Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Pondělí 3. 8. 2020 svátek má Miluše

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Tech - Hry
12
Ondřej Jarůšek
1. listopad 2019, 21:06
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Death Stranding je dechberoucí zážitek a žhavý kandidát na nejlepší hru roku (Recenze)

Je čas znovu vybudovat Ameriku. Jaká je nejočekávanější hra roku Death Stranding?

Ondřej Jarůšek
1. listopad 2019, 21:06
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
12
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Na začátku byla exploze. A pak… přišla další. Nebyl to však jen kráter, co po sobě zanechala. Celá Amerika je v troskách. Lidské vazby jsou rozervány a ti, co měli štěstí, přežívají ve světě, kde z měst a států zbyla pustina. Kde déšť přetáčí čas dopředu všemu, čeho se dotkne. A kde se rozdíl mezi životem a smrtí ztrácí jako stopy v písku, které spláchne voda. Možná už mezi nimi ani žádný rozdíl není.

 

Tohle je Death Stranding. Nejnovější dílo Hidea Kodžimy, jedné z nejuznávanějších osobností herního průmyslu za posledních 20 let. Japonský tvůrce si získal srdce milionů fanoušků díky věhlasné Metal Gear sérii, která se stala průkopníkem stealth žánru. Po odtrhnutí od vydavatelské společnosti Konami však se svým studiem Kojima Productions začal pracovat na novince, která po několika letech vývoje dorazí na pulty obchodů už příští týden.

 

Jak to tedy dopadlo? Dostál Hideo Kodžima vysokým očekáváním a vytvořil svůj nový magnum opus, anebo se potvrdilo známé české přísloví o mistru tesařovi?

 

Všechny screenshoty pocházejí z vlastního hraní

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

Koukat, ale nesahat

Tvojí postavou je Sam Porter – trochu zapšklý kurýr trpící afenfosmofobií, tedy strachem z doteků. Tomu vzhled i hlas propůjčil americký herec Norman Reedus, kterého proslavila zejména role v postapokalyptickém seriálu Živí mrtví (The Walking Dead). A paradoxně je to zrovna člověk, který se bojí fyzického kontaktu s druhými, na koho padne zodpovědnost propojit všechny zbývající obyvatele Spojených států od východního pobřeží až na západ.

 

Jeho úkolem je plnit objednávky a se zásilkami na zádech cestovat napříč Amerikou od jednoho Uzlového města k druhému, od základny k základně, od člověka k člověku, aby je následně propojil do takzvané chirální sítě. Ta přeživším umožňuje mezi sebou komunikovat, sdílet data a materiály. Jen tak je možné vybudovat zpátky Ameriku a dát lidstvu šanci na přežití před blížící se pohromou. Krok za krokem, den za dnem, uzel za uzlem.

 

Norman Reedus však zdaleka není jedinou hereckou hvězdou, kterou během tohoto putování uvidíš. Těmi je totiž hra nabitá až k prasknutí. Za zmínku stojí půvabná Léa Seydoux (Fragile), Margaret Qualley (Mama), Tommie Earl Jenkins (Die-Hardman), Lindsay Wagner (prezidentka USA) a legendární Troy Baker (Higgs), který je jedním z vůbec nejvyhledávanějších herců a dabérů v oblasti videoher. Tou největší třešničkou na dortu je pak dánský herec Mads Mikkelsen (Cliff), který dokonale ztvárnil jednoho z hlavních záporáků.

 

Ansámbl dále dotváří i duo filmových režisérů Guillermo del Toro (Deadman) a Nicolas Winding Refn (Heartman), kteří poskytli svůj vzhled, ale hlas už dodali profesionální dabéři.  

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

 

Právě díky jejich výkonům není příběh jen tajemným dobrodružstvím, ale i emocionální jízdou, která tě chvíli bude nutit přemýšlet, jindy trochu děsit a potom zase dojímat. Hlavně tě ale ani chvíli nebude nudit.

 

Prozrazovat příliš o jednotlivých postavách, jejich vývoji nebo o tom, jakou roli v ději hrají, by nebylo vůči čtenáři zrovna ohleduplné. Jedním z hlavních kouzel hry je totiž postupné rozplétání klubka záhad, kterými je příběh opředen. Kdo v pozadí všeho dění tahá za nitky? Co způsobilo takzvaný Příliv smrti, který do světa živých vyvrhl temné bytosti z druhé strany? A proč byl vybrán zrovna Sam, aby propojil Ameriku do jedné velké sítě? Odpovědi jsou chvílemi na dosah ruky, ale přece pořád tak daleko. V závěru ale do sebe vše s příjemným kliknutím zapadne.

