a tak ďalej. Lenže potom sa to stavalo častejšie a častejšie a nakoniec sa mi to dialo 3 mesiace každú noc! Myslite si že je to normálne? Vždy to začalo paralýzou, duseným a keď som sa zobudila a mohla sa hýbať tak som v izbe mala horiaci autobus plný horiacich lúdi čo kričali o pomoc. Bolo to také reálne. Chcela som im pomoct kedže som sa už mohla hybat lenže potom som sa znova prebudila. Bolo to čim ďalej tým horšie. Dokonca raz som mala halucináciu o mojom mŕtvom bratovi. Bolo to najhoršie obdobie môjho života. Ked ma chytila ta paralýza v noci niekedy som sa prebudila aj 6 krat kým som ozaj bola hore. Nevedela som či je to zas iba sen a ja sa znova prebudím alebo to je už realita. Nechcela som ani chodiť spať ,bála som sa zaspať. Nakoniec mi poradili dať si sviečky pod postel so svätenou vodou. Neviem či mi to nejako pomohlo alebo som len prestala mat stres, kedže vravíte že to bolo ním vyvolané, ale už sa mi to dávno nestalo!! a dúfam že sa mi to už ani nikdy nestane. Je tu ešte niekto taký čo to mal až také hrozné ako ja?? Alebo vie niekto ako sa dá tomu zabrániť?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adry21. leden 2015, 18:45

Ano Lenko, já. Stejne zážitky. Po dobu už šesti let, někdy i 3 - 5 krat do týdne

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Adry21. leden 2015, 18:45

Ano Lenko, já. Stejne zážitky. Po dobu už šesti let, někdy i 3 - 5 krat do týdne

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mnoo20. leden 2015, 19:44

mě se stává to, že jakoby usnu, ale začne mi brnět celý tělo, vidím tmu a nejde se mi pohnout, potom jakoby se snažím se sebou cuknout a proberu se. Stává se mi to docela často a někdy i opakovaně když usínám

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Baška20. leden 2015, 18:52

Stáva sa mi to dosť často. No nikdy som chvalabohu nikoho nevidela. Len nemôžem kričať, hýbať sa a ani žmurkať. Je to to najhoršie čo môže byť. Väčšinou sa mi to stáva pri počúvaní pesničiek pred spaním keď už zaspávam a chcem si vypnúť pesničky nedokážem sa ani pohnúť. Pesničky hrajú a ja mám strach , že to nikdy neprestane

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lander20. leden 2015, 17:40

aj mne sa to obcas stava neviem ci to je paralyza, no niekedy sa zobudim a citim ako mi nico lezi na bruchu a pomaly sa to plazi k mojej hrudi vtedy vysmarim z postele a to po mne stale utoci. NIc nevidim je tma zacnem kricat behat po izbe aby som sa toho zbavil ale stale nic. Skoro som si rozbil celu izbu. Potom zrazu dojde mama do izby rozne a ja ze blik zrazu to zmizlo ale bol som z toho v prdeli lebo to bolo prvy krat. Radsej som vtedy radsej isiel spat k matke do izby a to som mal 17 :) . A potom to uz islo raz som prijebal kamosovi zo spanku niekedy si myslim ze vedla mna spi priatelka pri tom tam neni ale ja ju citim a tak uz to ani nevnimam :).

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
CAK36118. leden 2015, 21:45

mám zopár paralýz za sebou a nieje to teda nič príjemné. Ja teda žiadne zvuky nevydávam ale zo všetkých síl sa snažím pohnúť a čím viac sa snažím tým viac prepadám strachu. Dôvod môjho otáčania je že vždy ležím na boku a za mojím chrbtom cítim nejakú sediacu bytosť...je to naozaj nechutný pocit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ja18. leden 2015, 21:04

mne sa stal raz taký hnus, spal som otočený tvárou k stene a zrazu som cítil ako mi odzadu po tvári do úst volakto vtrepal dlhý suchý kostnatý prst až do krku, chcel som kričať z plných pľúc, ale nešlo to, lebo mi ten prst zapchal hlasivky......čo sa týka paralizovania celého tela, tak to samozrejme k tomu patrilo, mal som problém so spaním skoro mesiac

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peťa19. leden 2015, 6:25

caute , ja som to volala ZIVE SNY ! stava sa mi to casto asi od 15 ( pripisovala som to pitiu silnej kavy po veceroch, kedy trebalo studovat ) .. no dnes uz kavu nepijem a opakuje sa to furt.. stale skamenejem, otvaraju sa dvere, okna, nieco ma vytahuje z postele! a ja sa nemozem pohnut, strach , tlaky .. a v kazdom sne chcem zapnut SVETLO.. klikam na svetlo a ono nic !.. vtedy viem ze to je zase ta paralyza... z toho strachu sa furt zobudim....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andy19. leden 2015, 11:10

Ahoj, mne sa to stalo tiež, niekoľko mesiacov som kvôli tomu strachu ani nemohla spávať :) Je to neskutočný strach, ak ťa pomaličky ťahá niekto pod postel, veľmi pomaly a ty nevieš ani kričať ani sa pohnúť. Ale v podstate to zatiaľ prešlo samo. Takže dúfam, že sa mi to už nevráti.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kimiko19. leden 2015, 9:22

Ano spánková paralýza je fajn vysvetlenie a nemôžem poprieť že aj vo veľa prípadoch pravdivé ale stále je tu možnosť že to prosto nie je sen a že "staré kultúry" a "legendy" majú v niečom pravdu , pokiaľ nejaký vedec prosto neobjaví že nadprirodzený svet alebo iná dimenzia neexistuje budem stále presvedčená o tom že niečo divné je jednoducho reálne aj keď to xy ludí bude vysvetlovať vedecky vždy je určité percento čo sa vysvetliť nedá :) len tak aby tu neboli stále len "vedecké a reálne" komentáce a názory XD

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ach19. leden 2015, 20:58

stava sa mi to obcas, od strednej pravidelne asi tak raz, dvakrat za rok. ten pocit strachu je strasny aj ked uz viem o co ide, ale kazdopadne som rada ze sa to tak zmedializovalo prostrednictvom netu, kym som si to nevedela vysvetlit bola som neskutocne vydesena, bala som sa ze ide o nejake vyssie zlo, ze fakt je nejaka zla sila pri mne, kedze som pri tom vzdy citila jej pritomnost (aj stale citim). vacsinou to prislo z normalneho sna, napriklad ma vo sne mama volala hore, ze je nieco u nej v izbe, a ako som vychadzala hore schodmi, premkol ma strasny strach z toho co u nej najdem, prebudila som sa ale strach neustupoval, prave naopak, pocula som strasne hlasne brnenie kdesi v mozgu, vzadu za mnou som citila pritomnost toho niecoho, ale nebola som schopna sa pohnut. paralyza pomaly ustupovala, ale vydesena k smrti som ostala este minimalne hodinu, vacsinou som v tu noc uz ani nespala, zo strachu ze sa to stane znova. ked som si prvy raz nasla na nete nejaky clanok o spankovej paralyze, strasne mi odlahlo, ze je to takto realne vysvetlitelne :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
D18. leden 2015, 23:29

mne sa to stávalo v puberte pravidelne, niekoľko rokov a viackrát do mesiaca a mala som z toho nenormálny strach, myslela som že ma chodí niečo strašiť... snažila som sa nespávať na chrbte, lebo vtedy to väčšinou prišlo, ale občas som sa v spánku otočila a bolo to. mne nešlo ani otvoriť oči, len fakt minimálne, možno na 1mm, a to som ich ani radšej veľmi otvárať nechcela, lebo som sa bála, čo uvidím :D to, čo som počula sa ani moc nedá nazvať zvukom, skôr také šumenie alebo zvonenie v ušiach, ako keď veľmi silno zatnete zuby, len intenzívnejšie. a ten pocit, že tam niekto so mnou je, no fuj, už som to snáď 10 rokov nezažila, a pevne dúfam že už nikdy nezažijem, ale stále ma striasa keď si to predstavím. nie som veriaca, ale vtedy som sa tak príšerne bála, že som sa snažila vytvoriť z prstov kríž - aspoň prekrížiť ukazovák cez palec, aj keď pohnúť prstom aj o milimeter bol strašný boj. a akonáhle sa mi to podarilo, takmer hneď to prestalo, čo ma utvrdzovalo v tom, že ma určite chodí dusiť nejaká démonická bytosť :D bála som sa o tom niekomu povedať, že budem za cvoka... až keď sa to prestalo postupne objavovať, niekde som náhodne našla článok o tom, čo to vlastne bolo. kiež by som si ho prečítala skôr, znášala by som to ľahšie :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
XXX18. leden 2015, 23:31

sny si normálně nepamatuji,ale jeden si pamatuji do teď,je to asi 5/7 let,byl jsem malý(kolem 8let),něco jsem viděl v televizi,večer se mi o tom zdálo,klasický scénář,našel jsem nějaký poklad,jedu domu a najednou příšera,neviděl jsem ji a vím,že v tu chvíli jsem měl před očima pouze rozmazáno,myslím,že to byla světle hnědá barva pod dojmem,že jsem v rohu jeskyně a nikam nemůžu,obří záchvat paniky,chtěl jsem křičet,ale nemohl jsem,začal jsem podvědomě tlačit všechno svalstvo(jako když zavřete oči a začnete tlačit i víčky co to jde) na třetí pokus,zároveň nejbolestivější jsem se probudil

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lukáš19. leden 2015, 20:05

Taky jsem si tím prošel a to v děctví, Bylo no hrozné jako by mě pronásledoval démon snažel jsem se utéct po schodech ale nešlo to na konec jsem se dostal do tunelu temnoty všechno černé a většinou jsem měl takové vidiny prostě hrůza

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Dajen19. leden 2015, 19:58

Stalo sa mi to už asi 2x. Prvý krát keď som bola malá a ten pocit neprajem nikomu. Mala som pocit ako keby mi niekto spútal telo a držal hlavu. Bola som tak vystrašená, že som sa ani nepohla a len som čakala. Chcela som kričať, no nemohla som rozprávať a dokonca ani pohnúť hlavou. Tak som len zavrela oči.Bola som dieťa a tak mám z toho traumu doteraz. Ako malá som si to vysvetlila strašidlom a keď sa mi to stalo po druhý krát, bolo to oveľa silnejšie a horšie :(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Al19. leden 2015, 1:08

