Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Vědci chtějí 50 000 let zamrzlé mládě lva přivést zpátky k životu pomocí klonování. Celé tělo je v perfektním stavu zachováno

Na Sibiři mají místní vědci obrovskou radost.

13. listopad 2017, 1:29
13. listopad 2017, 1:29

Na Sibiři mají místní vědci obrovskou radost.

Po dvou letech přichází z ruské Sibiře další významný nález lva jeskynního. Ještě v září se místnímu obyvateli podařilo na břehu řeky v Jakutsku oblasti objevit zamrzlé zvíře, které okamžitě odevzdal do rukou odborníků a vědcům už netrvalo dlouho, aby zjistili, že jim před očima leží zamrzlé mládě lva jeskynního v takovém stavu, jaký ještě nikdy v životě neviděli. Před dvěma lety byla v permafrostu na ruské Sibiři objevena dvě zamrzlá lví mláďata, jenže letošní nález je ještě o trochu významnější, protože zvíře staré přibližně dva měsíce a dlouhé kolem 45 centimetrů se zachovalo zcela celé bez jakýchkoliv známek vnějšího zranění.

 

Zachovaly se i všechny čtyři končetiny a místní vědci byli z objevu takoví nadšení, že už začali uvažovat i nad možností klonování, takže teoreticky bychom za pár let mohli na světě znovu přivítat živého lva jeskynního. Věk zamrzlého mláděte se odhaduje na 20 až 50 tisíc let a přesněji ho určí až expertiza, přičemž odborníci se pro média vyjádřili, že důkladné zkoumání zamrzlého těla bude probíhat klidně i tři roky a až pak se uvidí, zda by klonování mohlo stát za pokus. Malý lev je v mnohem lepším stavu než jeho dva kolegové nalezení před dvěma lety, ale ozvaly se už i skeptické hlasy, které připomněly, že lidstvo dnes nedokáže zajistit bezpečné prostředí ani pro stávající kočkovité šelmy, a tak bychom lva jeskynního klonovali zbytečně.

 

Zdroj: siberiantimes.com Tagy: lev, Sibír
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse3 komentáře
Diskuse je jen pro přihlášené
3 komentáře
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
whoismk13. listopad 2017, 14:03

a ja som si myslel že to je makak

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
degeško13. listopad 2017, 23:06

aj ja :D :D

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Ševa14. listopad 2017, 11:42

"Pred dvomi rokmi boli v permafroste na ruskej Sibíri objavené dva zamrznuté levie mláďatá" Aj tie články autor po sebe číta? Alebo je z kraja kde sa chodí na tote dva pivá?

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější