Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Středa 12. 8. 2020 svátek má Klára

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
2
Ondřej Jarůšek
7. říjen 2018, 20:20
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Assassin's Creed Odyssey je tady. Jak očekávaný díl slavné série dopadl, ti prozradíme v naší recenzi.

Ondřej Jarůšek
7. říjen 2018, 20:20
Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)
Zdroj: Assassin's Creed Odyssey/Ubisoft
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
2
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Loňský Assassin’s Creed Origins lze považovat za jakýsi restart série, který představil nové mechanismy, vylepšený soubojový systém a celkově určil nový směr, kterým se má značka v následujících letech vydávat. Na těchto základech nyní staví vysoce očekávaná novinka s podtitulem Odyssey, která obří starodávný Egypt nahrazuje ještě rozlehlejším antickým Řeckem a přináší tak bezkonkurenčně největší díl celé letité série. A naštěstí můžeme jedním dechem dodat, že zároveň taky jeden z nejlepších.

 

Recenzování proběhlo na standardní konzoli PlayStation 4 a všechny níže přiložené screenshoty pocházejí z vlastního hraní

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Tohle je Řecko!

Píše se rok přibližně 431 před naším letopočtem a Řecko sužují válečné rozbroje mezi Aténami na jedné straně a bojechtivou Spartou na straně druhé. Do toho se snaží celý řecký svět ovládnout a zničit tajemný kult Kosmos, jehož mocenská chapadla sahají až do nejvyšších politických míst. A aby toho nebylo málo, hlavní hrdina Alexios (případně hrdinka Kassandra), vnuk věhlasného spartského krále Leonida, se pokouší odkrýt pravdu o své minulosti a po dlouhých letech konečně žít alespoň trochu normální život.

 

Příběh hry se tak odehrává hned na několika rovinách současně, přičemž historické putování navíc doplňuje ještě dějová linka odehrávající se v současnosti. Opět se tak setkáváme s mladou Laylou Hassan, která výlety do dávných dob podniká díky zařízení zvaném Animus. Pokud však nebudete mít zájem, nemusíte v kůži Layly strávit více než pár velmi krátkých pasáží a místo toho se soustředit jen na Alexiův/Kassandřin příběh.

 

Ten je i k mému vlastnímu překvapení poměrně poutavý, a přestože rozjezd se může místy zdát jako trochu pomalejší, dočkáte se nakonec velmi zábavné jízdy nejen se zajímavými postavami či vtipnými vsuvkami, ale také s nejedním zvratem a překvapením. Jednou z hlavních novinek u Odyssey jsou navíc dialogové volby a rozhodnutí, která v průběhu hraní učiníte, ovlivní chod příběhu a samozřejmě pak i celé vyústění.

 

Je sice pravdou, že občas se ocitnete před volbami, které jsou poněkud černobílé a buďto se vydáte cestou naprostého klaďase, nebo se zachováte jako grázl, nicméně pak jsou tu také volby, u kterých rozhodování už tak jednostranné není a budete si lámat hlavu nad tím, jak danou situaci vyřešit. A to nejen v rámci příběhu, ale i u některých vedlejších questů.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Větší než kdy dřív

Hra je tedy daleko méně lineární než všechny předchozí díly a celkem má mít titul až 9 různých konců. To vyloženě svádí k tomu si hru zahrát znovu s druhou postavou a jinými volbami, nicméně vzhledem k tomu, že jen dohrání hlavní příběhové linky vám na normální obtížnost zabere přinejmenším 40 až 50 hodin, už na další rozehrání s největší pravděpodobností nebudete mít čas ani chuť.

 

Výše zmíněné číslo přitom považujte za opravdu nižší hranici toho, kolik času se s hrou dá strávit. Assassin’s Creed Odyssey je totiž hrou nejen s kolosální mapou, ale i nepřeberným množstvím nejrůznějších aktivit. Mocenská území rozprostřená na rozměrném přímořském kusu evropského kontinentu navíc doplňují menší ostrůvky, kterých je opravdu požehnaně.

 

Samotného mě překvapilo, že ani po dlouhých desítkách hodin jsem na více než 10 ostrovů a pár území na pevnině ani jednou nevkročil. I nyní po dohrání příběhu mám tedy stále mnohé co objevovat.

