Vláda má v plánu odstartovat sérii školení pro řidiče MHD i průvodčí.
Podle vládního odboru pro rovnost žen a mužů by si řidiči MHD i průvodčí měli projít školením, které by mělo předcházet sexuálnímu obtěžování žen ve veřejné dopravě. S tím má prý zkušenosti každá druhá česká žena. Vyplývá to z výzkumu odboru.
Celá polovina českých žen se podle výzkumu setkala s nevhodným chováním ve veřejné dopravě. Zmíněných 50 % Češek uvedlo, že se alespoň jednou setkalo, nebo opakovaně setkává se znepokojujícím zíráním nebo lascivními pohledy.
V rozpětí mezi 24–27 % procenty si ženy prošly zkušeností s exhibicionismem, nevhodnými narážkami, vynucováním schůzky či rande a dotěrnými dotazy na sexuální život. 6 % se pak dokonce setkalo s pokusy o vynucený sexuální styk a 8 % s pokusem o ukojení agresora rukou nebo jinou částí těla. Kompletní výzkum si pak můžeš přečíst zde.

Z průzkumu mimo jiné vyplynulo, že se svědci takových událostí se často zdráhají pomoci, a to z důvodů rozpaků, jakým způsobem je vhodné zasáhnout, nebo to prostě nepovažovali za důležité.
„Chtěli bychom třeba zajištění školení řidičů a průvodčích, aby chápali, že reakce na sexuální obtěžování je součástí zajištění kvality v dopravě a je to i jejich rolí,“ řekl serveru Seznam zprávy ředitel Odboru pro rovnost žen a mužů Radan Šafařík.
Mezi další opatření by se pak mohlo přidat tlačítko na zavolání obsluhy vozidla, zvýšení počtu zaměstnanců, kteří budou kontrolovat bezpečnost v prostředcích hromadné dopravy, nebo vývoj aplikace pro hlášení sexuálního obtěžování. Menšina respondentů se pak klonila k zavedení samostatných kupé či sekcí pro muže a ženy.