Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pátek 14. 8. 2020 svátek má Alan

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Refresher - Rozhovory
0
Antonín Havlík
10. červen 2019, 13:15
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Adam Kajumi: Mé nehodě se každý smál, ale nikdo nepomohl. Někteří youtubeři jsou na tom psychicky bídně (Rozhovor)

Sešli jsme si s jedním z nejpopulárnějších influencerů mladé generace, Adamem Kajumim. Jaký vlastně je mimo TikTok a proč mu nikdo nepomohl během autonehody?

Antonín Havlík
10. červen 2019, 13:15
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
0
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Dvacetiletý influencer Adam Kajumi se na internetu objevil rychle a za poměrně krátký čas si stihl vybudovat obrovskou fanouškovskou základnu. Je to muser vystupující v momentálně nejpopulárnější aplikaci mezi mladými – TikTok.

 

Zatímco ještě před několika lety pořádně nevěděl, čím by chtěl být, dneska má díky proměně svého života jasno. „Měl jsem fobii z úspěchu. Bál jsem se, abych nebyl v něčem lepší než ostatní, aby mě za to ti lidi nesežrali. Dnes je to přesně naopak – mám strach, že třeba nebudu dost dobrej,“ přiznává.

 

Má to však ale i své stinné stránky. Každodenní nenávist na internetu, strach, že vás někdo nenápadně natočí v nelíbivé situaci. Někteří youtubeři mohou mít podle Kajumiho dokonce deprese. Jaký je život oblíbeného influencera?

 

Adam Kajumi: Mé nehodě se každý smál, ale nikdo nepomohl. Někteří youtubeři jsou na tom psychicky bídně (Rozhovor)

 

V tomto článku si přečteš:
 • Proč je Adam Kajumi jeden z nejoblíbenějších influencerů;
 • jak se snaží čelit nenávisti;
 • co byl nejhorší komentář, který mu kdo kdy napsal;
 • proč mu nadávali i na ulici a natáčeli si to; 
 • co si o jeho tvorbě myslí rodiče;
 • jaký je běžný den mladého musera;
 • jestli chce rozjet hudební kariéru;
 • proč si myslí, že jsou influenceři umělci.

 

Co musí člověk umět, aby zaujal na TikToku?

Funguje to tam úplně stejně jako na všech ostatních sociálních sítích – je zapotřebí přinést něco novýho. Když si vezmeme YouTube, je to docela dost podobný, taky jsou tam videa, různé scénky, pranky, vtipy.

 

Na TikToku je jiného to, že tam může být každý kluk překrásný a holka princeznou. Potřebuješ jen dobrý nápad a telefon. Na YouTube potřebuješ dobrý nápad, telefon, kameru, mikrofon, stříhací program. Můj klíč úspěchu je v tom, že jsem přišel jako kluk po americkým vzoru, takovej ten slaďoušek, a začal tvořit videa, která vypadala hezky a měla nadhodnotu.

 

Jak ses tam proslavil ty? Kdy to bylo?

Já jsem nezačal na TikToku, ale na Ask.fm, to bylo asi dva roky zpátky. Tam jsem lidi motivoval. Bral jsem to jako životní úlohu – holky mi tam psaly, jak mají zapůsobit na kluka, jak ho sbalit. Něco podobného dělala Dominika Myslivcová. Já dělal klučičí verzi – nejenom se vztahy, ale i šikanou – prostě běžnými problémy lidstva.

 

Snažil jsem lidi motivovat, pomoct jim nebo je zabavit. Pak přišel TikTok. Ze začátku mi to přišlo jako ztráta času. Pak to po mně lidi chtěli, udělal jsem pár videí a do týdne jsem měl 10 tisíc sledujících. Soustředil jsem se na to víc a chytlo se to tak, že dneska je nás tam 510 tisíc.

 

Vzpomeneš si video, kterým ses proslavil?

Jel jsem mimo silnici v uzavřené čtvrti na střeše auta a zpíval do toho nějakou písničku. Bylo to s tátovým autem a vezl mě kamarád s řidičákem. Natočili jsme to tak, aby to vypadalo jako z klipu té písničky. To bylo první video, které se tam dostalo do trendů.

 

Jak to změnilo tvůj život?