Sam není sám

Důležitost mezilidského spojení je ústřední myšlenkou celé hry. To už ostatně Kodžima avizoval v jednom z dřívějších rozhovorů. Dle jeho slov v dnešním světě sílí tendence stavět ploty a zdi, které lidi a národy jeden od druhého oddělují. Death Stranding se proto snaží o pravý opak – sbližovat lidi a budovat mezi nimi mosty. A to jak metaforicky, tak i doslova.

 

Tato myšlenka je totiž vetkána přímo do samotné hratelnosti a stojí na ní i zdejší unikátní forma kooperace s ostatními hráči. Přestože totiž své zásilky na zádech musíš nést sám, sám je musíš doručit na požadované místo a sám si musíš poradit v soubojích, téměř nikdy vlastně tak úplně sám nejsi. Tedy pokud hraješ online. Pomáhat ti totiž budou stavby a objekty druhých hráčů, které jsou sdíleny mezi jejich světy a tím tvým.

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

 

Díky lanu, které za sebou zanechal některý z hráčů, se tak snadno dostaneš ze skály dolů, aniž bys riskoval poškození nákladu. Přepravu si můžeš usnadnit třeba i motorkou nebo autem, jež někdo nechal u cesty stát jen tak opuštěné – možná právě proto, aby ti pomohl. 

 

A naopak, pokud něco vytvoříš ty, může to usnadnit práci ostatním. Je přitom jedno, zda se jedná jen o obyčejný žebřík položený přes řeku, generátor uprostřed hor na nabíjení vozidel, lanový skluz, který tě v pár vteřinách vyveze na vrchol hory, nebo most postavený mezi dvěma útesy. Každou stavbou můžeš někde někomu pomoct. Abys však měl ke stavbám ostatních přístup, musíš být v oblasti pokryté chirální sítí, proto je důležité ji neustále rozšiřovat a navazovat nová spojenectví.

 

Ve sdílené schránce si můžete také navzájem darovat materiály na stavby nebo jakékoliv kusy výbavy. Přestože tedy žádného cizího hráče ve hře nikdy fyzicky nepotkáš, můžou ti i tak výrazně pomoct. Spolu s ostatními můžete taky přispívat na výstavbu silnic a věz, že jen málo věcí se vyrovná pocitu jízdy po asfaltce, kterou jsi vybudoval společnými silami s dalšími hráči. To je to, co dělá Death Stranding tolik unikátní hrou.

 

Více u srdce hřeje snad už jen pohled na toho mrňouse, kterého Sam nosí v přenosném inkubátoru neustále u sebe. Přestože se v praxi jedná jen o „nástroj“, který slouží ke konkrétnímu účelu a po konci služby má být „vyřazen“, nelze si jej nezamilovat.

 Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

Po stopách Kafky a Freuda

Těmto prckům se říká PP (Propojené Plody). Zvláštní jsou tím, že nepatří ani do světa živých, ani do světa mrtvých. Jejich místo je přímo uprostřed obou světů. Avšak ani náš hrdina není jen tak obyčejný smrtelník. Sam je totiž takzvaný „navrátilec“, který se v případě smrti vrátí zpět mezi živé. Ovládá navíc také schopnosti DOOMS, díky kterým dokáže vycítit přítomnost monster z říše mrtvých. Těm se zase říká VV.

 

Díky propojení se svým PP se může Sam lépe orientovat v tom, kde se pouhým okem nepozorovatelné bytosti VV nacházejí. Jejich pozice ti pomáhá určit odradek na Samově rameni, který se otáčí za nejbližší VV a indikuje její vzdálenost. Po vyslání elektronického signálu hráči ukáže i jejich obrysy.

 

Termín „odradek“ mimochodem pochází z pera spisovatele Franze Kafky, který jej vytvořil na základě jedné z teorií slavného psychologa Sigmunda Freuda. Ve hře se jedná o zařízení, které představuje „spojení mezi naším světem a druhou stranou, mezi živými a mrtvými, mezi lidmi a PP“. Zajímavé, že?