Keď si toto prečítaš o 1:00 ráno pred tým že ideš spať :D keď som si pustil tie zvuky tak ja len že: a kurva :D :D takže... dobrú noc :D dúfam že to niekedy zažijem :D chcel to zažiť... chcem vedieť aké to je :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marthy,tescokaper19. leden 2015, 18:48

da sa to aj privolat, a skusal som v tom aj zotrvat dlhsie ,ze co bude za tym, je to len boj so zlom so strachom, uz to roky nemavam ,treba len zlu dat odkaz,ze na vas nema :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Bylina21. leden 2015, 1:01

da sa to vyvolat Iboga Root 1 gram vyluhovat vo vracej vode a welcom to hell :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Patrik19. leden 2015, 11:03

Ver mi ze určite nechceš

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peťa19. leden 2015, 6:30

hahah to nechces :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kipúnia holovičová19. leden 2015, 1:30

ked sa mi to stalo prvy krat, tak som si myslel ze ma napadol duch (často pozeram horory o duchoch), pretože som mal pocit, ze lietam po miestnosti a bucham sa o steny. snazil som sa kricat ale nic sa nestalo. nebral som to vazne. druhy krat to bolo horsie, videl som postavu zeny so znetvorenu tvarou ako sa na mna smeje a stoji mi nad postelou... dalsie razy boli dost podobné, no neskor som sa naucil z toho akosi zobudit hned ako som si uvedomil ze sa to deje, no nie vzdy sa to da ovladat... odporucam hned ked rozpoznate ten pocit tak myslite na pekne veci a snazte sa hybat hlavne hlavou a skusat menit tempo dychu... nic ine sa asi vtedy robit ani neda

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
joe19. leden 2015, 18:46

ahoj. zazil jsem neco podobneho asi 5x. prubeh toho stavu byl sileny, ale nastesti jsem nikoho nevidel ani neslysel. Nemohl jsem se hnout, i kdyz jsem kricel o pomoc, tak me nebylo slyset a citil jsem hroznou bolest v celisti..jakoby mi chtela prasknout... No krása:)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pali18. leden 2015, 23:06

Stáva sa mi to celkom často. Zo začiatku som prepadával neskutočnej panike, no zistil som, že si aj tak nepomôžem. Niekedy mám trpezlivosť rozhýbavať sa pomaly ale inokedy kričím a snažím sa z toho stavu vytrhnúť násilím. Najhoršie je keď si myseľ dosnívava nejaký sprievodný jav, ako zvuky, pohyb okolo seba, alebo nejakú cudziu osobu, bytosť. Nikdy mi však nič neublížilo a tak ako som povedal neprepadám panike. A nie vždy je to až tak extrémne. Najčastejšie je to skôr o tej paralíze. Viem, že sa prebúdzam, viem, že som na posteli, ale ešte sa nemôžem hýbať. Netrvá to dlho. Naučil som sa s tým žiť. Najčastejšie sa to objavuje pri častom vyspávaní, predovšetkým poobede. V takých rozospatých obdobiach, keď telo nemá na poriadku biorytmus.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Alic19. leden 2015, 8:09

Presne tak stava sa to hlavne pri prespati. Tiez neprepadam panike a vacsinou je to o paralyze. Ja sa zacnem hybat nasilu, nasilu si zacnem sadat, zdvihat sa z postele, zmurkat a ide to sice tazko ale vzdy sa mi to podari. Niekedy to trva dlhsie a niekedy kratsie.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pať19. leden 2015, 18:06

Musím povedať že aj mne sa toto stávalo dosť často naposledy to boli 3noci po sebe ale u mňa je to tak, že najprv sa mi snívajú úplne normálne sny a v tom zrazu zapocujem taký zvuk hnusny ako v horore a zrazu to všetko začne celá ta hnusna paralyza... donedávna som si myslela že keď nespim sama v jednej miestnosti, že sa až tak nebojím no minule som spala u frajera a ako som už povedala sníval sa mi úplne obyčajný sen a zrazu bum hnusný zvuk potom som počula nejaký ženský nepríjemný hlas ze: idem ťa skontrolovať a v dverach som videla strasidelnu ženu... keď som sa prebudila nemohla som sa ani pohnúť ako som sa bála ale prekonala som sa a zakričala som na frajera... neverila som ze sa mi takéto niečo snívalo a ze som sa takto strašne bála aj napriek tomu, ze som nebola sama :O :( snáď sa to už nebude opakovať ale je pravda ze v tie dni som bola pod tlakom a stresom tak to mohlo byť aj tým. :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
barča19. leden 2015, 10:51

No presne sa mi toto stalo ja som abolútne nevedela potom že čo to je ale teraz mám už konečne jasno. Stalo sa to raz nad ránom a bola som v takom zvláštnom stave spánku a bdenia a potom ma zrazu pritlačilo k posteli a ja som sa nemohla hýbať a nesmierne ma boleli rebrá lebo na ne tlačilo a do ucha mi niečo začalo rozprávať že štvorka štvorka ... Potom ma to zrazu pustilo ale bola som nesmierne vystrašená.Normálne som si myslela že som posadnutá alebo čo :D ale teraz chápem mám to mať po kom lebo mamina má tiež problémy so spánkom

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rius19. leden 2015, 16:32

Ked som bola dieta, asi takych osem rokov som mohla mat, skoro kazdu noc sa mi snivali taketo picoviny. Na vacsinu snov si pamatam doteraz, ale na jeden taky najhorsi obzvlast. V dome mame obyvacku a vedla dve izby s jednym vchodom. V poslednej izbe som spavala a odjakziva som sa tam bala travit cas (izba koncila oknami na tretom poschodi takze strach z vysky mi moc nepomahal). Ked som sa prechadzala smerom do obyvacky tak ma nieco silno hodilo o zem a zacalo ma to tahat do spalne, videla som ciernu postavu ako stoji na konci izby pri oknach a pozera sa to na mna naklonenou hlavou. Nemohla som kricat ani rozpravat, ale snazila som sa zachytit o prah izby, cize rukami som hybat mohla. Videla ako moja rodina pokojne sedi vedla v obyvacke a mna nieco stale tahalo do tmaveho rohu spalne. Potom som sa nejak nahle zobudila cela spotena a s mokrym vankusom od slz. Len ked si spomeniem na ten uplny pocit bezmocnosti a strachu tak mi chodi mraz po chrbte.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
gza19. leden 2015, 11:49

mne sa to stavalo ked som sa chcel vyrvat z tela...paraliza, ale stale som sa vratil radsej spet..ale ziadni demoni ani nic takeho ani ziadne sepkanie...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Harlequin19. leden 2015, 15:26

Je naozaj nepríjemné keď sa vám to stane raz, no môj problém je že sa to deje každú. Skurvenú. Noc. Osemnásť. Rokov. V kuse! Človek si eventuálne aj zvykne, no zároveň zistí celkom zaujímavé veci. Napríklad to že v mojom prípade je spúšťačom mesačná fáza a stupeň fyzického vyčerpania pred zaspávaním :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tinouu19. leden 2015, 12:14

Nie nadarmo sa hovorí, že je to jedna z najnepríjemnejších chvíľ v živote... Keď sa mi to stalo prvý krát, bol som v panike riadne, časom si na to ale človek zvykne. Horšie však je keď to dlhú dobu nepríde a naraz bum, zase prepadnem panike. U mňa to prebieha nasledovne:
Zaspávam, dostanem sa do nejakého deja v sne a naraz si uvedomím, že to nie je skutočnosť, ale iba sen. Chcem sa automaticky prebrať, ale hneď v prvých momentoch viem, že to opäť prichádza. U mňa sprievodnými javmi nie sú postavy, ale zvuky. Otrasné zvuky, ktoré človek počuje vo svojom vnútri ako nejaké vibrácie, keď si zívne, ale oveľa intenzívnejšie. Čím viac sa snažím z toho dostať, tým sú intenzívnejšie. Mojou účinnou metódou na zrušenie tohto stavu, je predovšetkým upokojiť sa, snažiť sa ísť mysľou mimo danej situácie a vždy keď to spravím, tak sa pokúsim iba náznakom pohnúť, resp. prebrať, keď sa nepodarí tak tento proces opakujem dovtedy kým sa skutočne nepreberiem.
Mojimi spúšťačmi sú predovšetkým poobedné "šlofíky", nepravidelný spánok a samozrejme kofeinové nápoje. Dá sa na to zvyknúť, ale občas to vie veľmi nepríjemne prekvapiť. Ak by mal niekto iné metódy, ako sa z tohto stavu dá dostať, prosím komentujte pod môj komentár... Kludnému spánku zdar !

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
marek19. leden 2015, 12:54

mas fb kamo

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Katka19. leden 2015, 12:58

Práve som si prečítala ten článok, vobec som nevedela čo mi je, bohužiaľ to už viem. Mne sa to objavilo prvý krát pred maturitou. A teraz to mávam aj ked som na VŠ. Presne popísaný sen. Ležím na chrbte neviem sa pohnut, čierna postava nado mnou, už som mala aj taký úkaz, že som videla iba ruky, rovno nadf mojou hlavou a raz ma to chcelo zabiť. Prebudila som sa na výstrel. Ta ako to tu už niekto písal, neprajem to nikomu je to hrozný pocit. Zobudím sa niekedy celá spotená tlak mam 200 na 200 cela sa trasiem a dychcim....ten pocit strachu a to že sa nemôžete pohnúť.....bola by som rada keby sa to dalo nejak spraviť..:)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter27. duben 2015, 23:48

To je v kýbli...tie ruky/resp. iba jednu ruku som mal aj ja nad sebou! :( To som mal 7 rokov a fuj, doteraz si to pamätám, ako to presne bolo! :( ...avšak nebol som paralyzovaný, skryl som sa pod paplón. Na druhý deň som bol u ostatných za toho, čo sníval zlý sen...avšak sen to nebol, to je ten problém. Teraz mám 33 a našťastie všetko ok, hádam "pomachrujem", že som "dieťa šťasteny" (čo je bomba!:), ale čo už! o:-) Tieto veci sú nechuté, čo sa paralýzy atď týka... :(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
suntree19. leden 2015, 13:00

