Bydlení Ricka Owense není bezesporu konvenční. Podle mnohých je to naopak šílenost, v níž by nevydrželi ani jednu noc. Co je ale jasné: jde o modlu pro snad každého milovníka nebo milovnici designu a architektury.
Kdo se pohybuje v módní branži, musí znát Ricka Owense. Tento americký módní designér proslul (nejen) ve fashion odvětví svou dark glamour estetikou a postapokalyptickým pohledem na gotic grunge. Tyto prvky vtiskl zejména svým signature koženým bundám, díky kterým se také proslavil.
U módy to však nekončí. Kromě citu pro tvoření oděvů se Rick pyšní i svým vytříbeným vkusem pro design nábytku a interiér. Mimo fashion tak lze v nabídce jeho brandu nalézt například i designový nábytek, doplňky a objekty. Kapitola sama pro sebe je jeho byt v severoitalské vesnici Concordia.
Co by to bylo za módního návrháře, kdyby nebojoval s workoholismem. Názornou ukázkou je i Rick, kterému bydlení v Concordii slouží primárně pro jeho kreativní účely. To je také důvod, proč se hned vedle bytu nachází dílna, která je nezbytnou součástí jeho designérského procesu. V roce 2022 se poštěstilo magazínu Vogue nahlédnout do soukromí tohoto výjimečného designéra. V rámci série Vogue’s Objects of Affection se podělil o svůj unikátní architektonický a designérský počin.
Je libo sarkofág jménem Liza nebo lebka, jež symbolizuje marnotratnost života? Ano, to všechno lze v minimalisticko-brutalistickém interiéru designéra nalézt. Jedná se prakticky o syntézu travertinové jeskyně spolu s uměleckými díly, v nichž si návrhář libuje. Ačkoliv se sám Rick nepovažuje za majetnického člověka ani sběratele, jeho bydlení přece jenom doplňují některé ze speciálních kusů. Jedním z takových je i socha od umělce George Minna, kterou Owens popisuje jako melancholickou, introvertní a duchovní.
Dalším zajímavým prvkem v prostorech interiéru jsou vystavené zbraně. Ty pocházejí ze sbírky jeho otce a odkazují na zranitelnost mládí. Záměrem prý byla konexe s přítomnou posilovnou, která ztělesňuje vitalitu. Fun factem je i to, že zmiňovaný gym zabírá polovinu prostoru celého ubytování.
Vibe celého bytu je tzv. retrofuturistický. Ano, i takový pojem existuje v případě, že člověk rád prolíná minulost s budoucností. Stejně jako téměř každý je i sám Rick personou, kterou občas chytne nostalgická nálada, a příkladem toho jsou vintage armádní deky. Ty pokrývají valnou většinu míst v domě a nesou s sebou vzpomínky na studia na umělecké škole. Tam se kreativec střetl s umělcem Josephem Beuysem, který využíval deky pro vytvoření pocitu ochrany a izolace.
O tom, že Rick nemá rád obklopování se hodně věcmi a sám sebe definuje jako eliminátora, svědčí i jeho šatník. Sám módní designér má uvnitř šatny pouze pár hromádek triček a kraťasů, s vymýšlením looků si tak rozhodně neláme hlavu. Lhostejnost se vztahuje například i k exteriéru a zahradě, která si žije svým vlastním životem. Návrhář totiž požádal zahradníky o záměrné neudržování, které umožňuje rostlinám vyniknout v jejich přirozené podobě.