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1123 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 99.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
89letý Warren Buffett miluje Coca-Colu a jídlo z McDonaldu. Těchto 10 zajímavostí jsi o jednom z největších boháčů netušil89letý Warren Buffett miluje Coca-Colu a jídlo z McDonaldu. Těchto 10 zajímavostí jsi o jednom z největších boháčů netušil
7 značek tenisek, které dbají na životní prostředí a na stylu jim to neubírá7 značek tenisek, které dbají na životní prostředí a na stylu jim to neubírá
12 hodin ji znásilňovali a bili. Video se později objevilo na PornHubu, stránka ale prosby 14leté dívky ignorovala12 hodin ji znásilňovali a bili. Video se později objevilo na PornHubu, stránka ale prosby 14leté dívky ignorovala
VÍCE

 

Má to ale háček. Během hry jsem opakovaně narážel na situace, kdy přes hromadu nákladu na zádech nebylo možné vidět, kam přesně odradek ukazuje a jak daleko se VV nachází. A to ani po přehození pohledu zpoza jednoho ramene za druhé. Stačí malý pohyb kamerou a náklad na zádech zase překáží ve výhledu, což ve vypjatých situacích, kdy se kolem vás plíží monstra z říše mrtvých, není zrovna ideální.

 

Vzhledem k tomu, o jak důležitý prvek se jedná, bych očekával, že se tvůrci podobnému problému zcela vyvarují. Nestalo se tak a bohužel trvá poněkud dlouho, než se s tímto nešvarem hráč naučí pracovat a zvykne si na něj.

 

Ale i přes nepohodlnou práci s odradkem není příliš složité VV obelstít. Stačí jen ve vhodnou chvíli zadržet dech, počkat a plížit se dál. A když už není jiného zbytí, tak přijde na řadu některá ze zbraní, která jako munici využívá Samovu krev. Ta má totiž unikátní vlastnosti a dokáže bytosti VV snadno zneškodnit. Je škoda, že tyto střety nenabízejí o trochu větší výzvu. 

Boty – nejlepší přítel kurýra

V jednom však titul vyniká. Čím více objednávek úspěšně dokončíš (ať už příběhových, nebo vedlejších), tím více prvků hratelnosti se ti zpřístupní. A to ať už se jedná o výrobu nových staveb, vozidel, zbraní a munice nebo dalších vychytávek, které Samovi v cestě na daleké západní pobřeží pomůžou – báječné jsou například různé druhy exoskeletonů, které ti navýší maximální možnou váhu neseného nákladu, rychlost sprintu nebo snazší zdolávání horského terénu.

 

Jak už bývá u Kodžimy zvykem, hra je co do mechanismů nesmírně detailní, a budeš tak třeba muset myslet i na to, aby sis na sponu na batohu připnul i náhradní obuv. Když totiž u svých škrpálů moc prošlapeš podrážky, začneš ztrácet krev. A když jí ztratíš moc, projeví se u tebe chudokrevnost, dříve se unavíš a můžeš upadnout do bezvědomí.

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

 

Dokonce i to, jak máš náklad rozmístěn, hraje důležitou roli. Při jeho nerovnoměrném poskládání začneš totiž rychle ztrácet rovnováhu a při pádu si náklad můžeš poškodit. To se pak negativně projeví na tvém celkovém hodnocení po dokončení objednávky.

 

Znehodnotit náklad ti ale může i časodéšť, který zrychluje plynutí času u všeho, čeho se dotkne – tedy i tvých zásilek – proto je nejlepší v takových případech co nejrychleji vyhledat přístřeší a čekat, až déšť pomine. Vyplatí se taky mrknout na předpověď počasí, abys věděl, jakým místům na mapě se máš v nejbližší době vyhnout.

Ne pro každého

Nicméně i přes tato slova chvály je třeba jedním dechem dodat, že Death Stranding není hrou pro všechny. Ne každý najde zalíbení ve formě kooperace, kterou hra nabízí, a ne každého bude zkrátka bavit vláčet se po horách s nákladem na zádech s jen relativně malým množstvím akce. Titul se svým pojetím od drtivé většiny dnešní AAA produkce výrazně liší, a přestože tuto míru originality osobně kvituji s povděkem, nemůžu hru s čistým svědomím doporučit „běžnému“ příležitostnému hráči.

 

Podstatnou část času budeš trávit především cestováním z místa na místo a zdoláváním přírodních překážek, jako například silný proud řeky, který by tě strhl, pokud bys do něj vkročil, hory s příkrými srázy, sněhové vánice a podobně. Ke hře je tedy nutno přistupovat s vědomím, že hratelnost je zaměřená na průzkum a putování, nikoliv na přestřelky.    

