Čtvrtek 16. 8. 2018 svátek má Jáchym

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Jesse Krauß / wikimedia.org

Duše jsou stejné, mění se jen naše fyzická podoba. 5 dětí, které si pamatovaly minulé životy

Žijeme život po životě? Mnoho příběhů naznačuje, že to není vyloučeno.

16. říjen 2017, 21:42

Žijeme život po životě? Mnoho příběhů naznačuje, že to není vyloučeno.

Existuje množství pozoruhodných případů, kdy malé děti tvrdily a zároveň i dokázaly, že si vzpomínají na život, který žily v jiném těle, v jiném čase a na jiném místě. Ano, zní to jako sci-fi, ale ty důkazy zde opravdu jsou. A ani zdaleka jich není málo.

 

Dr. Jim Tucker, renomovaný profesor a dětský psychiatr, jim věnoval pozornost ve více odborných pracích či knižních dílech, avšak mezi ty nejznámější bez jakýchkoliv pochyb patří kontroverzní kousek Return To Life. Některé z dětí si pamatovaly, jak měly kdysi vyměněny role se současnou matkou, jiné zase s otcem. Tak či tak, oba zmíněné případy jsou doslova šílené. Ne však jediné.

 

 

Z knihy se samozřejmě stal bestseller, protože obsahovala příběhy, jaké nelze vysvětlit žádným jiným způsobem než tím, o jakém celou dobu mluví její autor. Celé se to tedy točí kolem znovuzrození duše do nového lidského těla. A přestože si ty předchozí životy většinou nepamatujeme, občas se stalo, že se někdo z ničeho nic rozpomenul. Sám legendární astronom Carl Sagan kdysi řekl, že „malé děti občas prozradí detaily o předchozím životě, které jsou po ověření přesné a o jakých by mohly vědět pouze díky reinkarnaci.

 

Zde je pět jedinečných životních příběhů, kdy nastala tato velmi vzácná výjimka.

Osud nezměnil ani potrat

Kendra Carter byla zpočátku obyčejná holčička, která do svých 4 let vedla zcela normální život. Neměla žádné zdravotní problémy a ani nic podobného. Její svět se však ve zmiňovaném věku přesto doslova obrátil na ruby. Stačilo jen, aby potkala svou matku z předchozího života.

 

Problém tkvěl v tom, že ta přistoupila k potratu. Kendra si ji ale přesto pamatovala. Matka, která tehdy zabránila narození, byla instruktorka plavání se jménem Ginger. A protože k ní holčička začala chodit na kurzy, dlouho netrvalo a vznikl mezi nimi vztah, jaký by si uměl vysvětlit asi jen málokdo.

 

Duše jsou stejné, mění se jen naše fyzická podoba. 5 dětí, které si pamatovaly minulé životy 

Kendra o instruktorce neustále vyprávěla, přičemž vzpomínala i to, že ji kdysi špatný muž odstranil z jejího břicha, takže se ani nedostala na svět. Kvůli tomu následně začala vznikat podezření související se špatným zdravotním stavem, ale když vyšlo na povrch, že Ginger prošla zhruba před devíti lety potratem, věci najednou začaly dávat souvislost.

 

Obě tak začaly trávit více času spolu, což se samozřejmě přestávalo líbit té současné matce. Postupem času proto začala dělat vše pro to, aby jim zabránila v setkávání, ale zároveň netušila, co tím způsobí. Dcera začala upadat do depresí a několik měsíců za sebou neřekla jediné slovo. Věci se změnily až tehdy, když jim bylo opět umožněno být spolu.

 

Srdceryvný příběh z knihy Life Before Life mluví o velmi silném poutu mezi dvěma dušemi, které si tak podle všeho nahrazovaly chvíle, o jaké přišly kvůli zmiňovanému potratu. Holčička totiž velmi dobře věděla, s kým má tu čest. 

Návrat slavného golfisty

Přesně tak, teprve 3letý chlapec tvrdil, že ten člověk s golfovou holí na fotce z 20. let minulého století, kterou mu ukázal jeho otec, je on. Šlo ale o amatérskou golfovou legendu, takže neexistovala žádná jiná možnost než kontroverzní znovuzrození. Bobby Jones už dávno nežil, a tak si malý chlapec přece neměl odkud pamatovat, v jakém domě nadaný chlapík kdysi bydlel.