Či veríte či nie - existuje Boh a diabol. Žiadne "energetické drinky" si sami v sebe nespravíte a sami sa tomu neubránite! Boh je Pánom neba i zeme, tmy i svetla. Na kríži to Ježiš dokázal, že premohol smrť a takéto "paralýzy" akými nazývate démonov, ktorí Vás prídu postrašiť - pretože majú na Vás právo, lebo im slúžite keď žijete v hriechu. Pozrite sa pravde do očí - že ste stvorení ako duch, duša, telo. Je to milosť, že ste niečo takéto zažili aby ste sa zamysleli nad sebou odkiaľ ste a kam smerujete. Ježiš Vás miluje, a v útokoch skúste povedať - v mene Ježiš nech to odíde a budete prekvapení, ako to rýchlo zdupká! Jedine na menom Ježiš sa zohne každé koleno, v Jeho mene sa vyháňa diabol. On je víťaz nad temnotou. Chcite žiť v svete a nie tme, zamyslite sa nad svojimi činmi, čo sa Vám deje nič neni náhoda! Nechcite raz zomrieť a prežívať muky, ktoré ste zažili v paralýze, lebo z toho sa už nezobudíte. Ste povolaní žiť v láske, pokoji a slobode. Ľutujte svoje hriechy, kajajte sa a verte evanjelium- on zomrel za Váš hriech aby ste mohli žiť večne! Ježiš - bezpodmienečná láska Vás bezpodmienečne miluje. Zamerajte svoj pohľad na Neho keď to príde a uvidíte svetlo! Vždy je pri Vás vedľa Vás len si ho začnite všímať, rozprávať sa s ním a uvidíte ako tma utečie! Keď to prehlásite v mene Ježiš nech to odíde a ono to vážne odídete BUDETE SA EŠTE SMIAŤ! AKÉHO JEŽIŠA A ZBRAŇ V RUKÁCH MÁTE! VERTE JEHO VÍŤAZSTVU! + Žehnám Vám Jeho náruč pokoja a spánku bez týchto "paralýz!"

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Katema18. leden 2015, 23:20

Stalo sa mi to už nespočetne veľa krát. Prichádza to väčšinou vtedy keď zaspávam, mám dojem, akoby som sa prebudila z nejakého sna a chcem sa pohnúť, ale nejde to. Následne cítim mravčenie v celom tele, ktoré sa stupňuje až do silnej bolesti a tlaku v oblasti hrudníka a koncov prstov na rukách aj na nohách. Toto všetko je sprevádzané stavom nevýslovnej paniky a hrôzy. Často pri tom cítim dotyky na krku a šepot. Raz mi to šepkalo moje meno. Ale väčšinou sa ten zvuk nedá bližšie identifikovať. Zo začiatku som sa snažila kričať na rodičov, no po dlhšom čase som si uvedomila že to nemá zmysel a tak už len ticho ležím a snažím sa zažmúriť oči čo najsilnejšie. Tlak aj šepot ustanú a ja sa zobudím. Niekedy do reality a niekedy do ďalšej paralýzy, niekedy aj 3x po sebe. Neviem čo tomu predchádza a seriózne sa po prečítaní tohto článku dnes bojím zaspať.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
ann19. leden 2015, 0:46

jj, to je tak, že aj ked clovek vie co to je, neda sa naucit nebat, je to priserny pocit, aj ked viem, z coho to realne pochadza, dost ma to poznacilo..

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
m120. leden 2015, 21:38

Ked realne porazis strach, uz to nezazijes :)

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mart1n18. leden 2015, 22:45

par raz sa mi to stalo bol som stoho taky v piči že som si myslel ze sa mi to sniva a nikomu som to nevravel ale teras jak vidim ze to nebol sen ale skurveny sen poteši ..... mne sa zase zdalo ze ja sam som od svojho tela dalej a krical som ako sa len dalo pritom som ani nepipol ....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Verča22. leden 2015, 14:17

To spíš vypadá na astrální cestování...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:52

celkom sranda =D

-3 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pepa18. leden 2015, 21:22

To samý se mi zdálo pár dní zpátky, totožně s tím, co popisovali v článku - nemohl jsem se hýbat, zdálo se mi, že jsem vzhůru, že mě chce někdo zabít a tlačí na mě a já se za boha nemůžu otočit, abych se přesvědčil o tom, že za mnou nikdo není - Ten večer, jsem nemohl usnout, přemýšlel jsem různě o věcem a pak mě napadlo, že se zkusím zaposlouchat do tlukotu svého srdce - což si myslim, že způsobilo, nebo alespoň přispělo k tomu, aby se spustila ta ''chvíle'' hrůzy - Co jsem se tak ptal rodičů a sestry, tak se podobný sny taky potkávají viz. článek ve kterém se zmiňují a dědičnosti spojené s tímto ''problémem''. Tento článek mě více než zaujal a chtěl bych možná i zjistit více. Jinak poklona tomu, který se rozhodl zjistit o této Spánkové paralýze a hlavně podělit se s námi a tím mě obohatit, tleskám. :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andy18. leden 2015, 21:59

Ahoj měla jsem něco takového asi 3x ..Je to strašný.Poprvé kdy se mi to stalo,jsem se vzbudila a nemohla jsem se ani pohnou jakmile jsem chtěla jen pohnout rukou,tak jsem skoro brečela bolestí a prosě rukou nepohla,chtěla jsem začít křičet na mamču aby mi pomohla ale nevydala jsem ze sebe ani slovo .. Měla jsem neskutečnej strach..Pak jsem ,,usla,, ..
Podruhé jsem měla opět to samé a po třetí to bylo snad nejhorší..Zase jsem se vzbudila nemohla jsem se hýbyt,bolel mě každej pohyb,měla jsem strach,nemohla jsem mluvit,měla jsem obličej trochu pod dekou a cítila jsem že se na mě někdo dívá,nebo že u mé postele někdo stojí,ale měla jsem pocit že tam je pes,cítila jsem že to je pes,navíc jsem slyšela jak dýchá a vrčí,neměla jsem odvahu kouknout se tam ..Už nikdy to nechci zažít a doufám že ani nezažiju a pokud jo,tak se pokusím hýbat tělem ale pochybuju že se to podaří protože to je neskutečná bolest..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
noro20. leden 2015, 12:26

Už som tu jednu moju príhodu s následkami písal. Tak ešte jednu. Spal som na cintoríne okolo polnoci v aute. Okolnosti sa mi nechce vysvetľovať, ale bolo to zašívanie v práci. V aute sme boli traja. Ja som sedel na trochu sklopenom sedadle vodiča. Vlastne som chcel len trochu zdriemnuť a zaspal som. Parkovali sme neďaleko hrobov. Mal som pocit, že niekto stojí vedľa mojich dverí a pozerá na mňa. Otvoril som oči a bez pohnutia hlavou som pozrel cez okno doľava smerom k hrobom. Všade som videl biele postavy, ktoré nemali tváre, len oči. (vlastne také škvrny na mieste očí) Najbližšia stála hneď vedľa auta. Pozrel som na kolegov, spali ďalej tak som znovu zavrel oči a zaspal. Zvláštne je že som cítil absolútny pokoj. O chvíľu som opäť otvoril oči a popred auto v tme bežal nejaký túlavý pes. Potom som znovu zadriemal.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Natalian20. leden 2015, 22:39

Policajti v sluzbe :D :D

11 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marekk18. leden 2015, 21:29

Stáva sa mi to celkom často neviem síce prečo no dokážem to ovládať. Mám veľa krát pocit že niekto chodí po izbe najhoršie to bolo keď sa to stalo po prvý krát a videl som svojho deda. Len s tým rozdielom že som bol hore ale bol som paralizovaný. Nedokázal som sa pohnúť ani kričať ani nič to bol najhorší zážitok a hlavne po prvý krát. Vtedy som mal asi 15.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
limettka18. leden 2015, 21:30

tak tieto, ako u ná hovoríme, nočné mory, mávam už zriedkavo ale mávala som ich pomerne často asi od detstva... žiadne zvuky, žiadne postavy, len pocit ťažoby na celom tele a nemožnosť sa pohnúť, akoby na vás niekto ležal... na celom tele zimomriavky, pocit strachu len z toho, že z rozprávania staršej generácie je to nočná mora, blúdiaca duša... neznášam duchariny... posledné paralýzy som vyšperkovala tým, že ak sa mi dlho nedarí prebudiť, snažím sa nejákým pazvukom prebudiť manžela...ten už vie o čo ide a tak ma prebudí...niekedy sa mi podarí po čase prevrátiť na bok a som hore...spať nedokážem bez toho, aby som nemala vysoko pod hlavou a mám náročnú prácu, takže sa týmto paralýzam asi nevyhnem...a mám to aj zdedené, v našej rodine nie som sama... ale odkedy viem, že je to paralýza, už nemám strach...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ditko20. leden 2015, 11:08

Jednu paralýzu som zažil, dúfam že ju v dnešnú noc nezažijem znovu :D, ten strach bol až tak veľký že mi na 2 sekundy prestalo biť srdce. Najhoršia bola tá bezmocnosť otvoriť oči a otočiť sa keď som počul za mnou tie hlasné šúchavé kroky po koberci. Nakoniec som oči silou mocou otvoril a periférne som videl ruku ktorá sa približovala a nakoniec sa má dotkla a cítil som neuveriteľne studený ba až mŕtvy dotyk na krku. Potom mi srdce znovu začalo fungovať :) v tú noc som už nezaspal a ako perlička ešte mi zaškrípali a otvorili sa dvere na skrini :D v tom čase som bol v depresiách tak to bolo asi tým.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Patrik18. leden 2015, 21:31

Presne pred týždňom sa mi to stalo!, presne ako píše Dominika v poslednom príspevku, zaspal som večer na gauči a v úplnom tichu sa mi po 5 minútach spánku premietol ten istý obraz mojej izby pred tým ako som zavrel oči, nevedel som si to vysvetliť lebo som si bol istý, že už som šiel predsa spať, po neúspešnej snahe pohnúť sa som sa zobudil na môj vlastný strašne hlasný rev. Zobudil som mamu, ktorá sa strašne bála čo sa stalo, no ja som jej to v tej chvíli nevedel vysvetliť až do dnes keď som si prečítal tento článok. Je to nepríjemné no veľmi zaujímavé čo ľudská myseľ dokáže.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lucrecius18. leden 2015, 21:41

Mne sa to stavalo par krat za noc celych 9 rokov a posledne roky som si to vedel aj sam vyvolat :-)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nikol19. leden 2015, 12:14

