Mladí rodiče se rozhodli nerušit své plány, sebrali odvahu a s malou dcerkou se vydali do světa.
Karen Edwards pochází z Irska, avšak většinu svého dospělého života prožila v Londýně, kde pracovala jako zdravotní sestra. Odjakživa ji lákalo cestování a v průběhu osmi let navštívila více než 60 zemí naší planety, což lze považovat za opravdu úctyhodný počet. Cestovala sama, dokud se neseznámila se svým nynějším manželem Shaunem, pocházejícím z Nového Zélandu. Ten se stal nejen jejím životním partnerem, ale i partnerem sdílejícím s ní všechny její cestovní dobrodružství a v poznávání dalších zemí světa již pokračovali společně. Karen se vyjádřila, že cestování o samotě byl úžasný a poučný zážitek, avšak cestování ve dvojici bylo ještě krásnější. V současnosti již brázdí silnice v trojici, protože k zavazadlům jim přibyl ještě jeden balíček v podobě jejich usměvavé dcerky Esme.
Ještě před těhotenstvím se Karen a Shaun rozhodli prozkoumat další neprobrázděné země a důkladně se začali na svou desetiměsíční cestu po světě připravovat. Zajistili si hotely a letenky, rozhodli se pronajmout svůj dům a prodat auto, aby měli dostatek peněz na financování svého snu, a když už bylo vše připraveno, plány jim zkřížilo nečekané těhotenství. Přestože se Karen těšila, řekla si, že její cestovatelské dny jsou sečteny a to ji neustále tížilo na srdci, dokud si to mladý pár nevymyslel jinak. Jelikož už měli vše zajištěno, cestu naplánovanou a nalezeného seriozního zájemce o auto i dům, rozhodli se své plány nerušit, počkat do příjezdu svého prvního společného potomka a vydat se na cesty spolu s ním. Za skutečně odvážný a tak trochu šílený nápad si vysloužili kritiku a množství nechápavých pohledů. Lidé si prý mysleli, že se zbláznili a jejich rodiče byli rázně proti tomu. Oni se však nehodlali svého snu vzdát a i nadále se řídili srdcem, které je táhlo za exotickými dobrodružstvími.
Když měla Esme pouze deset týdnů, doslova si sbalili batohy a zavřeli za sebou dveře. Jelikož dal před odjezdem Shaun v práci výpověď a Karen byla na mateřské dovolené, o žádné luxusní cestování se nejednalo. Všechny výdaje si hradili pouze z její mateřské, z peněz za prodej auta a z pronájmu jejich domu v Anglii. Nemyslete si však, že Shaun nijak nepřispíval a pouze si užíval cestování. V různých zemích a na místech, které tato dobrodružná rodinka navštívila, si hledal nenáročné brigády, aby vydělal nějaké peníze navíc. Stejně šetřili, jak se jen dalo a všechny lety, ubytování a cesty si důsledně plánovali a snažili se je bookovat několik měsíců předem, aby je to stálo co nejméně. Jelikož byli oba zaběhnutí cestovatelé a měli už nějaké ty nalétané kilometry za sebou, využívali i akce leteckých společností a takovým způsobem šetřili i na letenkách.
V průběhu desetiměsíční poznávací cesty, která představovala zároveň i první rok života jejich dcery, stihli dvakrát obletět svět a navštívit celkem dvanáct zemí. S miminkem na zádech procestovali Irsko, Singapur, Austrálii, Malajsii, Indonésii, Nový Zéland, Vietnam, Taiwan, Japonsko, Thajsko, Bali a Kambodžu. Všechny zážitky v těchto zemích, přičemž počet navštívených míst v nich je skutečně obdivuhodný, je dohromady vyšly na 10 000 liber. Cestování s tak malým dítětem prý nebylo pokaždé jednoduché, zvláště, když se museli zamýšlet nad financemi a kromě nich potřebovali šetřit i prostor v batozích. Mladá maminka různé tekutiny, krémy, tělová a pleťová mléka přelévala do lahví od dětských výživ, aby toho s sebou nosili co nejméně.
Paradoxně, největší výzvou pro tříčlennou rodinu byl návrat domů, do Anglie. Strach jim naháněla především změna režimu a také začlenění jejich dcery do běžného života. Už nyní však plánují další cestu, a to, že v cestování po světě plánují pokračovat, svědčí i jejich blog plný zkušeností a užitečných rad pro stejně smýšlející páry.
I takovéto věci se stávají.
Svůj názor na odvážný nápad mladé dvojice nám dej klidně sdělte v komentářích. Pokud tě ale něco takového zaujalo, případně by ses na podobnou cestu vydal i ty, sleduj Karenin instagram nebo již výše zmiňovaný blog.