 

Duše jsou stejné, mění se jen naše fyzická podoba. 5 dětí, které si pamatovaly minulé životy 

Příběh o reinkarnovaném sportovci je součástí bestselleru Return To Life, kde se zmiňuje i to, že už jako 7letý vyhrál přes 40 golfových turnajů, z toho 21 za sebou. Měl obrovský talent, který si prý přinesl z minulého života, kdy golfu zasvětil většinu svého času. Jak však rostl, vzpomínky postupem času ubývaly, až nakonec přestal o slavném golfovém hráči mluvit úplně.

 

Nejde o žádnou náhodu – podobá situace má něco společného s téměř všemi známými případy, kdy si děti vzpomněly na důvěryhodně vypadající detaily z jiného života. Důležitý zvrat proběhne někdy v rozmezí pěti až sedmi let, po kterém si pamatují méně a méně. Dá se tedy říci, že za vším stojí dosažení takzvaného „věku rozumu“.

 

Místo díry znaménko

Osud thajského učitele Bua Kai prý zpečetil jeden výstřel, po kterém se ocitl na zemi. Kulka ho čekala při cestě do školy, a protože mu proletěla přes přední i zadní stranu hlavy, po reinkarnaci mu na novém těle zůstala pouze dvě mateřská znaménka. A to zhruba na stejných místech, kde měl předtím díry.

 

Smutnému konci jednoho života věnovali pozornost i mnozí odborníci včetně Jima Tuckera. Chlapec z Thajska jménem Chanai Choomalaiwong si na toto období také vzpomenul, když měl 3 roky. Proto dokázal identifikovat jak dům, kde bydlel, tak i jeho ženu nebo obě děti. Když se navíc vydal prohlédnout svůj bývalý příbytek z doby, kdy ještě působil jako učitel, našel tam oba zestárlé a zároveň pořádně zaskočené rodiče, kteří před lety přišli o syna. 

Bojoval ve velké válce

Podobně nešťastný příběh prožil i James, avšak na výrazně odlišném místě, protože přišel o život v závěru druhé světové války. Hrůzostrašné vzpomínky mu ale nedaly v novém životě spát. V novém těle míval živé noční můry, kdy se řítil v hořícím letadle přímo do vody, a později se dokonce ukázalo, že je pro tyto stroje a historii příslušných let špičkový odborník, ačkoli ještě nedovršil ani čtyř let.

 

Duše jsou stejné, mění se jen naše fyzická podoba. 5 dětí, které si pamatovaly minulé životy 

Bojové letadlo pilota se stejným jménem zasáhli Japonci během bitvy Iwodžimu, takže nakonec skončil někde pod hladinou nedaleko sporného ostrova. Souvislost s jeho sny tu proto určitě existuje, což lze zároveň považovat za jeden z důkazů, že si chlapec nevymýšlel. Jeho příběhu je navíc věnováno knižní dílo s názvem Soul Survivor: The Reincarnation Of A World War II Fighter Pilot, kde jich najdeme podstatně více.

 

Jak píše web Daily Mail, problémy se spánkem přišly, když měl malý James čerstvé dva roky. Situace se však nezlepšovala ani postupem času. Za jeden týden ho totiž dokázaly ze spánku probudit i 5krát. Když přišly, chlapec z ničeho nic začal křičet a nahlas říkat slova jako „letadlo v plamenech“. Rodiče mu následně začali věnovat více pozornosti a díky tomu nakonec přišli na to, že celou tu dobu skutečně šlo o znovuzrozeného amerického vojáka. Tedy alespoň tomu vše nasvědčovalo. 

I on mu měnil plenky

Řeč je o jeden a půl ročním chlapci, který řekl přesně totéž svému otci během toho, co mu vyměňoval použitou plenu. Sam Taylor si pamatoval na dobu, kdy měli tak trošku vyměněné pozice. On byl jeho dědečkem a on zase jeho vnukem, kterému dělával přesně tentýž typ služeb, jaké mu on dělá v současném životě. Znovu se zde vše točí kolem záměny rolí – duše zůstaly, dostaly pouze nové lidská těla.

