Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 5. 4. 2020 svátek má Miroslava, Mirka

hledej na refresheru

Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.
Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Vybrali jsme
5
Dominik Vetrák
11. prosinec 2019, 15:30
Čas čtení: 5:29

10 nejlepších hororů roku 2019

Desítka toho nejděsivějšího z uplynulého roku, která by ti rozhodně neměla ujít.

Dominik Vetrák
11. prosinec 2019, 15:30
Čas čtení: 5:29
10 nejlepších hororů roku 2019
Zdroj: Warner Bros.
Musíš být přihlášený/á, abys mohl/a uložit článek.
Nepodarilo sa uložiť zmeny. Skús sa nanovo prihlásiť a zopakovat akciu.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
5
Uložit na později.
Uložený článek najdeš v nabídce uživatele.

Rok 2019 se nám krátí a my opět začínáme s rekapitulací toho nejlepšího, co nám filmový svět přinesl. Pokud patříš mezi hororové nadšence a duchy, příšery či zvrácené psychologické hry máš v malíčku, zřejmě tušíš, že letos to s kvalitou strašidelných filmů bylo o něco horší. I přesto jsme pro tebe vybrali desítku počinů, které by ti neměly rozhodně ujít.

 

Do finálního seznamu se nedostaly snímky jako Scary Stories to Tell in the Dark z produkce Guillerma del Tora, The Curse of La Llorona, remake panenky Chucky v Child's Play  či démonické The Prodigy. Všechny následující články a žebříčky hodnotící rok 2019 najdeš v tomto vlákně během následujících dní.

 

 

10. Pet Sematary (režie: Kevin Kölsch, Dennis Widmyer) 

Stephen King má, dá se říci, za sebou úspěšný rok a Pet Sematary je dokonce jedním z až tří filmů v žebříčku, které byly adaptovány z jeho tvorby. Známá klasika se zaměřuje na příběh rodiny v novém prostředí a tajemný hřbitov zvířátek ponořený do moci temných sil. Místečko věčně zahalené mlhou má sílu navrátit život zesnulým, ale má to svůj háček.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 803 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VYZKOUŠET BEZPLATNĚ
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Upozorníme tě 2 dny před první platbou
První týden 0 Kč, potom 69.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš získat tyto benefity
VÍCE

 

Zvířata a lidé se odtud vracejí v jiné podobě a nevinná rodina se stane terčem nadpřirozených událostí. Nízký rating a nezajímavý scénář tě vůbec ničím nepřekvapí a pokud sis oblíbil předlohu, zřejmě budeš zklamaný. Film zachraňuje jen sympatické obsazení a vizuálně podmanivá atmosféra.

 

 

9. Brightburn (režie: David Yarovesky) 

Jaký by byl Superman, kdyby se vydal temnou cestou? Nízkorozpočtový Brightburn má skvělý námět a rating R dovolující gore sekvence se spoustou krve a nechutností. Navzdory této výhodě se z atraktivního počinu stal jen klasický průměr s přímou dějovou linií, který sice neurazí, ale vícekrát si ho určitě nezkoukneš. 

 

Na druhou stranu díky krátké stopáži ubíhá poměrně rychle a výrazně mu pomáhá i strhující tempo. Pokud by se režie a scénáře chopil někdo zdatnější, byli bychom svědky pořádné jízdy. V tomto případě jde opravdu jen o řadové béčko a nás mrzí, že to nedopadlo lépe a tento námět zůstal takříkajíc promrhaný.

 

 

8. Happy Death Day 2U (režie: Christopher Landon) 

Happy Death Day byl teenagerským příběh se zakomponovanou časovou smyčkou a tajemným vrahem s maskou, který nás sice zabavil, ale nijak se nevytáhl. Snímek s necelým pětimilionovým rozpočtem si ale vydělal velmi slušných 125,5 milionu a studiu bylo jasné, že by si diváci chtěli podobně šílenou psychologickou hru zopakovat. 

 

Druhá část opět nahlíží do nevšedního života hlavní představitelky, avšak stává se o něco komplexnější a nápaditější. Režisér Landon pracuje více s humorem a sebevražedné scény jsou ironicky ty nejzábavnější. Jde především o popcornovou zábavu bez pořádného strašení, což mladším divákům může stačit, ale ti otrlejší jen zakroutí hlavou.

