Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
19. září 2017 v 15:41
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

Čeští studenti vytvořili mobilní hru, která má lidem dopomoct k toleranci vůči menšinám

TECH ANDROID
Uložit Uložené

Xenofil je hra na Android i iOS a má za cíl pomoct lidem s nenávistí vůči odlišnostem.

Parta čtyř českých studentů Univerzity Karlovy – Jindřich Pavlásek, Petr Vojtech, Radim Špetlík a Tomáš Fedor – si založila vlastní vývojové studio Wonderful Tree a jako první titul, jehož vývoj měla jako vedlejšák ke škole, vytvořila hru Xenofil

Ta má zábavnou formou pomáhat a učit hráče k toleranci vůči menšinám a rozdílnostem, ať už etnickým nebo náboženským. „Kdybychom jenom psali články vyzývající k toleranci, moc bychom s podporou snášenlivosti neuspěli. Hry mohou na lidi zapůsobit silněji,“ vysvětlil sedmadvacetiletý student Jindřich Pavlásek, který celý projekt zaštiťuje.

Čeští studenti vytvořili mobilní hru, která má lidem dopomoct k toleranci vůči menšinám
Zdroj: Tony/Xenofil

Hra přejímá princip podobný jako Candy Crush či Diamond Dash, tedy posouvání znaků, za což se udělují body. Xenofil ale tento koncept trochu oživil a hráč k sobě neskládá stejně barevné znaky jako ve zmiňovaných hrách, ale musí k sobě dostat ty, které mají odlišnou barvu. „Hráč bude muset připustit myšlenku, že od sebe se lišící věci patří k sobě,“ řekl Pavlásek. V těžších úrovních se hrací žetony nepřesouvají jeden za druhý, ale zároveň se přesune i několik dalších, proto Xenofil není úplně nejjednodušší. I to může být pro hráče výzva.

Doporučeno
Sony představilo mobily: Xperia 1 III je první na světě se 4K Oled 120 Hz displejem. Premiéru měly i Xperia 5 III a 10 III Sony představilo mobily: Xperia 1 III je první na světě se 4K Oled 120 Hz displejem. Premiéru měly i Xperia 5 III a 10 III 14. dubna 2021 v 11:52

Celou hru doprovází i příběhová linie. Hlavním hrdinou je etnicky a genderově nespecifikované dítě – , kterého nejdříve nechtějí v žádném kolektivu. Jediný jeho kamarád je nakreslený panák. Jestli dítě začne zapadat a najde si i reálné přátele, záleží na tom, kam až se hráč ve Xenofilovi posune.

Aplikaci stáhneš zcela zdarma pro platformy iOS i Android. Vývojáři nyní zvažují, zda do ní implementovat i další levely.

Domů
Sdílet
Diskuse