Lépe vypadá, šetří tvé oči a je méně náročný na baterii.
Možná jsi postřehl, že vývojáři mobilních aplikací začínají stále častěji nabízet možnost přepnout na tmavé pozadí nebo tzv. noční režim.
Dark Mode už má nejnovější operační systém iOS 13 na iPhonech, pár týdnů na něj láká Instagram a podle několika spekulací se připravuje také Facebook.
Jaký je ale důvod? Moderní AMOLED a OLED displeje pracují tak, že při zobrazování černé barvy konkrétní pixely obrazovky úplně vypnou. Černá je tak „skutečně černá”, což přináší parádní kontrast, zvýrazní fotografie, které vidět být mají a v neposlední řadě šetří nějaká tá procenta tvé baterie.
Web Wccftech píše, jak výrazné to může být. YouTube kanál PhoneBuff totiž do černého módu přepnul nový iPhone 11 Pro Max a podrobil ho robotickému testu spouštění systémových aplikací spolu s YouTube, Twitterem a dalším softwarem, který tmavé prostředí podporuje.
Výsledek prý trochu zkreslil fakt, že nové iPhony už procenta baterie v pravém horním rohu neukazují stále, výpočet ale určil, že úspora energie díky černým, ale i obecně tmavším barvám jako šedá může být až 30 %.
To znamená, že ti tvůj mobil vydrží až o třetinu déle. Samozřejmě, takový benefit získáš pouze na iPhonech a konkurenčních smartphonech s AMOLED nebo OLED obrazovkou. Podsvícení LCD panelů (například i v nejlevnějším iPhonu 11) svítí stále stejně, nezávisle na zobrazovaných barvách.