Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
6. června 2018 17:10
Čas čtení 0:00
Antonín Havlík

MHD v Praze bude pro studenty za 1 Kč denně. Metro bude o víkendech jezdit častěji

ZAJÍMAVOSTI ČESKO
Uložit Uložené

Jaké novinky čeká pražskou hromadnou dopravu?

Praha se rozhodla jít od září tohoto roku studentům více na ruku. A nejen jim. Přinesla proto hned několik novinek, které usnadní cestování napříč metropolí. Ať už jde o snižování cen nebo o zlepšování intervalů v metru. Pojďme se na ně podívat.

Zlevňovat se po prázdninách bude jízdné pro studenty. Nyní totiž stojí pětiměsíční kupon 1 200 korun, ale i to může být pro některé nevydělávající studenty problém zatěžující jejich peněženku. Praha si podle vrcholných představitelů neklade ambici je nutit vydělávat peníze – v prvé řadě by měli studovat.

MHD v Praze bude pro studenty za 1 Kč denně. Metro bude o víkendech jezdit častěji
Zdroj: Miaow Miaow/Wikimedia Commons

Bylo totiž zjištěno, že mezi časté černé pasažéry patří právě studenti. Ti pak byli snadnými oběťmi pokut a samozřejmě také exekucí. Roční kupon se proto zlevní na 365 korun. Platit bude pro všechny studenty ve věku od 15 do 26 let. Už před třemi lety byla provedena podobná změna, která reformovala cenu pro roční kupon pro nestudující obyvatele. Z 4 750 korun se stáhla na současných 3 650 korun.

To není všechno. Změny se dočkají i ostatní. Praha sníží interval metra linky B a C konečně i o víkendech. Na ty se totiž zapomínalo. Dočkáme se těchto změn:

Linka A

Nový interval o víkendu bude 7:30 min.

(vč. neděle dopoledne, kdy byl 10 minut) 

Linka B

Nový interval o víkendu bude 6:30 min.

Linka C

Nový interval o víkendu bude 5:00 min.

V budoucnu se počítá se snížením intervalu všech linek na pět minut. Červené céčko také čeká novinka v podobě zrušení konečné na Ládví. Nyní pojedou všechny soupravy až na stanici Letňany.

Jak bude vypadat nová linka D, se můžeš podívat zde.

Domů
Sdílet
Diskuse