 

 

7. Annabelle Comes Home (režie: Gary Dauberman) 

Annabelle je v dnešním světě duchařin jakousi značkou. Zatímco originální spin-off byl jen slabým odvarem ságy The Conjuring, režisér David F. Sandberg dvojku vyzvedl vysoko nad stanovenou laťku a my jsme byli přirozeně zvědaví na třetí část. Třetí Annabelle má solidní rozjezd s přítomností manželů Warrenoů, avšak kvalitou zapadá někam do pomyslného středu.

 

Řemeslně jde o kvalitně odvedenou práci, ať už mluvíme o atmosféře nebo samotné kameře. Snímek však kulhá v hlouposti jistých scenáristických berliček a zaměřuje se spíše na širší (zároveň mladší) publikum, díky čemuž výrazně povoluje na strašení. Mnoho forem zla se zde dostává k životu, avšak nenadělají téměř žádnou škodu.

 

 

6. IT: Chapter Two (režie: Andy Muschietti) 

Druhá kapitola dorazila po roční odmlce a předtím, než se dostala na plátna kin, nás vystrašila oznámením své stopáže v podobě skoro tří hodin. Mladí hrdinové v jednotce odolaly klaunovi Pennywiseovi, avšak zlo zůstalo naživu a po 27 letech se vrací na scénu. Tvůrci slibovali, že ve strašení a na atmosféře přitlačí, ale měli jsme pocit, že se vůbec nepředvedli.

 

Každý ze skupinky dětí se vydal vlastní životní cestou, ale návrat Pennywise je přinutí opět spojit síly a jednou provždy s ním skoncovat. To se přirozeně podaří, ale s využíváním prvků z jednotky a absencí pořádně strašidelných scén. Ty jsou nahrazeny digitálními příšerami, což na diváka prostě nefunguje. Druhá kapitola na druhou stranu nenudí ani chvíli a má své světlé momenty, o tom žádná. Něco jí ale výrazně chybí.

 

 

5. Crawl (režie: Alexandre Aja) 

Režisér Aja stojí za velkými moderními hororovými klasikami jako Hills Have Eyes či Mirrors. Jeho poslední počin by někomu mohl připomenout nedávné Shallows od Jaumea Collet-Serra, avšak nevšedního antagonistu zde hrají právě aligátoři. Crawl je zasazeno do úzkého prostoru, je plný napětí a vynikající Kaya Scodelario hrající plavkyni podává skutečně solidní výkon.

 

Někdo by mohl podotknout, že Alexandre Aja používá méně gore a krvavé scény spíše zakrývá tmou nebo vodou. I přesto jde o skutečně zábavnou a díky kratší stopáži intenzivnější jízdu, která sice nešokuje, ale dostatečně zaujme.

 

 

4. Ready or Not (režie: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett) 

Mladé osiřelé děvče jménem Grace čeká svatba, která jí jednou provždy změní život. Vydat se za okouzlujícího a úspěšného Alexe je jejím životním snem a pocit lásky jí brání vidět fakt, že její nová rodina není úplně obyčejná. Po svatbě si s ní musí zahrát hru na schovávanou, aby potvrdila, že se stala její součástí.

 

Nebude to však jen nevinná dětská hra. Když členové rodiny vytáhnou zbraně, nevěsta pochopí, že jde do tuhého a rozhodne se bránit. Opět jde o zajímavý a na sledování zábavný námět jakési domácí vyvražďovačky obohacený o občasný humor. Určitě mu dej šanci.

 

 

3. Doctor Sleep (režie: Mike Flanagan) 

Sequel kultovního Shiningu vzbuzoval obavy, protože v dnešní době existuje málo filmů, které i s odstupem času umí skvěle naladit na originální počin a přinést kvalitní pokračování. Režisér Flanagan momentálně patří mezi ty zkušenější hororové režiséry, což dokázal i v posledním seriálovém The Haunting of Hill House a v tomto případě ani zdaleka nezklamal.

 

Pokračování vzdává hold jednotce a fantastický Ewan McGregor společně s Rebeccou Ferguson jsou skvělými tahouny filmu. Flanagan ve dva a půl hodiny dlouhé stopáži dokázal vyprávět poutavý a nápaditý příběh doplněný o pochmurnou atmosféru a je jen škoda, že si ho v sálech kin neužilo více diváků.

 

 

2. Us (režie: Jordan Peele) 

Jordan Peele se po úspěšném a na hlavní oscarovou kategorii nominovaném Get Out posunul k dalšímu projektu a opět šlo o netradiční záležitost. Děj snímku má v hledáčku na první pohled ničím výjimečnou rodinu, kterou uprostřed noci začne terorizovat čtveřice osob v červeném oděvu.