Povieš mi prosim ako? :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
natt19. leden 2015, 13:17

Ja som to zažívala niekoľko rokov po sebe (mám 20). Prvýkrát som to zažila ešte keď som mala cca 10 rokov. No intenzívne som to prežívala po smrti starkej, kedy som to zažívala denno denne. Najčastejšie sa mi to stávalo poobede, keď som si chcela pospať, už som zaspávala, a zrazu som sa nevedela nadýchnuť, trvalo to možno pár sekúnd, no mne sa to zdalo ako večnosť, lapala som po dychu. Keď som sa konečne vedela nadýchnuť, zobudila som sa. Cítila som sa hrozne. No horšie od tohto je prípad, kedy som tiež poobede spala a zrazu som cítila ako si niekto sadol pri moje nohy. Cítila som, ako mi zdvíha paplon, chcela som kopať nohami, ale nešlo to :( Keď som si myslela, že som sa už prebrala (stále som bola paralyzovaná), videla som tmavú postavu pri dverách...keď som sa prebrala veľmi som plakala, bolo to strašné. Zakaždým som chcela kričať o pomoc, ale nevedela som ani pol slova zo seba dostať, ani sa pohnúť, a najnepríjemnejší pocit bol snáď ten, keď som ani oči nevedela otvoriť :( naposledy sa mi to stalo pred rokom na intráku, ostala som sama na víkend a v noci som to zase prežila, odvtedy som sa bála byť sama a vždy musel niekto spať so mnou v miestnosti. Dosť to zo mňa vysávalo energiu...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Katie20. leden 2015, 2:48

Jsem sileny horrorovy fanatik.verim v duchy, demony atd. Jednou jsem mela takove obdobi kdy jsem se divala na horory o demonech a jestek tomu se zajimala o exorcismus. Halucinace mam skoro porad, ze vidim mrtve lidi a podobne ale to je soucast tech hororu kdyz parkrat zamrkam zmizi. Ten vecer to bylo jine. Vzbudila jsem se uprostred noci nemohla jsem se pohnout a myslela jsem ze na me neco lezi. V tu chvili jsem byla naprosto presvedcena ze je u me v pokoji nejaky demon. V zivote nikdy jsem se nebala vic! Potom jsem se vzbudila a utikala jsem do postele k mamce :) - na horory se porad Dívám ♡

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vika20. leden 2015, 11:05

Daj si pod seba červenú deku a budeš sa cítiť lepšie :)

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ronie19. leden 2015, 21:55

Mne sa toto stalo pár krát keď som bola malá. Do teraz som vôbec netušila o čo ide. Aj som na to zabudla a neriešila som to, len tento článok mi to teraz pripomenul,bohužiaľ. Vždy sa mi sníval ten istý sen. Som u babky, bežím po schodoch a v tom sa zaseknem. Nemôžem sa pohnúť, len otáčať hlavou a kričať, aj keď ma nikdy nikto nepočul. Za sebou som videla čiernu postavu ktorá ma chcela chytiť a ja som jej chcela utiecť, ale márne. Neviem ako som sa prebudila.. Prebudenie si vôbec nepamätám. Dúfam že sa mi to teraz už NIKDY nestane.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Andy18. leden 2015, 22:00

Ahoj měla jsem něco takového asi 3x ..Je to strašný.Poprvé kdy se mi to stalo,jsem se vzbudila a nemohla jsem se ani pohnou jakmile jsem chtěla jen pohnout rukou,tak jsem skoro brečela bolestí a prosě rukou nepohla,chtěla jsem začít křičet na mamču aby mi pomohla ale nevydala jsem ze sebe ani slovo .. Měla jsem neskutečnej strach..Pak jsem ,,usla,, ..
Podruhé jsem měla opět to samé a po třetí to bylo snad nejhorší..Zase jsem se vzbudila nemohla jsem se hýbyt,bolel mě každej pohyb,měla jsem strach,nemohla jsem mluvit,měla jsem obličej trochu pod dekou a cítila jsem že se na mě někdo dívá,nebo že u mé postele někdo stojí,ale měla jsem pocit že tam je pes,cítila jsem že to je pes,navíc jsem slyšela jak dýchá a vrčí,neměla jsem odvahu kouknout se tam ..Už nikdy to nechci zažít a doufám že ani nezažiju a pokud jo,tak se pokusím hýbat tělem ale pochybuju že se to podaří protože to je neskutečná bolest..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lubo214218. leden 2015, 22:14

Mám paralýzy už pomerne dlhú dobu,.. ten pocit pozná asi väčšina z vás, ktorých zaujal tento článok .. pocit, že je niekto v izbe.. ja mám ale pocit, že je niekto v byte.. počujem zvuky, kroky, otváranie dverí .. ale okrem toho, že mi to ťahá paplón, ruky alebo nohy.. mám hnusný pocit toho, že mi láme sánku, akoby mi to niečo chytilo a vykrúca z jednej strany do druhej.. cítim bolesť, keď sa nachádzam v sne.. ale akonáhle sa z toho zobudím cítim jemný dozvuk toho nepríjemného pocitu, ktorý doznieva na mojich ústach .. nemám z toho strach.. ale ten pocit je zaujímavý :) .. mal niekto podobný nepríjemný "lámavý" pocit ? :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nan20. leden 2015, 0:42

Dneska sa mi bude tazko zaspavat po precitani tychto komentarov :D zazivala som to casto ako dieta mysliac, ze su to len nocne mory, ale vela ludi mi vravelo o spankovej paralyze a ja som im neverila, kedze tieto halucinacie sa zvycajne deju pri prebudeni a neschopnosti sa pohnut. Mne sa to stava tak raz za dva tyzdne hlavne, ked sa snazim zaspat, od detstva, ked som sla spat som pred sebou videla rozne postavy (ale snad take casy mavame vsetci.. :D dufam), ale vzdy ked som bola prave v tom momente zaspavania tie postavy sa zacali priblizovat a ja som sa nemohla presunut na druhy bok, uplne mam v pamati ako mi bilo srdce a ten zvuk len buch buch buch buch... bolo to strasne...teraz ked zaspavam a vidim tie postavy a uplne citim, ze moje telo slabne a sa dava do "usporneho rezimu :D " zatvaram oci, uplne trham perinu vyssie a vyssie a nemozem lebo nemam silu, oci tak nasilne drzim zatvorene, pretoze viem ze sa "to ono" blizi... stava sa mi to hlavne v tme a v posteli, preto mam aj svetlo hned vedla posteli, proste v noci zhasnem sup do postele, perina cez hlavu a pocitam do 50 kym zaspim a pokusam sa neotvarat oci.... asi to znie, ze mam strach z tmy, ale tma, postel, sama v izbe, nekonecna unava = najvacsi strach na svete ...a neviem preco, ale ten tep srdca vzdy ked zaspavam sa tak strasne zrychli. a preto spim zasadne tvarou k stene alebo vo vankusi...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 15:31

tak máš ten stejný typ co já

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Natalian20. leden 2015, 22:47

Normalne mi je ta luto. Ja sa vzdy tak tesim ked padnem unaveny do postele, ze niekedy pistim so zatvorenou hubou od radosti, ze konecne idem spat :D Jeden z najkrajsich pocitov.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
crxo18. leden 2015, 22:16

a co ak to naozaj suvisi s mimozemskymi unosmi ? co myslite ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
willy18. leden 2015, 22:19

stalo sa mi to dvakrát,, jeden krát som sa dokonca zobudil tak, že som mal odkrvenú ruku, pretože som si na nej ležal.... takže aj po prebudení som s ňou nemohol hýbať . Videl som už veľa vecí, veľmi strašidelných, ale z tohto som mal pocit že asi zošaliem

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Roman19. leden 2015, 23:18

ahojte, niečo podobné sa mi stávalo už od detstva, čo si pamatám , že mama mi vždy ráno hovorila ako som vyvádzal, väčšinou sa zobudila a počula silný plač, keď však prišla k posteli tak som len ležal a reval skúšala ma zobudiť ale ako do mňa drgala a rozprávala plač sa ešte viac stupňoval. Kedže som bol malý, tak ma v rukách preniesla do vane a osprchovala studenou vodou.. vždy to zabralo, lebo keď som sa prebudil bol som prekvapený , že som vo vani a vždy som si to pamatal , to ako som sa v tej vani prebudil .Zaujímavé je ,že sa mi stávalo vždy presne to isté. chcel som sa pohnúť ale nedalo sa to.. a nebolo to po prebudení, bolo to vo sne a mal som pocit ako keby som v tom sne uväznený . Postupom času sa mi to stávalo tak často , že som vždy vedel , že to je ten sen .. časom som sa naučil aj kričať a vždy keď som bol v tom sne kričal som aby ma niekto zobudil ... čím som bol starší , tak sa to stávalo menej krát .. Podľa toho čo mi mama rozprávala, tak v 14nástich sa mi to stalo po dlhšej dobe, kričal som zobuď ma. no keď prišla k posteli a budila ma nešlo to . rozprával som iba aby som mnou nehýbala a strašne som fučal . Snažila sa ma dostať do kúpelky a osprchovať ma studenou vodou , no kedže som mal 14 už to nešlo, aby ma zobrala na ruky .. pomaly ma posúvala a dvíhala ma za ruky horko ťažko ma dostala do kúpelky , ževraj so mnou už "normálne komunikovala" no bol som strašne podráždený a stále som sa nechcel hýbať a bolo badatelné , že stále nie som v "realite" . dostala ma do vane a sprchovala studenou vodou a vtedy som ju " ževraj" chytil pod krk a kričal aby prestala .. nejak to zvládla a prebudila ma. Keď mi to ráno hovorila iba som sa smial .. no pamatal som si , že sa mi to snívalo aj keď som sa vo vani zobudil a ona na mňa pozerala či mi už nešibe aj to si pamatám ale to, ako som sa do tej vane dostal, si vôbec nepamatám .. Aj to, aký to bol sen a čo všetko som v ňom zažíval aj to, že som kričal aby ma niekto zobudil , to všetko si pamatám. Postupom času som sa naučil , ten sen rozoznávať a keď som ho zažíval, tak som si len dookola v mysli rozprával , že je to len sen a vravel som prebuď sa prebuď sa (účinkovalo to) . od 15nástich sa mi to už asi ani nestalo .. a ani by som nechcel to zase zažívať..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
nikdyvic18. leden 2015, 22:21