 

Duše jsou stejné, mění se jen naše fyzická podoba. 5 dětí, které si pamatovaly minulé životy 

Nejzajímavější na tom ale je, že chlapec spatřil světlo světa jen 18 měsíců po smrti svého pradědečka. Dalo by se to proto vysvětlit tak, že ten si prošel znovuzrozením, během kterého jeho skutečné „já“ ovládlo tělo chlapce. A jako důkaz lze i zde použít vzpomínky, jaké obou současné rodiče pořádně šokovaly.

 

Malý Sam věděl jak o vraždě sestry dědečka, tak i o tom, že mu babička pravidelně dělávala mléčné koktejly. Znal každý podstatný detail, ať už přišla řeč na jakékoli téma, které s předchozím životem neobyčejného chlapce určitým způsobem souviselo.

 

Autor knihy Return To Life tvrdí, že „když měl Sam čtyři a půl roku, jeho babička umřela, načež otec převzal do péče všechen její majetek a vrátil se s hromádkou rodinných fotografií. Samova matka je jeden večer vytáhla a Sam v tom momentě začal ukazovat prstem na zesnulého dědečka, přičemž říkal ‚to jsem já!‘. Matka jako test použila záběr školní třídy, kde bylo 16 kluků, ale ten ho i tak dokázal téměř okamžitě identifikovat.“

Zdroj: Skitterphoto / pixabay.com Tagy: deti, reinkarnacia, pamäť, minuly zivot
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse18 komentářů
Diskuse je jen pro přihlášené
18 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
Frank Hliva17. říjen 2017, 7:10

a fico bol potom reinkarnovany janosik len v tomto zivite ma oticenu rolu. chudobnym kradne a bohatym dava

5 Odpovědět · Nahlásit
avatar
GodOfSound17. říjen 2017, 13:06

Nie. Proste nie. Uz len aplikacia druheho termodynamickeho zakona vyvracia akukolvek ''formu'', ktoru by mohla nasa ''dusa'' nabrat po nasej smrti. Je to taky zvlastny typ egoizmu a arogancie, co ludia prejavuju. Len preto, ze mame vedomie (evolucna zhoda nahod), tak sme nieco specialne. No a tym padom nemozeme len tak zomriet, ako ostatne zvierata, to by bolo obycajne! Ach... Ale do velkej miery je to zavinene aj tym, ze clovek chce mat pocit, ze vsetko, co tu robi ma zmysel. Ze ho bude cakat odmena za tvrdu pracu. Alebo len dufa, ze dostane druhu sancu, ked mu tento zivot tak nevysiel. Je to iluzia, ktorou sa ludia radi obklopuju. Ja ich chapem, mozno k nim citim aj sympatiu, ale k faktom a niecom, co by sa dalo overit to ma na mile daleko.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 10:52

Ftip je v tom, ze mas pravdu ale nie uplnu. Ludia veria cely zivot a aj tak sa k pravde nedostanu a kedze si myslia ze nabozenstvo pomaha tak idu v dave ako ovce. Treba vystupit z davu oviec. Tvoj pripad vidim skor ako otupely vedomostami teoriami a na zaklade nich sa dozadujes dokazov. A teraz pride šok ktoremu neuveris : duchovno nepotrebuje dôkazy a duchovno sa NEOPAKUJE ako retardovane cize kto chce duchovne veci, ten nemoze cakat ze sa na jeho povel budu opakovat. Teda cakat moze samozrejme ale nedocka sa aj ked zacne čkať. Neviem preco ti to vysvetlujem, ty si teoretik a nastudovany. A to nie je cesta. Tipujem ze si IT (nie I.T. mimozemstan) a mas aspon jednu vysoku skolu a kopec teorii. Potom predpokladam ze poznas Einsteina a ten na sklonku zivota (ked ho uz vedci nepocuvali) povedal nieco o Bohu (poznam aj ine nazvy ale sme SR tak tento je tu znamy - mne sa viac paci nazov Hospodin). Takze od teorie do praxe : vsetko v clanku je pravda a ciastocnu pravdu mas aj ty, urcite je vedecka.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
koudsk18. říjen 2017, 20:32

