Zpravodajský portál pro moderní generaci, která se zajímá o aktuální dění.
Zajímá tě aktuální dění? Zprávy z domova i ze světa najdeš na zpravodajském webu. Čti reportáže, rozhovory i komentáře z různých oblastí. Sleduj Refresher News, pokud chceš být v obraze.
Kliknutím na tlačítko tě přesměrujeme na news.refresher.cz
8. září 2021 8:54
Čas čtení 1:55
Vojtěch Vanda

Ve Francii začíná soud s teroristy, kteří zabíjeli v Paříži. Půjde o největší soudní stání v novodobé historii země

Ve Francii začíná soud s teroristy, kteří zabíjeli v Paříži. Půjde o největší soudní stání v novodobé historii země
Zdroj: Pascal Le Segretain/Getty Images
NEWS
Uložit Uložené

Dvanácti z dvaceti osob hrozí doživotí. V čele obžalovaných bude stát terorista Salah Abdeslam.

Francii čeká velmi důležitý soud, který je označován za největší soudní stání v novodobé historii země. Půjde o proces s 20 osobami, které se podílely na teroristickém útoku 13. listopadu 2015 v Paříži v klubu Bataclan a okolí, který vyústil ve 130 obětí a 350 zraněných. V čele obžalovaných bude stát terorista Salah Abdeslam, jehož se jako jediného z atentátníků podařilo chytit, informují Seznam Zprávy.

Doporučeno
Momenty krátce před obrovskými tragédiemi. Posádka raketoplánu Challenger či chlapec padající z letadla netušili, jak skončí Momenty krátce před obrovskými tragédiemi. Posádka raketoplánu Challenger či chlapec padající z letadla netušili, jak skončí 12. června 2018 17:02

Přípravy na proces zabraly 6 let, soud bude probíhat 9 měsíců. Není divu, vždyť rozsah teroristického útoku osob hlásících se k Islámskému státu byl strašný – 130 mrtvých a 350 zraněných měli na svědomí teroristé, kteří s automatickými puškami a sebevražednými pásy vběhli do pařížských zahrádek a zejména do klubu Bataclan, v němž zrovna vystupovala kapela Eagles of Death Metal. 

Domů
Sdílet
Diskuse