Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
10. února 2021 12:11
Čas čtení 1:27
Tereza Šnajdrová

Aplikaci Clubhouse odevzdáváš všechny své kontakty. Zrušení účtu je takřka nemožné

NEWS
Uložit Uložené

O tom, jak je na tom Clubhouse s bezpečností a zacházení s osobními daty uživatelů, již nyní existují vážné pochyby.

Clubhouse se během několika týdnů stal jednou z nejpopulárnějších aplikací mezi marketéry, sociálními stratégy, novináři, ale také dalšími vlastníky iPhonů. Platforma, která v zahraničí existuje již delší dobu, podle Lupy zaznamenala obrovský boom poté, co se v jedné z místností rozpovídali Elon Musk či Ashton Kutcher.

Věděl jsi ale, že používáním appky jí opakovaně poskytuješ všechny své kontakty? A jak to vlastně Clubhouse má s ochranou soukromí?

Doporučeno
Elon Musk rozbil novou sociální síť Clubhouse, jeho slova o Bitcoinech a cestě na Mars streamovaly desetitisíce lidí Elon Musk rozbil novou sociální síť Clubhouse, jeho slova o Bitcoinech a cestě na Mars streamovaly desetitisíce lidí 1. února 2021 10:43

Věděl jsi, že pokud Clubhousu povolíš přístup k tvému telefonu, což například pro zasílání pozvánek udělat musíš, tak mu opakovaně odevzdáváš všechny svoje kontakty a telefonní čísla? Přitom v Podmínkách užívání appky se dozvíš maximálně to, že „vaše kontaktní údaje a (pokud se rozhodnete poskytnout nám přístup) vaše údaje z adresáře používáme k doporučení dalším uživatelům a obsah, o který se zajímáte, slouží k doporučení vašeho účtu a obsahu ostatním.

Domů
Sdílet
Diskuse