Neuvěřitelný dům bude sloužit jako glampingové místo. Díky laboratorním testům se zjistilo, že podhoubí neboli mykokompozit je ideálním materiálem pro stavebnictví.
Využití podhoubí ve stavebnictví by v budoucnu mohlo nahradit neekologické materiály. DO tohoto projektu se pustila Buřinka a spolek MYMO, kteří mají za cíl položit základy myceliové architektury v Česku. „Tento inovativní materiál může být využit pro zateplení obvodových zdí, střech i podlah, jako nenosná konstrukce domu, hodí se k eliminaci tepelných mostů a je i výborným zvukovým izolantem. Krom toho z něj může být vyroben moderní nábytek či dekorace,“ shrnul Jakub Seifert, předseda Spolku MYMO.
Autorem návrhu stavby z podhoubí je Tomasz Kloza, který dům navrhl tak, aby svým tvarem připomínal dvě bedly. „Pro propojení dvou obytných částí jsme zvolili zelenou fasádu. Spoj je tak méně nápadný a neruší celkový dojem. Zážitek ze stavby doplňují kulaté světlíky, které lze vyklopit. Jsou centrálním zdrojem světla, okny do nebe a pohledem na letící mraky i zářící hvězdy,“ popsal Tomasz Kloza. O interiér se potom postaraly Karolína Petřeková a Petra Jašicová, které vsadily na jednoduchost a praktičnost. V jedné bedle bude prostor pro kuchyni a v druhé ložnice.
Dům SAMOROST by mě býl hotový na konci tohoto roku a nabídne prostor pro glamping. Jeho návšťěva určitě přinese nezapomenutelný zážitek.