Zažila jsem párkrát něco podobného, ale jednou jsem se opravdu moc bála. "vzbudila" jsem se a ležela jsem zády do pokoje. Slyšela jsem jakoby po něm někdo chodil a pak se zastavil u mé postele. Zřetelně jsem slyšela kroky a potom i dýchání. Tohle všechno by se dalo přežít, ale pak mi "to" odhrnulo vlasy z krku a cítila jsem ten dech ve vlasech a na holé kůži. Tiskla jsem oči co nejvíc k sobě a pak najednou bylo úplné ticho. Celou noc jsem se pak nepohla, protože jsem se bála. Nikdy to nechci už zažít, byl to ten nejhorší pocit.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub18. leden 2015, 22:24

je nejaký zaručený efektívny spôsob ako to vyvolať?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
D18. leden 2015, 23:38

ver mi, nechceš to vyvolať :D

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Mato18. leden 2015, 23:35

Skus si dat pred spankom nejake psychadelikum ako napr. magicke huby. Musis byt naozaj unaveny aby si zaspal do pol hodiny, este pred tym ako zacnu hubicky ucinkovat inac budes mat problem zaspat. Garantujem velmi zaujimavy zazitok, ci uz dobry alebo zly. Raz som to vyskusal a bol som celu noc zakliesneny niekde medzi spankom, bdenim a snenim. Nedokazal som sa z toho stavu dostat a nedokazal som pohnut ani prstom. Cely cas som sa potil. Nevedel som co sa deje. Vobec som nemal potuchy ci spim alebo som hore, v podstate som bol v obidvoch stavoch naplno zaroven co bol asi najzvlastnejsi pocit aky som kedy zazil. Bol som obklopeny najroznorodejsimi zvukmi, obrazmi, myslienkami a pocitmi. Zdalo sa mi ze sa ten stav nikdy nezacal a ze ani nikdy neskonci. Bolo to extremne intenzivne a z velkej casti neprijemne. Ale ked to pomaly zacalo odoznievat a ja som dokazal vyst z postele (dokopy po okolo 6tich hodinach), bol to uzasny pocit. Akoby som presiel cez akysi ocistec. Citil som sa sviezi, lahky, stastny, bdely, plny zivota. Akoby zomna opadlo nieco tmave a zle co som ani nevedel pred tym ze vo mne bolo...
Vela stastia!

6 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Vladimír18. leden 2015, 22:33

pravdu ? skušal som to .... a nie raz no par krat sa mi to podarilo z tym že pri zaspavani som na tie pocity myslel a privolaval som si ich ... bohuzial uz to nebolo take silne no pocit dusenia a sedenia na plucach tam bol bohuzial ako nahle som sa na tom zasmial ze sa mi to podarilo privolat to zrazu zmizlo ...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
barča19. leden 2015, 10:51

No presne sa mi toto stalo ja som abolútne nevedela potom že čo to je ale teraz mám už konečne jasno. Stalo sa to raz nad ránom a bola som v takom zvláštnom stave spánku a bdenia a potom ma zrazu pritlačilo k posteli a ja som sa nemohla hýbať a nesmierne ma boleli rebrá lebo na ne tlačilo a do ucha mi niečo začalo rozprávať že štvorka štvorka ... Potom ma to zrazu pustilo ale bola som nesmierne vystrašená.Normálne som si myslela že som posadnutá alebo čo :D ale teraz chápem mám to mať po kom lebo mamina má tiež problémy so spánkom

0 Odpovědět · Nahlásit
Martin Spoko Lukáč24. duben 2017, 13:46

No mne sa to stalo včera .... asi 4 krat po sebe ... som sa .... strachom

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
PETERYY21. leden 2015, 18:38

Pravidelně je mám asi od 10 let, dokonce si pamatuju na svou první. Na táboře jsem si užíval polední klid a najednou jsem se ve snu nečeho lekl a probudím se a hukot v hlavě.Od té doby dnes je mi 26 je mám pravidelně 1-2x do měsíce. Hodně jsem studoval Astrální cestování a zjistil jsem, že se dá spánkové paralízi využít. Bohužel se vždycky začnu bát. Snad to příjde časem.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
robo26. červen 2016, 11:15

ako sa da vyuzit ??

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Joly21. leden 2015, 20:20

Neboj se, věř mi, že se ti nic nestane. Jen si musíš připustit, že je to v pořádku a vše kolem (cokoliv), tam není proto aby ti ublížilo. Nech se unášet dějem a zažiješ neskutečné věci, (myslím to v tom pozitivním smyslu!!!!)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lol30. březen 2016, 19:54

Nikdy jsem sp nezažil, ale mám otázku :D

Nedalo by se před tím bránit tím, že si uvědomíš, že jsi ve snu ?, ve snu je možné vše, takže s tou "osobou" můžete bojovat, nebo si představit někoho, kdo by odehnal tu osobu ?

Je to jenom otázka a s tímto tématem se seznamuji snad po prvé :)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 20:50

to si vlastně uvědomuješ,protože sebou zacněš trhat,chceš utéct a kričet,tím se chceš probudit,jenže to nejde

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Nikol24. únor 2016, 21:52

je mi teprv 13 a děje se mi to...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pepe26. únor 2016, 2:18

Poznam poznam.. doverne :) zabudli ste dodat, ze sem tam na Vas ta bytost aj skoci.. stotina sekundy... netreba sa bat.. tak ako pisu... rozhybat svaly :))

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
martin (27)27. únor 2016, 19:40

viem co je spankova paraliza no stalo sa mi to prvy krat az vcera ked som zaspaval. prebral som sa bokom otoceny do steny s napol otvorenymi ocami. vedel som ze zena lezi za mnou pretoze telka bola este pustena a ked som sa chcel na nu otocit nedalo sa a hned potom sa ma zmocnil cudny pocit a ja som citil osobu za mnou (zenu asi) ako sa mi so sepotom blizi pri hlavu a hryzie ma do krku. necitil som bolest ale akoby silne vybrovanie po celom tele. cele to trvalo asi minutu hned som sa otocil na zenu ktora nic netusiac pozerala telku

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Pkmaan21. březen 2016, 21:09

Stalo se mi to jednou a to kdyz jsem byl sjetej a ani sem prakticky nespal

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Saab23. březen 2016, 1:11

Akurat som sa z nej zobudila,tak som si spomenula na tieto clanky...Vobec mi to neprislo az take strasne ako vsetci pisu,len som mala pocity mravcania v celom tele nevedela som sa pohnut iba prstamy na ruke a otvorit usta,oci som mala radsej zavrete lebo som sa celkom bala,zo zvukov som mala len piskanie v usiach a pocula len detsky smiech cez okno to bolo asi najstrasidelnejsie.. Lezala som na lavom boku nie na chrbte a prebudila som sa tak ze som sa pokusala kricat az to nakoniec vislo ale pripadalo mi to vsetko ako velmi dlho. Ja si myslim ze pokial nechcete prezit naozaj zly zazitok staci mat zavrete oci a povedat si ze sa z toho aj tak zobudite..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Martinus174929. březen 2016, 4:13

Čo ak to zaživam pravidelne? Par krát do mesiaca? Od malička som si myslel že to tak má byť az po precitani tohto článku..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Uchylak30. březen 2016, 18:50

Pokud by to nemělo ksicht jak prdel, prostě bych to oprcal... :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Baku30. březen 2016, 19:17

Já to chtěl vždy nějak zažít, zkusit jaké to je. Slyšel jsem to kdysi přes Restta na streamu.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Můj nick30. březen 2016, 19:48

Pomoooc...
Mimochodem ten poslední obrázek je na infarkt :-(

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 19:55

V noci na dnešek se mi to stalo poprvé.Zdálo se mi,že jsem byla někdě na parkovišti,byla noc a najednou začly postupně zhasínat všechny světla až byla úplná tma.Začlo to nepříjemně bzučet a jakobych slyšela troubící auto,automaticky jsem chtěla uhnout,utéct,ale nešlo to,zkusila jsem křičet,ale nic,naštěstí to trvalo snad necelou minutu a nebyly to žádné postavy a tak,ale i tak jsem měla neskutečný strach :D
rozhodně si nemyslím,že se tomu dá nějak předejít a už vůbec ne tím,na jaké straně spím,ja spala na boku

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ďuďák22. únor 2016, 17:10

Taky mám takový zážitek. Stalo se mi to před rokem. V noci jsem se probudila a nemohla jsem se hýbat. Měla jsem obrovský pocit strachu a najednou ke mně přišla černá postava.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 20:48

V noci na dnešek se mi to stalo poprvé.Zdálo se mi,že jsem byla někdě na parkovišti,byla noc a najednou začly postupně zhasínat všechny světla až byla úplná tma.Začlo to nepříjemně bzučet (jako prvnich 8sekund toho videa) a jakobych slyšela troubící auto a v tu chvilku to zaclo přeblikávat jako stará televize na obraz toho,jak někdo naproti me spí na posteli,snad tam stála i další postava a zároveň tam bylo pořád to auto,automaticky jsem teda chtěla uhnout,utéct,ale nešlo to,zkusila jsem křičet,ale nic,naštěstí to trvalo snad necelou minutu,všichni píšou jak jim na hrudi nekdo seděl a viděli siluety,no já věnovala pozornost spíš tomu autu (které mimochodem nešlo vidět),ale i tak jsem měla neskutečný strach :D a bála jsem se usnout,aby se to znovu nestalo
rozhodně si nemyslím,že se tomu dá nějak předejít a už vůbec ne tím,na jaké straně spím,ja spala na boku

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Rhz30. březen 2016, 21:25

Raz sa mi to stalo, chvilku po tom co som zaspal som sa zobudil s tlakom na hrudi a strpnutymi rukami (avsak som sa nedusil). Ci som mohol hybat rukami a nohami si uz nepamätam (pamätam si, ze ano), ale viem ze som z nejakeho dovodu nechcel vstat, ked som tesne pred koncom zazrel iba ako sa v strede miestnosti akoby ohybal priestor. Potom som sa zobral a vstal som z postele a vtedy sa to skoncilo. Odvtedy len dufam ze to bola spankova paralyza :DD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
MrGr30. březen 2016, 21:39

Taky když jste si pustili ty zvuky tak jste se tak báli? Já jsem se úplně rozklepal, zpotil a musel jsem si všude po bytě rozsvítit... Dnes asi neusnu :/ :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Patrik30. březen 2016, 23:56

Neviem presne či hovorím o tom istom..ale mne sa stalo toto.
Pracujem v taxiku, takže nevyspatosť je niekedy na dennom poriadnu.
Snívalo sa mi, že som si išiel pre kamarátov na chatu. Samozrejme v noci. Prišiel som pred chatu, zhasol motor a pár sekund čakal. No zrazu mi okolo auta začalo niečo pobehovať, bolo to malé asi ako 8 ročné deti. A zrazu som to uvidel cez trošku zahmlené okno..tak si to úplne pamatám z toho sna. Videl som, že sa na mňa niečo úpenlivo pozerá a vydáva nejaký čudný zvuk. Do toho som počul šumenie, chcel som zakričať, nedalo sa mi to, chcel som vystúpiť, nedalo sa mi. Potom som sa prebudil asi na 50 percent, pootvoril trošku oči a počul som sám seba, ako sa snažím kričať, ale nedalo sa mi. "kričal" som len veľmi potichu. Toto celé trvalo asi 2 minuty a potom sa mi konečne telo uvolnilo. Počas toho celého mráz po celom tele a neopísatelný najhnusnejší pocit strachu.
Preto hovorím, že neviem, či hovoríme o tom istom, lebo ja som v miestnosti nikoho nevidel, nevnímal, ani nepočul. Takže tak.

