Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Nepodařilo se uložit změny. Zkus se nově přihlásit a zopakovat akci.
V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Pro kterou známou osobnost pracoval člen triády?
Styky s mafií se chlubí jen málokdo. Možná i proto některé celebrity na údajné kontakty s podsvětím odpovídají vyhýbavě, nebo je rovnou popřou. Opakem je ale například takový James Caan, známý jako Sonny Corleone z filmu Kmotr.
Caan vztah s odsouzeným mafiánem nejen přiznal, ale dokonce o něm řekl, že je „dobrým kamarádem, kterého by si přál každý“. V článku jsme se podívali na známé osobnosti, které jsou spojované s mafií více způsoby. Gangsteři byli jejich přáteli, rodinou, údajnými milenci či spolupracovníky v byznysu.
V tomto článku se dozvíš:
Proč James Caan (Kmotr) obhajoval souzeného mafiána
Koho si údajně objednal na vystrašení hereckého kolegy Joea Pesciho
Jak se Robert De Niro postavil k fotografii s mafiánským zabijákem
Se kterým gangsterem se chtěl setkat kvůli natáčení Goodfellas
Jak se mafiáni smáli Stevenu Seagalovi
James Caan
Osmdesátiletý James Caan si zahrál ve velkém množství filmů, avšak jeho pravděpodobně nejznámější postavou je Sonny Corleone z legendárního snímku Kmotr. Ovšem tento filmový gangster udržoval kontakt s podsvětím i v reálném životě. Mezi jeho blízké přátele patří Andrew Russo, přezdívaný Andy, který je významným členem mafiánské rodiny Colombo.
Přátelství herce a mafiána vyšlo na povrch v roce 2011, když Andyho zadržela policie. Podle Daily Mail se herec nabídl, že za gangstera zaplatí kauci a otevřeně o něm mluvil jako o velmi blízké osobě, které si velmi váží. Své pevné přátelské pouto mimo jiné zapečetili tím, že se tento vysoko postavený mafián stal kmotrem Jamesova syna Scotta.
Navzdory všem obviněním vůči Andymu Russovi se James Caan od mafiána nepřestal distancovat. Právě naopak. V dopise, který poslal soudu, gangstera nazval „dobrým kamarádem, kterého by si přál každý,“ cituje jeho vyjádření Zee News. Dle jeho slov se s ním zná už od roku 1972 a považuje ho za „neuvěřitelného tátu, dědu i pradědu“.
Prohlásil, že je ochoten „vzdát se čehokoliv, co by soud přijal jako kauci“. Ovšem soudce jeho návrh zamítl, mafiána prohlásil vinným za vydírání a poslal ho na 33 měsíců za mříže. V roce 2013 byl Andy Russo propuštěn na svobodu.
Ovšem James Caan údajně udržoval vztahy i s dalšími mafiány. O dobrých vztazích herce s podsvětím hovořil například gangster Anthony Fiato alias The Animal. Z jeho tvrzení vyplývá, že si u něho James Caan objednal „službu“, ve které měl za úkol vystrašit známého herce Joea Pesciho (známý z filmů The Irishman, Goodfellas, Raging Bull).
Spor mezi Caanem a Pescim vznikl pravděpodobně kvůli tomu, že Pesci nezaplatil účet 8 000 dolarů za hotel. Jeho tvrzení má podle Anthonyho Fiata potvrzovat nahrávka, kterou údajně disponuje FBI. Mafiánovu výpověď ovšem popřel mluvčí Jamese Caana. Herec by prý nic takového neudělal, protože jsou s Pescim nejlepší přátelé. Anthony Fiato se domnívá, že navzdory jejich přátelství se tehdy mohli pohádat.
Robert De Niro
Další slavný herec z gangsterských filmů musel veřejnosti vysvětlovat své údajné spojení s jedním členem mafie. Toto podezření vzniklo poté, co v Daily News zveřejnili fotografii, na které je Robert De Niro a mafián Anthony Ruggiano, přezdívaný Fat Andy, který vraždil pro rodinu Gambinových. Snímek byl pořízen na place filmu Analyze This. Zdroj New York Daily News uvedl, že dvojici seznámil gangster Anthony Corozzo, který působil ve filmu jako komparzista.
Přidej se do klubu Refresher+ již od 125 Kč 25 Kč
Co se dozvíš po odemknutí?
Co udělal Steven Seagal, když ho vydíral jeho spolupracovník spojovaný s mafií
S kým si užila údajný románek Elizabeth Hurley
Jak měl Frank Sinatra údajně seznámit mafiánského bosse s prezidentem USA
Kdo ze Sinatrovy rodiny patřil do podsvětí
Jak se jméno Donalda Trumpa spojuje s triádou a mafií v New Yorku či Atlantic City
Na scéně se mimochodem Anthony Corozzo objevil i ve filmu A Bronx Tale, kde si také zahrál Robert De Niro. Ve snímku Analyze This hraje Robert De Niro tvrdého mafiána. Média se proto začala domnívat, že se herec mohl od gangstera Anthonyho Ruggiana učit, jak takového zločince nejlépe ztvárnit.