No konečně někdo, kdo přesně ví, jak tento svět funguje. Mám tolik otázek, ale nějak nevím, kde začít.... Kdybych Tě před 200 lety postavil před televizi, tak bys mi tvrdil, že signál v televizi je jen konstruktem součástek v ní, a zničením televize dojde i ke zničení signálu. Vysvětli mi prosím těchto pár bodů:
- kde se nachází lidské vědomí a jak vzniká?
- kde je naše paměť, jakou má kapacitu a jak je možné, že rostliny, a dokonce i jednobuněčné organismy mají paměť?
- proč člověk spí, a jak je možné, že existoval člověk, který 40 let nespal (Paul Kern)?
- proč se člověku zdají sny, a co vlastně jsou?
- co živým organizmům dává formu, když geny to prokazatelně nejsou?
- jak lze vysvětlit chybějící dědičnost?
- jak vzniká sněhová vločka (krystalizace na všech 6 stranách jedné vločky vytváří stejnou formu, ačkoliv každá vločka je unikátní)?
- jak lze vysvětlit třeba látku, která se 50 let vyskytovala jako kapalina, a pak z ničeho nic začala po celém světě krystalizovat se stejnou strukturou?
- jak lze vysvětlit potkany, kteří se něco naučí na jedné straně planety, a pokrok ve stejné disciplíně je statisticky zaznamenán i u izolovaných potkanů na opačné straně planety?
- co je to instinkt a jak třeba kukačka vylíhnutá v cizím hnízdě ví naprosto přesně, že má letět do místa vzdáleného 5 000 km za svými předky?
- jak je možné, že milion termitů koordinovaně postaví důmyslnou stavbu s větracími šachtami, ačkoliv termit sám o sobě ani nevidí?
- jak je možné, že při napadení lesa škůdcem si vzdálené stromy na opačné straně lesa začnou v předstihu vytvářet protilátky, ačkoliv v jejich okolí není ještě po škůdci ani stopa? Již napadené stromy jim posílají sms?
- co je placebo efekt, a jak může fungovat?
- jak je možné, že očekávání pozorovatele může ovlivnit výsledek (viz dvojitě zaslepené testy při testování léků)?
- jak lze vysvětlit statisticky dokázanou telepatii (například Ganzfeld experimenty)?
- jak lze vysvětlit známými fyzikálními zákony tzv. velký třesk? (pokud by to bylo možné, tak bych poprosil o vzoreček)
- jaké fyzikální zákony platily při tzv. velkém třesku a existovaly fyzikální zákony i před ním?
- kde jsou zapsané fyzikální zákony a jak vznikly?
- jak je možné, že se fyzikální konstanty v čase mění (například gravitační, rychlost světla, ..)?
- co je to temná energie a temná hmota, která má pokrývat 96 % vesmíru?
- jak lze vysvětlit predikci zemětřesení, tsunami, bombardování a lavin zvířaty, a to i v několikadenním předstihu?
- jak vysvětlit situaci, kdy je člověku promítána dlouhá série pěkných obrázků, přičemž mu počítač náhodně občas vybere drastický obrázek, a pozorujícímu člověku se změní odpor pokožky ve 4 - 5 vteřinovém předstihu, než drastický obrázek uvidí (mnohokrát zopakováno s extrémně vysokou hladinou statistické významnosti)?
- jak funguje zrak, a proč jsou všechny objekty "venku", namísto toho aby byly na "obrazovce" uvnitř hlavy?
- jak vysvětlit mnohokrát statisticky dokázanou věc, že člověk je schopen vycítit něčí pohled na dálku?
- jak lze vysvětlit lidi, kteří nejí a nepijí, a zároveň nejdou ani na záchod a neztratí na váze (stačí ty případy, které byly po dobu 14 dní nepřetržitě pozorováni v laboratoři)?

Určitě bych toho našel mnohem více, ale je to tak stručný výpis otázek, co mě v rychlosti napadly. Nestává se každý den, abych narazil na někoho, kdo má komplexní přehled o fungování světa, na základě kterého může činit takové suverénní závěry typu: "Život nemá žádný smysl, a kdybych se teď střelil do hlavy, tak okamžitě zaniknu, přičemž si ani nebudu moci uvědomit žádnou chybu, jelikož o mé existenci nebude existovat žádný záznam - takže je vlastně úplně jedno, jestli to udělám."

Jinak ke knize: Řekl bych, že hodně popsaných věcí je tam přibarvených a přitažených za vlasy. Netvrdím, že se něco z popsaného nemohlo stát, ale například příběh o potratu mi připadá jako totální výmysl. Racionalita (duch) do dítěte přichází až v cca 2,5 letech (začne o sobě mluvit v první osobě, začne mít kontinuální paměť, začne používat nástroje). Do té doby je to v podstatě jen zvíře ovládané emocemi, a příběhu o děloze nevěřím ani za mák.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jakub Sítník18. říjen 2017, 19:08

Nesouhlasim. Máme kvantovou fyziku. Víme, že se vlastně neustále mýlíme a existují fyzikální jevy, které doteď jednak neumíme vysvětlit a druhak, vyvrací námi stanovené naše momentální fyzikální zákony. Druhak, o tomhle se dávno ví z tibetu a reinkarnace Dalajlámy. Jsou tu proudy energie, o kterých evidentně vůbec netušíš, stejně jako síť bodů po celé naší planetě se sdíleným vědomím.

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Jan Orlický18. říjen 2017, 12:41

Vysvětlíš mi jak druhý termodynamický zákon vyvrací duši? Netrolím, fakt mě to zajímá..

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 11:18

Málokedy sa nájde tak presný a kvalitný článok, podľa mňa prebúdza vedomie človeka. Vyšší level by už asi čitateľ neuniesol čiže je primeraný pre bežného užívateľa. Ak máte link na vyšší level, budem rád. Ďakujem

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Petan20. říjen 2017, 17:47

jenom malý příspěvek do diskuze - "pamatování" na "minulé životy" mohou skutečně svědčit o nadpřirozeném přesahu těchto vzpomínek. Co když však tyto vzpomínky nejsou těchto dětí, ale jsou jim prostě nějakou duchovní bytostí "implementovány"?...více zde:
http://www.proc-krestanstvi.cz/a45-otazka-nebyla-snad-z-bible-vymazana-zminka-o-reinkarnaci/

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 10:53

Krestanstvo je podvod na ovladnutie oVcanov

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Solter9818. říjen 2017, 20:00

Okej tak ak hypoteticky pripustim ze reinkarnacia existuje, potom nechapem jednej veci. Populacia na Zemi stale rastie. Takze niekto dostane novu dusu a niekto sa reinkarnuje? To sa mi zda nelogicke :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 10:57

Osobne si myslim ze duse cakaju ako poradovnik na Favority v r.1988 :-)
Osobne si myslim ze duse sa reinkarnuju dovtedy pokial neziskaju skusenosti a ked ich maju tak uz su "spokojne" a dalej sa neinkarnuju. Ludia si myslia ze sme jedini vo vesmire a preto si logicky obmedzene myslia ze sme pupok vsetkeho a celeho. Zabudame ze existuje aj ina ako telesna forma a vedci si dokonca vacsinou myslia ze je iba telo. To je tak primitivne a ked sa ten clovek hra na profesora tak ani neviem ci sa mam smiat ci plakat.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Michal 7118. říjen 2017, 20:33

Zřejmě někde mimo čas a prostor existuje továrna na duše, poněvadž reinkarnace je člověk svědkem v průměru dvou nových generací, kdo žije do stovky klidně 4 nových potomků ve své rodině a poněvadž on sám ještě žije, pak jedině fabrika na duše umožní hromadnou celoplošnou reinkarnaci, jedině, že by se reinkarnovali a určitě na to hinduisti mají vysvětlení, jen ti jedinci co meditačně dosáhli nějakého spirituálního stupně a tím dostali do užšího výběru. Ti ostatní pak slouží jako nahradníci, takže se reinkarnují jen někteří jednotlivci a je to.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 11:04

