Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
16. března 2022 11:10
Čas čtení 2:40
Ilona Hobzová

12 predikcí Francise Fukuyamy: Jak dopadne válka na Ukrajině a co bude s Vladimirem Putinem

12 predikcí Francise Fukuyamy: Jak dopadne válka na Ukrajině a co bude s Vladimirem Putinem
Zdroj: Flickr/Fronteiras do Pensamento
NEWS VÁLKA NA UKRAJINĚ
Uložit Uložené

Politolog a filosof Francis Fukuyama v článku pro server American Purpose rozepsat dvanáct predikcí ohledně vývoje války na Ukrajině.

Americký spisovatel, politolog, filozof a autor oceňovaného díla Konec dějin a poslední člověk Francis Fukuyama napsal článek, ve kterém přišel s dvanácti předpověďmi o tom, jak podle něj dopadne ruská invaze na Ukrajinu a jaké bude mít důsledky.

Fukuyamův článek s dvanácti předpověďmi vyšel na serveru American Purpose už 10. března. Autor celý text nazval Příprava na porážku

1. Rusko směřuje k naprosté porážce

„Rusko na Ukrajině směřuje k naprosté porážce. Ruské plánování bylo nekompetentní, založené na mylném předpokladu, že Ukrajinci jsou Rusku nakloněni a že jejich armáda se zhroutí okamžitě po invazi,“ napsal Fukuyama. Putin podle něj do invaze poslal většinu armády a v současné chvíli nemá žádné rezervní síly, které by ještě mohl na Ukrajinu poslal. „Ruské jednotky uvízly mimo různá ukrajinská města, kde čelí obrovským problémům se zásobováním a neustálým ukrajinským útokům,“ uvedl spisovatel.

Domů
Sdílet
Diskuse