Vypadá to zvláštně, tak já jsem typický introvertní kluk, který seděl ve třídě a neměl žádné kamarády, když to trochu přeženu. Opravdu jsem byl takovej tichej, nic mě nezajímalo, nic jsem v životě neřešil.

 

Vlivem prvního vztahu se to zlomilo, řekl jsem si, že nechci žít, jak jsem žil. Tenkrát jsem aktivně hrál počítačové hry a mým dětským snem bylo, že se stanu slavným hráčem. Ale pak jsem si řekl, že ani tohle vlastně nechci. Chtěl jsem, aby to mělo nějaký přínos.

 

Potom, co to získalo takový úspěch, tak jsem přestal hrát závodně na PC a poznal spoustu nových lidí. Tvořím si budoucnost tím, že dokážu lidi motivovat skrz charitativní akce, zároveň se tím dokážu živit, což je podstatná stránka, protože se tomu můžu věnovat naplno. Změnilo se mé sebevědomí. Dneska, když chci něco udělat, tak věřím, že to prostě zvládnu. Dřív jsem takhle nastavený nebyl.

 

A jak to bylo dřív?

Měl jsem fobii z úspěchu. Bál jsem se, abych nebyl v něčem lepší než ostatní, aby mě za to ti lidi nesežrali. Dnes je to přesně naopak – mám strach, že třeba nebudu dost dobrej.

 

Měl jsi vytyčené nějaké sny?

O živote jsem tolik nepřemýšlel. Beru to jako období, kdy jsem neexistoval. Nemám žádnou výraznou vzpomínku, něco, co bych si sám sobě dokázal. Až po tom prvním rozchodu jsem si řekl, že chci být úplně jiný.

 

Adam Kajumi: Mé nehodě se každý smál, ale nikdo nepomohl. Někteří youtubeři jsou na tom psychicky bídně (Rozhovor) 

Kdo dnes patří mezi tvé fanoušky?

Je to skupina lidí od 10 do 18 let, tak to prostě na internetu chodí. Jsou to lidi, kteří mají čas. Povědomí je ale daleko širší. Setkal jsem se už několikrát se situací, kdy za mnou přišel rodič a pochválil to. Zároveň se setkávám i s klukama, kterým je třeba 25 let a říkají, že to nesledují, ale je to hustý a cení to.

 

Jaké bylo oznámit doma, že jsi najednou slavný?

Já jsem toto oznámení neprovedl doma, ale naschvál jsem vytáhl mamku na jednu z naších akcí, aniž by to věděla. Nechal jsem jí v tom se pokochat od začátku až do konce. Byla to akce v OC Letňany a přišlo asi 1700 lidí, což je hodně. Mamce jsem řekl, že půjdeme nakupovat. Trochu se divila, ale pak přišla a viděla dav lidí, kde jsem se fotil a podepisoval se.

 

Vůbec o tom nevěděla?

Ona věděla, že něco dělám na internetu. Dokonce mi spravovala sociální sítě a odepisovala lidem, když jsem spal nebo neměl čas. Když to viděla naživo, tak to nechápala. Šli jsme pak na večeři a říkala mi, že tomu nemůže věřit. To, co viděla, byl výsledek toho, co na začátku vlastně manažovala.

 

Trošku se bála, ale byla ráda, že jsem se někam posunul. Spousta mých vrstevníků chodí po barech a já to nijak neodsuzuju, ale chci jít jinou cestou. Moje mamka není pro to, abych dělal tyhle aktivity, je to hodně pracovitý člověk.

 

Jaký máš vztah s rodiči?

My jsme to měli trochu těžší. Rodiče se rozvedli, když mi bylo deset, což je kritický věk. Roky nato probíhaly klasické hádky o tom, kdo je lepší rodič. To jsem si bral hodně k srdci a asi to i přispělo na takový můj nevzpomínkový život předtím. Dneska ale vycházíme perfektně, mamka mě podporuje víc jako člověk, táta po pracovní stránce.

 

Je nějaký rozdíl v tom, když se člověk proslaví na Instagramu a Tik Toku?

Největší rozdíl je v tom, že Tik Tok je teď nejvíc trendy. Soudím podle toho, kolik lidí přijde na akci. Instagram je trendy několik let, používá ho hodně lidí, ale na Tik Toku jsou odhadem dva miliony aktivních účtů v ČR a soudím, že každý mladý člověk ho dnes má.

