Logan Paul, populární youtuber a influencer, čelí obvinění, že mohl profitovat z klamání svých fanoušků. V propagované kryptoměně měl vlastní finanční zájmy.
Podle nových důkazů, které zveřejnila stanice BBC, Paul propagoval investice, aniž by zveřejnil, že v nich má finanční zájem. Jeho obrovský vliv na sociálních médiích způsobil prudký nárůst ceny některých kryptoměn. Stanice uvádí, že se zřejmě snažil zvýšit hodnotu tokenů, které sám držel.
BBC zjistila, že těsně předtím, než Logan Paul v roce 2021 zveřejnil tweet o propagované kryptoměně, anonymní kryptoměnová peněženka s těsnými vazbami na jeho veřejnou peněženku s touto měnou obchodovala. Tato anonymní peněženka následně vydělala 120 tisíc dolarů, což je přibližně 2,87 milionu korun.
Paul propagoval meme coiny, což jsou kryptoměny inspirované internetovými vtipy. Jeho videa vedla k prudkému nárůstu cen, aby následně tyto coiny ztratily většinu své hodnoty. K podobné aktivitě došlo i při propagaci tokenu Dink Doink, který po Paulově zmínce vzrostl o tisíce procent, než jeho hodnota během dvou týdnů spadla o 96 %.
Logan Paul navíc nyní čelí žalobě týkající se jeho kryptoměnového projektu CryptoZoo, který měl fungovat jako online hra s NFT kartami. Uživatelé měli kupovat Zoo Tokeny, které následně použili k nákupu NFT „vajec“, z nichž se měla později vylíhnout NFT „zvířata“. Vylíhlá zvířata měla podle slibů influencera následně generovat další Zoo Tokeny, čímž by nakupující vydělali. I když projekt přitáhl investice ve výši 18,5 milionu dolarů (443 milionů korun), hra se od svého spuštění potýkala s problémy, což vedlo k pádu hodnoty tokenů a ztrátám investorů, kteří nyní proti Paulovi podali žalobu.
Paul obvinění odmítá, tvrdí, že problémy způsobili členové jeho týmu a slíbil částečné odškodnění těm, kdo se vzdají žalob.