0 Odpovědět · Nahlásit
31. březen 2016, 1:04

První takovýto stav mě potkal v cca 12 letech. V té době jsem byl velký fanoušek sci-fi a vesmíru (extra černých děr, vysvětlení dále). Vzbudil jsem se na zádech (spím na boku, na zádech neusínám) a najednou na žlutém stropě vidím dokonale černý kruh (asi alternativa té postavy, která podlehla variabilitě mé představivosti, kterou si upravuju i sny), který byl až nápadně podobný černé díře. Místo těch zvuků jsem slyšel hluboký tón, jako když hrajete G-Dur na basu (nebo tak nějak) a nemohl jsem vůbec pohnout tělem až na oči, kterými jsem mohl volně hýbat. Nicméně objekt nademnou mou pozornost upoutal natolik, že jsem se o únik moc nesnažil... Ale strach jsem měl jen malý, protože od té doby, co mě 4 roky předtím málem omylem utopili a dokázal jsem se sám zachránit jen díky adrenalinu který můj mozek vypustil, dokážu v krizové situaci logicky přemýšlet a skoro jsem ten strach nevnímal... A stále jsem si opakoval, že to nemůže trvat pořád. Po dvou minutách to povolilo...

Nicméně tyhle stavy se mi stávají i za plné bdělosti, kdy doslova zatuhnu v poslední pozici (naštěstí pouze vsedě) a kromě očí nemůžu ničím jiným chýbat... doba je od 15 sekund po 2,5 minuty... Ale to bude neco jiného...

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Leen31. březen 2016, 9:32

Jo tohle znam ale neni to jen pri lezeni na zadech me se to stavalo spis na boku pac na zadech vubec nespim a je to hnus ....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Zuckee31. březen 2016, 11:27

Nevím jak vy, ale mně se stává, že jakmile ucítím ve snu průser tak si tak podvědomě ve snu řeknu svým vlastním hlasem "ok pi*e tohle nechci" a probudím se. Například když se mi nedávno zdál sen, kdy sem se ve vlastním pokoji probudil a ve vedlejší místnosti stála v rohu tmavá postava a rozběhla se proti mě, ja utekl a zabouchl za sebou dveře a ona se dobývala do pokoje, řekl sem si že to asi nebude moc fajn až se tam dostane, tak jsem to raději ukončil a na povel jsem se vzbudil. Stejně tak to mám třeba když na mě někdo míří zbraní.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Emberas31. březen 2016, 12:30

Dříve se mi stávalo něco podobného, i když trochu jiného. Neviděl jsem žádné postavy, jen jsem slyšel velmi podobný nesnesitelný hluk, který pořád zesiloval, až do míry, že jsem si myslel, že mi prasknou uši, i když jsem cítil, že ten hluk vychází právě zvně mé hlavy, což bylo svým způsobem ještě děsivější. Místo temné postavy někde kolem, jsem však sám propadal do temnoty. Větší a silnější, dokud nezbylo nic, jen ten pronikavý zvuk. Pohnout ssebou samozřejmě nebylo možné, až po pár minutách a i s pohyby ze začátku nebylo možné se probudit, to až po velkém úsilí.

Nikomu tenhle zážitek bezmoci, strachu a pod. nepřeju.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Lucy31. březen 2016, 19:11

Minulý rok som prestúpila na novú školu a samozrejme som mala z toho strašný stres, lebo som si nevedela zvyknúť na toľko domácich úloh, spolužiakov a hlavne na hroznú učiteľku fyziky. Ešte predtým som trpela rôznymi zrakovými vidinami, ktoré som mávala aspoň raz za týždeň. Každý týždeň som mala na posteli niečo iné: obľúbenú krúžkovanú čiapku, spolužiakove okuliare či maminu hlavu vytlačenú na vankúši... Bolo to hrozné. No vrchol bol, keď som mala obzvlášť náročný deň, vypila som veľa čierneho čaju a zjedla veľa čokolády. Prebudila som sa ako vždy, z ničoho nič. Noci bývali bezsenné. Akurát vtedy som pocítila potrebu vyprázdniť močový mechúr, keď som si všimla na prahu dverí detskej izby postavu. Bola útla a pomerne nízka. Spoznala som ju. Mala rovnaké tričko a nohavice ako normálne. Bola to fyzikárka. V panike som zabudla na mechúr a aj na to, že tam nie je naozaj. Hlavu som rýchlo schovala pod vankúš a zaspala som.
Okrem toho som však trpela aj príšernými nočnými morami. Stále sa tam niekto zabíjal (aj ja) a často to bolo spojené s nejakým dejavu. Viackrát sa mi stalo, že v sne mi nejaký človek povedal vetu, ktorú nasledujúci deň povedal naozaj...
Zistilo sa, že to má na svedomí histamínová intolerancia. Akonáhle som sa prestala precpávať čokoládou a čajom, začala som tiež brať daosin, celé to prestalo. Som veľmi rada, že som sa toho zbavila.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Kristyna24. únor 2016, 13:25

Ahoj, asi dva týdny zpět jsem měla poprvé spánkovou paralýzu netušila jsem co to je a nezkutečně mě to vyděsilo od té doby se mi to stává pokaždé když usnu. Už ani nechci spát jak se bojim, že se to bude opakovat. Průběh je v podstatě stejný jaký je popsaný zde...
Nějaké rady jak se toho zbavit?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ží20. únor 2016, 4:36

Tak právě jsem zjistila, že jsem jako malá několikrát zažila spánkovou paralýzu :D docela zajímavý čtení v pul 5 ráno po tom, co vás někdo vzbudí s tím, že to právě zažil :D ..každopádně ten eyeless jack na konci je fakt dobrej :D a bála bych se ho, žere lidem ledviny ヽ(*≧ω≦)ノ

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
mikaylla31. březen 2016, 21:11

Tohle bych nikomu nepřála..asi tak před rokem jsem měla spánkovou paralýzu poprvé. Bylo to hrozné a doufala jsem že už to nikdy nezažiju. Stejný průběh jako tu popisují. Akorát že teď ji prožívám jednou týdně i několikrát za noc.. Nejhorší je že když se vám to stane a proberete se tak víte že jakmile zavřete oči je to zpátky. Na to už mám ale svůj trik. Rozhýbávání svalů může chvíli trvat ale můžete aspoň trochu kousat..takže je jednodušší si napodruhé dát ret mezi zuby a pokud přijde paralýza zakousněte se. Na mě to zabere vždycky takže i vás by to mohlo probrat..

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:39

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:37

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:37

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:37

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:37

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:38

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:38

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:39

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:39

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jana11. leden 2016, 10:39

Mě je 17 a bylo asi 7 ráno a já se probudila a najednou jsem měla strach a nemohla jsem se hýbat . spala jsem na zádech skoro na boku dá se říct a najednou slyším jakoby pod posteli vrcel pes ale bylo to spíš podobny jako ten zvuk v prvním videu tak jsem začala jenom mlaskat jako na pejska protože jednoho máme doma a asi po 10 sekundách nehybani a strachu jsem se pohla a podívala se pod postel ale pes tam nebyl tak je možný že jsem zažila paralýzu a nebo jenom nějaký halušky ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Taeko14. leden 2016, 21:50

Ten pocit, keď si len tak čítaš o spánkovej paralýze a oni tam na koniec zadrbú Eyeless Jacka xDD Made my day x)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
aja15. únor 2016, 0:00

Zaujímavé...mne sa tieto paralýzy diali pri plnom vedomí, nie v spánku a vždy keď som ležala na bruchu, nie na chrbte :) Diali sa mi v období, keď som skončila školu a začala pracovať, presťahovala sa a začala žiť medzi novými ľuďmi-čiže to mohol byť strach s nového. Každopádne, vždy som cítila, že sa ku mne približuje nejaká cudzia sila a po niekoľkých razoch už som vedela, že to príde. Potom som si na to zvykla, prestala sa báť a prešlo to.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
milan15. leden 2016, 0:11

Ked som bol menši maval som sny že ma niekto nahana no nemožem utiect alebo že sa chcem branit ale ruky mam velmy slabe aby som ho udrel , je to tiež niečo taketo ?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
gab22. leden 2016, 8:18

Měla jsem ji asi 3x-4x co si pamatuju, u mě je to vždy spojené s vizuální halucinací, buď mě něco táhlo za nohu z postele, nebo mi to odkrývá peřinu, vždy je to tmavý stín, nikdy nemá jasné obrysy, je to doprovázené opravdu nepříjemným pocitem, neschopností se bránit, strachem... vždy se snažím rozhýbat se, až to odezní neskutečně mě bolí hlava, buší srdce, nemůžu delší dobu usnout, musím prohlídnout místnost,pro svůj klid. Nevím, možná se to dá podložit věděcky, jsou ale věci mezi nebem a zemí, věci, o kterých je možná lépe nevědět....

