Vynikající inspirace na rozcvičku před tvým tréninkem. Ta, společně s mobilitou a flexibilitou představuje základ!
Matt Ogus je na fitness scéně už pár let a sleduje ho velké množství lidí. A zde je třeba říci slovíčko naštěstí, protože jeho informace a videa se jednoznačně vyplatí sledovat. Nebývá totiž zvykem, že člověk s tak velkou fanouškovskou základnou nemluví o detoxech, sacharidech jako úhlavním nepříteli či podobných tématech. Právě naopak. Ogus je jedním z těch, jehož videa tě obohatí o kopec relevantních informací ze světa výživy, tréninků, ale i suplementů. Mimo jiné doporučujeme sledovat i jeho Snapchat (kromě toho našeho), kde posledních pár týdnů chrlí jednu informaci a radu za druhou na témata jako hubnutí, přibývání na váze, kalorie, tuky, refeed, suplementy, tréninky a prostě vše ze světa fitness, hlavně pro začátečníky a středně pokročilé. Kromě toho při přípravě na soutěž spolupracoval a stále spolupracuje například s Ericem Helmsem a toto jméno ti také doporučujeme pogooglit.
To by na úvod jako malý tip a představení Matta stačilo. A proč ho vlastně zmiňujeme? Aktuálně se připravuje na soutěž, je velmi aktivní na sociálních sítích a doručil dvě opravdu vynikající videa ohledně rozcvičky, mobility a flexibility. O této problematice jsme si již psali dříve ve starším článku, ale něco nového a svěží se vždy hodí, hlavně když víme, že rozcvička je stále velmi podceňovaný faktor v tréninku. Dost už bylo řečí a každý, kdo se chce inspirovat tím, jak se rozcvičit před tréninkem vrchní, ale i spodní části těla, sleduje zmíněná videa.
Před tréninkem spodní části těla
Před tréninkem vrchní části těla
Ani já jsem nebyl výjimkou a myslel jsem si, že rozcvička alá tělesná výchova bude stačit, ale později člověk zjistí, že to není pravda ani zdaleka. Nikomu nepřejeme zranění, ale pokud přijdeš do posilovny a okamžitě začneš s těžkými váhami, nediv se, když budeš mít po roce bolesti ramene či zad při běžných a každodenních činnostech mimo posilku. Někoho tělo vydrží více, někoho méně a i když tě nemusí nic bolet ani po měsíci, třech, ba dokonce po dvou letech, neznamená to, že tě nic nebude bolet za 8 - 10 let. Samozřejmě, není třeba dělat všechno ve stejném pořadí a množství, ale po čase si už každý najde jakousi svou rutinu poskládanou z různých částí.