Zhruba tak. Pri pociatku mame zhruba podobnu startovaciu ciaru. To co zazijeme pred porodom a pocas neho celkom staci aby sme tu prisli ako mrtve duse - roboti. Myslim teraz na "civilizovanych" ludi. Civilizovani su najtupejsi. Skuste najst Indianov a keby ste sledovali co robia tak by vam sanky padali. Tu v civilizovanej spolocnosti plnej dezinformacii sa zobudi iba malokto (odhad 0,5 %) a ti ludia utecu neskor od tych civilizovanych na polosamoty alebo na iny kontinent. Vdaka netu mozu byt v kontakte s beznymi ludmi ale jedneho dna hodia vsetky displejofony o zem a ziju si spokojny zivot. Logicky si bezni ludia myslia ze sa zblaznili alebo usli atd. BTW blazince a psychiatrie su plne ludi ktori narazili na hranu system - duchovno a uviazli tam. Nikto nie je blazon ani psychopat, su to len obete "rezimu" ci "systemu".

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
wetFart18. říjen 2017, 12:06

fejk

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
salem18. říjen 2017, 9:18

skôr by som povedal že je to forma nejakej genetickej pamäte na toho dedka(syna) - vnuka(otca) by to pasovalo len potom sa nedajú vysvetliť iné prípady... ale aj tak mi to nepríde rozumné... ako písal kolega vyššie je to len ľudská arogancia a sebaklam z toho že po smrti nič nebude ... reinkarnácia ako myšlienka znie super len chýba logický a vedecký základ... vytratenie pamäte po určitom roku by dával zmysel ... kto by si chcel pamätať všetky doterajšie životy ... ale potom by tá dievčina čo si pamätala že ju zlý ujo vybral z bruška by si logicky mala pamätať život ešte pred tým čo sa nestalo :)))

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 11:06

Teoria logika dokazy a pokusy IDU PROTI SKUTOCNEMU DUCHOVNU CLOVEKA a ak tomu nerozumies precitaj si moje ine prispevky

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
lacko borbely17. říjen 2017, 18:50

Ja len este pridam taku pikosku ..Azda kazdeho cloveka v zivote napadne otazka .."A co po smrti?" Myslim ze aj zaklad nabozenstva ako takeho je v konecnom dosledku len o tom co bude po nasom pozemskom zivote . Co mna ale prekvapuje je to , ze malokto sa zamysla nad otazkou uplne inou ....co bolo pred nasim narodenim ...NIC... end of the story... to iste nic bude po nasej smrti ...takze ludia hladajuci daku utechu v tom ze po smrti nastava daky raj alebo nieco ine su tak trochu naivny.
Pekny vecer Vam.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Peter Nagy22. říjen 2017, 11:14

Raj podla mna nastane poslednou inkarnaciou v pozemskom tele ako odmena za to peklo co tu prezivame. Neverte ziadnemu nabozenstvu ak mozem poradit ale vybrat si musite sami. Co je nabozenstvo je podvod. Nikto ta totiz nic nemoze nutit, manipulovat, davat prikazania a ine kktiny. Je to mafia a boj o moc. Duchovny clovek sa nemoze ani na tom svinstve podielat nieto ho praktizovat. Ale je dobre ked ovce maju baču lebo by tu bol este vacsi bordel ako je. Evolucia je svina a silnejsi vyhrava. Okamzite by sa znizil pocet obyvatelov na Zemi co by zas az taka skoda nebola ... Priroda a zvierata by si vydychli a hlavne ak by to tu neodpalili jebnuti nejako chemicko atomovo co vlastne aj tak robia (chemikalie ktore dychame, pijeme, jeme) s tym ze zvierata v prirode to maju lepsie o nieco... A hlavne az tak netrpia ako clovek lebo to prijimaju bezkomentara akurat citia obrovsku bolest (podobne ako ludia). Tych co zabijaju cicavce by som poslal do prveho radu na fronte a tych co delfinov tak by som ani nepostavil ;-)

0 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Za tento měsíc jsi přečetl 1/40 volných článků. Přihlas se pro neomezený přístup. Za měsíc jsi přečetl 1/40 volně dostupných článků. PŘIHLÁSIT / REGISTROVAT PŘIHLÁSIT
Nejčtenější
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.