 

Pozoruhodné je navíc to, že zdejší kulisy se v průběhu herní doby neokoukají. Právě naopak. Zřejmě jistou roli sehrálo i to, že pro dané historické zasazení mám zkrátka slabost, ale s rostoucím počtem hodin jsem měl pocit, jako bych se ve virtuálním antickém Řecku se všemi jeho přírodními a architektonickými krásami utápěl stále více. Objevování nových koutů při každém vylodění na dosud neprobádaném území tedy byla vskutku čirá radost. 

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Boje na moři i na souši

Tím se dostáváme na další novince, nebo lépe řečeno staronovému prvku, který se ve hře objevuje – brázdění vod na vlastním korábu a s tím spojené námořní bitvy. Ty se staly příznačné zejména pro Assassin’s Creed IV: Black Flag a nyní se v celé své kráse opět vracejí na scénu.

 

Z poražených nepřátelských lodí, které pošlete na dno oceánu, navíc budete sbírat různorodé materiály od dřeva přes kovy a kameny až po kůže (vše se dá sbírat i ve volné přírodě), které vám poslouží na zdokonalování vaší mocné kocábky.

 

Můžete díky tomu navýšit poškození, které budete způsobovat vystřelenými šípy a vrženými oštěpy, posílit přímý náraz do nepřátelské lodě a v neposlední řadě také zdokonalit obranu svého korábu, čímž si odemykáte i prostor pro najmutí nových lajtnantů (poručíků).

 

Ti mohou být až 4 a každý z nich přidává různé pasivní bonusy k obraně i útokům, a kromě toho budou rovněž po vašem boku bojovat s nepřátelskou posádkou při nalodění na oslabenou cizí loď.

Tentokrát bez štítů  

A právě soubojový systém je další oblastí, která se dočkala znatelných změn. Oproti minulému dílu odpadají štíty a boj se tím pádem stává o něco rychlejším, pobízí hráče k větší agresivitě a nutí ho naučit se správně uhýbat a včas blokovat nepřátelské útoky.

 

K tomu navíc přibyla sada aktivních skillů jak pro boj zblízka, tak i pro útoky s lukem na dálku, které si postupně odemykáte za body získané při zvyšování úrovně vaší postavy. Rozděleny jsou do tří dovednostních stromů (Hunter, Warrior a Assassin), a tak si můžete hrdinu přizpůsobit svému stylu hry.

 

Tomu dopomáhají i jednotlivé kusy vybavení, do kterého svou postavu oblečete. Díky nim totiž dostáváte řadu pasivních bonusů, které zlepšují například útok ze zálohy, silné údery nebo přidávají procenta k účinnosti různých aktivních skillů.

 

To platí i pro veškeré zbraně, které si můžete stejně jako kusy výbavy upgradovat a díky systému tzv. engravingu k nim přiřadit další libovolný bonus, kterým chcete hrdinu posílit.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Nesmírně detailní

Možností, jak si postavu upravit k obrazu svému, je tedy hned několik a je zajímavé zkoušet různé kombinace. Je ale taky dost možné, že bonusy budete v některých případech ignorovat a zkrátka Alexia/Kassandru oblečete do zbroje, která se vám jednoduše líbí nejvíce.

 

Zde by se patřilo tvůrce znovu pochválit, jelikož jednotlivé části vybavení často disponují velkým množstvím působivých detailů a narazíte zde tak na opravdu zajímavé kousky.

 

To samé ostatně platí i pro celý svět, který byl vytvořen s velkým citem pro detail, což pomáhá dokreslit celkovou atmosféru, jež vás (máte-li antické Řecko alespoň trochu v oblibě) popadne za pačesy a už nepustí. A když zrovna nebudete obdivovat masivní sochy bohů shlížející z výšky na okolní krajinu, budete slintat blahem při procházce po aténských uličkách.

 

Taje a divy zdejšího světa si navíc lépe vychutnáte i díky novému módu, kterým se hra pyšní. Hned v samotném úvodu si totiž vyberete zde dvou základních režimů hry.

 

Ten první vás povede za ručičku a jedná se o totožný zážitek jako v předešlých případech, kdy se vám na mapě jasně vyznačí značka, kam máte během úkolu doběhnout.

