Plánem je přesvědčit je, aby své aplikace nahrávali i do čínského obchodu Huawei App Gallery.
Nový Huawei Mate 30 měl tvrdě konkurovat novým iPhonům, ale z jeho špičkových technických parametrů zřejmě evropští zákazníci nebudou mít vůbec nic.
Čínský výrobce totiž na základě sankcí nemůže přistupovat k androidovému obchodu Google Play a jeho aplikacím. Do telefonu by sis tedy nestáhl Facebook, Instagram, ani nic podobného.
Forbes naznačuje,že Číňané plánovali tento zákaz obejít malým trikem. Mate 30 měl mít odemčený tzv. bootloader, tedy jádro smartphonu, což by zkušenějším uživatelům umožňovalo chybějící propojení na služby od Googlu dodatečně doinstalovat a telefon tak uvést do stavu, na jaký jsou zvyklí.
Nakonec se to ale pravděpodobně nestane. Podobné flashování smartphonů totiž můžeme považovat za již překonanou kratochvíli pro geeky. Majorita zákazníků v posledních letech raději začala dávat přednost iPhonům či Androidům, které fungují již po vybalení z krabice a o aktualizace na nové verze systému se také stará výrobce.
Podobný zásah navíc vždy přináší i riziko chyby a trvalého poškození smartphonu.
Is not just any phone HUAWEI Mate30 Pro is killing the game pic.twitter.com/VDaKE1zxyA
— IG:laphiimari (@Colourphuza) September 23, 2019
Huawei proto podle Android Central vytáhl plán B. Do svého nového mobilu přidá vlastní obchod s aplikacemi App Gallery, který by měl populárnějšímu Google Play konkurovat.
Samozřejmě, problémem je fakt, že aktuálně obsahuje pouze přibližně 45 tisíc aplikací. Firma proto podle slov svého šéfa Richarda Yu vyčlenila až 1 miliardu dolarů, kterou rozdá mezi vývojáře v rámci odměny za to, že kopie svého softwaru kromě Google Play a App Store vloží i do Huawei App Gallery.
Ani tak ale není jasné, co bude s Huaweiem v budoucnosti. Podobně ovlivněny totiž mohou být i jeho další smartphony a rozjet vlastní alternativu k Applu a Googlu se nepodařilo ani takovému gigantovi, jakým je Microsoft.