Moderní bydlení se spoustou vestavěného nábytku, ve kterém se vaří, stoluje, pracuje, tvoří, relaxuje i kde si hrají děti.
Nic krásnějšího dnes s jistotou neuvidíš, minimálně ze světa architektury. Zatímco naposledy jsme se podívali do zrekonstruovaného bytu v industriálním stylu z pražské Letné, tentokrát vstoupíme do novostavby z roku 2022, která je domovem pro rodinu s malými dětmi.
Projekt s názvem „Vítejte doma“ je prací trojice architektů – MgA. Jakuba Filipa Nováka, Mgr. MgA. Daniely Baráčkové a Ing. arch. Veroniky Amiridis Menichové z ateliéru No Architects. Jejich silnou stránkou jsou citlivá řešení dotažená do detailů, která odrážejí jedinečný příběh každého záměru a každého klienta.
Dokonalým příkladem je velkometrážní byt z Prahy s užitnou plochou 228 čtverečních metrů s množstvím vestavěného nábytku, ve kterém se vaří, stoluje, pracuje, tvoří, relaxuje i kde si hrají děti.
Světlý byt se nachází v novostavbě a disponuje velkými terasami s výhledem na českou metropoli. Ano, podobných nemovitostí jsou desítky, avšak jen minimum z nich vypadá tak dobře.
Architekti v rámci osvěžení dispozice tohoto zbytečně monumentálního bytu nejprve ubrali kus z obývací místnosti a přidali pracovnu, hernu a pokoj pro hosty v jednom, aby vytvořili praktičtější řešení pro rodinné bydlení. Prostor lze kdykoli otevřít díky velkým posuvným dveřím, které jsou dokonale ukryty za velkou knihovnou.
Bydlení je krok za krokem vybaveno masivním nábytkem navrženým na míru jednotlivým prostorům a jejich uživatelům – ať už jde o dlouhý jídelní stůl s lavicí, oválný kuchyňský ostrov, linku s akcenty pastelové modré, pracovní stoly, ložnici, nebo hrací kouty určené pro nejmenší členy rodiny. Architekti do návrhu vložili řadu nádherných designérských detailů, například vzorované dlažby Corners z kolekce Mattonelle Margherita, vysoké červené nožičky na skříních nebo žluté kliky.
Součástí kvalitního architektonického návrhu je také adekvátně sladěná technická infrastruktura. Tepelná tělesa, odvětrávací mřížky rekuperace, uzávěry a rozvaděče pod dvířky všeho druhu, ovladače či připojení na média. V tomto ohledu jsou interiéry v novostavbách vždy výzvou, jelikož je třeba se přizpůsobit již hotové technické infrastruktuře budovy. Pozorným pozorovatelům proto neuniknou větrané kapotáže tepelných těles, skryté trasy digestoře či napojení médií, kterým bylo třeba se přizpůsobit.
Prohlédni si galerii od Studia Flusser.