Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
4. února 2020 v 16:38
Čas čtení 0:46
Matej Krajčovič

V Číně zemřel 16letý chlapec na vozíku, o kterého se nikdo nepostaral. Jeho otec byl v karanténě kvůli koronaviru

NEWS ČÍNA KORONAVIRUS
Uložit Uložené

Úřady zřejmě zanedbaly své povinnosti a prosby otce uvězněného v nemocnici ignorovaly.

Koronavirus z Číny si už kromě nakažených vyžádal i minimálně jednu nepřímou oběť, informuje australské ABC.

16letý chlapec jménem Yan Cheng nebyl infikován obávaným virem 2019-nCoV. Trpěl však mozkovou obrnou, byl upoután na vozík a neměl možnost samostatně se o sebe postarat. Potřeboval tedy každodenní péči svého otce.

Právě toho však úřady umístily do karantény poté, co se v nemocnici přihlásil s horečkou a podezřením na nebezpečné onemocnění, které již v Číně zabilo 425 lidí. Otec pochopitelně vyzýval doktory, místní úřady a příbuzné, aby se o chlapce někdo postaral, ale nezabralo ani několik zoufalých postů zveřejněných na sociální síti.

V Číne zomrel 16-ročný chlapec na vozíku, o ktorého sa nikto nepostaral. Jeho otec bol v karanténe kvôli koronavírusu
Zdroj: Weibo.cn

Čínská vláda okamžitě sestavila vyšetřovací tým a propustila starostu města Huajiahe i místní tajemnici komunistické strany. Vyšlo totiž najevo, že úřady doma chlapce navštívily, ale nepostaraly se o něj dostatečně. Nechaly ho doma, kde ho nakrmily pouze dvakrát po celou otcovy nepřítomnosti.

Doporučeno
Lék, který vyvíjel Čech, zabírá na koronavirus Lék, který vyvíjel Čech, zabírá na koronavirus 4. února 2020 v 14:27

Po šesti dnech už byl Cheng nalezen mrtvý, přestože místní úřady předtím tvrdily, že se o chlapce staraly dostatečně a otci dokonce posílaly fotografie jeho syna.

Případ v zemi vzbudil obrovské zděšení, ačkoli je pravdou také to, že zdravotnický personál bojující s nákazou je často vytížen na maximum a zkrátka nestíhá.

Domů
Sdílet
Diskuse