Čtvrtek 23. 11. 2017 svátek má Klement

hledej na refresheru

Vědci chtějí 50 000 let zamrzlé mládě lva přivést zpátky k životu pomocí klonování. Celé tělo je v perfektním stavu zachováno

Na Sibiři mají místní vědci obrovskou radost.

13. listopad 2017, 1:29
13. listopad 2017, 1:29

Po dvou letech přichází z ruské Sibiře další významný nález lva jeskynního. Ještě v září se místnímu obyvateli podařilo na břehu řeky v Jakutsku oblasti objevit zamrzlé zvíře, které okamžitě odevzdal do rukou odborníků a vědcům už netrvalo dlouho, aby zjistili, že jim před očima leží zamrzlé mládě lva jeskynního v takovém stavu, jaký ještě nikdy v životě neviděli. Před dvěma lety byla v permafrostu na ruské Sibiři objevena dvě zamrzlá lví mláďata, jenže letošní nález je ještě o trochu významnější, protože zvíře staré přibližně dva měsíce a dlouhé kolem 45 centimetrů se zachovalo zcela celé bez jakýchkoliv známek vnějšího zranění.

 

Zachovaly se i všechny čtyři končetiny a místní vědci byli z objevu takoví nadšení, že už začali uvažovat i nad možností klonování, takže teoreticky bychom za pár let mohli na světě znovu přivítat živého lva jeskynního. Věk zamrzlého mláděte se odhaduje na 20 až 50 tisíc let a přesněji ho určí až expertiza, přičemž odborníci se pro média vyjádřili, že důkladné zkoumání zamrzlého těla bude probíhat klidně i tři roky a až pak se uvidí, zda by klonování mohlo stát za pokus. Malý lev je v mnohem lepším stavu než jeho dva kolegové nalezení před dvěma lety, ale ozvaly se už i skeptické hlasy, které připomněly, že lidstvo dnes nedokáže zajistit bezpečné prostředí ani pro stávající kočkovité šelmy, a tak bychom lva jeskynního klonovali zbytečně.

 

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Zobrazit 3 komentáře
Diskuse
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
whoismk13. listopad 2017, 14:03

a ja som si myslel že to je makak

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
degeško13. listopad 2017, 23:06

aj ja :D :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ševa14. listopad 2017, 11:42

"Pred dvomi rokmi boli v permafroste na ruskej Sibíri objavené dva zamrznuté levie mláďatá" Aj tie články autor po sebe číta? Alebo je z kraja kde sa chodí na tote dva pivá?

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější