Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
18. března 2022 7:00
Čas čtení 6:05
Tereza Patočková

Technicky nejnáročnější byly klipy Ektora a Kontrafaktu. S rapery je to hodně o diplomacii, říká režisér videoklipů Rublev

Technicky nejnáročnější byly klipy Ektora a Kontrafaktu. S rapery je to hodně o diplomacii, říká režisér videoklipů Rublev
Zdroj: Se svolením Nikity Rubleva
KULTURA ČESKÝ RAP KONTRAFAKT RAP
Uložit Uložené

Rozhovor s Nikitou Rublevem, režisérem rapových klipů.

Ve dvaceti už Nikita Rublev točí a režíruje klipy největším raperům v Česku i na Slovensku. Od prvního behind the scenes videa se dostal až k poslednímu klipu Kontrafaktu. Za vším, co dnes dělá, stál podle Nikity jeden dárek ke čtrnáctým narozeninám.

Kdy jsi začal poprvé natáčet?

Bylo mi 14 a začínal jsem točit od roku 2015, to jsem dostal k narozeninám kameru a tím se to celé spustilo. Čekal jsem, že dostanu od dědy buď GoPro nebo zrcadlovku, dostal jsem zrcadlovku a na ní začal všechno točit. Další čtyři roky jsem ale k hudbě neměl nijak blízko. Potom jsem točil freestyle koloběžky, a to už se hudbě začínalo přibližovat. Vybíral jsem písničky, které se mi líbily a bavily mě, pak jsme s klukama točili edity na koloběžkách a ta videa jsem sestříhával do hip/hop hudby.

Kdy sis uvědomil, že je filmařina něco, čemu se chceš plně věnovat? Pamatuješ si nějaký moment, kdy tě to úplně pohltilo?

Natáčet mě bavilo vždycky, ale ten moment toho pohlcení přišel s přechodem do hudebního průmyslu. Dostal jsem se tam díky jednomu natáčení, a to si myslím, že byl ten rozhodující moment.

Studoval jsi něco se zaměřením na film?

Nestudoval, studoval jsem veřejnosprávní činnost. K filmu jsem se všechno naučil sám, ale hodně mi pomohlo, že jsem rok potom, co jsem dostal foťák, jezdil na filmový tábory, kde jsme dělali různé projekty. Nenaučil ses tam toho sice úplně moc, ale nějakým způsobem to pomohlo a byla to zajímavá zkušenost.

Nikita Rublev
Nikita Rublev Zdroj: Se svolením Nikity Rubleva

Bylo točení těžké skloubit se školou?

Škola je pro mě nepodstatná věc. Je to super pro lidi, kteří jdou na obor, kterému se chtějí do budoucna věnovat. Já jsem šel ale na střední, kterou mi z části určili rodiče. Nebyla jiná možnost, tak jsem to nechal plynout, ale ta škola mě absolutně nezajímala. Ten moment uvědomění a pohlcení, o kterém jsem mluvil, přišel právě ve chvíli, kdy jsem byl na střední. Uvědomil jsem si, že natáčení je něco, co chci a budu dělat a škola šla úplně stranou. Bylo mi jedno, co se tam stane, pro mě bylo prostě točení na prvním místě.

Vyzkoušej předplatné REFRESHER+
a čti vše bez omezení
Přidej se k předplatitelům
nebo Odemkni článek přes SMS
Pošli SMS na 90211 s textem CLANEK 111969 a dočti tento článek.
Cena SMS za otevření článků je 89 Kč s DPH. Jak to funguje?
Dočti článek do konce za SMS v hodnotě 89 Kč. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti články bez omezení celý měsíc – předplatné jen za 36 Kč navíc v porovnaní s jedním článkem. Jak to funguje?
POSLAT SMS
Čti bez omezení celý měsíc. Stačí poslat SMS (za 125 Kč). Jak to funguje?
POSLAT SMS

Co se dozvíš po odemknutí?

  • Jak se dostal do rapové komunity a získal si její respekt
  • Jak vypadá proces, při němž vzniká klip
  • Zda by odmítl natočit diss track a proč
  • Za co utratili při natáčení klipu Kontrafaktu desítky tisíc na pronájem
  • Jak probíhá jednání s rapery o výsledné podobě klipu
Domů
Sdílet
Diskuse