Neděle 22. 4. 2018 svátek má Evženie

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.

Kontaktní čočky od Samsungu nám rozšíří realitu. Fotit budeme moci mrknutím oka

V blízké budoucnosti je dost možné, že tradiční čočky nahradí inteligentní alternativy, které nám rozšíří realitu o zobrazování informací, které za běžných okolností jen tak neuvidíme.

10. duben 2016, 11:50

V blízké budoucnosti je dost možné, že tradiční čočky nahradí inteligentní alternativy, které nám rozšíří realitu o zobrazování informací, které za běžných okolností jen tak neuvidíme.

Po internetovém gigantu kuje plány s modernizací běžně používaných věcí i jihokorejský výrobce spotřební elektroniky. A zároveň je velmi pravděpodobné, že na nich už dokonce může pracovat. Internetem se totiž začal potulovat jeho doposud veřejně nepublikovaný patent z roku 2014, kde mluví o něčem, co bychom nyní mohli nazvat inteligentními kontaktními čočkami. Nejzajímavější částí výbavy je ale bez jakýchkoliv pochyb samotný fotoaparát, který aktivujeme obyčejným mrknutím našeho oka. Nikdo ale nebude ani tušit, že dotyčný fotí okolí, protože futuristickou čočku volným okem pravděpodobně vizuálně nerozeznáme od té dnešní. Každou část hardwarové výbavy Samsung integruje do extrémně diskrétního materiálu, přes který musí uživatel dokonce ještě i dobře vidět.

 

I když patentovaná technologie zatím téměř nic neznamená, šance, že se teoretické plány výrobce někdy promítnou do reality, tu ale opravdu je. Záměry s vývojem nadstandardních čoček nepředstavují žádnou velkou novinku. Čím dál častěji se k ní začínají přiklánět populární společnosti. Dávněji nám dokonce i Google několikrát naznačil, že využití je hned několik. Náhrada brýlí se značkou Samsung má prý dostat kromě fotoaparátu i maličký displej, anténu pro synchronizaci dat a několik senzorů. Vytěžit by z nich proto mohli jak diabetici, tak i lidé se zhoršeným zrakem, protože získají neustálý přístup k internetu, a tedy k užitečným informacím, které uvidí v přizpůsobené formě přímo před sebou. Vhod určitě bude i livestream, tedy živé vysílání našeho pohledu, takže ten, kdo by se připojil, uvidí přesně to, co my v dané chvíli. A vyloučit nelze ani bezdrátové připojení s jinými mobilními zařízeními včetně smartphonů, kde kontaktní čočky poslouží k zobrazování notifikací souvisejících s příchozími hovory nebo e-mailem. Patent také uvádí, že inteligentní funkce budou k dispozici jen za přítomnosti podporovaného mobilního telefonu.

 

Inteligentní čočky poskytnou na rozdíl od inteligentních brýlí přirozenější způsob zobrazování rozšířené reality a svojí fyzickou velikostí ani tak nepřekážejí. Velkou otázkou ale na druhou stranu představuje naše soukromí, nakolik si nás dokáže vyfotit už kdokoliv, zatímco my o tom nebudeme vůbec vědět.

 

Náčrty z patentu

Kontaktní čočky od Samsungu nám rozšíří realitu. Fotit budeme moci mrknutím okaKontaktní čočky od Samsungu nám rozšíří realitu. Fotit budeme moci mrknutím okaKontaktní čočky od Samsungu nám rozšíří realitu. Fotit budeme moci mrknutím okaKontaktní čočky od Samsungu nám rozšíří realitu. Fotit budeme moci mrknutím oka

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse18 komentářů
nebo odeslat jako anonym
18 komentářů
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
jazdimnaferrari10. duben 2016, 12:01

Nieco ako "zakaz fotografovania" sa zmeni na "dakujeme, ze nezmurkate"?

47 Odpovědět · Nahlásit
avatar
trenka10. duben 2016, 13:20

Naháňa mi to strach..

19 Odpovědět · Nahlásit
avatar
reality šou10. duben 2016, 11:57

Dobry den pekne to maju setko rozbehnute este si to mnohi neuvedomuju ale za par rokov sa bude vedet aj videt co vsetci robili /robia a ked povies ze niekto ma sleduje tak si ebnuty mas stihomama fetujes a podobne.Dik

18 Odpovědět · Nahlásit
avatar
takžetak10. duben 2016, 13:07

Pokual nekradnes, nie si skorumpovany alebo politik nemas sa coho bat

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
fero bitkar10. duben 2016, 12:03

ala zippo kono konzumne myslene ha mozem jeebat

-1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
kofv10. duben 2016, 12:54

V jednom oku fotak v druhom blesk :D

14 Odpovědět · Nahlásit
avatar
proste ja10. duben 2016, 14:45

No, a slovo POV nadobudne úplne nový rozmer a bude najhľadanejším na PornHube :D

10 Odpovědět · Nahlásit
avatar
tell me10. duben 2016, 18:10

co znamena POV pls

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
L10. duben 2016, 18:47

Point Of View - google that shit

4 Odpovědět · Nahlásit
avatar
wariorlcf10. duben 2016, 21:52

na to aby to fungovalo si bude treba asi baterku strčit do riti. najprv to otestujem na svojom psovy,ale minule som si kúpil šošovky z nočnym videnim v Lidli a teraz tu frajeruju z nezmyslami.

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Tanciz10. duben 2016, 18:40

Budou možnost mít je s dioptriema? :D

1 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klada27. duben 2016, 14:47

a bude tvom aj nocne fotenie?

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
gadžo18. duben 2016, 22:09

,,Argumentovať, že vám nezáleží na vašom práve na súkromí, lebo nemáte čo skrývať, je to isté ako povedať, že vám nezáleží na vašej slobode prejavu, lebo nemáte čo povedať."

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Klarkman10. duben 2016, 22:33

Bohužial ne to trocha smutné :( že dosť sa bojím .. :D každý bude vedieť čo kedy ako a len žmurkne a má ma odfoteného :( ale zase ýhoda je to pre nás že vieťe ako.. :D tak som zvedavý kolko to bude stáť

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
DisDat10. duben 2016, 16:16

Vdaka tomuto dostanu creepshots novy rozmer, baba s peknou ritou v leginach prejde okolo a uz len bude vidiet ako polka chlapov naokolo zmurka.

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
bmw bently mercedes holky des10. duben 2016, 18:09

ale dostane ju aj tak ten bmw x6 tipek

2 Odpovědět · Nahlásit
avatar
naj10. duben 2016, 16:02

naj technologia je ta wearable len v tej je buducnost

0 Odpovědět · Nahlásit
avatar
Eazy E10. duben 2016, 15:37

aj tak to za pol roka bude sekat koko*tiny zas, cenzura jak zamocke suche

-1 Odpovědět · Nahlásit
ZOBRAZIT DALŠÍ KOMENTÁŘE
Nejčtenější