Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
2. ledna 2020 20:40
Čas čtení 3:44
Vojtěch Vanda

Od islámu přes křesťanství k judaismu. Afroamerický raper vyměnil drogy a gang za rap o Bohu a přestěhoval se do Izraele

HUDBA IZRAEL RAP
Uložit Uložené

Smutné dospívání měl seattleský rodák, dnes vystupující pod jménem Nissim Black. Jeho hudba jej však provedla třemi světovými vírami, drogami a gangsterským životem k ultra-ortodoxnímu judaismu. Ani jako konvertita se však rapu nevzdal.

Jeho příběh je unikátní, přestože zas tak unikátně nezačíná. Pojednává o mladém afroamerickém muži ze severozápadu Spojených států, konkrétně ze Seattlu ve státě Washington, který se od svých nejtitěrnějších krůčků setkával s drogami, gangy a násilím. Což nakonec vyústilo v to, že o tom začal rapovat.

Doporučeno
Proč američtí rapeři umírají tak mladí? Proč američtí rapeři umírají tak mladí? 9. prosince 2019 18:38

Osud jej ale nakonec zavál daleko. Přes spoustu hledání a následnou cestu víry se ocitl na tom nejméně pravděpodobném místě, kde momentálně dělá tu nejméně obvyklou věc. Jako muž černé pleti se stal ortodoxním židem a žije v Izraeli, hip-hopu se ale kupodivu nevzdal. Naopak.

Svými košer řádky obšťastňuje životy dalších židů. Daří se mu víc než kdykoliv dřív. A přestože je opravdové válce mnohem blíže než v Americe, jeho dny se staly mnohem bezpečnějšími. Pojďme se podívat, jak Nissim Black, jak zní jeho jméno, našel na blízkém východě rapovou slávu, rodinu a Boha. 

Jako většině zajímavých životních příběhů, tak ani tomu, který si prožil muž s občanským jménem Damian Jamohl Black, se nevyhnuly vrcholy ani pády. Jeho dětství byly jenom drogy. Sám se v rozhovoru pro The Guardian svěřil reportérce, že marihuanu začal kouřit už v devíti letech. Na což navázal ve dvanácti letech prodejem drog. Živnou půdu k takovému rozhodnutí nemusel hledat na ulici. Vše, co k tomu potřeboval, našel doma.

Doporučeno
„Feťák atmosfér“ Paulie Garand prý s novým projektem přechází do jiné éry. Podle nás ale dealera nezměnil „Feťák atmosfér“ Paulie Garand prý s novým projektem přechází do jiné éry. Podle nás ale dealera nezměnil 24. května 2024 13:00

„Mí rodiče byli dealeři, já jsem byl pouliční dítě. Pamatuji si, že když jsem přicházel ze základky domů, viděl jsem kila různých drog po stolech. Náš dům byl takovým překladištěm,“ svěřil se v dokumentu od Noisey moderátorovi  Chuckiemu Lothianovi, známějšímu pod pseudonymem Chuckie Online.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
 • Přístup k benefitům
 • Méně reklam
 • 150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
 • Všechny možnosti předplatného Mám slevový kód
  Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
  Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
  a čti vše bez omezení
  Přidej se k předplatitelům
  nebo Odemkni článek přes SMS
  Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 78937 a dočti tento článek.
  Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
  Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
  POSLAT SMS
  Domů
  Sdílet
  Diskuse