 

Je osobnější. Instagram je perfekcionistická sociální síť, každý tam prezentuje to nejlepší ze sebe, Tik Tok je taková lidštější, postavená na videu, takže člověk ukáže víc ze svý osobnosti.

 

Ve svém úvodním videu na YouTube říkáš, že chceš změnit svět k lepšímu. Jak toho chceš dosáhnout?

To je strašně záludná otázka. Samozřejmě když teď řeknu, že jako influencer chci lidi pozitivně motivovat, tak to budou brát jako srandu. Možná jsem to neformuloval správně, ale za tou myšlenkou si stojím.

 

Prezentuju ji tak, že chci působit na internetu tak, aby nikdo nemohl říct: „Adame, ty jsi udělal něco špatnýho vůči společnosti.“ Nikdy nebudu nikomu veřejně nadávat, nikdy nebudu mluvit sprostě, nikdy nebudu někoho hanit. Vůbec tohle nechci roznášet po internetu.

 

Zla na internetu je čím dál víc. Když teď mám tu možnost a obrovskou skupinu lidí, která mě sleduje, chci ukázat, že člověk může být mladej, úspěšnej a nemusí se chovat jako kretén, pardon.

 

Co by byla první věc, kterou bys mohl na světě změnit? Jakýkoli problém.

Těch problémů je mraky. Začal bych tím, co se mě dotýká, s čím se setkávám. Každý den, když jsem v obchodním centru, tak čelím různým takovým „hej to je on, pojďme s ním dát fotku“. Já chápu, je to nějaká senzace a s každým se vyfotím, to je úplně normální věc. Ale někdy si říkám, že by se ti lidé mohli vcítit do někoho druhého.

 

Teď jsem sebestředný, myslím to vůči sobě, ale je to věc, která štve spoustu lidí. Ty, když půjdeš po ulici a někdo po tobě bude řvát „hej to je Tony, podívej se na něj“, tak ti to taky nebude příjemné.

 

Adam Kajumi: Mé nehodě se každý smál, ale nikdo nepomohl. Někteří youtubeři jsou na tom psychicky bídně (Rozhovor)

 

A oni takto po tobě pokřikují?

Není to přímo na mě, ale je to takové tajné, že to jakoby máš slyšet, respektive nemáš. Jde o to, že pokud člověk něco chce, tak ať pozdraví a normálně řekne, co chce. Ale šeptat si za zády, to by asi opravdu nikomu nebylo příjemné.

 

A jak to změnit?

To je výchova asi. Snažím se to říkat ve streamech, že mi to vadí.

 

Když vidíš někoho známého, koho jsi neviděl nikdy v reálu, tak na to upozorníš…

…tak třeba máš takovou potřebu to sdílet s kamarádama, že jsi ho viděl a oni ne. Lidi na tajňačku dokonce vytahují telefon.

 

A pokud bychom se měli bavit o nějakém vážnějším problému?

Do budoucna bych chtěl podniknout nějakou misi do Afriky. To už dělá můj táta, on jezdí s českou armádou do Afghánistánu a dalších států a pomáhá tam. Chtěl bych o tom natočit dokument, ať se to dostane do širšího povědomí a mohla se vytvořit sbírka.

 

Ale na to je ještě brzo, nejsem psychicky připravený. Když jsem byl na poznávací cestě v Asii, tak jsem tam viděl příběhy malejch dětí. Zlomená ruka je u nás banalita, ale tam mu srostla naopak. Nefunguje to jako v Česku, není tam zdravotní pojištění, a kdo pochází z chudé rodiny, která žebrá o jídlo, tak i taková banalita je problém.

 

Tento příběh ve mně probudil šílené emoce, a proto, až budu mít víc možností, tak bych chtěl přispět k nějaké změně.

 

Setkal ses se šikanou ve škole?

 

Článek můžeš dočíst jen s aktivním REFRESHER+
VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 99.00 Kč měsíčně

Co se dozvíš po odemknutí?

 • Proč je Adam Kajumi jeden z nejoblíbenějších influencerů;
 • jak se snaží čelit nenávisti;
 • co byl nejhorší komentář, který mu kdo kdy napsal;
 • co si o jeho tvorbě myslí rodiče;
 • jaký je běžný den mladého musera;
 • jestli chce rozjet hudební kariéru;
 • proč si myslí, že jsou influenceři umělci.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Ohodnoť článek
1
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.