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 2:44

Spánkovou paralýzu s prvky Synestezie jsem zažil pouze jednou v životě, jako malý cca osmiletý kluk, oslabený nemocí a horečkou. Probudil jsem se uprostřed noci ve svém pokoji a slyšel tlumený bzučivý zvuk, jakoby tisíce včel. Zároveň jsem před sebou viděl rovnou bílou linii, po které jsem se zdánlivě pohyboval. Pokud jsem zhluboka dýchal, pokusil se pohnout, či jen pomyslel na pohyb, intenzita a frekvence bzučivého zvuku se prudce zvýšila a linie předemnou se "tříštila" Podobně jako amplituda s vysokou frekvencí, což bylo extrémně nesnesitelné, a proto jsem se snažil dýchat velmi mělce. Čím více jsem se však snažil být v klidu, tím citlivěji reagoval zvuk na sebemenší pohyb. Bylo to něco naprosto šíleného a pamatuji si to dodnes, ve svých třiceti letech. Pravdou je, že jsem poněkud senzitivnější člověk a v období puberty jsem se zabýval lucidním sněním, kterého jsem se snažil docílit pomocí Birdovy metody, nahráváním snů na diktafon a pravidelným cvičením širš-asány. Povedlo se mi dostat do cca pěti lucidních snů a provádět tam různé sociální experimenty s "komparzem" ze snu (s lidmi na ulici apod.) I různé fyzikální experimenty. Podobné snahy však vždy vyžadovaly mnoho energie, lucidní sen se začal bortit a bylo nutné se vzbudit. Nicméně Lucidní sen je diametrálně odlišný (příjemný) zážitek, narozdíl od Spánkové paralýzy. Dle komentářů těch, kteří podobnou šílenost zažívají pravidelně, byl ten můj zážitek ještě relativně v klidu. Sám jsem tak trochu na rozpacích, nejsem si jist, zda-li lze SP vysvětlit z pohledu vědy 1.pol.21.stol. Poté co jsem se o problematiku zajímal si myslím, že tu může být i souvislost s vystavováním svého těla nadměrnému elektromagnetickému smogu. Ptejte se sami sebe, zdali nebydlíte poblíž trafostanic a radiopřijímačů a zda-li nemáte mobilní telefon poblíž svého těla zapnutý nonstop 24 hodin denně. Co se týče parapsychologie, nejsem přesvědčen o tom, že by vizuální halucinace z paralýzy mohly představovat skutečné paranormální entity, které jsou schopny s lidmi komunikovat, pokud mozek pracuje na určité frekvenci. Většina lidí totiž popisuje jev, kdy jsou během paralýzy např. taháni za nohu z postele "entitou", přičemž se proberou ve chvíli, kdy mají již tělo na hraně postele, ovšem znenadání leží tak, jak šli spát. Proto se domnívám, že může jít zároveň o podobný fenomén, jako je falešné probuzení, nikoliv ovšem ve všech případech. Některé skutečně hraničí s jakýmsi paranormálním fenoménem. Budu rád, když mi sdělíte své osobní zážitky na Youtube (Můj nick je "Professor Wilhelm Boomberg")

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
pavel27. leden 2016, 19:01

To je pěkně blbý nick

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 21:17

sassy:D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Wilhelm23. leden 2016, 19:52

MOJE POSTŘEHY( na základě vlastní zkušenosti a z pročítaných diskuzí:

1) Pravděpodobnost spánkové paralýzy je mnohem vyšší během emočního vypětí organismu (pozitivního i negativního) čili může se to stávat v době, kdy vám zemře blízký člen rodiny, ale také v době, kdy čekáte dítě či vyhrajete milion ve sportce. Souvisí to také s vaší osobností - zdali jste člověk sentimentální, emocionálně-nevyrovnaný, apod. Četnost paralýzy také souvisí s fázemi měsíce.

2) Nezáleží na lokalitě, kde se paralýza odehrává, nemá to nic společného se "strašidelnými domy" Stávat se vám to může i v novostavbě, v paneláku, apod. čili to souvisí primárně s rozpoložením vašeho organismu.(Parapsycholog by mohl namítnout, že to může souviset s lokalitou, kde "paranormální entita" žila či žije, ovšem různým osobám se to děje na různých místech (doma i mimo domov, na návštěvě, na koleji atd. čili je to přímo spjato s osobou, která paralýzou trpí)

3) Zda se tato porucha projevuje zřídka či častěji závisí mimojiné na zděděném genofondu a životosprávě vašich předků, čili pokud k tomu měla předpoklady již vaše babička, budete to mít s největší pravděpodobností obdobné. Poptejte se na to.

4) Děje se to již kojencům a mohlo by to dokonce souviset se syndromem SIDS (nevysvětlitelné úmrtí dětí během spánku), což zní opravdu mysteriózně

5) Moje původní domněnka, že to má souvislost s elmag.smogem, je mylná, neboť tento fenomén lidstvo provází již od nepaměti. Ovšem elmag.smog může zátěž organismu zvyšovat a může tak docházet k častějším paralýzám

5) Je pravděpodobné, že fenomén spánkové paralýzy napomohl k rozmachu náboženství ve středověku a ovlivnil i různé procesy s "kacíři"

6) Existuje zvláštní typ spánkové paralýzy - "zvuková paralýza" během které zdrojem strachu a napětí není "černý fantom" či "entita" Necítíte ničí přítomnost, nikdo vám nesedí na hrudi a ani necítíte doteky pod peřinou.(v této diskuzi jsem našel cca 3 lidi včetně mě) Primárním zdrojem strachu této paralýzy je velice nepříjemný bzučivý zvuk spojený s vizuální halucinací, který souvisí s klidovým stavem vašeho těla a s vaším rozrušením - čím více se snažíte pohnout a čím více se během paralýzy rozrušujete, tím intenzivnější frekvenci bzučivý zvuk má, proto se obvykle snažíte nehýbat.

7) Spánková paralýza je mnohdy provázaná s ostatními fenomény - Lucidním sněním a syndromem opakovaného falešného probuzení. Obvykle platí, že pokud procitnete v
lucidním snu, později se probudíte do snu klasického a v takovém může nastat noční můra či spánková paralýza (přisuzuji to mozkovým anomáliím při přechodu mezi různými frekvencemi)

8) Spánková paralýza často nastává po nevědomém podstoupení Birdovy metody, která se využívá k nabuzení lucidního snu - Vstanete, osprchujete se, nasnídáte a jste připraven k odchodu do školy či práce - ovšem místo toho si lehnete a usnete - proto se to děje také během odpoledního zdřímnutí po jídle,
kdy je mozek automaticky zařazen na vyšší frekvenci (pokud nemáte rozhozený spánkový režim)

9) Opravdu efektivní metoda, jak se ze spánkové paralýzy dostat do několika vteřin, je údajně co nejdelší zadržení dechu, i když to může být mnohdy obtížné, pokud vám momentálně sedí "démon na hrudi" a už tak sotva popadáte dech

10) častá paralýza může souviset i se skrytou poruchou mozkových činností, s epilepsií apod.

11) Nejsem vyložený realista a skeptik, některé paralýzy mají nápadně obdobné symptomy - přítomnost obskurní entity, stínu, postavy, skřeta, který stojí a civí na vás, něco vám našeptává, dotýká se vás, stahuje vám přikrývku, dokonce se sexuálním podtextem, obvykle však sedí na hrudi, přičemž lze cítit reálný tlak, jak to bylo již znázorněno na známém obrazu Henryho Fuseliho v roce 1781. Pokud zaběhnu do fantaskních teorií, může jít o různé interdimenzionální bytosti, které jsou viditelné pouze ve stavu paralýzy, kdy má mozek určitou specifickou frekvenci. Do religiózních výkladů bych raději nezabíhal, ale netvrdím, že se věřící nemůže zbavit paralýzy odříkáním modliteb (bude to zkrátka fungovat jako placebo efekt - pokud věříte, že modlitba bude účinná, tak účinná skutečně může být)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tom24. leden 2016, 15:54

uvedu analogii - křeče. Všichni je známe, víme jak se projevují. Ale mají mnoho zcela odlišných příčin: svalová únava, přetížení svalů. Nedostatek hořčíku. Otrava jedy nebo toxiny. Hypoglykemie. Epilepsie. Vysoká teplota u dětí. Vrozené spasmy.... to stejné platí i o SP. Nelze najít jednoznačnou společnou příčinu.

ad2) mnohokrát stačí, aby se člověk přestěhoval a problém zmizí. Řada míst je "prokletá". V starším domě, kde se oběsil majitel vidí dva lidé o Vánocích levitující svítící modrou kouli a to nespíte. Za rok to stejné...prostě některé věci nezdůvodníte, nemáte jak. Z pohledu vědy tyto věci neexistují. A pokud tyto věci vykazují inteligenci, jak je chcete nachytat a dokázat? Na dvojitě zaslepené studii s kontrolní skupinou???
ad3) ano dědí se to. Ale to může být dáno právě tak tím neměnným bydlištěm. Když bych zašel ještě dál, může to být rodové prokletí
ad4) to ano. SIDS je zcela jistě z velkého procenta tímto způsobován. SIDS se často objevuje u rodičů feťáků, alkoholiků, kuřáků.... Takže SIDS může být způsoben i kouřem cigaret, které dítě inhaluje, křikem rodičů a nedostatkem ticha během spánku dítěte, léky a drogami v mateřském mléce, zimou... nebo vyšší incidencí těchto entit v takových společenstvích lidí....
ad5) ano
ad 11) fenomém jména Ježíš Kristus (v latině, češtině, a jiném jazyce) je zcela ojedinělý. Na netu jsou tisíce případů lidí, kteří trpí SP. A oni skrze tento mystický zážitek pomoci Ježíše se dostanou k víře. Placebo se pojí k účinnosti pouze 5-20 %. Tady to je mnohem více. Ve SP můžete vyslovit tisíce jmen, ale pouze u tohoto zjistíte, že po vyslovení jména Pána a Spasitele přízraky demonů mizí. To není kec bigotního pisálka.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marek.rav@seznam.cz28. leden 2016, 19:49