 

A koneckonců ani to spíše menší množství akce, ke kterému dochází, není nic, o čem by stálo za to psát domů. To hlavně kvůli umělé inteligenci, která je v některých situacích až překvapivě pitomá, což je zarážející zejména z toho důvodu, že Kodžimův předchozí počin Metal Gear Solid V: The Phantom Pain se mohl pyšnit jednou z nejlepších AI v otevřeném světě vůbec. Ta je dle mého názoru nepřekonaná dodnes.

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

 

Death Stranding však v této oblasti jaksi pokulhává. Tragikomické byly například situace z táborů Mezků. To jsou kurýři ze starých dob, kteří se stali doslova závislými na doručování a pokud signálem zachytí, že přenášíš nějaký náklad, pokusí se tě o něj násilně oloupit. Ne jednou se však stalo, že místo taktického útoku pobíhali zmateně sem a tam, když pak dva z nich odhodlaně nasedli do nákladních aut, elegantně s nimi záhy narazili čelně jeden do druhého.

 

Zřejmě i to mělo lví podíl na tom, že jsem za více než 40 hodin hraní během žádného souboje na normální obtížnost ani jednou nezemřel. Ani během boss fightů. Pokud si tedy hru koupíš a toužíš po výzvě, zvol si rovnou vyšší obtížnost.

Krásná na pohled i na poslech 

Abych ale recenzi neuzavřel na negativní notu, je třeba vyzdvihnout celkové grafické zpracování, které je učiněnou pastvou pro oči. Není tajemstvím, že Death Stranding pohání Decima engine, na kterém běžel například i hit Horizon Zero Dawn. A je to znát. Od hor, přes pastviny až po zasněžené oblasti hra vypadá jednoduše úchvatně, což platí i pro modely všech postav. Bravo.

 

Vizuální opojení pak dokresluje i vytříbený zvukový design a soundtrack, ve kterém uslyšíš například libé tóny skupiny Low Roar. S její hudbou se Kodžima setkal při návštěvě Islandu a zaujala jej natolik, že se ji rozhodl použít ve své hře. A není se čemu divit.

 

Death Stranding je žhavý kandidát na hru roku, novinka ale není pro každého (Recenze)

Hra roku?

Pokud tě specifický tvůrčí rukopis Hidea Kodžimy baví, jsi fanouškem mysteriózních příběhů a hledáš spíš adventurní, explorativní zážitek s unikátní formou kooperace a menším důrazem na akci, Death Stranding bys měl dát šanci. Neočekávej ale další Metal Gear Solid. V takovém případě totiž budeš zklamán.

 

Sam není voják, ale kurýr. Ačkoliv se v pár přestřelkách chtě nechtě ocitne, jeho prací je doručovat zásilky, což je něco, co bys měl mít před koupí na vědomí. V kombinaci s kooperativní složkou hry se jedná o jedinečnou, chvílemi skoro meditativní pouť, na jejímž konci najdeš daleko více, než sis při prvních krocích myslel.

 

Trochu děsivé se zpočátku může jevit množství informací ohledně zdejšího světa a jeho fungování, v jehož shluku se zřejmě budeš chvílemi bezmocně plácat jako na břeh vyvržená ryba. Počítej tedy s tím, že než začneš výplod Kodžimovy kreativní fantazie chápat, nějakou dobu to zabere. Ale stojí to za to. Klubko tajemna se postupně začne rozplétat a tobě začne všechno dávat větší smysl. 

 

Jak už bylo řečeno, Death Stranding není pro všechny, ale nabízí zážitek, jaký tady pravděpodobně ještě nikdy nebyl. Zažehne v tobě emoce, o kterých jsi možná ani nevěděl, že můžeš cítit, přinutí tě zamyslet se nad světem (nejen tím virtuálním) a po dohrání v tobě zanechá hluboký otisk, který by nesmyl ani ten nejsilnější příliv. Hra není bezchybná, ale o žhavém kandidátovi na hru roku nemůže být pochyb. 9/10

 

Hra Death Stranding vychází 8. 11. 2019 na konzole PS4, v příštím roce se dočkají i hráči na PC. Děkujeme společnosti Sony za poskytnutí kódu na recenzi.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Death StrandingNáhledový obrázek: Death Stranding Tagy: hra, PS4, pc, hideo kojima, recenze, Death Stranding
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
21
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.