Pedra Pascala snad nikdo na internetu neoznačí jinak než daddy. Přečti si, proč jej všichni tak zbožňují a jak se herec skrz trnitou cestu dostal až na vrchol.
Pokud v roce 2023 sáhneš po telefonu a otevřeš libovolnou sociální síť, vmžiku na tebe vyskočí Pedro Pascal. V memech uvidíš jeho klukovský úsměv, případně hysterický smích, nebo tě překvapí v reels ze seriálů Mandalorian a The Last of Us. Pascalovi se zkrátka nevyhneš.
Když vyšel první díl zmíněné série HBO The Last of Us, ze sedmačtyřicetiletého herce se stala naprostá hvězda. Až se může trochu zdát, že v showbyznysu neexistuje slavnější umělec. Vyhledávání výrazu „Pedro Pascal“ na Googlu od letošního ledna násobně vzrostlo jak v České republice, tak i celosvětově.
Objevil se v Saturday Night Live nebo v show Jimmyho Fallona. Ještě intenzivnější je pak přítomnost Pascala na sociálních sítích, kde se mu v podstatě nevyhneš. Potrvá jen pár vteřin, než se ve feedu doscrolluješ ke scéně Pascala s Nicolasem Cagem z nadcházejícího snímku The Unbearable Weight of Massive Talent. Na tu dokonce vznikl „meta vtip“, v němž se Pascal nevinně směje právě kvantitě příspěvků na sociálních sítích.
Je jedno, v jaké podobě se komu Pedro ukazuje, přesto jej internet a veřejnost vnímají až překvapivě jednotně. Pedro Pascal je prostě „daddy“. Slovo daddy obvykle označuje sexuálně atraktivní muže, kteří ale vyzařují charisma opatrovníka a pevného bodu v životě ostatních. I to je činí tak sexy. Stoický, přesto v jistém směru komický Din Djarin se skrytým srdcem ze zlata a pečující Joel Miller usadili Pascala do pozice internetového taťky. Jeho status oficiálně potvrzují i zahraniční média.
A se smíchem to potvrzuje i samotný Pedro, když říká, že být „taťka“ je stav mysli, nebo komentuje tweety slovy „Ano, jsem váš cool, sexy taťka“. Kde se ale „najednou“ Pedro Pascal objevil, proč všechny pobláznil a proč jeho všudypřítomnost pomáhá redefinovat maskulinitu?
Všichni jsme součástí Pedromanie
Původem chilský herec ve skutečnosti platí za ikonu už poměrně dlouhou dobu, byť zdaleka ne pro tak širokou masu lidí. První menší kult okolo sebe vytvořil, když se v kožené bundě, upnutých džínách a s knírkem objevil jako agent Javier Peña v seriálu Narcos (2015), případně ještě o něco dříve v Game of Thrones, kde si zahrál Oberyna Martella.
Pascal je zkrátka na vrcholu kariéry i popularity, ale jeho cesta ke slávě nebyla vůbec hladká.
Další lidé se k – slovy novinářky Maddy Mussen – „Pedromanii“ přidali v roce 2019, když si Pascal na Disney+ nasadil slavnou masku Mandaloriana. Zbytek (a nutno říct, že pravděpodobně většinu) fanoušků si získal právě jako Joel Miller letos v lednu. Otcovská figura postapokalyptického thrilleru donutila snad všechny lidi na internetu Pascala milovat.
Jakmile HBO začalo vysílat The Last of Us, Pedro se stal ztělesněním internetového taťky. Jak na sítích, tak i v médiích. Řeší se, jestli je větší daddy právě on, nebo jeho kamarád a herecký kolega Oscar Isaac (Dune, Moon Knight). Pascal je zkrátka na vrcholu kariéry i popularity, ale jeho cesta ke slávě nebyla vůbec hladká.
Z politického migranta světovou hvězdou
Pascal se narodil v roce 1975 v Chile psycholožce a lékaři. Jako několikaměsíční miminko si tehdejší politickou situaci neuvědomoval, jeho rodiče však byli tak hlasitými odpůrci režimu diktátora Augusta Pinocheta, že když bylo Pedrovi devět měsíců, museli zemi opustit. První politický azyl našli v Dánsku, odkud se následně přestěhovali do San Antonia v Texasu a později do Kalifornie.