Přepnout do nočního režimu
Přepnout do denního režimu
Neděle 24. 1. 2021 svátek má Milena

hledej na refresheru

Chceš dostávat notifikace i na tomto zařízení?
Filmy a Seriály - Recenze
5
Dominik Vetrák
2. červen 2020, 13:49
Čas čtení: 2:14

Recenze: 4. série Ricka a Mortyho dokazuje, že stále jde o nejzábavnější animovaný seriál

Hodnotíme nejnovějších 5 epizod Ricka a Mortyho.

Dominik Vetrák
2. červen 2020, 13:49
Čas čtení: 2:14
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek

V prosinci minulého roku skončila první polovina 4. série Ricka a Mortyho. Měla geniální úvodní část, ale pak to jaksi až na pár světlých momentů šlo z kopce. Kvalita seriálu, humor či originální sci-fi nápady na tom byly ve všech předešlých třech sériích mnohem lépe.

 

I tak jsme se ale bavili a jemné zklamání v dubnu znovu vystřídala radost. Ve druhé polovině série, která vyšla v dubnu, jsme si totiž znovu užili šílené dobrodružství Ricka a Mortyho.

 

NAČÍST ČLÁNEK BEZPLATNĚ
Předplať si REFRESHER+ a získej další výhody

Tento článek dočteš bezplatně, ale s předplatným REFRESHER+ získáš přístup k více než 1635 zamknutým článkům a dostaneš další benefity.

VÍCE O PŘEDPLATNÉM
Kdykoli ho jednoduše zrušíš
Už od 79.00 Kč měsíčně
S REFRESHER+ můžeš číst i tyto články
Vražda podnikatele Draka a jeho ženy: Popravu, která trvala 90 minut, si dal jeden z vrahů do účetnictvíVražda podnikatele Draka a jeho ženy: Popravu, která trvala 90 minut, si dal jeden z vrahů do účetnictví
Chladnokrevný masakr: Zienertová ubodala a udusila své 4 děti. Stala se tak jednou ze tří žen v Česku, které dostaly doživotíChladnokrevný masakr: Zienertová ubodala a udusila své 4 děti. Stala se tak jednou ze tří žen v Česku, které dostaly doživotí
10 otázek a odpovědí, které máme po 3 epizodách WandaVision. Co se ve skutečnosti děje s falešným světem?10 otázek a odpovědí, které máme po 3 epizodách WandaVision. Co se ve skutečnosti děje s falešným světem?
VÍCE

Recenzia: 4. séria Ricka a Mortyho dokazuje, že stále ide o najzábavnejší animovaný seriál
Zdroj: Adult Swim

 

Pokud se na to díváme ze širšího hlediska, Rick a Morty je stále nejzábavnějším animovaným seriálem s řadou skvělých nápadů a scének, které tě nahlas rozesmějí. Pokud ale chceme porovnávat 4. sérii s kvalitou těch předešlých, jednoduše se nemůžeme vyhnout malému zklamání.

 

Z hlediska jednotnosti příběhu je na tom lépe další animovaný seriál s názvem Solar Opposites, který také produkují tvůrci Ricka a Mortyho.

 

 

Autoři Ricka a Mortyho nám slibovali, že příběh bude konzistentnější a jednotlivé epizody v rámci sérií na sebe budou více navazovat. Tento slib ale nesplnili, jelikož 4. série je opět antologická a díly mají samostatný děj.

 

V zásadě nejde o negativní bod, spíše přání fanoušků, kteří by chtěli znovu vidět dějovou linku s Evil Mortym či složitější příběh. V tomto ohledu nás alespoň potěšila vynikající závěrečná část 4. série, která se věnuje Beth a jejímu důležitému rozhodnutí.

 

V závěru dokáže být emotivní a hluboká, přičemž nadále vykresluje Ricka jako sobeckého, ohavného a necitlivého otce. To stále funguje. Čím jdeme dál, tím více objevujeme nové rysy jeho osobnosti. Rick vždy najde způsob, jak se zahrabat ještě hlouběji ke dnu, což se nedá říct o Jerrym.

 

Recenzia: 4. séria Ricka a Mortyho dokazuje, že stále ide o najzábavnejší animovaný seriál
Zdroj: Adult Swim

Tvůrci to asi s Jerrym vzdali a používají ho jako prostou loutku. Někdy jemně posouvá děj, ale v drtivé většině případů slouží pouze jako otravné pako, kterému se všechno pokazí a divák ho za to má nenávidět. Scénář mu nedovoluje ukázat jakoukoliv pozitivní stránku a celý jeho charakter se odvíjí od toho, co pokazí příště.

 

Stále je to zábavné, dokážeš se tomu zasmát, ale z hlediska charakterového vývoje jde o krok vzad. Vypadá to tak, že se tvůrci jen točí v kruhu a nemají s touto postavou žádný dobrý nápad.

 

Druhá polovina 4. série se věnuje i samotnému procesu psaní scénáře pro seriál, jakým je Rick and Morty. Seriál se jakoby vtáhne do sebe a snaží se se svými příběhy divákovi ukázat, jak náročné je držet v nich pořádek a smysl. Rozhodně jde o zajímavé epizody, ale nejsou až tak vtipné a chyběly nám v nich i originálnější sci-fi prvky.

 

Recenzia: 4. séria Ricka a Mortyho dokazuje, že stále ide o najzábavnejší animovaný seriál
Zdroj: Adult Swim

 

Čtvrtá série se více věnuje postavám, ale ne vždy ví, co s nimi chce dělat a místy přešlapuje na místě či dokonce udělá pár kroků vzad. Stejně jako příběh, tak i kvalita epizod je nekonzistentní. Stále však jde o vysoký nadprůměr a my vlastně můžeme pouze porovnávat 4. sérii s těmi předchozími, protože Rick a Morty nemají skutečnou konkurenci. 

 

První polovina série se nám líbila méně. Nejnovější díly zase nabraly na kvalitě a nabídly opravdu bláznivé a originální nápady, jakož i pár scének, na které budeme vzpomínat ještě dlouho. Neděje se nic strašného, 4. série tak trochu přešlapuje na místě a seriál jako by hledal svou identitu před příchodem té páté.

 

My jsme se ale dobře bavili a i proto od nás 4. série dostává osm bodů z deseti a my se už nemůžeme dočkat, kdy dorazí nové epizody. Tak snad to tentokrát nebude trvat 3 roky.

Upozornit na chybu. Pokud jsi našel nedostatek v článku nebo máš připomínky, dej nám vědět.
Foto: Adult Swim Tagy: rick & morty
Přidej se k těm, kteří nás podpořili. Předplať si R+ VÍCE
Sdílet
Uložit Uložené
Sdílet Sdílet článek
NAHORU
Dostávej nejlepší obsah mailem
Nestíháš všechno sledovat? Pošleme ti do schránky nejčtenější a nejlepší obsah.
Žádný spam. Kdykoli se můžeš z odběru odhlásit.
Posílat e-mail
Nejčtenější
Domů
Sdílet
Diskuse
Hledat
Více
Zapni upozornění a už ti nic neunikne!

Chceš vědět, co se děje, a mít přehled? Dostávej upozornění o nejžhavějších zprávách na Refresheru.

(Příklady: Hořel Notre Dame, Zemřel Mac Miller, Trailer na Avengers)
(Příklady: Sagan skončil první, Nový zákon s vlivem na moderní lidi, Dnes nás čeká zatmění slunce)
Pokud chceš, abychom ti poslali téměř všechny novinky, vyber tuto možnost.