Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Barbora Volfová
27. července 2022 20:33
Čas čtení 0:59

Bývalý senátor Libor Michálek oznámil kandidaturu na prezidenta

Kategorie:
News
Uložit Uložené
Bývalý senátor Libor Michálek oznámil kandidaturu na prezidenta
Zdroj: Pirátská strana/volně k užití

Svoji kandidaturu sdílel ve středu na webu Srdceprospravedlnost.cz. Oficiálně však kandidaturu neoznámil.

Do prezidentského klání vstupuje další kandidát – bývalý senátor za volební obvod Praha 2 Libor Michálek (Piráti). První kolo prezidentských voleb se bude konat 13. a 14. ledna, druhé se uskuteční 27. a 28. ledna 2023.

Libor Michálek
Zdroj: Pirátská strana/volně k užití
V životopise na webu Pirátské strany Libor Michálek uvádí, že pochází z Náchodu. Studoval v Přerově a na Masarykově univerzitě. Po studiích na přírodovědecké fakultě v Olomouci pracoval na Fondu národního majetku (FNM), kde v roce 1996 poprvé veřejně upozornil na machinace při privatizaci státních podílů. Osm let působil také v Komisi pro cenné papíry.

V roce 2012 byl Michálek za Pirátskou stranou zvolen do Senátu, kde působil do roku 2018. Byl vyhodnocen jako nejaktivnější zákonodárce v předkládání protikorupční legislativy. 

„Mám zkušenosti z prostředí bankovnictví i justice, oblastí, do kterých prezident nejvíce zasahuje. Přes 28 let sloužím naší zemi, Vám občanům. Lidem okradeným ve fondech jsem pomohl navrátit dvě miliardy korun, opakovaně jsem veřejně upozornil na korupci a krádeže. Měl jsem možnost přijmout úplatek 160 milionů korun. Odmítl jsem a z funkce jsem byl odvolán. Šest let jsem pracoval v Senátu a politika mě neušpinila. Naopak. Pomohl jsem k prosazení několika protikorupčních zákonů,“uvádí Michálek na oficiálním webu. 

Svým voličům slibuje, že ví, jak omezit odliv desítek miliard korun do zahraničí a využít je k výstavbě bytů. ČR podle něj nesmí být ve vleku globálních mocností a hráčů. „Budu usilovat o to, aby v EU, v NATO i v OSN prosazovala Česká republika aktivně zájmy našich občanů a nebyla ve vleku globálních mocností a hráčů,“ dodává.

Domů
Sdílet
Diskuse