Vyjadřování emocí u mužů je často vnímáno jako slabost. Vytváří se tím však na ně tlak, aby potlačovali smutek a frustraci.
Na rizika spojená s potlačováním pocitů u mužů upozornila slovenská Liga za duševní zdraví s tím, že takové jednání může vést k emocionálnímu vyčerpání a pocitu izolace. Apelovala na ně, aby se starali o své duševní zdraví.
„Společnost často klade důraz na sílu a vytrvalost mužů, čímž zanedbává duševní pohodu. To vede k pocitu, že muži nemusí pracovat na své emocionální stabilitě, pokud jsou fyzicky silní,“ poznamenala na sociální síti.
Za mýty Liga za duševní zdraví označila i tvrzení o tom, že silní muži nepotřebují terapii a lásku by měly vyjadřovat jen ženy. „Pokud muž projeví něžnost nebo lásku, je to někdy považováno za zženštilé. Tento postoj vede v mezilidských vztazích k neschopnosti otevřeně projevovat emoce svým blízkým,“ podotkla.
Zároveň na muže apelovala, aby si nemysleli, že se musí o všechno postarat. „Očekávání, že muž má být živitelem rodiny a nesmí mít finanční nebo osobní problémy, může způsobovat pocit zodpovědnosti a viny, pokud není schopen tato očekávání naplnit,“ dodala.