Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
26. listopadu 2022 v 11:00
Čas čtení 2:52
Radim Šlechta Alena Julie Novotná

9 zajímavostí o Stevenu Spielbergovi, které tě překvapí

FILMY A SERIÁLY FILM STEVEN SPIELBERG ZPRÁVY ZE SVĚTA
Uložit Uložené

Toto jsou střípky ze života slavného režiséra, o kterých možná nevíš.

Režiséra Stevena Spielberga asi není potřeba příliš dlouho představovat. Autor Blízkých setkání třetího druhu, E. T. – Mimozemšťana, režisér Čelistí a spoluzakladatel studia DreamWorks. Spielberg je ale také odpůrce česneku, v dětství si prošel nepříjemnou šikanou a na filmovou školu se nedostal. A to hned dvakrát. Toto jsou zajímavosti z režisérova života, které tě rozhodně překvapí.

Spielberg
Zdroj: Getty Images Europe/Dave J Hogan/Contributor

Steven chtěl vždycky natočit bondovku

Charismatický agent 007 byl pro úspěšného filmaře vždy velkou inspirací (některé vlivy včetně přítomnosti Seana Conneryho můžeme ostatně pozorovat i v Indianu Jonesovi). Steven Spielberg byl tak velkým fanouškem Jamese Bonda, že chtěl sám jednu bondovku natočit.


K producentovi filmů o agentovi s povolením zabíjet Albertu R. „Cubby“ Broccolimu se poprvé dostal přes Rogera Moora na začátku sedmdesátých let. Tehdy jej ale producent odmítl z důvodu nedostatečných zkušeností.


Po fenomenálním úspěchu Čelistí se Spielberg přihlásil znovu, z různých vyhýbavých důvodů opět bez úspěchu. Blízká setkání třetího druhu Stevena motivovala k dalšímu pokusu přihlásit se o bondovku. Následovalo ale další odmítnutí, protože si Broccoli myslel, že by si studio nemohlo Spielberga dovolit.

Doporučeno
Zažil šikanu, často se bál a nevzali ho na režii. Toto je „věčné dítě“ Steven Spielberg Zažil šikanu, často se bál a nevzali ho na režii. Toto je „věčné dítě“ Steven Spielberg 25. listopadu 2022 v 6:00
Sean Connery Daniel Craig Pierce Brosnan James Bond
Zdroj: United Artists/MGM

V šedesáti letech mu diagnostikovali dyslexii

Steven na sobě pozoroval, že má problémy se čtením a se schopností soustředit se na text jako takový. Dyslexii, která mu komplikovala celý život, mu ale diagnostikovali až v šedesáti letech. Samotný režisér svou diagnózu popsal jako poslední dílek skládanky nesrovnalostí ve svém životě.


„Naučit se číst je v mé práci nesmírně důležité. To, co běžnému člověku zabere přibližně hodinu čtení, mi trvá přečíst až tři hodiny,“ popsal Spielberg s tím, že se za pomalé čtení nestydí. Říká, že mu totiž pomáhá text lépe pochopit a absorbovat.

Přidej se do klubu REFRESHER+
Základní
125 Kč
Účtuje se jednou za 4 týdny
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Méně reklam
150 kreditů každé 4 týdny na nákup benefitů
Roční
1 250 Kč
Účtuje se jednou za rok
Přístup k prémiovým článkům
Přístup k benefitům
Úplně bez reklam
2 000 kreditů ihned na nákup benefitů
Sdílení článků kámošům a kámoškám
Všechny možnosti předplatnéhoMám slevový kód
Dokončením souhlasím s pravidly a podmínkami portálu Refresher.
Domů
Sdílet
Diskuse