Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. prosince 2021 9:15
Čas čtení 0:59
Vojtěch Vanda

Chilský parlament schválil sňatky stejnopohlavních párů

Chilský parlament schválil sňatky stejnopohlavních párů
Zdroj: Pexels/Ivan Samkov
NEWS LGBTQ+ LIDÉ
Uložit Uložené

LGBTQ+ komunita slaví ve státě, ve kterém se ještě na přelomu tisíciletí nebylo možné rozvést.

Chilský parlament jasnou většinou odsouhlasil zákon, jenž umožňuje vstup do manželství stejnopohlavním párům. V úterý prošla legislativa oběma komorami. Legislativní novela navíc umožňuje těmto párům adopci dětí. Registrované partnerství přitom v zemi platí teprve od roku 2015, informuje BBC.

Doporučeno
Španělsko uzákonilo státem hrazené služby asistované reprodukce pro lesby, transgender a nebinární osoby Španělsko uzákonilo státem hrazené služby asistované reprodukce pro lesby, transgender a nebinární osoby 23. listopadu 2021 17:05

Dříve silně konzervativní katolická země, v níž se teprve v roce 2004 umožnil heterosexuálním párům klasický rozvod, nyní schválila stejnopohlavním párům, aby se mohli vzít. Zákon, za který tamní LGBTQ+ komunita agituje od roku 2017, tak stojí nyní před poslední překážkou – potřebuje podpis prezidenta Sebastiána Piñery, jenž však novelu dříve podpořil.

Domů
Sdílet
Diskuse