Avšak hercův mluvčí Stan Rosenfeld, hájil Roberta De Nira se slovy, že si fotografii s mafiánem nepamatuje, informuje Express. Zda se k bližšímu kontaktu s mužem z podsvětí styděl přiznat, nebo tvrdil pravdu, zůstává záhadou. Anthony Ruggiano už ale nemůže tuto informaci potvrdit, ani vyvrátit. V roce 1999, krátce po natáčení filmu Analyze This totiž zemřel.
Další De Nirovo spojení (i když neúspěšné) se členem podsvětí se týká gangsterky Goodfellas. Podle portálu The Chicago Syndicate měl herec při natáčení známého filmu údajně zájem o setkání s gangsterem Jamesonem Burkeem, kterého v příběhu hrál. Odsouzený mafián se ale s Robertem De Nirem údajně setkat nechtěl.
Populární Robert De Niro do světa zločinu sice, mimo filmová plátna, nikdy nepatřil, ačkoli v mladých letech rozhodně „nesekal dobrotu“. Jako teenager se stal členem pouličního gangu, ve kterém si podle Vanity Fair vysloužil přezdívku Bobby Milk, jelikož měl pleť bílou jako mléko.
Steven Seagal
Hvězda „céčkových“ a „béčkových“ akčních filmů Steven Seagal dlouhé roky spolupracovala na svojí tvorbě s byznysmenem Juliusem Nassem, který mu pomáhal s financováním jeho snímků. Společně založili firmu Seagal-Nasso Productions, píší The Los Angeles Times. Herec si údajně po celou dobu neuvědomoval, že je Julius napojený na mafiánskou rodinu Gambinových.
Určitě to ale zjistil krátce poté, kdy se v roce 2000 rozhodl, že skončí s násilnými filmy. Podle The Independent to učinil z důvodu, že se stal buddhistou. Právě v tu dobu ho údajně začali na žádost Juliuse vydírat.
Seagal tvrdil, že mafián Anthony Ciccone od něho požadoval vyplatit 150 000 dolarů za každý film, který s Nassem natočil. Nakonec souhlasil, že s ním zkusí znovu pracovat a podle The Huffington Post poslušně odevzdal 500 000 až 700 000 dolarů. Podle Seagala mu měl jeho spolupracovník Nasso oznámit, že pokud by jim nevyhověl, tak by ho zabili, uvádí CBS News. Herec později proti mafiánům svědčil u soudu.
Podle prokurátora měli o vydírání svědčit i záznamy z odposlechu mezi gangstery, kteří se bavili nad tím, jak slavného akčního hrdinu vystrašili. Na otázku, proč to hned nenahlásil FBI, Seagal odpověděl, že „v takové situaci mu nemohli pomoci a ochránit ho“. To je důvod, proč ze začátku vyhledal gangstera Angela Prisca. Doufal, že mu pomůže spory urovnat. Nakonec případ přeci jen skončil u soudu. Obhajoba argumentovala tím, že nešlo o žádné vydírání, ale že Seagal skutečně Nassovi dlužil peníze. Juliuse Nasse ve věci odsoudili na rok odnětí svobody.
Elizabeth Hurley
Některé ženy přitahují mocní muži, kteří často balancují na hranici zákona, či zákony záměrně porušují. Z českých lužin a hájů je příkladem třeba Ludwica Jonáková, manželka krále českého podsvětí 90. let, Ivana Jonáka. Ze slovenských vod je vhodným příkladem poslankyně Petra Krištúfková, která má dítě s dnes už zesnulým mafiánem Robertem Diničem. V rámci hollywoodských ženských osobností si románek s gangsterem údajně užila Elizabeth Hurley (známá z filmů Austin Powers, či Smlouva s ďáblem)
Podle New York Post si údajně její srdce získal v roce 2001 Dominic Montemarano alias Donnie Shacks, který podobně jako Andy Russo (kamarád herce Jamese Caana) pracoval pro rodinu Colombových. Donnieho v minulosti poslal soud za vydírání na 11 let do vězení. Elizabeth Hurley ale jeho kriminální činnost zřejmě moc netížila. O jejich údajném partnerském vztahu se píše i v knize Breakshot: A Life in the 21st Century American Mafia (mrkni na stranu 439).
Dvojici na veřejnosti přistihli v Beverly Hills při vřelém objímání a držení se za ruce. To ovšem nelze považovat za důkaz jejich romantického vztahu. Vzhledem k mafiánově tehdejší snaze investovat do filmového byznysu, mohlo jít pouze o přátelská setkání. Na otázky novinářů, v době jejich scházení, mluvčí Elizabeth Hurley reagoval se slovy, že mají pouze kamarádský vztah, uvádí IMDb. V každém případě si ale herečka a producentka musela být vědomá, s jakou osobou se vídá.