 

Us je mistrovským a komplexním dílem se spoustou skrytých významů a příběhových zvratů. Při sledování sám nemáš šanci tušit, jakým směrem se děj ubere dále. Myšlenky hodné zamyšlení a společenský přesah jsou kladným přínosem, ba co víc, občasný a dobře zasazený humor má na kontě i jednu z nejvtipnějších scén letošní kinematografie. Skoro z toho bylo první místo, ale více členům redakce učarovalo něco jiného.

 

 

1. Midsommar (režie: Ari Aster) 

Aster a produkční studio A24 opět zabodovali, přestože u nás v redakci nebylo jednoznačné, který film z finální dvojky usedne na první místo. Midsommar je v první řadě velmi netradičním hororem a dovolíme si říci, že ho doprovází obrovské množství diváků s nechutí či odchodem v polovině promítání. 

 

Režisér si nadále buduje kariéru odlišnou cestou a jeho koncept hororu za bílého dne je originálním skvostem, který i přes svou stopáži a krásnou kameru ani chvíli nenudí. Sympatické herecké osazenstvo doplněné jedinečnou atmosférou a napětím sice má své chybičky, ale jako celek funguje na výbornou a po zhlédnutí něj jen tak nezapomeneš.

 

 

BONUS: The House That Jack Built (režie: Lars von Trier) 

Trier je jeden z režisérů, kteří mající na kontě několik šokujících počinů. U vrahovi Jackovi to platí dvojnásob a svou abstrakcí či myšlenkami tě v jistých momentech donutí přemýšlet, zda jsou události na plátně vůbec brány vážně. Jeho postava je šílencem, pro kterého je každá vražda uměleckým dílem a zatímco spěje k dosažení pro sebe dokonalé vraždy, stává se stále více a více zranitelnějším.

 

Režisér opět komponuje film klasicky podle svých vnitřních pocitů, sebaobhajoby, ale i úzkosti. Mozaika protkaná studií lidského zla tě bude bavit a budeš o ní přemýšlet, ale v jistých momentech budeš velmi šokován až znechucen. Ale takový je Lars von Trier.

 

 

Který horor ti v žebříčku chyběl? Nezapomeň nám dát vědět do sekce komentářů a zahlasuj v anketě níže.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Zdroj: csfd.cz Tagy: horor, top 10, review 2019
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Ohodnoť článek
17
Sdílej článek
Hodnocení tohoto článku je dostupné jen s aktivním předplatným REFRESHER+.
Předplatit
Zrušit
Při hodnocení článku nastala chyba. Zkus se nově přihlásit a znovu ohodnotit článek.

V případě že problémy přetrvávají, kontaktuj prosím administrátora.
OK
Nejčtenější
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.
Záleží nám na soukromí čtenářů. I z toho důvodu ti poskytujeme detailní informace o tom, jak využíváme soubory cookies a jiné technologie zabezpečující správné fungování a vývoj stránky. Pro víc informací si přečti naše Zásady ochrany osobních údajů , kde najdeš, jak používáme soubory cookies, případně se seznam s Podmínkami užívání portálu platnými od 24. 5. 2018. Zpracování cookies můžeš zabránit nebo změnit své preference v nastaveních internetového prohlížeče. Pro detailnější nastavení klikni na víc možností níže.
Upozornění na právo nastavení ochrany osobních údajů na Refresheru

Vzhledem k existujícím i chystaným změnám v zákonech ti dáváme možnost detailního nastavení zpracování osobních údajů a preferencí spojených s jejich zpracováním.

Přečti si možnosti, posuň zobrazení níže, nastav si své preference a klikni na tlačítko Souhlasím, když budeš chtít pokračovat na Refresher. Soubory cookies jsou důležitou součástí technologie v tvém prohlížeči. Jsou natolik důležité, že je budeme muset použít pro zapamatování si toho, že jsi toto okno potvrdil/a, v opačném případě bychom ti ho museli zobrazovat znovu a znovu.

