Pubické ochlupení někteří považují za nechutné, odpudivé nebo nehygienické. Chloupky ale naopak mohou být i sexy.
Chlupy má každý z nás, ženy, nebinární osoby, muži, starší, mladší, všichni. Jemný či výraznější porost nám raší nejen na rukou a nohou, ale také například na pupíku, zadku, v podpaží či na přirození. Ač se jedná o naprosto přirozenou věc, stále se najdou tací, kteří ochlupení, především pak na ženském těle, považují za něco „neestetického“, „nehygienického“ nebo dokonce „nechutného“.
Ze studie JAMA Dermatology vyplývá, že až 83,8 % amerických žen svůj klín pravidelně holí a pouze 16,2 % své ohanbí nikdy neupravovalo. Společnost v nás vzbuzuje pocit, že kdo v dnešní době nechodí na depilaci, jako by se dopouštěl něčeho nezákonného. Pubické ochlupení je přitom krásné a sexy a neměli bychom se k němu stavět s takovým odporem.
Egypťané považovali holá těla za krásná a čistá. Tento trend změnily až feministky v 70. letech
Kdy vůbec vznikl trend do hladka oholených těl? Mnozí se domnívají, že se veřejnost k ochlupení začala stavět odmítavě až na přelomu 21. století, ale není to tak. Už staří Egypťané věřili, že pouze holá těla jsou čistá a estetická, a to platilo jak pro muže, tak ženy. Symbolem krásy tehdy byla hladce depilovaná Kleopatra, kterou se všichni snažili napodobit a začali se proto zdokonalovat i depilační metody, kterých dnes existuje několik desítek.
Tento trend pak přetrvával i v antickém období (vzpomeň si na antické sochy, které jsou bez jediného chloupku), v renesanci, kdy si ženy dokonce holily i obočí a část čela a ve 40. až 60. letech, s nástupem minisukní a bikin, se tento „normál“ ještě více prohloubil. Žádná žena nechtěla, aby ji zpoza bikin vylézalo pár chloupků. Opravdu by to však bylo tak špatné? Naopak, společnost by možná už tehdy na pubické ochlupení začala nahlížet jinak a mnohé ženy by to ušetřilo traumat, která jsou spojena s tmavým ochlupením.