Úterý 20. 2. 2018 svátek má Oldřich

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Jaguar

Údajně nejkrásnější automobil na světě: Jaguar E-type Zero spojuje moderní výbavu s designem ze 60. let

Tesla je na pozoru.

8. září 2017, 9:03

Tesla je na pozoru.

Není asi žádným velkým překvapením, že stále více těžké váhy z automobilového průmyslu začíná pomaličku, ale jistě přesměrovávat svou pozornost na elektrický pohon a vše, co s ním určitým způsobem souvisí. 

 

Konec několik desítek let trvající éry fosilních paliv je již za dveřmi. Proto se stále více evropských zemí, mezi nimiž nechybí Francie nebo dokonce takové Německo, pohrává s myšlenkou zákazu prodeje i užívání aut fungujících prostřednictvím spalovacích motorů. A přestože jde zatím jen o vzdálenou budoucnost, britský výrobce prémiových kousků nenechává nic náhodě a ještě před oficiálním začátkem akce JLR Tech Fest ukázal něco, co lze považovat za oživení sportovní legendy E-type.

 

 

Automobilka Jaguar Land Rover chce s fungujícím prototypem zjistit, jaký by byl zájem ze strany potenciálních zákazníků, pokud elektromobil E-type Zero přinesou na spotřebitelský trh. 

 

„Naším plánem je vdechnout nový život do klasických vozidel,“ prozradil na margo představení Tim Hannig, člen vrcholového managementu automobilky a současný šéf divize Jaguar Classic. Uvedená slova v podstatě prozrazují, že nejde o poslední retro kousek z jejich portfolia, který prošel modernizací. Jak jsme se mimo jiné dozvěděli, po roce 2020 hodlají přinést podstatně více modelů poháněných elektřinou.

 

 

Jaké jsou tedy specifikace?

Roadster nese karoserii v klasickém kabátě ze 60. let, ale ve svých útrobách skrývá náklad pokročilých technologií, a to včetně 40kWh baterie. Ta prý zvládne po plném nabití poskytnout dostatek šťávy na ujetí zhruba 270 kilometrů. Nabití z nuly na stovky potrvá přibližně šest až sedm hodin a co se týče akcelerace, 220kW elektrický pohon zvládne zrychlit z nuly na necelou stovku za 5,5 sekundy. 

 

Minimalistický interiér novinky Jaguar E-type Zero nabízí kombinaci dřeva a materiálu z kovu nebo uhlíkových vláken, čili i v této oblasti výbavy je možné vidět snahu propojit klasiku a moderní vizuální prvky. Uživatel má navíc k dispozici dva displeje, přičemž jeden slouží k zobrazování aktuálních informací souvisejících s pohybem elektromobilu a pomocí toho druhého může prostřednictvím dotyku prstu ovládat palubní systém.

  

Zobrazit galerii 5 galeria
Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Diskuse1 komentář
Diskuse je jen pro přihlášené
1 komentář
Seřadit komentáře podle oblíbenosti času přidání
avatar
DarthPunchline8. září 2017, 13:37

skvelý ťah od jaguaru

0 Odpovědět · Nahlásit
Odebírej REFRESHER videa
Nejčtenější