Údaje, které zpracováváme, když používáš Refresher
Ze strany Refresheru sbíráme tyto osobní údaje:
 • Když navštívíš Refresher, uchováváme informace o tom, které články sis přečetl, identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy nebo IP adresu v případě přihlášení, soubory cookies a polohu.
 • Při přihlášení do účtu e-mailovou adresu.
Proč sbírá Refresher tyto údaje:
 • Ke zlepšení kvality našeho webu a vývoji nových webových služeb.
 • K provádění analýz a měření s cílem pochopit, jak je náš web využíván.
 • K tomu, abychom nezobrazovali obsah, který jsi už viděl.
 • Pro zobrazování přizpůsobeného obsahu, jako jsou například relevantnější články.
 • Pro schopnost identifikovat tě jako uživatele při přihlašování do svého účtu.
Sbíráme údaje pro partnery a reklamní sítě:
 • Identifikátory zařízení a prohlížeče, část IP adresy, soubory cookies a poloha.
Proč sbíráme tyto údaje pro partnery, třetí strany a reklamní sítě:
 • K tomu, aby mohli fungovat a zobrazovali relevantnější a užitečnější reklamy.
Seznam reklamních sítí a nastavení reklam

Nevyhnutelné osobní údaje – cookies – pro zobrazování reklam sbíráme pro následující společnosti:

Google (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)
formulář kontakt v souvislosti s osobními údaji >

AdForm (AdForm Aps,Wildersgade 10B, 1. Sal., DK-1408, Copenhagen, Denmark, ID: 26434815)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

Seznam (Seznam.cz, a.s, Radlická 3294/10, 150 00, Praha 5, 26168685)
kontaktní údaje pro nejbližší pobočku >

 

Možnost vypnout si personalizování reklam a sbírání osobních údajů pro jednotlivé partnery:

Upravit nastavení typů reklam Google - personalizování od společnosti Google

Upravit nastavení typů reklam AdForm - personalizování od společnosti AdForm

 

Svá nastavení pro všechny ostatní reklamní sítě, i ty, které na Refresheru nenajdeš, si můžeš prohlédnout na stránce youronlinechoices.com/uk/your-ad-choices

Měření a analýza návštěvnosti

Google, Služba Google Analytics (Google Ireland, 3RD FLOOR ,GORDON HOUSE ,BARROW STREET, Dublin, ID: 368047)

Vlastníci webových stránek používají ke zlepšení funkčnosti svých stránek údaje shromážděné službou Google Analytics. Shromážďování údajů můžete deaktivovat tak, že si stáhnete a nainstalujete doplněk pro svůj prohlížeč.

Stáhnout doplněk pro prohlížeč

Gemius (Gemius s.r.o. Na Výsluní 201/13 100 00 Praha 10 Česká republika)

Společnost Gemius podobně jako služba Google Analytics vyhodnocuje a měří návštěvnost na některých webových stránkách. K měření využívá Cookies, které si můžeš deaktivovat ve svém prohlížeči.

Hotjar (Hotjar Limited, company number C 65490, Level 2, St Julian’s Business Centre, 3, Elia Zammit Street, St Julian’s STJ 1000, Malta)

Hotjar využíváme k analýze návštěvnosti a chování uživatelů. Vytváří nám mapu aktivity návštěvníků, a to na webových stránkách, které vizualizuje a vyhodnocuje. Tyto informace nejsou sbírány vždy, nikde nejsou spárovatelné s aktivitami uživatelů a není tedy možné identifikovat jednotlivce, ale Hotjar ti může nastavit soubory cookies.

Ovládací prvky související s prohlížečem

Nastavení souborů cookies

Soubory cookies jsou životně důležitou součástí technologie ve vašem prohlížeči a slouží ke zlepšení prostředí při používání internetu.

Pokud například na určitém webu nastavíte předvolený jazyk, soubory cookies pomohou prohlížeči zapamatovat si tuto volbu. Některé nebo všechny soubory cookies můžete též zablokovat, to ale může vést k narušení fungování některých funkcí na internetu.

Mnoho webů například vyžaduje zapnuté soubory cookies, když se chcete přihlásit.

Zásady ochrany osobních údajů
Další informace o tom, jak Refresher používá cookies ke zlepšení služeb
 • Přihlašování – pro účely přihlašování potřebujeme tvoji e-mailovou adresu.
 • Přizpůsobení – pro zjištění toho, co tě zajímá, vytváříme tvůj unikátní profil. Pokud nějaké informace posbíráme, najdeš je ve svých nastaveních soukromí a profil můžeš upravit, změnit nebo celé personalizování vymazat.
Jak změnit nastavení zpracování osobních údajů?

Pokud změníte názor, kdykoliv můžete tyto údaje změnit na adrese https://refresher.cz/nastavenia/sukromie.
Pokud toto okno nechceš vídat, když nás navštívíš z jiného zařízení nebo prohlížeče, přihlas se a tvé preference si zapamatujeme.