 

Druhý režim však dává důraz na průzkum prostředí a například danou postavu či věc budete muset najít jen za pomoci svého věrného orla Ikara a hrstky indicií získaných z rozhovorů.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Krása v noci i ve dne

Právě druhý ze zmíněných režimů je pro hru doporučený, můžete mezi nimi však kdykoliv libovolně přepínat. S průzkumným módem se však Řecka logicky nabažíte o něco více. A to jak ve dne, tak i po západu slunce, kdy se svět zahalí to nočního hávu. Denní doba se ve hře dynamicky střídá, máte však možnost i pár hodin meditovat a urychlit tak tok času.

 

To se vyplatí zejména při útoku na nepřátelské základny, jelikož v noci chodí hlídky většinou spát a vy tak máte lepší šanci vykrást všechny truhly a potichu pozabíjet velitele, aniž by si vás kdokoliv všiml.

 

Likvidace nepřátel však nyní neznamená jen plnější kapsy pro vaši postavu. Nově se totiž ve hře objevuje i systém vlivu vůdce dané oblasti. Ten se dá oslabit právě zabíjením vojáků, kteří mu slouží, ničením zásob materiálů v základnách nebo třeba vykradením národní pokladnice.

 

S upadajícím vlivem zároveň oslabuje úroveň ostrahy samotného vůdce, kterého můžete poslat do Hádu rovnou za jeho poskoky. Když navíc vliv vůdce dostanete na dostatečně nízkou hladinu, zpřístupníte si v dané oblasti velkou bitvu mezi spartskou a aténskou armádou, přičemž jedna strana vždy brání a druhá útočí.

 

U bitev si můžete vybrat, na čí stranu se postavíte a v případě, že nepřátelskou armádu přemůžete, získáte bohaté odměny a v dané oblasti bude následně vládnout vítězná strana. Tyto líté střety na přeplněných bojištích jsou pro sérii novinkou a příjemně osvěžují běžné souboje, které jinak probíhají spíše jeden na jednoho nebo proti menší skupince nepřátel.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Shadow of Assassin's Creed

A když toho neustálého prolévání krve nebudete mít dost, můžete si také vyzkoušet souboje v gladiátorské aréně proti silnějším nepřátelům. Nejprve budete čelit několika vlnám nabíhajících nepřátel a zvířat, načež síly ve finále poměříte se zdejším šampionem. Pokud chcete, můžete arénu klidně vynechat, jedná se však o velmi zábavný doplněk, který je určený hlavně pro ty, kteří hledají výzvu.

 

Takoví hráči zároveň uvítají i jakousi variaci na Nemesis systém, který známe z titulu Shadow of Mordor. Zde se jedná o plejádu legendárních žoldáků, kteří mají své specifické silné a slabé stránky a půjdou vám půjdou po krku pokaždé, když budete ve světě před očima svědků páchat zločiny – jako například zabíjet či krást.

 

V takovém případě na vás bude vypsána odměna a pokud nezaplatíte pokutu, mohou vás při toulkách po světě žoldáci přepadnout. Objevené žoldáky si navíc můžete kdykoliv prohlídnout v obnovujícím se žebříčku, po kterém budete stoupat výše a výše, když zabijete ty, kteří jsou na příčkách před vámi.

 

Každý z nich je navíc zcela unikátní a jedinečný, což jen znovu podtrhuje to, co už jsem zmínil výše, a sice jak nesmírnou míru detailů si pro nás autoři přichystali.

 

Střety s žoldáky (nebo i ostatními nepřáteli) navíc nemusí pokaždé nutně skončit oponentovou smrtí. Místo toto můžete totiž zasáhnout nepřítele nějakým omračujícím úderem a následně jej rekrutovat do své posádky.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Dokonalost nečekejte

Doteď se to možná zdálo jako samá chvála, ale i zde se prostor pro pár výtek najde. Zaprvé jsou to bugy, kterých sice není mnoho a velmi pravděpodobně brzy zmizí, ale i tak je nelze ignorovat. Jedním z těch nejvíce protivných byly případy, kdy jsem protivníkovi na okraji útesu či vysoké hradby uštědřil legendární Leonidův kop do hrudi, ale namísto toho, aby ten šmejd sletěl dolů, se zasekl a odrazil zpátky o neviditelnou zeď.

 

Dost nepříjemným pro měl byl také nepohodlný lock systém během hromadných bitev. Když jsem se totiž octil v houfu nepřátelských vojáků, nikdy se mi nedařilo zalockovat na toho, na kterého jsem se chtěl zaměřit, a při posouvání locku z jednoho vojáka na druhého jsem se musel k tomu správnému velmi složitě a zdlouhavě překlikávat. Netřeba asi dodávat, že to následně vyústilo v nejedno zbytečné úmrtí.