Frank Sinatra
Zpěvák Frank Sinatra je mimo svého pěveckého talentu známý i skutečně všestranným propojením na podsvětí v USA. Podle knihy Chrise Rojeka s názvem Frank Sinatra (mrkni na stranu 78) se ke gangsterům řadila i jeho rodina, konkrétně pak jeho strýc Babe Garavante, který údajně pracoval pro mafiána Willieho Morettiho.
V roce 1921 jeho strýce odsoudili za to, že se zapojil do pokusu o loupež jakožto řidič auta, který měl odvézt spolupachatele z místa činu. Při této loupeži zahynul jeden člověk. Dokumenty FBI ovšem spojují Franka Sinatru s dalšími mafiány, se kterými udržoval v dospělosti vřelé přátelství.
Začátkem 40. let 20. století se spřátelil s mafiánem jménem Charles Fishetti alias Trigger Happy, kterému často obstarával lístky na různé sportovní události. Bez jakéhokoli nároku na odměnu mu i nadále pomáhal s reklamou na některé jeho podniky a pěvecky vystupoval v jeho hotelu. Zkrátka a jednoduše svojí popularitu využil k tomu, aby mu v každém ohledu pomohl.
Jeho propojení s mafií se však netýkalo pouze pokrevní rodiny a kamarádů, ale také jeho první manželky Nancy Barbato. Ta byla sestřenicí jednoho z gangsterů pracujících pro Willieho Morettiho. Na Sinatrových koncertech se často objevovali mafiánští bossové jako například Carlos Marcello (New Orleans), Santos Trafficante (Florida) a spousta dalších. Frank Sinatra taky vystupoval pro jednoho z nejslavnějších amerických mafiánů Charlese Luciana alias Luckyho.
Spolupráci Sinatry na nelegálních činnostech mafie se sice nepodařilo nikdy dokázat, je ale jasné, že měl mezi gangstery mnoho přátel. Mezi ně patřil i Bugsy Siegel nebo chicagský boss Sam Giancana. Jak uvádí portál History, zpěvák údajně představil mafiána Giancanu i prezidentovi J. F. Kennedymu. Výše uvedení mafiáni jsou ale jen ukázkou dlouhého seznamu gangsterů, se kterými Frank Sinatra udržoval kontakt. Pokud bychom chtěli vyjmenovat všechny, pravd
Donald Trump
David Cay Johnston, investigativní novinář, oceněný Pulitzerovou cenou, ve svém článku poukazoval na propojení Donalda Trumpa s mafiánským šéfem z Atlantic City, Nicky Scarfem. Podle federálních prokurátorů a Státní komise pro vyšetřování v New Jersey, Donald Trump a mafián Nicky Scarfo komunikovali prostřednictvím svých lidí – advokáta Harveyho I. Freemana (za Trumpa) a Kena Shapira (za Nickyho Scarfa).
Donald Trump od mafiána Nickyho později odkoupil jistou nemovitost za dvojnásobek její tržní hodnoty. David Marcus z konzervativního online magazínu The Federalist píše, že za dvojnásobnou sumu Trump odkoupil i bar od mafiána Salvatore Testy (dnes na místě baru stojí Trump Plaza Hotel and Casino). Můžeme jen předpokládat, že zkušený byznysmen Donald Trump musel moc dobře vědět, s jakými pány uzavírá obchody.
The Huffington Post se u Atlantic City pozastavil i nad Trumpovým kasinem Taj Mahal, ve kterém na pozici viceprezidenta pro zahraniční marketing obsadil Dannyho Leunga – „významnou postavu asijského organizovaného zločinu“. Ten konkrétně patřil do hongkongské triády 14K.
Od Atlantic City se dále přesuneme do Velkého jablka – New Yorku. Některé z budov Donalda Trumpa ve městě postavila společnost S&A Concrete Co., kterou z části vlastnil šéf mafiánské rodiny Genovese Anthony Salerno, přezdívaný Fat Tony.
Tuto dvojici kromě staveb spojuje i advokát Roy Cohn, který Anthonyho Salerna a Donalda Trumpa zastupoval v individuálních sporech. Podle anonymního zdroje Waynea Barretta z knihy Trump, The Deals and the Downfall, se mafiánský boss a Trump sešli v roce 1983, u jejich společného advokáta Roye Cohna.
The Daily Beast napsal, že Donald Trump obvinění od spisovatele Waynea Barnetta odmítá, přičemž jeho knihu nazval „nudnou, nefaktickou a velmi nepřesnou“. Pochopitelně, i kdyby spisovatel říkal pravdu, je celkem jasné, že by se Donald Trump bez jednoznačných důkazů k věci nikdy nepřiznal.