ZKUŠENOST MYSTIKA: Nu, zažito mám, včetně návštěv za stavu bdělého při delším nevyspání. Jednou to byl "anděl smrti" jednou těžko identifikovatelné elektromagnetické cosi, co jako by do sebe natahovalo vše pozitivní (mozkomor jako když vyšije) Mimochodem, nemyslím si, že Tolkien, nebo tvůrkyně Harryho Pottera byli v tomto směru nezkušení. Vzhledem k tomu, že jsem v jednom vytržení viděl i real nazgůla, když jsem se snažil vejít do "nitra slunce"...Jasně, pro mnohé kecy, ale už se pár let věnuji, říkejme tomu duchovní průzkum vlastního já a schopností mysli a pár zkušeností v tomto ohledu mám. Nejdřív mi to dávávalo poměrně značně zabrat. Mozek není připravený, setkat se v běžné realitě s něčím, co je v podstatě paranormální, až nelidské.
JEN VÝPLOD SNĚNÍ? Rozhodně ne. Mozek je poměrně neuvěřitelně tvůrčí orgán. Uvědomte si, že celá realita, jak ji vnímáte, je vlastně obraz reality, jak ji interpretuje váš mozek na základě údajů ze vstupních senzorů (smyslových). Co když se dají obejít senzory a působit přímo na té jemné elektrické bázi tam, kde vzniká obraz? No, každej černej mág vám řekne, že no problem. Chcete noční návštěvu ducha? Démona? Když znáte ty správné lidi, stačí si vybrat a pak je tady ta spánková sranda tak nějak na počkání.
OBRANA: Naštěstí nemusíte studovat prastaré knihy. Když to řeknu lidově, jediné, co musíte udělat, když po vás jde strach, je nepodělat se. Snažte se neživit vizi emocemi, prostě jí nedávejte to, co chce (vyděsit vás). Berte to jako zkušenost, jako ukázku, pohled na schopnosti vlastní mysli. Mysl vám dokáže vyčarovat euforii, extázi, radost, no, dokáže nakrásně vykouzlit i děs a vzhledem k tomu, že obraz vzniká v mozku, si můžete parádně vytvořit, doslova materializovat cokoli.
TAKŽE JE TO CELÉ ILUZE? Buddhisté říkají, že celé bytí je iluze, i individualita, i tělo, i zážitek je iluzí. Z praxe můžu říct. Je to tak silná iluze, že svými emocemi dokážete nakazit i člověka vedle vás. Stejně, jako dobrou náladou nakazíte lidi v čekárně na autobus, když to z vás prostě srší...tak úplně stejně můžete ve stavu prožívání přítomnosti zla přenést na lidi kolem svůj strach.
POTŘEBUJETE POMOC?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marek.rav@seznam.cz28. leden 2016, 20:24

Omlouvám se za zdvojení. Sekl se mi PC a měl jsem za to, že došlo ke smazání celého textu. Proto jsem jej napsal znovu, samozřejmě, poněkud jinými slovy, nepamatoval jsem si to slovo od slova;)

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Marek.rav@seznam.cz28. leden 2016, 20:19

ZKUŠENOST MYSTIKA: Nazgůlové (Pán prstenů), Mozkomorové (Harry Potter)...myslíte, že mají autoři bujnou představivost? Já bych ani neřekl. Lidé, kteří se rozhodli zkoumat světlé i tmavé kouty vlastní duše, by vám mohli povídat o tom, kde které potvory sídlí a čím je přivolat. Na to nemusíte být mág, co si pod sebe kreslí kruh. Lidský mozek, mozek každého z nás, vládne tvůrčí silou, která je schopná částečné materializace. Tudíž, pokud máte dlouhodobě deprese, myslíte na sebevraždu a svou mysl zásubujete ponurými myšlenkami, můžete se v extrému setkat s vaší myslí materializovanou představou, či vizí anděla smrti. Nazgůla třeba najdete na odvrácené straně srdce. Mozkomor k vám může přijít ve chvíli, kdy se budete snažit otevřít si bránu jasnějšího vnímání a vloudí se vám tam strach. Strach je vůbec nešťastná emoce. Je to taková pozvánka pro všechny ty mytologické a magické potvory, jaké si dovedete představit a často ani nedovedete.
TAKŽE JE TO PRAVDA? Je a není. Buddhisté říkají, celý svět je iluzí, i tvé tělo, i tvá mysl jí je. Tak daleko zacházet nebudeme, že ne? Pravda je, že myšlenka plus emoce je jakási síla a ta přitáhne, nebo zapudí něco... Pravda je, že jsou lidé, kteří si s tím hrají a i tací, které baví zkoušet, co jejich mysl dokáže...nejlépe na nevinné oběti. To nejsou žádní satanisté či organizované kulty. Jsou to často jen silnější jedinci, kteří si uvědomili sílu imaginace a neradi kontrolují své negace. Ano, takový zážitek lze někomu i poslat. Zloba, nenávist, plus imaginace...chce to umět. Eh, ještě něco. Abyste něco takového vytvořili, musíte to nejdřív sami zažít a ovládnout, nepodělat se z toho, pochopit jak to vzniklo. Tím pádem se nebojím to sem psát. Protože většina lidí nemá na to to zkoušet, odradí je první návštěva nazgůla nebo pád vědomím do temnoty.Ne tak to ještě ovládnout
DÁ SE BRÁNIT? Jistě. A nemusíte kvůli tomu číst prastaré knihy buddhistů a čarodějnické příručky. Pokud se vám to děje, nesnažte se probudit. Snažte se nahlédnout, co vám to chce ukázat. Musíte se dostat do pozice, kdy jste nezaujatý pozorovatel, který je na exkurzi a není tím nijak emocionálně ovlivňován. Rozhodně špatný přístup, pokud vás po nocích cosi děsí je, bát se jít spát. Naopak. Smiřte se s tím, udělejte si z toho srandu, řekněte si, to jsem zvědavý, jak hluboko do pekla se dnes zase podívám. Vždycky jste se vzbudili celí, že? Tak si tím nenechte trhat duši, berte to jako malou hororovou přehlídku. Až tohle zvládnete (píšu pro ty, co tím trpí opakovaně), můžete zkusit něco dalšího. Magickou techniku uzavření celé scenérie do skleněné koule a její naplnění světlem. To je nejefektivnější obrana, jakou by měl zvládnout člověk i se základní schopností imaginace. A pokud se vám něco zhmotní v obýváku za bdělého dne? V prvé řadě, vyčistěte svou mysl. Vždy se jedná o projekci vašich obav, vašeho strachu a pokud vy jej v sobě neživíte, úkaz sám vybledne a zmizí.
POTŘEBUJETE POMOC? Klidně se mi obraťte na email;)
Proč to všechno píšu? Protože to, že si něco pojmenujete spánková paralýza, není řešení spánkové paralýzy ;) Ve středověku by to byly útoky démonjů a nevyřešilo by je jejich pojmenování. Řešení situace proto přidávám k článku

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
René4. únor 2016, 22:14

Ahaa takže spánková paralýza tak sa to volá.
Prvýkrát sa mi to stalo pár rokov dozadu.
Vnímal som okolie len matne a nemohol som sa hýbať,mal som pocit ako keby som sa viac nadychnúť nemohol a oči som mal zavreté a pokial som chcel niečo povedať tak márne.
Potom sa mi to čoraz častejšie stávalo a tak som sa rozhodol s tým niečo spraviť.
Vždy keď som si uvedomil čo nastane tak som sa snažil nejak z toho dostať.
Vždy mi ako keby sen začínal ako keby čiernou dierou z hry Crash Bandicoot.
Tu hru som hrával v detstve a nikdy na nu nezabudnem.
Hry bokom. Ked nič nefungovalo čoraz namáhavejšie skúsiť hýbať nohami rukami vždy nič.
A tak som skusil moment prekvapenia. Skúsil som prekvapiť svoj mozog alebo skôr samého seba.
Keď som bol v spánkovej paralýze tak som sa sústredil na pravú ruku.
A v jednom momente uplne v hocijakom momente som čo naaajrychlejšie mávol rukou a vzbudilo ma to.
Odvtedy som spánkovú paralýzu zažil len párkrát ale už som sa na to naučil.
Teraz už vôbec tak som šťastný aj napriek tomu ako sa z toho dostať.
Je to taká rada pre začiatočníkov ktorý túto paralýzu chytil nedávno.
Pekné sny :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 21:04

ja to zkousela zas nopak,strasne pomalu jsem zvedala tu ruku a chtela se dotknout hlavy a nakonec mi slo pohnout prsty:DD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klaun5. únor 2016, 6:49

Ja si tu paralýzu udělám sám...líbí se mi to, vím že se mi nic stát nemůže.... stačí mít jen opřenou vysoko hlavu a jde se spinkat... je to ŽŮŽO je to něco jak astralní cestovaní

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
rendezvous30. březen 2016, 21:02

trapny:D nemuzes si to vyvolat,to je jako když ti reknu,aby sis namichal vodu s citronem a sel spat a budes mit paralyzu,mas tady psane,ze se to dele na zadech,s vysokym polstarem,ja spala na boku,skrcena a bez polstare a stalo se to:DDD

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kiki14. únor 2016, 9:56

Pred pár dňami som prišla zo školy a okolo 4-5 poobede som zaspala, zobudila som sa cca o pol noci chvíľku som ešte lietala po internete a potom sa snažila zaspať. Samozrejme že mi spať nešlo čo je u mňa úplne normálne.. Zrazu som sa nevedela hýbať ani rozprávať.. ležala som na chrbte, zrazu sa mi začalo cele telo chvieť, mala som tlak na hrudi a dosť na hovno pocit.. Zaujímam sa o ezoteriku a podobne veci čiže som vedela čo sa deje.. a vedela som aj to že aj keby sa čo dialo neotvorím oči.. :D Strašne som chcela isť za mojimi rodičmi do spálne a z mojho sna si pametám potom už iba okamih jak som prešla cez zárubňu mojich dverí a potom jak som stála nad mojou mamkou. Nevedela som nič povedať ale dokázala som vydávať nejaký taký zvuk ako hmmkanie a snažila som sa jej dotknúť rukou a moja mamka sa len pohmirila a spala ďalej.. V tom som sa zobudila v mojej posteli.. Neviem čo to bolo.. Lebo toto niesu tipické znaky paralýzy.. Teda aspoň to že som sa ocitla nad mojou mamkou a pritom som sa stále nevedela hýbať ani rozprávať. Ráno som to povedala mamke a ona že nič si nepameta ale že keby to nebol sen tak sa zobudí určite.. Má veľmi ľahký spánok.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
to je fuk31. březen 2016, 19:28

Nevím proč ale chci to trošku zažít