Čtvrtek 26. 4. 2018 svátek má Oto

hledej na refresheru

Doporučujeme zapnout browser notifikace, pokud budeš přihlášený na Refresheru na tomto zařízení.
zdroj: Xenofil

Čeští studenti vytvořili mobilní hru, která má lidem dopomoct k toleranci vůči menšinám

Xenofil je hra na Android i iOS a má za cíl pomoct lidem s nenávistí vůči odlišnostem.

19. září 2017, 15:41
19. září 2017, 15:41

Xenofil je hra na Android i iOS a má za cíl pomoct lidem s nenávistí vůči odlišnostem.

Parta čtyř českých studentů Univerzity Karlovy – Jindřich Pavlásek, Petr Vojtech, Radim Špetlík a Tomáš Fedor – si založila vlastní vývojové studio Wonderful Tree a jako první titul, jehož vývoj měla jako vedlejšák ke škole, vytvořila hru Xenofil

 

Ta má zábavnou formou pomáhat a učit hráče k toleranci vůči menšinám a rozdílnostem, ať už etnickým nebo náboženským. „Kdybychom jenom psali články vyzývající k toleranci, moc bychom s podporou snášenlivosti neuspěli. Hry mohou na lidi zapůsobit silněji,“ vysvětlil sedmadvacetiletý student Jindřich Pavlásek, který celý projekt zaštiťuje.

 

Čeští studenti vytvořili mobilní hru, která má lidem dopomoct k toleranci vůči menšinám

 

Hra přejímá princip podobný jako Candy Crush či Diamond Dash, tedy posouvání znaků, za což se udělují body. Xenofil ale tento koncept trochu oživil a hráč k sobě neskládá stejně barevné znaky jako ve zmiňovaných hrách, ale musí k sobě dostat ty, které mají odlišnou barvu. „Hráč bude muset připustit myšlenku, že od sebe se lišící věci patří k sobě,“ řekl Pavlásek. V těžších úrovních se hrací žetony nepřesouvají jeden za druhý, ale zároveň se přesune i několik dalších, proto Xenofil není úplně nejjednodušší. I to může být pro hráče výzva.

 

Celou hru doprovází i příběhová linie. Hlavním hrdinou je etnicky a genderově nespecifikované dítě – , kterého nejdříve nechtějí v žádném kolektivu. Jediný jeho kamarád je nakreslený panák. Jestli dítě začne zapadat a najde si i reálné přátele, záleží na tom, kam až se hráč ve Xenofilovi posune.

 

 

Aplikaci stáhneš zcela zdarma pro platformy iOS i Android. Vývojáři nyní zvažují, zda do ní implementovat i další levely.

Vyjádři svůj názor na článek
0
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Odpad Méně takových článků
Super! Více takových článků
Řekni nám, proč se ti článek nelíbí:
Děkujeme za tvůj názor!
Pomáhá nám i autorům při zkvalitňování obsahu na stránce.
Líbil se ti článek? Sdílej ho přátelům
NAHORU
Nejčtenější