Lifestylový obsah, který inspiruje, vzdělává i baví, najdeš na webu Refresher.
Články o módě, hudbě, sportu či jiných zajímavostech najdeš na webu Refresher. Čti rozhovory se zajímavými osobnostmi, otestuj se v kvízech, načerpej inspiraci, co sledovat, poslouchat nebo jaké trendy právě letí. Sleduj lifestylový obsah na webu Refresher.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na www.refresher.cz
Ilona Hobzová
28. listopadu 2022 10:22
Čas čtení 0:58

Česko darovalo Ukrajině zdravotnický materiál za 85 milionů korun

Kategorie:
Česko
Uložit Uložené
Česko darovalo Ukrajině zdravotnický materiál za 85 milionů korun
Zdroj: TASR/AP

Česko navíc Ukrajině darovalo přes 90 000 balení léků za desítky milionů korun.

Česko darovalo Ukrajině od začátku konfliktu zdravotnický materiál za 85 milionů korun. Na pomoc poslalo lůžka, držáky pro infuze, kolečková křesla, matrace, polštáře i obvazový materiál.

Na Ukrajinu zamířil nevyužitý materiál 

Na Ukrajinu zamířily ze skladů Správy státních hmotných rezerv (SSHR) také stříkačky a jehly, které Česko v roce 2021 nakoupilo za téměř pět milionů korun z Číny z důvodu pandemie onemocnění COVID-19, a nevyužilo. „Tam jsme posílali všechny naše zásoby, které jsme měli – které zůstaly i z covidu – to znamená, že jsme tam museli poslat i tyto integrované jehly a stříkačky,“popsal Radiožurnálu předseda hmotných rezerv Pavel Švagr.

Odvezené zásoby ze státních rezerv však SSHR nedoplnila. Muselo by ji o to požádat Ministerstvo zdravotnictví ČR, a to se podle Švagra nestalo. Daný resort to prostřednictvím svého mluvčího Ondřeje Jakoba odmítl komentovat: „Jde o informace z krizového plánu Ministerstva zdravotnictví, tedy o zvláštní skutečnosti, a proto je Ministerstvo zdravotnictví nemůže poskytovat.“ Česko navíc Ukrajině darovalo i přes 90 000 balení léků za desítky milionů korun.

3. května 2024 16:55 Čas čtení 1:36 Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš? Česká Wikipedie slaví narozeniny, je 28. nejobsáhlejší na světě. Co dalšího o ní (ne)víš?

Situace na Ukrajině se v důsledku ruských útoků zhoršuje. Těm nejpotřebnějším už od začátku války stále pomáhá nezisková organizace Člověk v tísni, která se zaměřuje hlavně na humanitární pomoc. „Dodáváme potraviny a pitnou vodu a provádíme drobné a střední opravy domů, abychom lidem pomohli přežít zimu. Zároveň se věnujeme vzdělávání a obnově škol v Sumské oblasti,“uvedla organizace. Formou sbírky Člověka v tísni přispívají i lidé v Česku. Ke 21. listopadu poslali už více než dvě miliardy korun. 

Domů
Sdílet
Diskuse