 

Vadou na kráse jsou i delší nahrávací časy, občas kolísavý počet snímků za sekundu, dokreslování textur a doskakování objektů, které se objeví, až když se k nim přiblížíte na určitou vzdálenost (například před vámi sem tam zničehonic objeví lodě na moři). Neděje se tak často, ale doufám, že i to málo technických nedodělků se tvůrcům brzy podaří odstranit.

 

S hrou se rovněž pojí jeden paradox. Přestože se totiž jedná o pokračování zaběhlé značky, se sérií Assassin’s Creed jako takovou toho hra dle mého názoru příliš společného nemá. Není se vlastně ani čemu divit. Titul se odehrává několik staletí ještě před Origins, kde jsme sledovali vznik celého bratrstva asasínů. V prequelu Odyssey tím pádem žádní asasíni nevystupují a přítomná není ani kultovní skrytá čepel (tu zde nahrazuje ulomené Leonidovo kopí).  

 

Ano, je zde zařízení Animus, pomocí kterého Layla cestuje do minulosti, jsou zde odkazy na pradávné, technologicky vyspělé civilizace a bojujeme proti zlému kultu, který připomíná templářský řád, pokud ale očekáváte, že zde narazíte na více motivů, díky kterým hra lépe zapadne do celkového univerza, budete zřejmě zklamaní. Příbuznost s ostatními díly je spíše jen povrchová.

 

A abych nezapomněl. Domácí hráče potěší skutečnost, že hra obsahuje češtinu. Nejedná se však o kompletní lokalizaci, pouze titulky. Při výběru dialogových možností nebo čtení zadání úkolů a popisků dovedností v menu budete alespoň základní znalost angličtiny potřebovat. A přestože je překlad vždy vítaným doplňkem, zde mi zážitek trochu kazily kiksy, kde můj hrdina Alexios o sobě místy mluvil v ženském rodu a v jednom případě dokonce bizarně kombinoval mužský i ženský rod zároveň (jako například „vychoval jsem se sama“).

 

Podobný problém jsem zaznamenal i u jednoho z vedlejších úkolů, ve kterém jsem klábosil s ženskou postavou a ta o sobě zase mluvila jen v mužském rodu. Jedná se sice o chybu, u které se možná zasmějete, ale i tak je škoda, že se tohle nepodařilo překladatelům pohlídat. Kdoví, třeba se opravy dočkáme v nějakém patchi.

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

100hodinová jízda

Přetavit dojmy z takto gigantického projektu do jednoho čísla v závěrečném hodnocení není příliš jednoduché. Jedná se totiž o hru skutečně monstrózních rozměrů, a to jak z pohledu nesmírně rozlehlé mapy, tak i porce obsahu, kterým je přeplněna.

 

Když se po konci docela zdatně napsané a dost výživné příběhové linky rozhodnete ještě dopadnout všechny členy kultu, splnil veškeré vedlejší úkoly, prozkoumat každý ostrůvek, objevit potopené vraky lodí a utkat se se všemi mytologickými bytostmi, můžete počítat s více než 100hodinovou virtuální odyseou. Kam se hrabe Herkules a jeho 12 úkolů, dohrát hru na 100 % je daleko větší výzvou...

 

Budete se ale nadmíru dobře bavit a takřka na každém kroku se budete moci kochat výtečným audiovizuálním zpracováním. Navzdory několika technickým nedokonalostem a pár spíše subjektivním výtkám se bezesporu jedná o jeden z nejzábavnějších dílů celé série, který si užijí jak kovaní fanoušci, tak i úplní nováčci.

 

Nedočkali jsme se žádné velké revoluce, ale spíše příjemné a dobře zvládnuté evoluce principů a mechanismů představených v předchozím dílu, oproti kterému se série posunula o něco blíže k plnohodnotnému RPG. Pokud vás tedy bavilo Origins a jsou-li vám blízké kulisy řeckého světa v době jeho největšího rozmachu, věřím, že do Odyssey se snadno a rychle zamilujete. 8,5/10

 

Řecký Assassin's Creed Odyssey je jedním z nejúžasnějších dílů celé série (Recenze)

Jaké hodnocení bys dal ty?
0/10
Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: Vlastní Tagy: recenze, Assassin's Creed Odyssey
Ohodnoť článek
111
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.