Toto jsou střípky ze života slavného režiséra, o kterých možná nevíš.
Režiséra Stevena Spielberga asi není potřeba příliš dlouho představovat. Autor Blízkých setkání třetího druhu, E. T. – Mimozemšťana, režisér Čelistí a spoluzakladatel studia DreamWorks. Spielberg je ale také odpůrce česneku, v dětství si prošel nepříjemnou šikanou a na filmovou školu se nedostal. A to hned dvakrát. Toto jsou zajímavosti z režisérova života, které tě rozhodně překvapí.
Steven chtěl vždycky natočit bondovku
Charismatický agent 007 byl pro úspěšného filmaře vždy velkou inspirací (některé vlivy včetně přítomnosti Seana Conneryho můžeme ostatně pozorovat i v Indianu Jonesovi). Steven Spielberg byl tak velkým fanouškem Jamese Bonda, že chtěl sám jednu bondovku natočit.
K producentovi filmů o agentovi s povolením zabíjet Albertu R. „Cubby“ Broccolimu se poprvé dostal přes Rogera Moora na začátku sedmdesátých let. Tehdy jej ale producent odmítl z důvodu nedostatečných zkušeností.
Po fenomenálním úspěchu Čelistí se Spielberg přihlásil znovu, z různých vyhýbavých důvodů opět bez úspěchu. Blízká setkání třetího druhu Stevena motivovala k dalšímu pokusu přihlásit se o bondovku. Následovalo ale další odmítnutí, protože si Broccoli myslel, že by si studio nemohlo Spielberga dovolit.
V šedesáti letech mu diagnostikovali dyslexii
Steven na sobě pozoroval, že má problémy se čtením a se schopností soustředit se na text jako takový. Dyslexii, která mu komplikovala celý život, mu ale diagnostikovali až v šedesáti letech. Samotný režisér svou diagnózu popsal jako poslední dílek skládanky nesrovnalostí ve svém životě.
„Naučit se číst je v mé práci nesmírně důležité. To, co běžnému člověku zabere přibližně hodinu čtení, mi trvá přečíst až tři hodiny,“ popsal Spielberg s tím, že se za pomalé čtení nestydí. Říká, že mu totiž pomáhá text lépe pochopit a absorbovat.